Skocz do zawartości

Ukeź próbuje zaprzyjaźnić się z tabletem.


Ukeź

Recommended Posts

No dobra. Ukeź ciągle walczy z digitalami i próbuje się do nich przekonać. A na nowy rok ma postanowienie, by w końcu porządnie się za nie zabrać. No i tak w sumie.

Najpierw próbka mojej starszej twórczości, żeby było cokolwiek, w sumie tak dla porównania:

Mój OC, Theo, z maja 2013 roku:

mlp_oc_theo_by_gocholudek-d63gf3z.png

Czy jakaś dziwna ponyfikacja-portret z kwietnia 2013:

g2mikaze_by_gocholudek-d60r4x0.png

Czy cała ponyfikacja, też z kwietnia 2013:

mikaze_ai_as_pony_by_gocholudek-d60nlsg.

 

No dobrze. A teraz aktualnie, z dzisiaj i wczoraj coś kucowego:

Mój OCek, Theo, styczeń 2015:

mlp_oc_theo___03012015_by_gocholudek-d8c

I taki tam portret Fluttershy na szybko, też styczeń 2015:

IhFScZC.png

 

Według mnie progress jest, przynajmniej w anatomii. Ale no. Ogółem z chęcią przyjmę też różne sugestie i rady, a poza tym, jeśli ktoś byłby zainteresowany, to zastanawiam się nad komiszami, ale to tam no, wątpię na razie.

Muszę prace wrzucać, bo muszę mieć motywacje, żeby dalej rysować i ćwiczyć te digitale ;_; 

Edytowano przez Ukeź
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, progres jest, choć akurat w twoim wypadku to już jest tylko ,,poprawiane doskonałości''. Do tej pory rysunek mojego OC-eka który kiedyś zrobiłaś jest najładniejszym jaki kiedykolwiek dostałem :)

Także ćwicz i rysuj dalej i dąż do całkowitej perfekcji :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja się właśnie dowiedziałam od innych ludzi, że mam koszmarną anatomię i połamane nogi i kucyków ;_; Ale nikt nie raczy zwrócić uwagi na to, co konkretnie z nimi nie tak, eh. 

 

 

Fakt, progres jest, choć akurat w twoim wypadku to już jest tylko ,,poprawiane doskonałości''. Do tej pory rysunek mojego OC-eka który kiedyś zrobiłaś jest najładniejszym jaki kiedykolwiek dostałem :)

Także ćwicz i rysuj dalej i dąż do całkowitej perfekcji :aj5:

 

Cieszę się, że Ci się on podoba, w sumie to skoro mam zamiar zacząć robić komisze, to jesteś jedną z osób, która dostała rysunek jeszcze za darmo, prawie jak promocja jakaś czy coś :P 

 

 

Jak dla mnie pysk jest trochę dziwnie pocieniowany, ale ogólnie to jest ok.

 

W jakim sensie dziwnie? Bo dziwnie to zbyt luźne określenie i w sumie nadal nie wiem, o co konkretnie chodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w sprawie cieniowania chodziło, ze jest ono bardzo mocne, wręcz "twarde" . Cień zamiast wykonywać swoja funkcję pogrubia w kilku przypadkach kontury lub zmienia całkowicie domyślny kolor.

 

Polecam proste zmniejszenie przezroczystości na warstwie z cieniem lub rozmazanie (delikatne)
 

Bardzo ładne postępy i oby tak dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym cieniowaniem zaczęłam się bawić w te takie "twarde" dlatego, że ostatnio znudziły mnie takie delikatne i jakby to ująć, do porzygu rozmazane cienie itd ^^" I dodawanie tych dodatkowych kolorów też się bierze z tego, że nie jest to takie monotonne. Bo tak samo wystarczy się przyjrzeć normalnie jakimkolwiek przedmiotom, że np, jak coś białego stoi na czerwonym tle to momentami ta biel różowieje optycznie (relatywizm barw i takie tam). Ale to ogółem kwestia tego co się komu podoba itd. Tak samo cieniuję nad ustami, dlatego, że jak rysuje się ludzi, to też zawsze górną wargę mają ciemniejszą od dolnej. Ale to tam, może też przyzwyczajenie po prostu.

W każdym razie i tak dziękuję za opinie ^^

I zarzucam pracą z wczoraj.

Derpy Hooves, styczeń 2015:

my_little_pony___derpy_hooves_by_gocholu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Meh, znów nic nie wrzucam ;-; 
Jakoś nie mam weny ani motywacji do tworzenia, bo ostatnio strasznie mnie zjechano za moją antaomię i jakoś tak mi przykro się zrobiło. Życie mi się kaszani strasznie.

 

Przyjmujesz requesty?

 

Z racji, że potrzebuję pieniędzy jak tlenu, bo zbieram na lekarzy różnego rodzaju, to requestów całkowicie za darmoszkę nie robię, ale za symboliczne sumy chętnie coś skrobnę. Np. kucysia bez tła, takiego jak np. mój OCek za jakiegoś symbolicznego piątaka czy coś, ewentualnie więcej co łaska.. 

 

Ale tu taki chibi Theoś na szybko narysowany, żeby pusto nie było:

profile_picture_by_gocholudek-d8cph3f.pn

On prosi o zamówienia ;_; 

Edit: Narysowałem ostatnio AJ z tłem huh.

my_little_pony___applejack_18_03_2015_by

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie we wszystkich Twoich pracach plusa dają kolory. Ładne, nie rażą w oczy, i są pastelowo-poniaczowe, bez neonów powodujących natychmiastowe odrzucenie od monitora i wyskakiwanie przez okno.

Ładnie cieniujesz, ale popracuj nad tym jeszcze.

Grzywy wyglądają nienaturalnie, szczególnie ogony.

Cieszę się że robisz wyraźne zgięcia tam gdzie faktycznie są, nie np. w połowie ramienia. Zero aroni. Ale, nie zmienia to tego że kopyta wydają mi się często nienaturalnie wygięte, za duże, za małe.

Teraz konkretniej:

- Derpy ze stycznia tego roku ma udo większe od pyska, wyciągnięte jakby było z Playdo.

Albo ma nienaturalnie wygięty kark, albo źle narysowane zostało jedno kopyt i sprawia nie mogę pozbyc się wrażenie że ona ma kark jak literka C. Widział ktoś kiedyś żeby koń sie tak wyginał?

Ja też nie...

- Tłów Theodora ( c: ) wydyma się jak mała beczułka.

- AJ ma za grubą szyję.

Jej ucho jest ze złej strony (część szersza powinna być po zewnętrzej stronie).

post-3140-1427223399,1588_thumb.png

There you go

Jedno oko jest za nisko, ale oczy żadko kiedy na początku wychodzą dobrze, więc tu nie masz się o co martwić.

Martwi mnie tylko coś zasysającego jej ciało pod kopytem...

Generalnie, popracuj nad perspektywą i kopytami.

Do tego ostatniego warto przejrzeć to:

http://whatsapokemon.deviantart.com/art/Drawing-Ponies-with-Whatsapokemon-Legs-346413189

Postaraj się też rysować więcej kucyków w pozycjach bardziej dynamicznych, typu skok, galop, wspinaczka wiesz o co chodzi, nie ma sensu wymieniać.

Ładnie, 5/9.

Edytowano przez Nimfadora Enigma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dziękuję za jakikolwiek komentarz i rady, aczkolwiek z kilkoma rzeczami jednak się nie zgadzam, bo jeśli chodzi o grubość szyi u AJ, to może ona się wydaje grubsza przez dziwnie odchyloną grzywę, ale serio, wyglądałaby dziwnie jakby była cieńsza. No ale mniejsza z tym. 
Jeśli są błędy w pozach statycznych, na pewno łatwiejszych niż dynamiczne to nie ma sensu chyba skakać do tych drugich, póki nie udało mi się ogarnąć porządnie tych statycznych, nie sądzisz? Wtedy jeszcze więcej błędów się powiela, zamiast zanikać.

Pinkie Pie z wczoraj.

my_little_pony___pinkie_pie_30_03_2015_b

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie, nie sądzę. Jeżeli będziesz rysować często, nieważne czy to w pozycjach statycznych czy to dynamicznych, błędy są nieuniknione. Bardzo możliwe że błędów w tych drugich będzie więcej, ale im więcej będziesz ich popełniać, tym szybciej nauczysz się jak ich nie robić.

Wybór tego jak będziesz się rozwijać 'rysunkowo' jest Twój. Czy wolisz się podszlifować w statycznych pozycjach, czy przejść do dynamicznych - to Twoja decyzja. Ale pamiętaj, niezależnie od tego ile będziesz rysować w Twoich rysunkach będą błędy. Nie ma sensu czekać z przejściem do trudniejszych rzeczy aż opanujesz łatwiejsze do perfekcji. Szczególnie że patrzac na Twoje rysunki można powiedzieć że opanowałaś już pozycje statyczne.

A Pinkie ( :pinkie: ) za żebrami ma nienaturalne wgłębienie. Ucho podobnie jak u ostatniej AJ jest szersze po wewnętrznej stronie, nie po zewnętrznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, chociaż to tak trochę idę tokiem rozumowania jak było z rysowaniem postaci. Jednak jak zaczęliśmy później rysować jakieś udziwnione pozy, to łatwiej się je łapało, bo ogarniało się proporcje przez wałkowanie tych podstawowych. Ale chyba i tak najwięcej dają szybkie szkice w różnych pozach. 
Co do tych uszek to w sumie mi się jakoś dziwnie nie podobają wywinięte tak jak powinny być, więc robię takie albo bardziej kocie, albo w ogóle nijakie. W sumie, raz tak, raz tak. W każdym razie znów dziękuję za rady hmm. 
Wrzucam dwie ostatnie prace, kolejne próby cieniowania np. grzyw w inny sposób, innego tła itd.

my_little_pony___twilight_sparkle_31_03_

my_little_pony___sunset_shimmer_04_04_20

Twilight ma róg w złym miejscu, to już wiem niestety, zauważyłem dopiero jak wrzuciłem arta w internety. A u Sunset kombinowałem z rysowaniem oczu w bardziej serialowy sposób i chyba przy tym zostanę, tak sobie myślę. 

 

A i jeszcze takie dwie główki:
Theoś mój

my_little_pony___oc_theo_headshot_14_04_

I Rarcia tym razem:

my_little_pony___rarity_headshot_14_04_2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

post-3140-1435248699,4662_thumb.jpg

W poprzednich Twoich artach na które patrzyłam i w których wytykałam błędy, te były widoczne od początku i mocno psuły mi całość. W ostatnich pracach, ich nie zauważam i nie mam zamiaru się ich doszukiwać. No, bo po co psuć takie ładne obrazki? :ppshrug:

Generalnie zrobiłaś duży postęp. Postępuj więc dalej!

Edytowano przez Enigma I WILL HUG YOU ALL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że postęp jakiś jednak jest, bo szczerze mówiąc, specjalnie go nie zauważam. Poza zmianą kolorowania grzyw i oczu, bo nad tym ciągle pracuję, bo mi coś nie pasuje </3 

 

Dobra, udało mi się dziś skończyć swoją OC, wymyśloną jeszcze w liceum, a dopiero pierwszy raz w życiu dostała jakieś kolorki, lel. Szczerze? Na długi czas poszła w niepamięć, bo Theoś to jednak mój bardziej przemyślany i ogarnięty OCek. Ale jakoś mi się zatęskniło za wodnymi klimatami.

Sea Shell, która jest sobie kucykiem syrenką. Nie kucykiem morskim. Kucyki morskie w moim wyobrażeniu wyglądają całkiem inaczej (bo mam takowego OCka też). Także tego, oto i ona.

my_little_pony___oc_sea_shell_25_06_2015

 

Swoją drogą, nie mam co robić, mam na dA pointsowe komisze, ale i za złocisze mogę coś nabazgrać. LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Chodzi o ten headshot, prezent świąteczny?

W sumie to wilk z tego co mi wiadomo, ale pyszczek miał wzorowany na arcie osoby dla której był i w sumie wygląda faktycznie trochę lisio, haha.

Swoją drogą, zarzucam jeszcze jednym futrzakowym headshotem, mojej fursony, w sumie, takiej, poniekąd.

Spoiler

fabian_26_12_2015_by_gocholudek-d9lxv9u.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

E tam, wcale nie rysuję jakoś specjalnie.
Ciągle się bawię ze stylem, poza tym.
No to jak już przy tym jesteśmy, ostatnio ćwiczę w chibi kucyki. W planach całe mane 6 + Sunset, może jeszcze inne kuce. Póki co, mamy taką trójkę.
chibi_applejack_18_02_2016_by_gocholudek

twi_by_gocholudek-d9sblpp.png

chibi_pinkie_pie_19_02_2016_by_gocholude

 

Kolejny headshot mojego OCka, Theo.
theom_by_gocholudek-d9rr1kg.jpg

 

Komisz poczyniony w międzyczasie:
_c__rainbow_heart_15_02_2016_by_gocholud

 

 

I na koniec coś niekucowego. Chyba moja fursona ewolouowała w rudego kota, zamiast szarego, ale oj tam. 
PS, to wersje swego rodzaju chibi, więc ta "dzika anatomia" jest celowa. 

 

Tak wyglądam, kiedy choruję. Czyli aktualnie.
muahchory_by_gocholudek-d9smi2k.png

A to takie tam, podesłane mojej ziomówce. 

12744714_234373996895721_859647824151936

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...