Skocz do zawartości

Bracia Flim i Flam


Trum

Recommended Posts

Albo mam omamy albo naprawdę nie ma tego tematu...

Więc zakładam jak można zapomnieć o specjalistach cydru :D

Dołączona grafika

I od razu tak na wstępie jak myślicie skąd wzięły się ich CM i dlaczego akurat jeden ma 1/4 jabłka a drugi 3/4? (Z początku koleżanka pomyliła to z rzepą i pomidorem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo nie było tego tematu ;) Jak chcesz nim być to napisz do któregoś z adminów.

Tu nie o to chodzi ;P Raz na trzy miesiące Tarreth będzie sprawdzał, czy ktoś w temacie o danej postaci jest wyjątkowo aktywny, prowadzi jakieś interesujące dyskusje, zapytaj itp - wtedy on sam wybierze Avatara na to stanowisko ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalny avatar to żadna ranga, każdy może sobie ustawić taki tytuł, jeśli poprosi o to jakiegoś moderatora ;p Koniec off-topu. Wracając do głównego tematu wątku - wkurzają mnie ci bracia. No i nie lubię ich, bo doprowadzili Applejack do płaczu T_T Piosenkę mieli całkiem spoko, ale jakoś nie utkwiła mi w pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to nieco odkurzę dyskusję. Czemu bracia są tak strasznie uznawani za antagonistów? Mają własny, legalny, dobrze prosperujący biznes. Sprzedają towar wysokiej jakości (Granny Smith nie narzekała). Może nie używają tradycyjnych metod, ale ma nic złego w postępie. Jedyną ich zbrodnią to że w końcu by wygrać obniżyli jakość produktu (AJ bardziej nagięła zasady). Są przykładnymi kapitalistami, a demonizuje się ich niczym Lucyfera z Belzim na Woodstocku. Czy na serio zasłużyli sobie by umieścić ich na plakacie obok Nighmare Moon, Discorda, Chrysalis i Diamond Tiary?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Sezon 4 za nami, a z nim odcinek z Flimem i Flamem w roli głównej. Co o nim myślicie? Czy Flim i Flam mogą jeszcze pojawić się w Ponyville po swoim ostatnim wybryku? Czy mogą jeszcze coś ciekawego zademonstrować? Innymi słowy, zapraszam do odświeżenia dyskusji!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wskrzeszam temat z martwych, dodając dla tych jakże wspaniałych postaci trochę artów:

flimflam_bros_by_ronaldthefox-d4ny3ih.pn

flim_flam_juice_by_popcornpuffs-d5hw7w1.

world_famous_flim_flam_brothers_by_harpy

cider_is_delicious_yes_by_rets-d4xbobu.pthanks_for_the_help_by_kelmar2593-d549s7

applejack_and_flim_by_kelmar2593-d5lrr80

 

Szkoda, że nie są obdarzani sympatią. Jednak jestem pewien, że osób lubiących te postaci znajdzie się więcej, trzeba tylko przypomnieć o istnieniu tych kucyków. Osobiście liczę na to, że pojawią się jeszcze w sezonie piątym z nowym wspaniałym pomysłem.

 

I jest jeszcze krótkometrażówka z Rainbow Rocks, jakby ktoś jej nie widział:

https://www.youtube.com/watch?v=z7z8TEpYMYs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie są obdarzani sympatią. Jednak jestem pewien, że osób lubiących te postaci znajdzie się więcej, trzeba tylko przypomnieć o istnieniu tych kucyków. Osobiście liczę na to, że pojawią się jeszcze w sezonie piątym z nowym wspaniałym pomysłem.

Nie spodziewałbym się, że jeśli w ogóle się jeszcze pojawią, to będą mieli bardziej pozytywną albo chociaż ciekawszą rolę, niż w 4 sezonie. A w 4 sezonie zostali zruinowani. Z biznesmenów - fakt, że bezlitosnych, ale tak to jest w interesach - stali się zwykłymi krętaczami gorszymi od Trixie. Ciężko coś zrobić z takimi postaciami...

Edytowano przez Syrenka Furfur
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, mam nadzieję, że to co było w sezonie czwartym odejdzie w niepamięć. Ciężko jest coś zrobić z takimi postaciami? Discorda zresocjalizowano, więc być może coś jeszcze w ich temacie zostanie powiedziane.

A to, co zrobiono z braćmi w ostatnim sezonie było według mnie słabe i na dodatek miało oklepany motyw, podczas oglądania "Leap Of Faith" miałem wrażenie, że gdzieś to już widziałem. Paręnaście razy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam się podoba, że bracia Flim i Flam są takimi krętaczami. Daje im to charakter. Pokazuje, że świat kucyków nie jest idealny. Mieliśmy Trixie, ale to inna para kaloszy. Trixie po prostu udawała kogoś kim nie jest. Oni posunęli się dalej. Udają, że coś jest czymś czym naprawdę nie jest. Typowa szarlataneria. Byleby sprzedać, byleby dostać kasę, nie ważne dobro innych. Moim zdaniem grają wielką rolę w świecie Equestrii. To czarne charaktery prawdziwego świata. 

 

Poza tym nie rozumiem opinii, że w drugim sezonie zostali pokazani jako bezlitośni biznesmeni. Owszem, ale to się równa z krętactwem. Może nie zawsze, ale w tym wypadku tak. Przecież zrobili to co w sezonie czwartym. Poszli na łatwiznę i próbowali oszukiwać. Nie zrobili dobrego cydru tylko mieszankę jabłoni z innymi jabłoniami. Nazwiecie to działaniem biznesmenów? Bo dla mnie to krętactwo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Applejack zatrudniła swoje przyjaciółki do roboty, też niezbyt uczciwe, nieprawdaż? Do tamtej pory wygrywali, ale cóż, przecenili moc swojej maszyny, więc posunęli się do obniżenia jakości produktu. Tacy Chińczycy w świecie kuców. Ale rzeczywiście, nadaje to realizmu dla Equestrii, poczekajmy tylko aż zaczną się kradzieże i morderstwa. Jednak człowiek chce obejrzeć serial aby odpocząć od bolączek świata codziennego, a nie po to żeby się jeszcze dobić. W końcu to ma być serial dla małych dziewczynek, nawet jeśli tylko w założeniach, to zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudniła, owszem, ale zapytali braci czy się na to godzą i się zgodzili także nie widzę problemu. Co innego jakby nie pytali o zdanie. 

Wiesz, nie sądzę by pojawiły się ciężkie tematy. Nawet gdyby wpletli wątek jakiegoś morderstwa to nie pokażą tego, nie będzie to wyciskacz łez. Sami bracia Flim i Flam choć grają smutną w sumie rolę to przedstawieni są w taki sposób by to bawiło, a nie dołowało. Także nie widzę problemu o ile hasbro zachowa taki poziom. A kradzieże już były nie raz. Korona Twillight, RD chcąca ukraść książkę, kradnący Spike, Gilda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odkurzając temat: czemu nikt nie zauważył u braci kilku zarąbistych rzeczy, których nieraz nawet brakuje "Mane six", a mianowicie:
1. Ich jedności. Zobaczcie: za każdym razem zarówno wspólnie zarabiają, jak i wspólnie uciekają. A mógłby to przecież zwalić jeden na drugiego, na zasadzie "Ja nie wiedziałem, ja myślałem...". To moim zdaniem więź niespotykana w innych rodzeństwach w serialu ( No, może poza bliźniakami Cake, ale to w końcu dzieciaki). Nie wiem, czy to taka mentralność bliźniąt, czy tacy są od zawsze ( wyjaśnienie znaczenia ich znaczków). W każdym razie zamiast na przyjaźń, stawiają na rodzinę. Przez to trochę przypominają mi George'a i Freda z "Harryego Pottera"
2. Ich szczerości. Tak, tak, wiem, w 4-tym sezonie wykiwali pół miasta, ale kiedy Applejack ich "nakryła", dali jej wolną rękę, nie kryli się z prawdą. AJ sama była sobie w tym przypadku winna. (Tak btw: kto powiedział, że tonic nie działa? Może Flim i Flam, nawet przez przypadek, wynaleźli lek zwiększający witalność? Ja rozumiem, że babcia Smith mogła poczuć się lepiej na zasadzie placebo, ale bez przesady. W każdym razie nie widać przykładu kucyka, który wypił tonic i nie podziałało).
3. Ich mądrości. Raz- wynaleźli pierwszą wyciskarkę do soku, maszynę grającą, pierwszy pokaz slajdów ( albo nwm, jak inaczej nazwać ich prezentację). Dwa - wiedzą, jak przedstawić się z dobrej strony i zachęcić kucyki do zakupu produktu, a to wbrew pozorom trudna rzecz. Trzy - Flim serio zna się na chorobach ( w trakcie piosenki patrzył na kucyki i wiedział, co im dolega - a o zielonym gardle jednego z nich wiedział, zanim je otworzył!).
Dlatego ja ich uwieeelbiam :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...