Skocz do zawartości

Problem z grą Skyrim


Sowenia

Recommended Posts

Chciałabym prosić was o pomoc z moim dosyć irytującym problemem, a mianowicie wywalaniem do pulpitu podczas wczytywania. 

Otóż problem wygląda tak: nie mogę zapisać gry/skorzystać z szybkiej podróży/wejść do budynków bo wywala do pulpitu. 

 

Posiadam Nvidię 2GB i intelCore i5 1.7GHz 

Pamięć 8GB

HDD 750GB ogólnie. Na dysku z grą wolne 398GB

Windows 8

 

Sprawdzałam mody.  Odinstalowałam i zainstalowałam grę. Zmieniłam coś w dźwięku co radzono na internecie. Usunęłam nadmiar savów. Restartowałam steama i laptopa. Sprawdzałam zgodność plików. Nic nie pomaga. 

 

Dodam, że gra działała płynnie. Jeden mod zawadził, usunęłam go i znów działało dobrze. Usunęłam też moda z lepszym plecakiem (bo według mnie nie był lepszy) i jakiś czas później pojawił się problem z zapisywaniem. Odinstalowałam i zainstalowałam grę i problem zniknął, ale dzisiaj ni z tego ni z owego po około trzech godzinach gry znów problem zaistniał i to jeszcze gorszy. Bardzo proszę o pomoc bo obecnie gra jest niemożliwa i nie ukrywam, że bardzo mi się ten stan rzeczy nie podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Używasz Nexus Mod Menagera? Jeśli nie to możesz spróbować wyłączać wszystkie mody jakie masz, sprawdzić czy bez nich wszystko działa, potem włączyć jeden, włączyć kolejny z tym poprzednim włączony itd. To dość żmudny sposób ale jeśli problem jest spowodowany jakimś modem to może pomóc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęłam jeszcze raz wszystkie mody i okazało się, że rzeczywiście, któryś pominęłam bo - przynajmniej na razie - gra działa. Ale pojawił się inny problem, drobny co prawda choć nieprzyjemny. Moja postać miała włosy z moda i teraz jest łysa :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Windows 8? Dlaczego mnie to nie dziwi...

 

8 i Vista to najgorszy koszmar gracza.

ekhem... czytałaś w ogóle resztę tematu? Czy hejt żeby hejcić  :awesomeface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Kiepskie, bardzo kiepskie masz doświadczenie, jeżeli najwydajniejszy system od Microsoftu jest według Ciebie koszmarem gracza. Pracowałam i grałam na wielu maszynach z różnymi systemami, a błędy i problemy na prawie każdej były. Jeżeli chodzi o błędy wynikające prosto z systemu, to na ogół minutę zajmuje rozwiązanie go.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemka nie jest wcale taka zła jak ją malują. Wydaje mi się, że błędy wynikają nie tyle z systemu co ze skomplikowanych plików gier. Wystarczy sobie porównać ilość plików w takim Skyrimie, a np. w Gothicu. Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że w Gothicu było ich mniej. Chociaż Skyrim to i tak słaby przykład. The Sims 2 i wgrywanie skinów to jakaś masakra x.x

 

W każdym razie znalazłam kod na zmianę wyglądu postaci w trakcie gry i moja postać odzyskała włosy :v Także problem rozwiązany mam nadzieję na dobre, bo gra też już działa. Przegapiłam jakiegoś moda najwyraźniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...