Skocz do zawartości

Wielkie Zawody Kucharskie "Kuchmistrza Jutrzenki"!


Tarreth

Recommended Posts

Dołączona grafika

Witajcie w Canterlot!

Księżniczka Celestia - jako wytrawny smakosz - często organizuje w pałacu wszelkiego rodzaju konkursy i zawody kucharskie, w których kuchmistrze z całego świata mają okazję zaprezentować swój kunszt trudnej sztuki zadowalania podniebień.

I tak oto Jej Wysokość zorganizowała największe zawody, jakie do tej pory ujrzał Canterlot - każdy typ potrawy, każdy dział kucharski, wszyscy są zaproszeni.

I tu pojawiasz się Ty - młody kucharzu - ambitny i utalentowany. Czy to właśnie Tobie uda się podbić podniebienie księżniczki Celestii? Czy to Ty wyniesiesz się ponad innych i zostaniesz uhonorowany tytułem "Kuchmistrza Jutrzenki"?

Stań do rywalizacji z innymi i udowodnij, że jesteś najlepszy!

___________________________

Zasady są bardzo proste: wy, jako zawodnicy prezentujecie księżniczce Celestii potrawy. Zdjęcie, rysunek, opis... Najlepiej wszystko, a ona decyduje, czyja potrawa jest najlepsza.

- Na wybór wpływa estetyka podanej potrawy, to znaczy ładnie wszystko przedstawione itd

- Opisy, które zachęcają do skosztowania przysmaku dają "kopa" w generalnym podsumowaniu.

Konkurs odbywa się kategorycznie. Im więcej ktoś zdobędzie zwycięstw w każdej z nich, tym większa szansa, że będzie Tym Najlepszym!

Na początek: Przekąski!

Zapraszam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Księżniczko Celestio! Ja, Kuchmistrz Soczek, pragnę ci zaprezentować jeden ze swoich specjałów. Mianowicie...

Sernik na zimno

Dołączona grafika

Sernik przygotowujemy na bazie serka homogenizowanego lub naturalnego jogurtu oraz bitej śmietany. Na wierzchniej warstwie znajduje się galaretka z owocami. Można użyć dowolnych owoców sezonowych, dobierając do nich odpowiedni smak galaretki. W ten sposób można przygotować sernik na zimno z brzoskwiniami, jeżynami, jagodami, borówką amerykańską czy nawet z kiwi i ananasem, jeśli skorzystamy z galaretek, które tężeją na takich owocach.

Ciasto, a raczej typowy deser, jest wyjątkowo delikatny w smaku. Wspaniale rozpływa się w ustach, jest idealnie słodki i lekki. Dla większego efektu - i jeszcze lepszego smaku - na spodzie sernika można umieścić biszkopty. Jest to świetna przekąska dla wszystkich. Jestem pewna, że zachwyci twoje podniebienie, Księżniczko. Smacznego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszanowanie Księżniczko Celestio. Ja wiej chciałbym zaprezentować jedną z moich ulubionych przekąsek

Faworki

Dołączona grafika

Przesianą mąkę posiekać z masłem, dodać cukier, proszek do pieczenia, jajka, żółtka, szczyptę soli i alkohol. Zarobić ciasto i wyrabiać tak długo, aż będzie gładkie i jednolite.Odstawić ciasto do lodówki na 25 minut. Podzielić na 3 części. Każdą porcję ciasta cieniutko rowałkować na grubość 0,5 cm. Radełkiem wycinać faworki. Smażyć na rozgrzanym tłuszczu. Wystygnięte faworki oprószyć cukrem pudrem.

Składniki:

- 25 dag mąka

- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

- łyżka masła

- łyżka cukru

- 2 żółtka

- 2 jajka

- 1 łyżka spirytusu

- tłuszcz do smażenia

- szczypta soli

- cukier do posypania

Smacznego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaszłyki Owocowe

Dołączona grafika


[justify]Witaj, Księżniczko.

Chcę zaprezentować ci moją propozycję przekąski. Są to, jak widzisz, szaszłyki owocowe.

Dlaczego wybrałem tak prostą przekąskę? Właśnie ze względu na jej prostotę. Wyszedłem z założenia, że przekąska musi:
- być prosta w przygotowaniu
- zachęcać do skosztowania samym wyglądem
- być lekkostrawna

A przede wszystkim, nie może brudzić! Myślę, że moje szaszłyki spełniają wszystkie te wymagania. Mają jeszcze jedną zaletę - do ich zjedzenia nie potrzeba sztućców, co ważne, jako że dzięki temu można je podać wszędzie, choćby na garden party.

Co do przygotowania, cóż można powiedzieć? Wystarczy pokroić składniki, nabić je na patyczki, et voila! I tu kolejna zaleta tej potrawy, mianowicie - jej elastyczność. Nawet największy snob nie będzie mógł narzekać, jeśli użyjemy, oprócz pospolitych owoców, bardziej egzotycznych, na przykład daktyli. Możemy też skropić szaszłyki syropem albo czekoladą.

Możliwości jest multum, i dlatego myślę, że jest to przekąska idealna!

*kłania się i odchodzi*[/justify]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, oraz Big Macintosh chcielibyśmy zaprezentować, aż trzy propozycje...

Otóż numer jeden...

Dołączona grafika

Błysk-jabłkowy tort czekoladowy!

Ten wspaniały wspaniały wypiek przyrządzany od lat przez Babunię Smith, jest jedynym takim ciastem za świecie. Połączenie wielu smaków, oraz duża doza rodzinnej miłości okazywanej przy jego wypiekaniu sprawiają, iż ten oto tort nie może równać się z żadnym innym. Powiecie, "to ciasto jest wypiekane według wiejskiego przepisu i nadaje się jedynie na wiejskie kołchozowe święto", ale nic bardziej mylnego! To cudowne ciasto nadaje się zarówno na domowe przyjęcia z przyjaciółmi, jak i na wykwintne dworskie bankiety! Polecamy!

Numer dwa:

Dołączona grafika

Szarlotka cynamonowa z kawałkami owoców

To słodziutkie ciastko wręcz rozpływa się w ustach...

Yummy

Lepiej bym tego nie ujął, Mac! Na sam jego widok ślinianki mi w ustach wariują! Delikatne ciasto, z dużymi kawałkami jabłek i wykończone brązowym cukrem oraz wanilią jest idealną potrawą do schrupania przy herbatce podczas spotkania ze znajomymi, lub podczas oficjalnej kulturalnej rozmowy z, no nie wiem... jakimiś arystokratami? Dokładnie! Ponieważ ten wspaniały kawałek ciasta smakuje tak wykwintnie, że nie pogardzą nim nawet najznakomitsze podniebienia!

No i na koniec numer trzy, czyli...

Dołączona grafika

Ciastko domowej roboty, a'la Big Macintosh!

Małe i nie tuczące, idealne na przegryzkę przed snem, lub na zakończenie deseru. Mały kawałek jabłuszka na samym czubku ciasteczka powinien tradycyjnie pochodzić z Sadów rodziny Apple, gdyż tylko tam znaleźć można jedyne w swoim rodzaju jabłka odmiany big macintosh, będące idealnie słodkie, by nie zaćmić słodyczą tej smakowitej, bitej śmietany, ozdobionej zielonym lukrem!

Niniejszym ja oraz Big Macintosh życzymy smacznego.

Eyup

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no! Podaliście całkiem sporo ciekawych i wyśmienitych pomysłów, prawda, Wasza Wysokość?

Dołączona grafika

Mmmmmmmmhmmmmmmmmmmmm~

Halo? Halo... Halo! Majestacie! Trzeba wybrać zwycięzcę tego etapu!

Huh? Ach, tak... Racja.

Tak więc po namyśle (i degustacji, ale cichutko!) zwycięstwo w kategorii przekąsek przyznaję...

Airlickowi!

Jego przekąska jest w istocie przekąską. Posiada wszystko, co takowa powinna mieć i również jest pyszna w swej prostocie. Gratuluję!

Mamy zwycięzcę! Airlick zademonstrował, czym powinna być prawdziwa przekąska, nadająca się do przegryzienia gdziekolwiek!

Teraz czas na...

Przystawki!

Znane ze swej prostoty i drażnienia kubeczków smakowych, które domagają się więcej i więcej, sprawiając, że na potrawy wyczekuje się ze ślinotokiem...

______________________________

Przekąski - Airlick

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa... na przystawkę... uh. No nic. Nie mam pomysłu.

( do sali wchodzi Big Macintosh z talerzem)

Dołączona grafika

Mac! Na Wielką Celestię, co to takiego?! Czy... czy to... ZUPA?

Ee... yup.

Zupa JABŁKOWA?

Yummy

Ale... chyba nie zamierzasz zaproponować tego Księżniczce? To znaczy... Wiem, jest pyszne i bardzo jabłkowe ale chyba nie oczekujesz że księżniczka zje takie wiejskie danie? Chyba stać nas na coś wykwintnego.

(Big Mac spojrzał na Cloudsa wzrokiem nie znoszącym sprzeciwu i podał Księżniczce swoje danie)

Mac... :facehoof:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja przedstawię coś zdrowego. Droga księżniczko Celestio mam zaszczyt zaprezentować

Tatar Warzywny

Dołączona grafika

Bardzo zdrowy i smaczny zawsze smakuję dobrze niezależnie jakie damy warzywa (byle świerze oczywiście :D ). Jak byłem kiedyś na ślubie to właśnie to było przystawką i było wyśmienite. Polecam zwłaszcza z marchewką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, no to pora wyciagną swoje wierne Ostrza Chaosu, i pociąć coś na plasterki i kawałeczki.

20 minut mordowania, krojenia, patroszenia, niewinnych warzyw później...

Oto przed państwem...

Koreczki z cukinii z mozarellą

[align=center]

Dołączona grafika

Przepis pochodzi z książki kucharskiej mojej siostry

Ta prosta w przygotowaniu przystawka, ma nie tylko za zadanie pobudzić i zwiększyć nam apetyt przed daniem głównym. Jest ponad to bardzo zdrowa, niskokaloryczna i smaczna. Jako że sam jestem smakoszem dań z cukini, i wielkokrotnie miałem okazję go próbować. Niebo w gębie i na zębie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa z groszku

Dołączona grafika


Jako przystawkę proponuję zupę, czy może raczej: krem z groszku. Niestety, jedyne, co wyszło mi w tej akurat chwili, to wzorek. Gdyby nie on, nie śmiałbym pokazywać ci jej, Księżniczko. Jest źle zmiksowana, powinna mieć jednolitą konsystencję i być trochę gęstsza. Poza tym, brakuje grzanek, które są nieodłączną częścią tej potrawy. Mimo to, mogę zagwarantować eksplozję smaku! Zupa jest pyszna, nawet jeśli wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

A skoro mowa o wykonaniu, oto przepis, bardzo prosty, zresztą:
W garnku rozpuścić masło. Dodać groszek, zamieszać. Dodać bulion, gotować krótko, tylko tyle, aby groszek był miękki. Zmiksować, dodać cukier, ewentualnie sól i czosnek - kwestia indywidualnych preferencji. Przetrzeć przez sito, aby nie zostały żadne niezmiksowane skórki. Na koniec dodatki - koniecznie grzanki i śmietana, można przybrać zieleniną, na przykład koperkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z Lyrą zdecydowaliśmy się dla Księżniczki przygotować przystawkę delikatnie drażniącą kubki smakowe Waszej Wysokości, które jako jedyne mogą docenić smak sałatki szopskiej!

http://desmond.imageshack.us/Himg22/scaled.php?server=22&filename=img0846dth.jpg&res=landing

Można dzięki niej poczuć pełnię aromatu warzyw danych nam przez Matkę Naturę. W jej skład wchodzą pokrojone soczyste pomidory, świeża, błyszcząca papryka, ostra czerwona cebula, chrupkie ogórki. Wszystko posypane tajnym składnikiem, czyli startym szopskim serem wytwarzanym tylko w jednym państwie na świecie. Wszystko to posypane solą morską i najlepszym gatunkowo pieprzem. Na sam wierzch położyliśmy oliwkę, która nie jest przeznaczona dla zjedzenia przez pospólstwo i której smak doceniają tylko wyrafinowani smakosze, a takim Księżniczka zapewne jest.

Życzymy smacznego Księżniczko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(do sali wchodzi kucyk w granatowej pelerynie)

Witaj księżniczko Celestio moje najnowsze danie jest gotowe ! (i w tym momencie zdejmuje kaptur a obok niego pojawia się kelner z talerzem)

Czekoladowy Kwiat - czyli oblany w czekoladzie i karmelu kwiat fiołka z lasu Everfree

Dołączona grafika

Wyprawa do lasu jak wiemy trudna jest. Ale to co można w nim znaleźć jest bardzo kuszące. Czekolada pochodzi z mleka od najlepszych krów w Equestrii dlatego jej jakość jest godna Królów , całe danie jest lekko słodkie jednak lekko przesycone gorzkim smakiem kwiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nagle... Cisza. Tyle pomysłów, a pomiędzy nimi wszystkimi Jej Wysokość księżniczka Celestia i jej sługa Tarreth.

Wtem, nagle... Z brzucha Tarretha dochodzić zaczęły ryki, podobne dzikim, mściwym demonom, zamkniętym w najgłębszych odmętach Nicości...

... Zgłodniałem, to ja wezmę...

*PAC!*

Tarreth został powstrzymany przez białe kopyto Pani Dnia.

Ała! za co?

Ja tu jestem sędzią! Możesz się poczęstować zaraz za mną.

Jej wypowiedź była zakrapiana serdecznym i lekkim uśmiechem, acz nie zamierzała rzucać słów na wiatr. Oj, była smakoszem... I to na prawdę wielkim.

Po degustacji nastąpił czas werdyktu.

To było wyborneeee... I jak groszku nie lubię, tak zupa była na prawdę dobra, prawda, Wasza Wysokość?

Prawda. Lecz to nie ta przystawka zwyciężyła. Przystawka ma przede wszystkim zachęcać. Wabić estetyką wykonania i minimalnym obciążeniem żołądka. Ponadto musi pasować do dań, które w następstwie będą podane!

Dlatego niestety nie mogłam uznać Czekoladowego Kwiatu, bo ta czekolada sama w sobie zabija apetyt na główne dania, prawda?

W kategorii przystawek zwycięża...

Ares Prime i jego koreczki z cukinii z mozarellą!

Nie są tuczące i sycące. Estetycznie i ciekawie wyglądające. A przy tym proste. Już wiem, czym uraczę gości na bankiecie. Gratuluje, Aresie!

I ja Ci też gratuluję! I zazdroszczę.. Słowa uznania od Jej Wysokości T^T Ale wracając!

Kolejna kategorią są...

Zupy!

Nie ma prawdziwego obiadu, bez zupy - posiłku, który muskałby przełyk swą postacią i nie zachwycał. Kto tym razem zwycięży?

___________________________

Przekąski - Airlick

Przystawki - Ares Prime

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To głównie przez moc Ostrzy Chaosu dodała smaku potrawce, ale dzięki inspiracji i dobremu słowu Celestii, przystępuje do próby zapodania zupki.

Oto

Letnia Zupa Cebulowa

Dołączona grafika

Zupa przyrządzona ze świeżych młodych cebulek, przez co jest łagodna w smaku, i wytrawna. Ma delikatny, przyjemny smak. Najlepiej podawać ją jeszcze gorącą, z grzankami.

Oczywiście taki wytrawny wojak jak ja, nie płakał przy krojeniu cebuli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moja następna zupa nie jest znana ale myślę że bardzo dobra , tak więc przedstawiam wam zupę 4 żywiołów !

Dołączona grafika

Delikatna w smaku zupa jest lekko pikantna gdyż składnik symbolizujący ogień nadaje jej taki smak (nie zdradzę co to ^^). Smak wiatru powoduje że zupa nie jest bardzo syta (ale każdy się nią oczywiście naje) . Co do smaku wody to powoduje ona że zupa nie jest za słona , smak ziemi powoduje że zupa jest idealnie doprawiona. Tak więc jej smak jest idealny dla każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga księżniczko Celestio,

przygotuj swoje kubki smakowe na zwykły, pospolity ... rosołek.

Wpadłam na ten pomysł, jako iż mam dziś tę przepyszną zupkę na obiad. Wiem że to danie nie jest specjalnie wyszukane, jest za to bardzo smaczne bo chyba przyznasz, że dobry rosół szczególnie w zimne dni lub gdy jest się chorym, nie jest zły. Jego delikatny smak powinien zadowolić każdego, głodnego obywatela. Taki rosół to najlepiej z przyprawami smakuje, ale oczywiście nadmiar przypraw psuje cały smak tej jakże wspaniałej i niewyszukanej potrawy. Emm...no więc chyba wystarczy mojego gadania, zapraszam do degustacji.

Poprawka: Zdjęcie rosołu Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę, że tutaj mamy niewielu specjalistów, hę? Nie dziwię się - osobiście też za zupami nie przepadam. Jednak przejdźmy do zawodów! Wasza Wysokość?

Tak. Zupy były na prawdę smaczne. Każdy z konkurentów zaprezentował coś... prostego, a zarazem zadowalającego.

Pomidorowa rulez!

Ekhem... Wracając. Według mnie, zupa, która zasługuje na zwycięstwo w tej konkurencji to...

Zupa Czterech Żywiołów od maxkeypl!

Nie na co dzień można zakosztować czegoś, co w palecie smaków ma prawie wszystko i zachowuje wciąż status przysmaku! Ponadto pomysł i nazwa mnie bardzo zachęciły! Gratuluje!

I ja również gratuluję! (Acz pomidorowa i tak jest najlepsza :<) Zasłużyłeś na miejsce w tabeli wyróżnień!

Następną konkurencją jest - nie zgadniecie - Danie główne! Tyle możliwości, by zachwycić podniebienie! Nic, tylko przebierać w przepisach i prezentować!

Czekamy na wasze pomysły, prawda, Majestacie?

Nie da się ukryć!

_________________________________

Przekąski - Airlick

Przystawki - Ares Prime

Zupy - maxkeypl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się z zupą, to uda się z daniem głównym. Zaserwuję moje ulubione danie, a mianowicie.... bigos. Ale nie byle jaki bigos.

Bigos Herosów z kiszonej kapusty

Dołączona grafika

Niby zwykły bigos z kiszonej kapusty. Ale nic bardziej mylnego.

To solidne danie, dodające siły i pokrzepiające każdego. Idealna potrawa dla każdego strudzonego po cieżkim dniu, nieważe czy mag, czy paladyn czy czarnoksiężnik. Przywraca siły każdemu, pokrzepia serca, brzuchy u umysły. Prawdziwie staropolskie danie. Najlepiej serwować ze świeżym pieczywem.

Nawet jeśli postawisz przed gośćmi 5 kg tej potrawy, można być pewnym że nawet garnczek będzie wylizany do czysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza wysokość. Na danie główne polecam danie w które jest moją specjalnością (od strony ojca)

Gulasz warzywny rodziny Wiej (mojej)

Dołączona grafika

Można podać go z dowolnymi warzywami ale tajemnica tkwi w moim rodzinnym sosie który jest gęsty i wprost rozpływa się w ustach (dodaje składniki potrzebne do sosu). Ach, ten zapach jest wspaniały. Gwarantuję wspaniały smak albo może cie wylać na mnie cały ten gulasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zaprezentować danie bardzo pyszne, które jadłam zaledwie 2 razy i bardzo przypadło mi do gustu. Pyszne, mięsiste i dobrze przyprawione kawałki kurczaka, mięciutkie pieczarki i pyszny, ciągnący się żółty ser, a wszystko to zawiniete w delikatne i chrupiące ciasto francuskie.Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna co do tej potrawy. Wygląda trochę... dziwnie?

Cicho Lyra, szparagi to warzywo królów. W dodatku podana z sosem szafranowym i łososiem.

A tylko spróbuj teraz przegrać, a zobaczysz co Ci zrobię...

Księżniczko, oto łosoś w sosie szafranowym na szparagach.

Dołączona grafika

To połączenie jednych z najdroższych produktów spowodowało, że nazywam tę potrawę godną koronowanych głów! Wybraliśmy starannie najlepszej jakości szparagi, podaliśmy do niego jeden z najwykwintniejszych sosów świata, a na końcu dołożyliśmy łososia natartego trawą cytrynową, co czyni potrawę lekkostrawną, acz sycącą, czyli taką jaką powinno być danie główne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza Wspaniałość, oto na Twoje wezwanie, z dalekiej i mroźnej Polski przybył Mistrz Chochli i Patelni maestro El Sadzonka, specjalnie aby zaoferować Ci swoje usługi.

Moją propozycją na danie główne będzie potrawa wszystkim doskonale znana, mimo to wciąż skrywająca wiele tajemnic i mogąca zaskoczyć wielu znawców tematu - Pizza Domowej Roboty à la El Sadzonka!

Dołączona grafika

Pizza ta komponowana i tworzona przez maestro El Sadzonkę od samiusieńkich podstaw, a przez to mająca jedną zasadniczą przewagę nad robionymi w tych wszystkich podejrzanych lokalach - doskonale wiemy, co jemy. Zaiste, każdy składnik jest specjalnie wybierany i kontrolowany, od mąki na ciasto począwszy, a na oregano skończywszy.

Długo dojrzewające ciasto zapewnia fantastyczną chrupkość, a specjalnie warzony i kontrolowany smakowo wieloskładnikowy sos pomidorowy z ziołami to prawdziwa rozkosz dla kubków smakowych.

Cóż by to była jednak za pizza bez całej gamy doskonale dobranych składników? Oto Wasza Cudowność z pewnością się nie zawiedzie, gdyż maestro na tą okazję postawił na różnorodność serową. Znaleźć możemy 4 rodzaje sera: mozarella, radamer, gouda oraz jako zwieńczenie tego jakże zacnego towarzystwa - serek pleśniowy!

Oczywiście to nie wszystko, całość uzupełniają najświeższe drobniutko pokrojone pieczarki oraz ananasy. Ostatnią część stanowi pewien składnik pozyskiwany z... ekhem... z jednego z poddanych Waszej Wysokości, a konkretnie osłów. Ale to Wasza Wspaniałość może zostawić do wydłubania z pizzy swojemu Avatarowi. Albo mi.

Całość tworzy prawdziwą symfonię smaku i aromatu, którą wspomina się jeszcze długo. Ponadto niezaprzeczalne wartości odżywcze i zapychające są dodatkową zaletą tej oto jakże zacnej potrawy.

Et voila, bon appétit!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...