Skocz do zawartości

Książkowe Wydanie Antropologii


Sun

2 pytania  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcecie żebym wykonał więcej fanfików?

    • Tak
      61
    • Nie
      1
  2. 2. Jakie jeszcze fanfiki chcielibyście zobaczyć na półce (o ile czas pozwoli)

    • Eque Trip
      20
    • Silent Ponyville
      24
    • Relikt
      5
    • Coś w oryginale (piszcie w komentarzach)
      6
    • Zbiór kilku/kilkunastu oneshootów (jakich?)
      14
    • Inne (jakie)
      11
    • Save me
      13


Recommended Posts

Mam dla was bardzo dobrą wiadomość (niestety nie jest to dowód na istnienie człowieka) Otóż dziś odebrałem to na co wszyscy czekacie. Książki :pbtt: .  I w czasie gdy ja będę zajęty ich pakowaniem, możecie podziwiać mój futrzany dywan w pokoju (i to co jest na nim): https://www.dropbox.com/sh/4jm0eneomrwzhup/AACnoUiZ0JFyEf1_NBKxI-HCa?dl=0

Co jeszcze wam powiedzieć? Otóż wysyłka nastąpi najpewniej w poniedziałek po południu (chyba, że wyrobię się jutro przed meetem, co nie jest pewne.). Kartony pochodzą z różnych źródeł, ale nie powinny wpływać na walory smakowe, ani zapachowe książek. W środku znajdziecie Książkę, folię bąbelkową i niespodziankę (której radzę nie zgubić). Więcej o niespodziance powiem później. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniemy potwierdzenia na maila że kasa doszła?

Późno pytasz. Szczerze, to z lenistwa nie chce mi się wysyłać każdemu, że przelew doszedł. Dużo by tego było. Zapewniam jednak, że doszły przelewy od wszystkich, którzy podali dane do wysyłki, lub wysłali potwierdzenie. A spośród reszty, wydaje mi się, że nikt się nie wyłamał, więc chyba wszystkie doszły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Nightmare, nie powiesz chociaz, jakiego typu to niespodzianka? Coś fandomowego? Związanego z książką?

5 sekund przerwy w pakowaniu na udzielenie odpowiedzi. Oto lista niespodzianek:

1. 17 zostało nadane dziś o 19:23

2. Kolejne 11 już spakowane

Nie o to jednak chodziło. Główna niespodzianka nie jest związana z fandomem, ale jest związana z książką. Nie powiem jeszcze co to, może w niedziele po meecie, albo w sobotę przed (jak zdążę). Możecie jednak nie zgadywać, bo nie macie szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. (A już na pewno nie R43  :eww: ). Zdradzę tyle, że jest to pewna nietypowa ,,zakładka". 

Poza tym, ciekaw jestem kto ma układ z Celestią, bo jakimś dziwnym trafem udało się wysłać wszystko. Tak, dokładnie. Dziś nadałem brakujące paczki i we wtorek najpóźniej powinny teoretycznie dojść.

 

Wracając do niespodzianki, to całość wyjaśnię po powrocie z Twilightmeeta, czyli jutro po południu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wróciłem z meeta, przespałem się (i to wszystko dziś), więc pora na wiadomości:

1. Pora zdradzić niespodziankę. A jest nią (werble proszę) 10 złotowy banknot (prawdziwy), oraz krótka notka wyjaśniająca jego umieszczenie. Otóż drukarnia rąbnęła się przy wstępnej wycenie i policzyła za 374 str A4, podczas gdy książka jest na A5. Stąd taka różnica, którą zwracam. 

 

2. Dlaczego tak późno mówię, skoro wiedziałem od ponad tygodnia? Otóż, będąc z wami szczery, początkowo korciło mnie by tę różnicę zatrzymać, a potem stwierdziłem, że skoro już wam oddaję, to będzie niespodzianka. (mam nadzieję, że udana)

 

3. Kiedy następne dzieło? Nie szybciej jak w okolicach wakacji, bo ja też muszę na to znaleźć czas (choć nie wiem, czy nie lepiej byłoby w połowie semestru, gdzie jeszcze nie ma egzaminów). Niemniej na pewno się dowiecie.

 

4. Co to będzie? W ankiecie wygrywa Silent ponyville, lecz na drodze do jego wykonania stoją dwa, albo i trzy problemy: Brak jednego przetłumaczonego opowiadania z serii (nie wiem jak duży ma ono wpływ na całość i co z tym fantem zrobić, olać, wstawić w oryginale, czy liczyć, ze ktoś przetłumaczy.), nie znam treści, więc nie znam jakości korekty (dobra, zła, pierwsze rozdziały orła białego?), Nie znam treści, więc nie wiem jaką grafikę dać na okładkę. To są trzy problemy, które WY musicie rozwiązać jeśli chcecie Silent Ponyville. (ja się zajmę zgodami autorów i tłumaczy, jak zrobicie swoją część)

W innym wypadku ruszymy albo z realizacją ,,Eque-Trip", albo ewentualnie można jeszcze złapać byka za rogi i pokusić się o Fallouta w oryginale (szacunkowy koszt około 150-200 zł przy 30 kompletach), albo pokombinować jakiś tomik oneshootów.

 

5. Czemu ja to w ogóle robię? Otóż chce mieć na półce kilka niezłych fanfików, a nikt tego za mnie nie zrobi. 

 

To chyba tyle z pytań, które możecie mieć. Jakbyście mieli inne, to śmiało pytajcie. Z mojej strony pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie paczki dotrą do celu i będziecie zadowoleni, oraz życzenie wam miłej lektury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woooo, jakbyś Falloutem się kiedyś zajął to ja się z góry zapisuję. Tak to ew. na oneshoty, ale na resztę propozycji chętny będę co najwyżej jeżeli wezmę się za przeczytanie danych fanfików w międzyczasie, a mój backlog na samym Fimfiction to jest jakieś 200 pozycji ;_;

 

A niespodzianka miła, przyznam, aczkolwiek mogłaby to być jakaś zakładka pasująca do lektury  :derptongue:

Edytowano przez Elwar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował TSMA od Pillstera, ale aitor dopiero 21 rozdziałem się zajmuje, dłuuugo minie, zanim ukończy :( Ew. Można wydać 2 tomy, które już napisał, za jego zgodą, oczywiście. To ponad 700 stron już Gdoksa :)

To nie jest zły pomysł (sam muszę się w końcu za to zabrać, za czytanie znaczy), zobaczymy, choć szczerze mówiąc wolałbym wydać wszystkie tomy za jednym zamachem. Wiem, że koszt jednorazowy byłby duży (około 90-100 zł + wysyłka przy 30 chętnych). Na razie powiem tyle, mamy czas  więc możemy rozważać dowolne dzieła. Prawda jest jednak taka, że muszę prowadzić pewną selekcję, bo nie mam szans żebym sam dał radę wydać wszystkie warte tego dzieła i jednocześnie co jakiś czas dodruki (zwłaszcza past sins, które muszę przygotować przed następnym wydaniem czegokolwiek). 

Zatem cytując jedną postać (powiedziało to zdecydowanie więcej postaci fikcyjnych, ale ten przypadek: :molestia: , zapadł mi w pamięć) ,,So much to do, so little time" Zatem pewnie wszystkiego co byście chcieli nie wydam, ale spróbuję chociaż kilka dzieł. Ewentualnie może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał odrobinę współpracować (znaczy informować co planuje wydać by się nie pokrywało) i równolegle zacznie wydawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, miła ta niespodzianka. Szczególnie że ostatnio krucho z kasą stoję. Co do wydawania, możliwe że ja się za to wezmę. Mam kontakty w drukarniach i możliwości, jedyne czego nie mam to przeczytanych fanfików(Czytam wiele, lecz zostaję głównie przy papierowych książkach.). Zobaczymy jak się uda mój kalendarz i potem zdecyduje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, miła ta niespodzianka. Szczególnie że ostatnio krucho z kasą stoję. Co do wydawania, możliwe że ja się za to wezmę. Mam kontakty w drukarniach i możliwości, jedyne czego nie mam to przeczytanych fanfików(Czytam wiele, lecz zostaję głównie przy papierowych książkach.). Zobaczymy jak się uda mój kalendarz i potem zdecyduje. 

Byłoby nieźle. W razie czego mogę przygotować ci jakiś jeden plik i ewentualnie zdobyć zgodę autora na początek, bo to najmniejsza robota (choć i tak odrobinę zajmie). Dalej by się zobaczyło. Jeśli się zdecydujesz, daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, miła ta niespodzianka. Szczególnie że ostatnio krucho z kasą stoję. Co do wydawania, możliwe że ja się za to wezmę. Mam kontakty w drukarniach i możliwości, jedyne czego nie mam to przeczytanych fanfików(Czytam wiele, lecz zostaję głównie przy papierowych książkach.). Zobaczymy jak się uda mój kalendarz i potem zdecyduje. 

 

 

Byłoby nieźle. W razie czego mogę przygotować ci jakiś jeden plik i ewentualnie zdobyć zgodę autora na początek, bo to najmniejsza robota (choć i tak odrobinę zajmie). Dalej by się zobaczyło. Jeśli się zdecydujesz, daj znać.

Ja bym proponował zgromadzić kilka osób, które by wydawały... Coś, jak własne "wydawnictwo" zrobić... Ale to troche skomplikowane... Nie żadna firma, tylko pewne zgrupowanie ludzi, mające właśnie kontakt i tanie drukarnie, żeby wydawać fanowskie opowiadania, twórców, którzy oczywiście się zgodzą.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda autorów to najmniejszy problem, bo z reguły nikt nie odmawia (chyba, że brutalnie mu powiemy, że zrobimy to dla pieniędzy). Patrząc od kuchni, to najwięcej wysiłku zabiera wykonanie tekstu, okładki i pakowanie. Reszta to tylko pilnowanie i odpowiadanie 50-60 osobom. Wiem, ze z tych słów wynika, że mógłbym następny projekt pchnąć natychmiast, lecz nie robię tego, gdyż raz, ze sesja, dwa, że nowy semestr (3, że muszę dać chwile odetchnąć matce, by nie było masy gadania, że przyjdzie skarbówka i mnie zamknie). Dlatego są takie przerwy. 

 

 

Ja bym proponował zgromadzić kilka osób, które by wydawały... Coś, jak własne "wydawnictwo" zrobić... Ale to troche skomplikowane... Nie żadna firma, tylko pewne zgrupowanie ludzi, mające właśnie kontakt i tanie drukarnie, żeby wydawać fanowskie opowiadania, twórców, którzy oczywiście się zgodzą.

Do tego wymagane są jeszcze inne rzeczy: znajomość dzieł (warto wiedzieć co się wydaje), odrobina czasu, podstawowe zdolności graficzne (albo ktoś od robienia okładek), transport (zapomnijcie o noszeniu, bo jedna książka to 400g około, a może ich być nawet 50). Resztę może zrobić każdy (łącznie z przygotowaniem tekstu).

 

Osobiście jestem ZA tym pomysłem i mogę co nieco doradzić przyszłym współpracownikom, choć nie czułbym się typowym szefem, który mówi kto i co zrobi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać się ojca dziewczyny który pracuje w drukarni czy jest możliwość druku takich książek. Nic nie obiecuję, ale w ciągu góra 7 dni powinienem coś wiedzieć. Jak coś to mogę się tym zająć.

U mnie problem był by jedynie ze znajomością fanfick'ów (strasznie nie lubię czytać na telefonie/kompie) i grafice (w ogóle się nie znam).

 

EDIT: Jeśli chodzi o ciężar książek to mi nie straszny, posiadam samochód, zresztą... Nie takie ciężary na dziale budowlanym się nosi ;D

EDIT2: A kartony to pikuś. Jak nie ze swojego zakładu bym ogarnął to wystarczy rajd po marketach ;)

Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo się cieszę, że jesteście zadowoleni z zakupu i polecam się na przyszłość. (może nie tylko ja...)

Ze swojej strony chciałbym oczywiście podziękować kilku osobom (kolejność przypadkowa), mianowicie:

- Ekipie z drukarni, za to, ze po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i zrobiła co trzeba bez obsuwy.

- Piro, za zrobienie reklamy i recenzji na swoim kanale na youtube

- Blogowi FGE, również za reklamę

- Mozganowi za współpracę przy okładce. (jemu podziękowałem osobno, gdyż jest z Rosji)

- Pani z okienka na poczcie, która nie wyrzuciła mnie jak ja zaspamowałem paczkami, oraz za bardzo szybką pracę. (zważenie, podbicie 3 razy i naklejenie w mniej niż 1 minutę)

- No i oczywiście wam, za zainteresowanie.

Dziękuję.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo się cieszę, że jesteście zadowoleni z zakupu i polecam się na przyszłość. (może nie tylko ja...)

Ze swojej strony chciałbym oczywiście podziękować kilku osobom (kolejność przypadkowa), mianowicie:

- Ekipie z drukarni, za to, ze po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i zrobiła co trzeba bez obsuwy.

- Piro, za zrobienie reklamy i recenzji na swoim kanale na youtube

- Blogowi FGE, również za reklamę

- Mozganowi za współpracę przy okładce. (jemu podziękowałem osobno, gdyż jest z Rosji)

- Pani z okienka na poczcie, która nie wyrzuciła mnie jak ja zaspamowałem paczkami, oraz za bardzo szybką pracę. (zważenie, podbicie 3 razy i naklejenie w mniej niż 1 minutę)

- No i oczywiście wam, za zainteresowanie.

Dziękuję.

Drogi Sunie, myślę, że wszyscy się zgodzą gdy powiem : To my dziękujemy ! :D Za zoorganizowanie i co ważniejsze zaangażowanie(niektórzy organizją i potem olewają) w taki projekt. W dodatku, że z tego co wiem ty mało co na tym zyskujesz. Dziękujemy za poświęcony czas i pracę ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Sunie, myślę, że wszyscy się zgodzą gdy powiem : To my dziękujemy ! :D Za zoorganizowanie i co ważniejsze zaangażowanie(niektórzy organizją i potem olewają) w taki projekt. W dodatku, że z tego co wiem ty mało co na tym zyskujesz. Dziękujemy za poświęcony czas i pracę ! 

Dołączam się do posta przedmówcy. Świetna robota, Sun :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...