SPIDIvonMARDER

Kryształowe Oblężenie [NZ][Crossover][WWII][Violence][Adventure][Romans][Sad][Slice of life][Grimdark][Dark][Crystal siege]

Recommended Posts

4 godziny temu, Kniszku napisał:

Witam czy tom 3 jest w produkcji?

Na stronie:

http://crystalsiege.eu/Contents/Index/3

...znajdziesz 1 rozdział Tomu III. :lunathink:

Nie wiem jak bardzo mogę publicznie kłapać paszczą o tym co się dzieje za kulisami Tomu III, a więc ograniczę się do zdecydowanego potwierdzenia, że prace trwają i na prawdę wyczekiwałbym tego dnia gdy Spidi ujawni światu, co tam właśnie doszlifowuje. :enjoy:

-R.

1 minutę temu, SPIDIvonMARDER napisał:

Zgadza się. Wiem, że to wielokrotnie odwlekałem, ale zamierzam niedługo opublikować naraz 3 rozdziały. :)

I to będzie zamknięcie historii, czy planujesz dalszy ciąg? 

Zamknięcie historii, ale nie uniwersum. To znaczy, że osobiście nie planuję pisać dalszego ciągu, jednak koncepcja pozostanie otwarte i każdy chętny znajdzie dość inspiracji na stworzenie samodzielnie kolejnych przygód. .

7 minut temu, SPIDIvonMARDER napisał:

Zamknięcie historii, ale nie uniwersum. To znaczy, że osobiście nie planuję pisać dalszego ciągu, jednak koncepcja pozostanie otwarte i każdy chętny znajdzie dość inspiracji na stworzenie samodzielnie kolejnych przygód. .

Lub możesz pisać dalej, ale już losy po wojnie,  np jak będzie wyglądała odbudowa świata kucyków...

Bardzo chciałbym i mam pełno pomysłów. Niestety, ale nie mam dość czasu. Równocześnie od strasznie dawna chodzi za mną napisanie czegoś całkowicie autorskiego, a więc niekucykowego. Jakby nie patrzeć, KO zmusiło mnie do zaniedbania innych projektów na prawie 5 lat.

EDIT: prostuję niedomówienie: KO nie kończy się po tych 3 rozdziałach. Chodziło mi o zakończenie po III tomie. Sorry za wprowadzenie w błąd.

Edited by SPIDIvonMARDER
  • Upvote 1

Witam po przerwie!

Z przyjemnością ogłaszam, że nareszcie publikuję dalszy ciąg trzeciego tomu. Co więcej, aby zrekompensować tę przedłużającą się intermisję, prezentuję aż trzy rozdziały!

Numery od 38 (2) do 40 (4)

To też debiut edycyjny Rafariena i Omegi, którzy aktywnie uczestniczyli w trakcie prereadingi i korekty. Poza tym na swoim stanowisku walczy z literówkami weteran Wielkiej Wojny Obronnej, a więc Geralt of Poland.

W dalszych planach są też napisane kolejne dwa, zatem niedługo znowu zaserwuję większą porcję tekstu. Całość przewiduję na około 10 rozdziałów. Tak chciałbym zdementować przypadkowo rozsiane przeze mnie plotki, że KO zaraz się skończy. 

Poza tym widzimy się w Katowicach na Snowfall Ponymeecie (17 lutego) i w Gdyni na Remconie (24-25 lutego)!

Przypominam też o konkursie literackim na spinoffa KO. Są nagrody rzeczowe!

Życzę miłej lektury!

Edited by SPIDIvonMARDER
  • Thanks 1

Brak dostęp do 17 rozdziału Tom II w wersji google docs.

Brak odnośników do google docs dla trzeciego tomu - przypominam, iż jest to wersja obowiązująca, inne typy publikacji jak na przykład PDF też są mile widziane, ale google docs być musi.

Czas na poprawę - 2 dni

Tak się wtrącę z zapytaniem. zastanawiam się, Czemu niektóre dobre prace autor karze sobie archiwizować. Przecież, jeżeli unserowie w większości uważają, iż tekst jest dobry to raczej nie jest to powód negatywny, ażeby archiwizować tekst.  

4 godziny temu, Król Etirenus napisał:

Tak się wtrącę z zapytaniem. zastanawiam się, Czemu niektóre dobre prace autor karze sobie archiwizować. Przecież, jeżeli unserowie w większości uważają, iż tekst jest dobry to raczej nie jest to powód negatywny, ażeby archiwizować tekst.  

To nie miejsce na takie pytanie - od tego typu kwestii jest Stowarzyszenie Żyjących Piszących i prosiłbym o przeniesienie się z nim tam, wtedy będziemy mogli porozmawiać. Ten temat służy do omawiania kwestii związanych z opowiadaniem "Kryształowe Oblężenie" - każde kolejne posty oftopowe zostaną skasowane.

Nowy rozdział!  

Pół roku to dużo czasu i bardzo chciałbym, aby to wszystko nieco szybciej się toczyło. Niestety, ale obowiązki zawodowe moje i ekipy skutecznie przeszkadzają. Wystarczy wspomnieć, że sam numer 5 czekał 2 tygodnie po powrocie z korekty, nim znalazłem czas go tutaj wstawić.

• Upvote 2

Rozdział 7 Tom II w wersji google docs. przekierowuje do rozdziału 6 Tomu II.

Teraz prowadzi na pierwszą stronę tego tematu. :derp2:

Edit::derp6:

Edited by McO
  • Upvote 1

Kurcze, kolejny rozdział fanfika do ogarnięcia, dzięki, autorze. Czy można wiedzieć ile rozdziałów do końca?

To dobre pytanie, które zadaję sobie nieustannie. Wydaje mi się, że jesteśmy w połowie III tomu. I to chyba nawet w tej wiekszej połowie.

Dokładniejsze dane tutaj, SPOILERY:

Spoiler

Przynajmniej 2 rozdziały do końca powstania i dalsze 2-3 na opisanie tego, co dzieje się na zakończenie wojny. Plus na pewno będzie przynajmniej jeden rozdział typu "dwadzieścia lat później...".

• Upvote 1

Mogę powiedzieć to samo, co zwykle. Zgadzam się, że trwa to za długo.

Ale idziemy dalej i wciąż uważam perspektywę zakończenia pisania w tym roku za realną. Tymczasem zapraszam do rozdziału...

PDF

Google Docks

PS: nie mogę zaktualizować postu tytułowego, gdyż wyskakuje błąd 500. Siper już wie.

Edited by SPIDIvonMARDER
  • Upvote 1

hm poczekam aż wyjdzie całość i zaopatrzę się w wersję fizyczną, ale z zerknąłem na ten 9 rozdział i powiem że jest inspirujący, kilka opisów naprawdę wgniotło w fotel taki ładunek emocjonalny i fajny akcent z tą Nipponką i parasolką 

• Upvote 1

Dziękuję, Zandi ;)

<wywalenie drzwi z kopa, wypadają z zawiasów>
-Nie spodziewaliście się mnie tak szybko!

Nadrabiamy zaległości! Dziki ofiarności ekipy Kryształowego Oblężenia, nowy rozdział jest już gotowy!

PDF

Google Docs

Dokonałem też małej poprawki w rozdziale 9, pliki zostały zaktualizowane.

PS: dzięki za naprawienie tematu, mogłem poprawić I post.

Co przyniesie przyszłość? Aktualnie mam na pulpicie rozdział 12, w którym (UWAGA! GRUBY SPOILER!)

Spoiler

kończy się wojna.

Edited by SPIDIvonMARDER
  • Upvote 1