Skocz do zawartości

Pomoc w ogarnięciu tableta ;-;


StarostaXD

Recommended Posts

Jedyne co ja ci mogę powiedzieć to:

- sprawdź zgodność między tabletem a komputerem (W sensie wersja systemowa itd. Bez tego nici z używania tabletu graficznego :/)

-Nie będzie ci wygodnie w programach prostych takich jak np. Paint. Dobrym rozwiązaniem jest Photoshop lub Paint Tool Sai

-Na początku nie będzie ci szło najlepiej bo musisz się przyzwyczaić do rysowania i patrzenia w inne miejsce pokoju. Całe szczęście po kilku dniach przestaje ci to przeszkadzać :)

-Nie rzucaj tym tabletem :v

-Nie wiem jak jest z tym modelem bo ja mam Wacom Intuos Pen, ale podejrzewam, że większej różnicy między nimi nie ma jeżeli chodzi o budowę i tym podobne więc mówię jak było w moim przypadku

-Jeżeli to narzędzie szatana nagle przestanie wyczuwać nacisk to zrestartuj komputer (ważne żebyś wtedy miał podłączony tablet do komputera).

    Wiem, że to nie wiele informacji i niektóre mogą delikatnie odbiegać od tematu, ale to są sprawy z którymi ja sobie musiałem poradzić :/ (Oczywiście nie licząc kupna tabletu "graficznego" służącego tylko i wyłącznie do nawigacji XD). Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj albo tutaj albo przez Skype :) Postaram się jakoś pomóc i doradzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ja ci mogę powiedzieć to:

- sprawdź zgodność między tabletem a komputerem (W sensie wersja systemowa itd. Bez tego nici z używania tabletu graficznego :/)

-Nie będzie ci wygodnie w programach prostych takich jak np. Paint. Dobrym rozwiązaniem jest Photoshop lub Paint Tool Sai

-Na początku nie będzie ci szło najlepiej bo musisz się przyzwyczaić do rysowania i patrzenia w inne miejsce pokoju. Całe szczęście po kilku dniach przestaje ci to przeszkadzać :)

-Nie rzucaj tym tabletem :v

-Nie wiem jak jest z tym modelem bo ja mam Wacom Intuos Pen, ale podejrzewam, że większej różnicy między nimi nie ma jeżeli chodzi o budowę i tym podobne więc mówię jak było w moim przypadku

-Jeżeli to narzędzie szatana nagle przestanie wyczuwać nacisk to zrestartuj komputer (ważne żebyś wtedy miał podłączony tablet do komputera).

    Wiem, że to nie wiele informacji i niektóre mogą delikatnie odbiegać od tematu, ale to są sprawy z którymi ja sobie musiałem poradzić :/ (Oczywiście nie licząc kupna tabletu "graficznego" służącego tylko i wyłącznie do nawigacji XD). Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj albo tutaj albo przez Skype :) Postaram się jakoś pomóc i doradzić :)

Mój tablet jest zgodny z moim komputerem. Ściągnęłam oprogramowanie do mojego tableta. Nigdy nie bawiłam się digitalem ani nie buszowałam w takich skomplikowanych programach jak Ps bądź Tool Sai. Naj większy problem mam chyba z warstwami. Ale dziękuje bardzo ^^

Z tego co pamiętam wszystko jest napisane w instrukcji ;)

Przez jakiś czas będziesz miała problemy z ogarnięciem, ale po paru rysunkach jest wszystko ok i się przyzwyczajasz ;)

 Ta...nie dostałam instrukcji ;-;. Po prostu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na start polecam Paint Tool Sai - duzo prostszy i bardziej komfortowy niz photoshop dla kazdego, kto nie jest ps-pro (do tego stopnia, ze wiekszosc moich znajomych rysownikow (wliczajac w to osoby z dosc dobra reputacja w swiecie PonyArt'u) nadal uzywaja PTS do szkicow pomimo posiadania mniej lub bardziej legalnej kopii photoshopa)

 

Do warstw bedziesz musiala sie niestety przyzwyczaic - ale to dotyczy kazdego rodzaju grafiki komputerowej, nie tylko odrecznego rysowania przy pomocy tabletu. Bardzo przydatne swoja droga :)

 

Jesli nie masz instrukcji od tabletu - to w zasadzie dokladnie to samo urzadzenie co intuos pen, poprostu z innym zestawem oprogramowania.

Dowolne tutoriale do tabletow wacoma (czy tabletow w ogolnosci), beda dla Ciebie przydatne.

 

Skoro praca z warstwami sprawia Ci problemy, polecam skupienie sie na tym na rowni z uczeniem sie, jak rysowac patrzac na monitor komputera. Opanowanie w satysfakcjonujacym na poczatek poziomie obu zdolnosci powinno byc w miare proste i zajac mniej wiecej ta sama ilosc czasu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...