Skocz do zawartości

[Konkurs] CMC w alternatywnym świecie. (Opowiadania)


BiP

Recommended Posts

Obawiam się, iż jeśli chodzi o ten konkurs, to nie ma co czekać na więcej prac :grumpytwi:

Masz rację i faktycznie my już nieczekamy na nowe prace, niemniej te co dostaliśmy są dość długie i zapoznanie się z nimi trochę trwa. Do końca tego miesiąca postaramy się je ocenić :cmc:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ech... kolejny konkurs szlag trafił. Dwa opowiadania (nie widzę sensu przyznawania nagród, bez minimum 3 tekstów) i zero artów. Jak zwykle, udzielił się syndrom: "zgłaszam się!!!" - i na tym kończy się to zgłoszenie. Ech. I weź tu wymyśl, coś innego niż "nabijacz postów"  :burned: Plusy dodatnie są takie, że to kolejna szansa na doszlifowanie swoich umiejętności. Plusy ujemne - opiekun chciał jak najlepiej, a wyszło jak zwykle. Szkoda, bo pomysł i temat były fajne. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł w końcu długo wyczekiwany czas rozliczeń :aj5: Niestety jak już to podsumował Triste, z kilku zgłoszonych uczestników, swoje prace oddały tylko dwie osoby, po mimo nawet tego, że wydłużyłem czas konkursu. Jednak i tak lepiej wypadła ta edycja, bo w wersji z artami, nie doszła do nas żadna praca, nawet od autora pomysłu... Z dwóch prac nie było raczej trudno wytypować zwycięzcy i tu prawie całe :cmc: jest zgodne, co do werdyktu. 

 

Zwycięża Triste Cordis, który otrzymuje hchrl.png

Twoje opowiadanie, zawierało wiele ciekawych wątków,  które mogłyby stanowić temat do odrębnych opowiadań. Zaskoczyłeś mnie, tym że Spike zakochał się w Apple Bloom, a nie w Sweetie Belle, (wszak w serialu podkochuje się w jej siostrze), a tu taka niespodzianka.  Trochę szkoda, że Spike, tak mało ucierpiał w tym wypadku z tornadem, aż taki fart mieć to lekko sztuczne mi się to wydało, ale i tak jest ok. Najbardziej jednak mnie zdenerwowało jego zachowanie pod koniec, tak się rozkleić? Toż to dziewczyny były poważniejsze i bardziej opanowane niż on, nawet Apple Bloom, która non stop myślała o rodzinie, potrafiła się opanować. Nie mniej, opowiadanie podobało mi się i reszcie CMC.

 

Co do Arkane, który również postarał się, dostaje wyróżnienie  hchUY.png

(ponieważ jest już posiadaczem srebrnej nagrody CMC).

Twoje opowiadanie było, dość krótkie i sporą część poświęciłeś na tekst z książki, a CMC zeszły na dalszy plan. Zasadniczo nie wiele CMC zrobiło w Twoim opowiadaniu i uważam, że gdybyś pociągnął tę historię, to byłby super tekst, a tu nagły koniec. Pod koniec miałem wrażenie, że to jest pierwsza część z wielu, a nie całość, zdecydowanie nadaje się na kontynuację.

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że Spike, tak mało ucierpiał w tym wypadku z tornadem, aż taki fart mieć to lekko sztuczne mi się to wydało, ale i tak jest ok. Najbardziej jednak mnie zdenerwowało jego zachowanie pod koniec, tak się rozkleić?

1. Fart Spike'a - w dokumencie "Tornado oczami świadków", pewna kobieta przetrwała eF5... siedząc w wannie, przykryta kocem. Uznałem, że w porównaniu do tej kobiety, fart Spike'a nie będzie przesadą. Poza tym, nie chciałem "zatrzymywać" go na dłużej w szpitalu. Nie chciałem także opisywać zbyt brutalnych ran, jakie mógłby odnieść (regulamin). Jeszcze Inni przeżyli w Joplin, ukryci pod trzema autami (trzecie spadło na dwa zaparkowane obok siebie, schowali się pod takim "namiotem"). Miałem nadzieję, że stwierdzenie - "to cud, że w ogóle żyjesz" będzie wystarczające. :)

2. "Rozklejenie się" - to również pochodzi z wyżej wymienionego dokumentu. Para łowców jechała do Joplin podekscytowana. Po powrocie, widząc skalę zniszczeń facet kompletnie się rozkleił. Pod marketem - tak jak Spike w opowiadaniu, krzyczał czy ktokolwiek tu przeżył, mówił że wszędzie widzi ciała. Jego żona, tak jak dziewczyny z opowiadania, nie "rozkleiła się". Najprawdopodobniej tłumiła emocje w sobie. Może kobiety w ekstremalnych sytuacjach są silniejsze i bardziej opanowane? Poza tym, ten dokument rozłożył mnie na łopatki. Czym innym jest oglądanie podnieconych łowców, a czym innym nagrania z kamer i komórek. I to starałem się przelać na "papier". 

3. Dziękuję za odznakę  :fluttershy5:

 

PS. Dlaczego Apple Bloom? Serialowa, gigantyczna kokarda zdeklasowała resztę.  :angelbloom:

Hmm, tutaj akurat wielkiej kokardy nie ma, ale i tak jest niezła...

ujTI8I5.png

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, liczyłem, iż jednak więcej prac zostało wysłanych na konkurs. Przynajmniej tak wywnioskowałem z Twojego postu z 19 marca. Ale cóż...

Tak to już jest w konkursach działowych :grumpytwi:

Co do mojego opowiadania natomiast. Kiedy przyjrzałem się mu po kilku dniach, odniosłem dokładnie takie samo wrażenie :)

Dobrze, że zająłem zaszczytne drugie miejsce, a nie ostatnie :D

I gratulacje dla Triste Cordisa :yay: Jak znajdę czas, być może przeczytam Twoje opowiadanie.

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...