Skocz do zawartości

Krysztalowe Oblezenie [Z][Crossover][WWII][Violence][Adventure][Romans][Sad][Slice of life][Grimdark][Dark][Crystal siege]


Recommended Posts

No dobra, pierwszy post jest w miarę zaktualizowany. Jeśli zauważycie, że linki nie działają lub się nie zgadają, to bardzo prosiłbym za info i z góry dziękuję!

 

Pojawiły się brakujące rozdziały, a także cały II tom w jednym pliku.

 

Prace nad III tomem, a także podwodniackim opowiadaniem trwają!

 

DODANO:
Ach, zapomniałem ustosunkować się do Twojego pytania. Chciałbym to skończyć pisać w lecie.

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu SPIDIvonMARDER napisał:

No dobra, pierwszy post jest w miarę zaktualizowany. Jeśli zauważycie, że linki nie działają lub się nie zgadają, to bardzo prosiłbym za info i z góry dziękuję!

Nie wiem czy tylko u mnie, ale Spoilery są cały czas otwarte, jakby nie działały. Poza tym wszystko wydaje się w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie żeby coś... Ale czy te korekty serio coś zmieniają?

 

I nie chcę tu być wredna (może odrobinkę), ale... Myślałam, że zmiany będą bardziej znaczące. Przeglądałam te rozdziały, i ich treść nie wydaje się różnić za bardzo od wersji wcześniejszych. Wydaje mi się, że scena ze Shining Armorem i Cadance w przedostatnim rozdziale II "tomu" została lekko zmieniona, szczególnie końcówka, ale też nie mam 100% pewności co do tego, bo jednak wcześniej nie zwróciłam za bardzo uwagi na końcówkę. Poza tym wciąż są dosyć dziwne błędy, na przykład zdanie "Skrajne wyczerpanie, a także zatrucie jakaś magiczną substancję." pojawiające się w przedostatnim rozdziale.

 

Poza tym... Szkoda, że nie mam dostępu do wcześniejszych rozdziałów, dzięki czemu mogłabym pewne rzeczy porównać. Mocno rzuciła mi się w oczy scena rzucania nożami w Iksa. Wow... Equestriańczycy, tak bardzo szanują pokój i miłość. Rzucają nożami? A jaki problem, mogli go zabi-... *Nóż wbija się w głowę Iksa* Eeee... Wojna jest ciężka i zezwierzęca każdego i ummm... Ten tego... Equestria jest dobra, ma tylko niecodzienne metody! D:

 

Poza tym widzę, że kucoperze... A nie, sorry, Nietokuce (Mówienie o nich "kucoperze" to obraza dla kucoperzy), zostały odrobinkę wybielone. Wcześniej piły krew, jadły mięso, miały jakiś głód krwi... A teraz tylko rzucają nożami w związanego jeńca.

 

Tak czy siak, za cholerę nie pamiętam czy ta scena była wcześniej, czy została dopiero po korektach dodana. Wcześniej nie rzuciła mi się w oczy, lecz przyznam, że jest krótka i mogła mi umknąć. Mimo wszystko, trafia ona jako kolejny punkcik do listy "Dlaczego Nietokuce są niefajne i powinny być napisane od nowa".

 

Liczyłam też na jakieś edycje scen z gwałtami, ale serio... Święta dawno się skończyły a ja o coś tak wielkiego proszę? Tak czy siak, sceny gwałtów jakie były takie są. Szkoda, szczególnie, że z rozmów z niektórymi osobami wynika, że mają negatywne zdanie o takich scenach... Whatever, kogo tam obchodzi zdanie jakiś hejterów.

 

No, pośmialiśmy się trochę, teraz już bardziej serio...

 

Ale właśnie mnie to jakoś zdziwiło... Każdy ma obowiązki, pracę, rodzinę, ale wydaje mi się, że stosunek czasu do liczby edycji jest dosyć... Dziwny. Znaczy... Czasu dużo, edycji mało. Po przeglądnięciu rozdziałów wydaje mi się, że zmian zaprowadzono niewiele, wciąż można znaleźć większe lub mniejsze błędy takie jak "jakaś magiczną substancję".

 

Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że linki do Google Docs są popsute. Wersja PDF działa, ale wersja Docs... Jeśli dobrze pamiętam w tomie drugim są 4 linki, z czego 2 prowadzą do tematu z fikiem, jeden to jest link do jednego z poprzednich rozdziałów, a czwarty jest zablokowany i trzeba prosić autora o zgodę na udostępnienie. Dziwię się, że nikt o tym jeszcze nie napisał, sama zauważyłam to dopiero dzisiaj (Do tego tematu wchodzę rzadko, bo mało rzeczy do hejtowania jest), i dobrze by było to poprawić.

 

I tego... Moje zdanie pozostaje bez zmian. Nie wiem czy dalej będę tu moje hejty pisać, ale ciągle czekam na tom trzeci. Mam nadzieję, że oczy mi będą łzawić, ciśnienie podskoczy, a liczba gwałtów w KO przekroczy ilość krytyczną. <3

Edytowano przez Socks Chaser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Dayan napisał:

 

Lubisz czytać rzeczy, których nie lubisz? Niby ci łzawią oczy, a jednak to dalej czytasz?

 

Pomyśl sobie, w tym samym czasie kiedy piszesz swoje wypowiedzi na temat książki, która ci się nie podoba, mogłabyś zrobić cokolwiek innego, na przykład napisać własny fanifk. Tyle co tu piszesz, mogłabyś poświęcić na własny tekst. Uwierz mi, że nie warto takich rzeczy przekładać na później, bo później, za X lat, możesz nie mieć czasu, a wtedy zdasz sobie sprawę ze swojego głupstwa. Napisz własny tekst, a zobaczysz, że jak się wkręcisz, będzie ci szło coraz łatwiej dziewczyno.

 

Piszę ci po dobroci, bo wierzę, że możesz jeszcze zmienić zdanie i dokonać innego wyboru. A jeśli nie, to najwidoczniej jeszcze nie dorosłaś do swojego wieku i dalej zachowujesz się jak, za przeproszeniem, małe dziecko, które zobaczyło coś brzydkiego w telewizji i z płaczem do katechetki... Zmądrzej błagam, bo robisz wstyd sobie, swoim rodzicom i nam tu wszystkim dookoła, bo nie da się tego czytać co tu piszesz i odbiera nam wiarę w ludzi.

 

Dayan, nie zależy mi na ponownym robieniu dram. Po prostu postanowiłam po pewnym czasie wrócić, przyjrzeć się, zobaczyłam, że pewne linki są popsute i o tym napisałam, dodając też parę luźnych przemyśleń. Nie ma sensu od razu się denerwować. :P

 

Jak czegoś nie lubię to nie czytam, ale ciekawi mnie jak dalej się potoczą losy pewnych postaci, w jaki sposób autor rozwiąże niektóre wątki. Jeśli nie podoba mi się film to nie mogę wyrazić opinii, obaw, zdania? Gdyby tak było, to wszystkie filmy, książki, gry miałyby tylko pozytywne opinie. Bo ja właśnie to robię - wyrażam opinię, zdanie.

 

Gdy to pisałam była 3-4 w nocy, a mi się nie chciało spać, a nie miałam zbyt wielu rzeczy do roboty, więc postanowiłam, że zajmę się pisaniem opinii, bo akurat miałam powód, ochotę. Rozumiem, że tak bardzo martwisz się o mnie, ale nie ma o co. Mam mnóstwo wolnego czasu, i ta godzina przeznaczona na powolne pisanie na komórce nie jest wielką stratą. Mam w planach fica, ale prace nad nim idą wolno, choć ostatnio mocno przyśpieszyły.

 

Przy okazji... nie rozumiem za bardzo czemu teraz poruszasz temat fica, i wydaje mi się to lekko creepy. :P Znaczy... ok, tracę czas, piszę złe opinie o KO i w ogóle ale... co do tego ma mój fic?

 

Nie rozumiem jakiego wyboru miałabym dokonać. To, że nie lubię KO nie sprawia od razu, że tracę szansę na zrobienie innych rzeczy. Myślisz, że siedzę w ciemnej jaskini, otoczona kablami, na tablicy korkowej mam karteczki z "hakami" na fanów SPIDI'ego, i cały czas piszę jakieś negatywne opinie o KO? No to się mylisz. Mam czas, wykorzystuję go jak chcę, i dla mnie napisanie długiego posta nie stanowi problemu.

 

I wiesz... śmiać mi się chce. Serio. Nie dorosłam do swojego wieku? Zachowuję się jak małe dziecko? Pamiętam jeszcze naszą rozmowę na prywatnym, gdzie nie pokazałeś się od zbyt pozytywnej strony. Krytykujesz mnie, mówisz że zachowuję się jak dziecko, mimo iż twój "żarcik" w rozmowie prywatnej był właśnie na poziomie dziecka.

 

Sorka, ale "zmądrzej" pochodzące od ciebie jest zwyczajnie śmieszne. Jeszcze śmieśniejsze jest to, że "robię wstyd sobie" (Wątpię, na forum są osoby które mają podobne zdanie do mnie, z niektórymi utrzymuję kontakt), wam, (W jaki niby sposób? Krytykując fica, co robi masa innych osób, nie tylko ja?) oraz... swoim rodzicom. Nie znasz moich rodziców. Oni nawet nie wiedzą, że mam konto na jakimś forum dla fanów kucyków. Fakt, że zniżasz się do tak niskiego poziomu, fakt, że wspominasz o moich rodzicach (których nawet nie znasz) tylko pokazuje, jaki jest twój poziom.

 

 

Na tym chciałabym zakończyć. Nie zależy mi na robieniu kolejnego syfu. Tobie pewnie też nie zależy.

Edytowano przez Socks Chaser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, Po walkach z tym fanfikiem podejmowanych w szkole, w autobusach, w domu i wielu innych miejscach, w końcu udało mi się zakończyć 2 tomy tego kolosa.

 

Dlatego też czułbym sie źle gdybym nie wystawił amatorskiej recenzji tak obszernemu dziełu. Jesli liczycie an hejty to nie tutaj, polecam czytać inne posty.

jesli szukacie fachowej recenzji to tez nie polecam bo ten post zawiera tylko moją opinię.

 

Zacznę od Plusów

 

+ Postacie umierają i doznaja krzywd co czyni świat bardziej realistycznym (prawie jak George Martin)

+ Długość? jasne czemu nie! Im wicej czytania dobrze pisanego fanfika tym więcej prawdy i mniejszy niedosyt po jego zakończeniu

+ Nawiązania do literatury idzie na taki mały plus

+ Dużo akcji która zaczyna się dość późno ale faktycznie warto jest się przemęczyć bo to co następuje potem to nieprzerwana akcja pełna niezbyt spodziewanych zwrotów

+ Ładne ilustracje zawsze mile widziane

 

Do minusów trudno mi cokolwiek wymyslić :/ , no ale jak mówiłem nie będe ani hejtował ani jakos specjalnie wyszukiwal błędów

 

- Z jednej strony złożone i przemyślane tło, faktycznie może walić się po wnikłej analizie tak jak to napisał Gandzia, no ale jednak nie uważam tego za zbyt duży minu gdyż nie ma to większego znaczenai dla samej akcji, i nie bede się tego aż tak abrdzo czepiał

- Nieliczne błędy w budowie zdań i ortograficzne (tak wiem pewnie samw  tym poście pare popełniłem)

-  Zakończenie 2 tomu Nagłe natarcie które w 1 dzień niszczy całą armię i pojmuje wszystkich dowódców Sombrii? Nie łapię tego, wygląda jakby było robione na szybko (zbyt szybko) Po takiej ilości stron spodziewałem się jakiegoś bardziej rozwiniętego, zwłaszcza że w 3 rozdziale od końca wgl się nie spodziewałem takiego obrótu sprawy pod koniec 2 tomu

  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
3 godziny temu tom98dober napisał:

Czy to opowiadanie ciągle żyje? Nawet autor nic nie pisze, nie chwali się pracami nad drukiem książki. nic. Jak kamień w wodę.

 

 

KO to akurat potwór który nie umrze póki pan mu nie pozwoli, a pan akurat nie ma zamiaru go uśmiercić.  Jestem pewna, że samolociki latają, stateczki pływają, żołnierzyki strzelają, słabe romanse trwają, kucoperze dalej szkodzą, gwałty się piszą. Po prostu to jest 3 tom, i jednak trzeba jakoś udekorować salę na przywitanie nowego Frankensteina, a to trwa. Między tomem 1 i 2 chyba też była przerwa, po tym czasie słabo pamiętam, ale też trzeba było czekać. Poza tym to pewnie tu ma być wlepione to o Rarity i łodzi podwodnej czy coś, i ma to mieć w cholerę stron.

 

Myślę też, że SPIDI jest po prostu zajęty (Przeze mnie oczywiście. Potrząsam za sznurki i kieruję nim na odległość, odciągając od fica). Z tego co wiem, nie ma nawet czasu na poprawę linków w temacie (wbrew pozorom nie jest to złośliwość, serio nie ma czasu).

 

Więc... Przeciwnicy KO, chować się w schronach, być może już jutro SPIDI spuści bombę.

 

A fani KO - Być może SPIDI lada chwila zrzuci wam nowy rozdział przepełniony... eeee... przyjaźnią... brutalną walką, miłością... i ten... wspólnym rozwiązywaniem problemów? Chyba tak to szło. Czekam na odznakę oddanej fanki oraz autograf mistrza za zapamiętanie tego. :3

 

 

I tak dla informacji... W tym poście nie mam na celu urażenia kogokolwiek, to po prostu mój wielce "zabawny" styl wypowiedzi.  Lubię żartować, pisać lekko wredne teksty, ale proszę, nie bijcie, jestem tylko użytkowniczką o dziwnych poglądach. :C

 

Ale serio, autografem nie pogardzę. ;) 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu tom98dober napisał:

Czy to opowiadanie ciągle żyje? Nawet autor nic nie pisze, nie chwali się pracami nad drukiem książki. nic. Jak kamień w wodę.

Autor żyje. Ma pracę po 8 godzin dziennie, 3 modele do dłubania i popisuje trochu tom 3. Z tego co wiem, połowę zajmuje jedno, długie opowiadanie, więc jeszcze trochę poczekamy. 

A pracami nad wydrukiem się nie chwali, bo dawno wszystko gotowe i połowa egzemplarzy drugiego tomu ma już właścicieli. 

Spoiler

15844154_10209418955284664_8633605563406

 

15392938_1161078513987563_31041872654169

Wszystko to idzie znaleźć na jego profilu na FB. Inna sprawa, że mógłby coś napisać i uspokoić fanów. 

 

Ja mogę tylkozapewnić, że fanfik się pisze, co widziałem na własne oczy. Ale kiedy nastąpi premiera, to nikt nie wie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo temat żyje!

 

 

 


giphy.gif

 
 

 

 

Przepraszam za absencję. Po prostu rzadko bywam na forum.

 

 

Fanfik żyje. Przebiłem chyba z 200 stron III tomu, zaczynają się prace nad okładką. Do końca kwietnia chciałbym rozpocząć publikacją, chociaż prologu i I rozdziału.

@Dabrowski Tutaj może sprecyzuję, że

 

Sombra i White Fire nie zostali pojmani bezpośrednio w efekcie natarcia. White Fire'ra pokonała Twilight, a Celestia i Luna przybyły niezależnie od kontrofensywy

. Jednak zgadzam się, że ten fragment może wydać się pewnym skrótem literackim, który miał przyspieszyć akcję.

 

 

PS: to 3200 post!

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być mozę mogę zostać uznany za kogoś niegezecznego, ale chciałbym oddać uszanowanie i podziękowania Spidemu za jego uniwersum (nie żebym był fanboyem), bowiem zacząłem ponownie czytać 1 tom (zakupiony za własne zaskórniaki ma IV Twilight Metcie) i jestem pełen podziwu dla umiejętnego wpleciania wątków z historii II WŚ w tak cukierkowy świat jakim jest Equestria, sam próbuje tworzyć swoje altuni w MLP (Apple Familia  to się zwie) ,ale wychodzi mi to dosyć koślawo, a ty widzę się w tym odnajdujesz (znaczy się w swoim universum nie w Mafii ) i chąc ci podziękować za KO chce ci dać Opowieści z Frontu

Jest to zbór moich wierszy inspirowanych KO (pośrednio) być może go jeszcze rozwinę ale na razię daje ci go do swobodnego użytku :)

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.03.2017 at 00:24 SPIDIvonMARDER napisał:

Fanfik żyje. Przebiłem chyba z 200 stron III tomu, zaczynają się prace nad okładką. Do końca kwietnia chciałbym rozpocząć publikacją, chociaż prologu i I rozdziału.

 

Tak więc czekam Spidi, z przyjemnością rozruszam swoje prereadearskie kości. Postaraj się zdążyć przed Wielkanocą, bo po Wielkanocy szykuje się ze stoiskiem swoim na Pyrkon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli wracamy z tematem!

 

Wykańczam teraz rozdział numer trzy, zatem wliczając prolog, opublikuję albo naraz 4 części, albo po dwie w krótkich odstępach czasu. Czekam teraz na okładkę, którą przygotowuje Mistrz @Ruhisu.

 

Zatem jadąc na Poznańskiego Embermeeta lub IX Wrocławskiego... być może będziecie już mieli okazję czytać w pociągu III tom Oblężenia! :D

:crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...