Skocz do zawartości

Książkowe Wydanie Antropologii


Sun

2 pytania  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcecie żebym wykonał więcej fanfików?

    • Tak
      61
    • Nie
      1
  2. 2. Jakie jeszcze fanfiki chcielibyście zobaczyć na półce (o ile czas pozwoli)

    • Eque Trip
      20
    • Silent Ponyville
      24
    • Relikt
      5
    • Coś w oryginale (piszcie w komentarzach)
      6
    • Zbiór kilku/kilkunastu oneshootów (jakich?)
      14
    • Inne (jakie)
      11
    • Save me
      13


Recommended Posts

Spokojna wasza rozczochrana, to nie Crisis, który pękał na sam widok czytelnika  :lol:. Niemniej uwaga słuszna. Być może zejdę z czcionką do rozmiaru 10 (wcześniej sprawdzę jak to się czyta w domowych warunkach), co pozwoli zejść poniżej 600 stron, albo przedyskutuję z drukarnią kwestię innej oprawy. Na razie mogę zapewnić, ze mój towar będzie najwyższej możliwej jakości przy zachowaniu rozsądnej ceny. Inna kwestia, że wciąż pozostało mi odrobinę miejsca do manipulacji marginesami. Jeśli poza zmniejszeniem czcionki zmienić je do 0,7-0,8 to już mamy ledwo ponad 500 stron i to już idzie kleić. Lepszej czcionki niż times new rumun niestety nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ostatnie wezwanie dla wszystkich chętnych na Silent Ponyville:

Powiedzcie, co zrobić z nieprzetłumaczoną częścią? (dodać w oryginale, nie dodawać?) Oraz podrzućcie jakąś grafikę na okładkę (z tym się tak nie spieszy jak z tym pierwszym). Bez wyjaśnienia tych kwestii próby wydania (czyli krok 1: kontakt z autorem/autorami) nie ruszą.

Jak dla mnie, można nie dodawać. Fanfik jest napisany przez innego autora niż saga, można go więc uznać za, jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział, "fanfik na podstawie fanfika". Czekanie, aż ktoś przetłumaczy jest raczej bezcelowe. Co do grafiki, to moja propozycja:

silent_ponyville_fanart_by_mimic_slender1538.jpg

silent_ponyville___chapter_1_by_jake_her

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Equetrip będzie za duży, to teoretycznie można go wydać jako dwa tomy.

Zbiór oneshotów można zrobić na trzy sposoby:

1. Krótkie, luźne komedie.

2. Nieco dłuższe, z ciut cięższym klimatem.

3. Zbiór pod ogólnym hasłem "promujemy polskich autorów", czyli bierzemy różne dobre opowiadania, które można by pokazać znajomemu z zagranicy, mówiąc z dumą: "patrz, to polskie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spóźnione podziękowania ale myślę że dobre i takie. Tak więc ogromne dzięki że się za to wszystko zabrałeś, dzięki tobie przeczytam kolejnego, myślę że bardzo ciekawego ficka. Zawsze fajnie mieć jakąś cząstkę fandomu dla siebie, w moim wypadku będą to pewnie książki, które jak sądzę będziesz nadal drukował. Jeszcze raz dzięki i życzę powodzenia w kolejnych projektach. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Equetrip będzie za duży, to teoretycznie można go wydać jako dwa tomy.

Zbiór oneshotów można zrobić na trzy sposoby:

1. Krótkie, luźne komedie.

2. Nieco dłuższe, z ciut cięższym klimatem.

3. Zbiór pod ogólnym hasłem "promujemy polskich autorów", czyli bierzemy różne dobre opowiadania, które można by pokazać znajomemu z zagranicy, mówiąc z dumą: "patrz, to polskie".

Ja proponuje dość ciekawy pomysł.

Nie lepiej to opowiadania posegregować do jednej postaci ? Na przykład, byłby cały zbiór opowiadań o Pinkie Pie w jednym tomie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Equetrip będzie za duży, to teoretycznie można go wydać jako dwa tomy.

Zbiór oneshotów można zrobić na trzy sposoby:

1. Krótkie, luźne komedie.

2. Nieco dłuższe, z ciut cięższym klimatem.

3. Zbiór pod ogólnym hasłem "promujemy polskich autorów", czyli bierzemy różne dobre opowiadania, które można by pokazać znajomemu z zagranicy, mówiąc z dumą: "patrz, to polskie".

Wszystkie 3 pomysły biorę pod rozwagę. Od razu tez powiem, że 3 zazębia się z 1 i 2, a wydawanie 2 razy tego samego fanfika nie ma sensu (znaczy w 2 różnych książkach). Obecnie kończę robienie listy komedii na potrzeby takiego zbioru i dalej się zobaczy.

Inna sprawa, ze tomik do chwalenia sie za granicą ma raczej mały sens moim zdaniem. Tam i tak mało kto (poza emigrantami) czyta po Polsku, a dobre Polskie dzieła można spokojnie wymieszać z innymi.

 

Co do Eque tripa, to owszem, 2 tomy nie są głupim pomysłem, a na pewno znacznie lepszym niż format B5 czy A4. Pozostaje jeszcze opcja zaryzykowania cieńszego papieru (ważniejsza od ilości stron jest efektywna grubość grzbietu). Niemniej, nastawcie się, że może dojść do wydania 2 tomowego, które będzie nieco droższe niż wersja 1 tomowa. Ostatnie słowo ma jednak drukarnia, oni znają się na tym, może coś doradzą.

 

 

Jak dla mnie, można nie dodawać. Fanfik jest napisany przez innego autora niż saga, można go więc uznać za, jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział, "fanfik na podstawie fanfika". Czekanie, aż ktoś przetłumaczy jest raczej bezcelowe. Co do grafiki, to moja propozycja:

silent_ponyville_fanart_by_mimic_slender1538.jpg

silent_ponyville___chapter_1_by_jake_her

 

Hmm, niektórym tu bardzo zależy na wydaniu tego fanfika widzę. co prawda nie wiem czemu, ale o gustach się nie dyskutuje. Można owszem wydać bez tego jednego, ale wciąż jest to kupa roboty, bo tłumacz nie wiedzieć czemu uparł się na angielski zapis dialogowy. Trzeba to będzie przerobić. Zobaczymy w takim razie co z tego wyjdzie.

 

 

Ja proponuje dość ciekawy pomysł.

Nie lepiej to opowiadania posegregować do jednej postaci ? Na przykład, byłby cały zbiór opowiadań o Pinkie Pie w jednym tomie.

Też o tym myślałem, lecz nieznajomość wielu dzieł, oraz opowiadania poświęcone postaciom takim jak Opal, Sweetie Belle, OCkom, czy niepoświęcone żadnej konkretnej postaci wypadłyby z obiegu. Poza tym, gdzie by wtedy wrzucić ,,Pinkie i Mózg"? Jak już, to pozostanę przy tematycznej segregacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie udało się zakupić Antropologii, z braku funduszy. Mimo to, już sobie odłożyłem trochę kasy na nadtępny fanfik. Podoba mi się pomysł 2 tomowego wydania Eque tripa, jak i zbiór różnych opowiadań. Na Silent Ponyville, aż tak bardzo mi nie zależy. Zresztą, nie ważne co to będzie i tak to zapewnę kupię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie na temat "Smoczych Łez"???

Nie wiem, nie czytałem. Są odłożone jak przebiję się przez fallouta w oryginale. Po rzeczonym falloucie może je przeczytam, jeśli nie wezmę się za PH (najdłuższy fanfik na świecie chyba). Ogólnie jak są chętni i nieco pomogą, to może mogę się i za to zabrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, można nie dodawać. Fanfik jest napisany przez innego autora niż saga, można go więc uznać za, jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział, "fanfik na podstawie fanfika". Czekanie, aż ktoś przetłumaczy jest raczej bezcelowe. Co do grafiki, to moja propozycja:

silent_ponyville_fanart_by_mimic_slender1538.jpgsilent_ponyville___chapter_1_by_jake_her

Tutaj się akurat zgodzę. Reunion nie jest obowiązkowy, bo wywodzi się od innego autora.

Oczywiście można poczekać aż ktoś przetłumaczy, ale, jak kolega wspomniał, jest to raczej bezcelowe :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...