Skocz do zawartości

Krysztalowe Oblezenie [Z][Crossover][WWII][Violence][Adventure][Romans][Sad][Slice of life][Grimdark][Dark][Crystal siege]


Recommended Posts

Czekam zniecierpliwiony na kolejną część przygód. A tak a pro po (tylko błagam, nie zabij mnie kapitanie!) czytając (po raz kolejny) Żelazny Księżyc, natrafiłem na niewielką wzmiankę o zniszczonym Tygrysie na przedpolach miasta z kryształów. W związku z tym mój powalony mózg wprawił się w obroty i nie wiedząc dlaczego stworzył historię, która od tygodnia nie daje mi spokoju. No i właśnie nie wiem co robić, ciało, duch i dobra wola mówi (ODPUŚĆ SOBIE BO TO NIE TWOJE!), a zrypana część odpowiadająca za myślenie (NAPISZ, A DOPIERO PÓŹNIEJ UMRZESZ). Albo nie napiszę i będę miał spokój, ale raczej nie napiszę, bo ukradnę Ci Twoją misterną robotę i ją zniszczę moim niedołężną prozą pisarską. Także sam mi powiedz, czy się (nie) zgadzasz, a ja odpuszczę tę myśl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to też tak określić, jednakże wybrałem nieco inny kierunek. Wiesz co się działo po pierwszej Wojnie Światowej, wszyscy niszczyli sprzęt wojenny, aby móc zapomnieć po 'ostatniej wojnie ludzkości' i nigdy nie dopuścić do ponownego konfliktu. U mnie wszyscy niszczyli dokumentacje, pojazdy i wszelakie informacje o tym konflikcie, żeby nie powtórzyło się to ponownie. (Ten zabieg zastosowałem, z powodu braku opublikowania całości Kryształowego Oblężenia) A cały konflikt przetrwał jedynie na gobelinach, opowieściach, mitach i legendach oraz po odnalezionych skarbach z przeszłości (Twoja broszka, archeologia). No i cały misterny plan poszedł się walić. Podmieńcy znaleźli co nie co, zarówno jak kuce i cała historia od początku. Po prostu wydłużyłem 20 lecie międzywojenne do prawie 7 wieków. (sam pisałeś, że wojna zaczęła się 1270 roku) a 2 Wojna Światowa 1939 - 1945, czyli prawie 7 wieków.  :) Sprytne co nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana czasów będzie jednak wymagała opisania świata praktycznie od nowa. To duży projekt, ale powodzenia!

AKT V już jest, tym razem korektorowany przez Silmę.

 

A w nim: księżniczki ruszają w drogę, aby szukać sojuszników do nadchodzącego konfliktu. Poznacie dumnych, szorstkich w mowie i obyciu Pferdyjczyków, a także szalonych, żądnych krwi Hestów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje jednak że właśnie rzecz w tym aby przedstawić te wszystkie rozmowy dyplomatyczne czy opisać przygotowania. Bez tego ta zacna powieś byłaby zbyt chaotyczna. Po co od razu wykładać wszystkie karty kiedy można podbudować napięcie przed spektakularnym punktem kulminacyjnym. Pozatym taki wstęp dodaje nieco smaczku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: teoretycznie mogłem rozpętać tę wojnę w pierwszym rozdziale, względnie w drugim. Znikąd w Equestrii pojawia się Sombra, pełno czołgów i robimy masakrę :) Jednak, za cel postawiłem sobie napisać powieść, która będzie maksymalnie realistyczna względem moich możliwości, wiedzy i także pewnego minimum dynamiki książek fantasy, gdzie oczywiście jest wymagane pewne naginanie rzeczywistości. W końcu Equestria musiała zmienić nastawienie, znaleźć sojuszników, odkryć technologię, wyprodukować broń i w ogóle ^^

 

II wojna światowa wybuchała od 1918 roku, a więc 21 lat. Spoko, u mnie i tak wszystko jest przyspieszone :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to w sumie jest największa "bzdura" u mnie, że w ciągu tych kilku lat pięciomilionowy kraj przerzucił się z włóczni na czołgi i karabiny maszynowe, a także wystawił w linii 4 dywizje pancerne oraz 10-12 dywizji piechoty, ma trzecią co do potencjału marynarkę na świecie i drugie lotnictwo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydawało sie że międzywojnie trwało tu dłużej niż by sie zdawało bo aż 1000 lat... Wskazuje na to powstanie Equestrii z monarchinią na czele, przymusowe rozbrajanie w postaci niszczenia oręża aby uniknąć konfliktu w przyszłości oraz pilnowanie innych państw aby te nie próbowały na nowo zbroić się. Jeśli postrzegam coś nie tak prosze o wyjaśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej bym to zinterpertował. Ten tysiąc lat był pdo kątem militarnego rozwoju technologicznego mniej dynamiczny od tych kilkunastu, które mijają od ultimatum Sombry. Wtedy następował militarny regres, który dtsounkowo niedawno został złamany przez gryfy, dzieki którym technologia powoli zaczęła wyciekac i się rozprzestrzeniać, ale nie efektowało to niczym szczególnym. Stosunkowo niedawno pojawiły się okręty o stalowym kadłubie, nowoczesna broń palna czy lotnictwo mechaniczne. Za międzywojnie analogiczne do europejskiego uznałbym moment od ultimatum Sombry do wybuchu wojny, gdyż to wtedy tak naprawdę pojawiłą się w ogóle myśl o tym, że kiedyś wybuchnie jakas wojna i trzeba się do niej przygotować. Wszak w Europie jak skończyła się "wojna gigantów, to zaczęła się wojna pigmejów", więc czyn zbrojny nadal był istotny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...