Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii."


Dolar84

Recommended Posts

Order kartofla?  :yay: jak fajnie.  Bardzo dziękuję za takie wyróżnienie. W sumie to nie wpadłem, żeby podać to jako komedię (a może i wpadłem, tylko zapomniałem dodać tagu). Teraz tylko pozostaje czekać na wyniki (czy aby zasłużyłem na ziemniaczane wyróżnienie) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak, wiem że minęły ponad dwa tygodnie.

 

Tak, wiem że wyników nie ma i za to bardzo przepraszam.

 

Czy chciałbym, żeby już były? Jak najbardziej. Czy jest możliwe, że pojawią się do końca tego tygodnia? Możliwe - tak. Prawdopodobne - nie.

 

Czasami zdarza się tak, że komuś wyskakują jakieś problemy takiego lub innego sortu i przez to inne, mniej ważne rzeczy muszą czekać. Czy tak jest w tym wypadku? Zdecydowanie tak. Czuję się zmuszony przypomnieć, że ja też mam prywatne życie i jego problemy często-gęsto zabierają mi czas (i nerwy).

 

Wiem, Koszmarze, że nie miałeś nic złego na myśli, ale obecnie naprawdę, ale to naprawdę nie mam... nazwijmy to, nerwów by spokojnie reagować na takie, choćby jak najsłuszniejsze (tak jak w tym wypadku), wiadomości. I to niezależnie od tego, czy są humorystyczne, okraszone pięknym obrazkiem czy utrzymane w tonie narzekania, jęczenia lub żądania (żeby nie było w Twojej wiadomości taka sytuacja nie zachodzi).

 

Dlatego jestem zmuszony poprosić wszystkich uczestników o nieco więcej cierpliwości.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem inaczej, z mojej perspektywy. Mam teraz Sesję, kilka innych zajęć i te wyniki wcale nie są mi do szczęścia potrzebne (wiem, że przegrałem, pytanie jak bardzo). A skoro Dolar mówi, ze nie może, to widocznie ma jakiś naprawdę dobry powód (nie wnikam jaki, nie moja sprawa). Ja to widzę tak: Wyniki przyjdą to będą, nie wcześniej i nie ma co popędzać, bo i po co? Dla mnie mogą być nawet za miesiąc.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To jej nie trać - będą najpóźniej w niedzielę choćbym miał zdechnąć.

 

Edit: Przyjdzie zdechnąć - z takich czy innych powodów nie zdążyłem. Może się uda na jutro bo jestem już na finiszu, ale na dzisiaj szanse są zerowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może się uda na jutro bo jestem już na finiszu, ale na dzisiaj szanse są zerowe.

 

Mijają cztery dni i wyników jak nie było tak nie ma. To chyba, mimo wszystko, lekkie przegięcie pały. Nie wiń mnie, że się tak o to dopominam, ale ktoś musi ci Panie Dolar regularnie przypominać o tym jak ch****o jest być jurorem w konkursach. Nie ma za co. :fluttershy5:  

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za strasznie długie oczekiwanie. Z takich czy owakich, choć bardzo poważnych powodów nie byłem w stanie poświęcić konkursowi takiej ilości czasu na jaką by zasługiwał, przez co wystawiłem Waszą cierpliwość na gigantyczną próbę. Dlatego raz jeszcze wszystkich przepraszam i liczę, że jakoś uda Wam się mi darować to horrendalne opóźnienie.

 

Przejdźmy jednak do rzeczy - tym razem nie nadesłano wielkiej liczby opowiadań, jednak jakościowo stały na bardzo wysokim poziomie. Co prawda jakbym tak wziął pas i jednego z drugim przeciągnął po czterech literach za formę, która nie była w stanie dorównać treści i skutkowała strasznym obniżeniem oceny to przez miesiąc by na rzeczonych czterech literach nie usiedli... Jednak to wszystko jest do naprawienia, a naprawdę warto nad tymi tekstami pracować. Jednak znowu się rozgadałem, a meritum ucieka. Czas na ogłoszenie wyników:

 

I miejsce - "Przebiśnieg" autorstwa Applejuice (absolutna perła edycji. Cudowna treść niwelująca drobniutkie niedostatki formy)

II miejsce - "Epickie Starcie" autorstwa Psorasa (rozkosznie nieortodoksyjne podejście do tematu i dowód na to, że nie trzeba pisać bardzo dużo - wystarczy, że pisze się dobrze)

III miejsce - "Walentynki" autorstwa Madeleine (podejście do tematu jak powyżej, a jeszcze ten klimat! Gdybyż nie te nawiasy!)

 

Oczywiście gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu - widać, że włożyliście w pisanie naprawdę sporo pracy. Oczywiście tradycyjnie przygotowałem dla Was recenzje z którymi możecie zapoznać się tutaj.

 

Kolejna edycja pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale pojawi się na pewno, więc bądźcie czujni.

 

I jeszcze raz przepraszam za opóźnienia.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu lipa. Nie wiem czemu, ale to wygląda że już 2 opowiadanie wysiadło na korekcie. Owszem, nie jestem w tym mistrzem, ale z tymi pozjadanymi wyrazami, to mi coś śmierdzi czymś innym. Muszę aż sam przeczytać i zobaczyć, co poszło nie tak.

 

Edit: Pobrałem na wszelki wypadek tekst i odpaliłem Wordem 2014. Pierwsze co rzuca mi się w oczy, to niezgodność ilości słów. Z przypisami, jak i bez, jest ich więcej niż według szacunków Dolara. To jeszcze o niczym nie świadczy i na pewno nie neguje fatalnej korekty, ale muszę poszukać tych brakujących wyrazów. 

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie trzy "słowa na niedzielę"

 

1. Do narzekających - Dolar84 to nie android, a człowiek

2. Gratuluję wszystkim i każdemu z osobna (jak to mawia mój wujek) 

3. Czekam na edycję, w której będę miał jakikolwiek pomysł (i bez ograniczeń do 1000 słów :P )

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Edit: Pobrałem na wszelki wypadek tekst i odpaliłem Wordem 2014. Pierwsze co rzuca mi się w oczy, to niezgodność ilości słów. Z przypisami, jak i bez, jest ich więcej niż według szacunków Dolara. To jeszcze o niczym nie świadczy i na pewno nie neguje fatalnej korekty, ale muszę poszukać tych brakujących wyrazów. 

 

Od razu mówię, że ja korzystam ze starszego Worda. A czytałem wersję w google docs - w wordzie jedynie sprawdziłem liczbę słów. Może w nowym jest jakiś inny sposób przeliczania... to kwestia techniczna, więc się nie orientuje za dobrze.

 


1. Do narzekających - Dolar84 to nie android, a człowiek

 

Prawda to, ale jednak i tak czekali zbyt długo na te wyniki więc przeprosiny były absolutnie niezbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie trzy "słowa na niedzielę"

1. Do narzekających - Dolar84 to nie android, a człowiek

2. Gratuluję wszystkim i każdemu z osobna (jak to mawia mój wujek)

3. Czekam na edycję, w której będę miał jakikolwiek pomysł (i bez ograniczeń do 1000 słów :P )

1. Ku...a, a ja myślałem, że banknot :rainbowcry:

2. Też to powiedzonko lubię i również gratuluję - zarówno zwycięzcom, jak i... mniej-zwycięzcom :D

3. O to to! Popieram w całych 50%! Te pozostałe 50 odnosi się do nawiasu, bo mi ograniczenia słowne nie przeszkadzają :rainderp:

PS: No i dodam, że miło gdyby następna edycja była zwykła, a nie specjalna (powód: większe jury, czyli więcej mini-recek... no i emocji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może następnym razem się uda.

Niemniej naprawdę jestem ciekaw gdzie wcięło te znikające słowa. Bo raczej wątpię, żeby to był problem uploadowania dokumentów na google docs. Zwłaszcza, ze przed wgraniem zawsze czytam dwa razy i nanoszę poprawki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar84 to nie android, a człowiek

Polemizowałbym nad aspektem człowieczeństwa obiektu zwanego "Dolar84" :v

 

I gratuluję "zwycienzom" :3 Kiedyś będę musiał wam zrobić konkurencję w tych konkursach :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem winien Dolarowi przeprosiny za to, że tak go poganiałem. Wiem, że musiał mieć poważne powody, aby aż tak przeciagać oddawanie wyników. Jeszcze raz przepraszam i czekam z niecierpliwością na kolejną edycje( spokojnie Dolar o kolejny konkurs  nie bedę cię gnębił).

Edytowano przez Nyxgrim
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym dość kiepskim dniu chyba nic nie mogło aż tak bardzo poprawić mi humoru :party: Baaardzo dziękuję!

 

Niedostatki formy są więcej niż drobniutkie, zaraz zrobię temat z rozszerzoną wersją. Może teraz dostanę jakieś komentarze :v

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna klęska w starciu z samym sobą. Ja naprawdę nie widzę nic złego w takiej, a nie innej formie. Oczywiście, powtórzenia są oczywiste, ale styl i budowa zdań... ja tak mówię i piszę na codzień, niestety...

Cóż, przed publikacją spróbuję jakoś to poprawić. Przynajmniej moje opowiadania trzymają klimat :D

No i oczywiście gratulacje dla zdobywców miejsc na podium :)

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS: Zabawne, że wyniki Mactera są niemalże całkowicie odwrotne

 

Na wszelki wypadek przeczytałem je dopiero dzisiaj, żeby się nie sugerować :D

 

Właśnie zapomniałem o zwyczajowej formułce - zachęcam wszystkich uczestników do publikowania opowiadań w normalnych tematach na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolejna edycja pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale pojawi się na pewno, więc bądźcie czujni.

 

Dolcze, ty naprawdę jesteś masochistą :v. To co, następna edycja specjalna będzie na 100 tys. słów, żebyś mógł przeklinać jeszcze intensywniej? <3

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie OneTwo, który napisał świetny tekst, ale kompletnie zje... znaczy, zepsuł formę. Tekst zasługuje bezwzględnie na najwyższe miejsca na podium... Tylko że nie da się go czytać. Znaczy, nie dało się, bo autor już przystąpił do poprawek. Oto dowód na to, że nawet najlepsza fabuła nie da rady sama unieść fanfika, kiedy jest on napisany nie po polsku, a po polskiemu! Patrzcie, autorzy i kurde wyciągajcie wnioski!

 

Dziękuję za trzecie miejsce, WRESZCIE mam tę brązową odznakę! Tak na nią polowałam, żeby mieć komplet <3.

 

 

No i naturalnie nie zapomnę wspomnieć o gniewnym warknięciu (którego na pewno autorka się spodziewa) nad Cukrowym Kącikiem

W tym miejscu powinnam mieć ból tyłka, jak możesz wpływać na mnie, żebym wyrzekała się wolności do stosowania formy, która mi się podoba, jesteś okropny, to nie twoja sprawa, czy autor używa spolszczenia czy nazwy oryginalnej, nie jesteś bogiem...

... a nie, pomyliło mi się. Przecież nie mam nicku Malvagio!

 

Dziękuję, gratuluję i pozdrawiam serdecznie!

Madeleine

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...