Skocz do zawartości

Krysztalowe Oblezenie [Z][Crossover][WWII][Violence][Adventure][Romans][Sad][Slice of life][Grimdark][Dark][Crystal siege]


Recommended Posts

7 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

Logika i jej poprawność jest moim zdaniem w fikcji rzeczą całkowicie względną i subiektywną. 

 

Owszem, w wielu opowiadaniach (a także w samym serialu) pojawiają się tzw. dziury fabularne i niespójności. I zupełnie nie miałbym problemu z istnieniem takich w KO, gdyby nie było ono przedstawiane jako wielkie, poparte rozległą "kwerendą źródłową", poważne dzieło literackie (powieść wojenna). W fanfiku komediowym lub [Random] ugodowe traktowanie logiki byłoby do przyjęcia, ba, dodawałoby smaczku i humoru całej historii. Jednakże w dziele traktującym o wielkim konflikcie zbrojnym, o tagach [WWII][Violence][Adventure][Romans][Sad][Slice of life][Grimdark][Dark], w dodatku napisanym przez autora świetnie przyjętego "Żelaznego Księżyca", oczekiwałbym większej dbałości o poprawność związków przyczynowo-skutkowych. Nie można wszystkiego tłumaczyć umownością w traktowaniu logiki; moim zdaniem jest to wytłumaczenie leniwe, takie "na odczep się".

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny rozdział za mną. No, można to czytać, ale przystawiało mnie i to poważnie, kiedy nie działo się nic, czyli był opis, który do mnie mówił piąte przez dziesiąte.
Najlepiej jednak wyszedł, jak dla mnie opis w momencie, kiedy to ponysona autora przeżywała katusze. Zdziwiła mnie też potężna moc kogoś. Sami doczytacie :P 
Dużo się wydarzyło, czy to dobrze? Sam nie wiem, bo czytało się różnorako.

Spoiler

Dash, jak zwykle obrażona na życie, Pinkie wychodzi z rozdwojenia jaźni, Applejack jest nienażarta wrogiej krwi... ale tak przy generale? No to już chyba jej nie przeszło, ale ta armia ma za zadanie nieść serdeczność... czyli jak to w końcu? Prać poddającego się i nikt nie zareaguje? Nawet generał? Nieważne.

WAŻNE!

Może to działo się dalej od niej, albo co, ale powinna zareagować w moim mniemaniu, w końcu studiuje magię przyjaźni. Czy to nie zobowiązuje do czegoś, nawet do wroga?

Motyw wiedźmy, to tutaj pojawia się magia, którą można dostrzec. Chociaż ma za zadanie działać na psychikę. Aż dziwię się, że nie wykorzystywała jej wcześniej, a każdy powinien trząść nogami o samym wspomnieniu na taki koszmar umierania na jawie.
Ogólnie wyszło w miarę dobrze, tak samo jak wprowadzenie tych nowych z Canterlotu, ale Ci powiem, że spodziewałem się ostrzejszych słów. Ale wyszło w miarę porządnie.


Czyli reasumując nie było poważnych uszczerbków... poza czasem za długim opisem, kiedy to chciało mi się spać.
Porządna robota, a akt wypadł na plus, ale jest on niwelowany o to, że tak rzadko są one wypuszczane, ale to jest zupełnie inna kwestia.
Pozdrawiam. 

Edytowano przez Świeży rekrut
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podliczeniu ilości stron i słów w Kryształowym Oblężeniu dla potrzeb fanfikowych oskarów, mam zaszczyt i przyjemność ogłosić, iż Spidi zakończył kilkuletnie panowanie Tosta, jako autora najdłuższego polskiego opowiadania. Od dzisiaj Kryształowe Oblężenie zajmuje pierwszą pozycję pod względem długości wśród polskich fanfików, spychając sławne (bądź niesławne) Smocze Łzy na drugie miejsce.

 

Gratulacje!

 

Kryształowe Oblężenie - 953 stony, 423 226 słów

Smocze Łzy - 901 stron 408 767 słów

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Dolar84 napisał:

Po podliczeniu ilości stron i słów w Kryształowym Oblężeniu dla potrzeb fanfikowych oskarów, mam zaszczyt i przyjemność ogłosić, iż Spidi zakończył kilkuletnie panowanie Tosta, jako autora najdłuższego polskiego opowiadania. Od dzisiaj Kryształowe Oblężenie zajmuje pierwszą pozycję pod względem długości wśród polskich fanfików, spychając sławne (bądź niesławne) Smocze Łzy na drugie miejsce.

 

Gratulacje!

 

Kryształowe Oblężenie - 953 stony, 423 226 słów

Smocze Łzy - 901 stron 408 767 słów

A zważ, że to jeszcze nie koniec... Ciekawe, czy SPIDI pobije najdłuższy fik fandomu MLP... "Poject Horizons", mający blisko 3 miliony słów :)

 

Gratulacje, SPIDI :) Ale do "Crisisa: Equestrii" jeszcze trochę zostało :D Ciekawe, czy i to pobijesz :) Choć to nie Polskie.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wynik w rzeczy samej godny gratulacji, nie powiem. pozostaje czekać na całkowity rozmiar, ale to pewnie jeszcze z rok. Swoją drogą, wolałbym, żeby Spidi nie zbliżał się do 3 milionów, bo z tego co słyszałem, Somber nie zrobił tego dobrze i fabuła się strasznie gmatwa. (jak nadrobię zaległości w książkach, muszę w końcu sięgnąć po oryginał)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.03.2016 at 16:10 SPIDIvonMARDER napisał:

Nie mówiąc już o fakcie, że pancerniki i lotniskowce (posiłkując się Twoim przykładem) rozwijały się obok siebie w naszej historii... wbrew logice. Tak samo działa kolejowe czy wiele innych broni, które nie miały sensu. Świat przecież nie jest w 100% logiczny. I dobrze, byłby nudny.

Tu się z tobą zgodzę Spidi :) Ale jakby tak wszystko poważnie traktować, jak co poniektórzy tutaj, co wala duże woty o logice... Niech Królik Bugs im odpowie...

 

Spoiler

727b10933a4e5566f93bf6cedb16765c-548x550

 

A to przecież JEDYNIE FANFIK. Pomijając już to, że sam świat serialu nie jest znowu taki logiczny. Kuce ciągnące pociąg. WHAT THE FUCK?!

 

9 godzin temu tom98dober napisał:

Jak idą prace nad nowym rozdziałem?

I dołączam się do pytania o 13ke z drugiego tomu. Jak idą prace?

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu SPIDIvonMARDER napisał:

 

Najnowszy rozdział jest bardzo długi, więc prace się mocno się przeciągały. Jest prawie gotowy, aby wysłać go do korekty.

Czyli jeszcze dłuższy, niż te 69 stron? Chyba najdłuższy tyle miał o ile się nie mylę. Ile ten będzie miał? Jeśli można spytać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu SPIDIvonMARDER napisał:

Teraz ma 101, ale chyba coś wytnę lub przesunę gdzie indziej...

Brawo :) Zrobiłeś rozdział "Pracy wspólnej". Bo tyle średnio miały... OJ! Czeka mnie około 6+ godzin czytania :D Jeśli jest tam stała ilość tekstu, co w innych rozdziałach. TZN. Cała strona załadowana literkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minuty temu Dark Shadow napisał:

Sto stron 6 godzin? Bez przesady, nawet jesli wolno czytasz, to w kawalku zajmuje to ok. godzine. Nawet jesli cala strona jest pokryta literkami :fluttershy4:

Moje tempo czytania, a mam duże jak lektoruje... Zajmuje około 6ciu godzin. Ale w tym jest kilka/naście minut błędów, które potem wycinam. Jak czytam dla siebie, to jest krócej :)

 

A SPIDI ma podobny styl do Psorasa i Pracy Wspólnej :) Całe strony na maxa zawalone tekstem :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dwa rozdziały są w korekcie i czekają na publikację.

 

 

Ach! Zupełnie niegodnie zapomniałem podziękować za gratulacje, które pojawiły się na poprzedniej stronie! Wydawało mi się, że już napisałem...

 

 

Zatem jeszcze raz przepraszam i dziękuję! Szczególnie, że ten potwór pierwotnie miał mieć 700 stron, co nawet zaznaczyłem w temacie o Żelaznym Księżycu. Tamten szacunek wynikał z całkowicie naiwnego wyliczenia, ze skoro motyw RD zabrał mi około 50 stron, zatem całe Mane 6 to 300... no razy dwa bo jeszcze część przed wojną i po wojnie... no to z marginesem 700.

Ale jednak będzie to 1500, o którym wspominałem już później. Za to wydanie książkowe spokojnie dobije do 2000... a może i 2500?

 

Jest w tym ogromna zasługa fanów, którzy mnie mocno motywują do dalszej pracy. Co więcej, wielu rysowników i autorów OCeków swoimi pomysłami graficznymi i innymi dają też doskonałe pomysły, które potem warto wstawić do tekstu.

 

Zatem za to też dziękuję :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu SPIDIvonMARDER napisał:

Ale jednak będzie to 1500, o którym wspominałem już później. Za to wydanie książkowe spokojnie dobije do 2000... a może i 2500?

 

Wysoki wynik SpidiVonSapkowski. Ośmielę się nawet zaryzykować twierdzenie, że to może być zbliżone rozmiarami do Project Horizons (poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale to chyba najdłuższy fanfik w historii fandomu). Cóż, gratuluję wyniku i życzę powodzenia. Może w najbliższym czasie zabiorę się za tom II, jak czas pozwoli.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz.

 

Co do najdłuższego fanfika w historii fandomu, to bardzo wątpię. Project Horizons jest znane, stąd można obie prace ze sobą porównać, ale o ilu tysiącach fajnych, setkach wyjątkowych i dziesiątkach choelrnie długich fików nie wiemy? Wystarczy, że coś powstało po fińsku, węgiersku lubw  RPA i prawdopodobnie nie wykroczyło za bardzo poza granice kraju. Kryształowe Oblężęnie na Zachodzie jest jakkolwiek rozpoznawalne w 99% dzięki obrazkom Ruhisa, który się tam mocno udziela, jest znany i rysuje ilustracje do projektu. Gdyby nie to, to zapewne prawie nikt by o tym nie słyszał :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...