Skocz do zawartości

Krysztalowe Oblezenie [Z][Crossover][WWII][Violence][Adventure][Romans][Sad][Slice of life][Grimdark][Dark][Crystal siege]


Recommended Posts

Spidi, w ciągu kilku ostatnich dni nie spałem, będąc zajętym czytaniem obydwóch tomów. Co prawda zdarzają się minimalne literówki, aczkolwiek nie umniejsza to w rzadnym stopniu całokształtowi dzieła ;)

Mam jednak dwa pytania.

1. Kiedy możemy spodziewać się trzeciego tomu ?

2. Nawiązując do II Wojny Światowej to czy wzorujesz się na jej przebiegu, czyli:

 

Rosja (Equestria) cały czas się cofa aż do Stalingradu (Canterlotu) gdzie następuje potężna kontrofensywa przeciwko Niemcom (Sombrii) ?

Proszę o odpowiedź i życzę weny twórczej ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu FlashDusk napisał:

Spidi, w ciągu kilku ostatnich dni nie spałem, będąc zajętym czytaniem obydwóch tomów. Co prawda zdarzają się minimalne literówki, aczkolwiek nie umniejsza to w rzadnym stopniu całokształtowi dzieła ;)

Mam jednak dwa pytania.

1. Kiedy możemy spodziewać się trzeciego tomu ?

2. Nawiązując do II Wojny Światowej to czy wzorujesz się na jej przebiegu, czyli:

 

Rosja (Equestria) cały czas się cofa aż do Stalingradu (Canterlotu) gdzie następuje potężna kontrofensywa przeciwko Niemcom (Sombrii) ?

Proszę o odpowiedź i życzę weny twórczej ;)

Jesli dostaniesz odpowiedź, to raczej na Priv... To byłby duży spoiler :( Bo odpowiedź na to pytanie, odpowiedziałaby być może, kto jednocześnie wygrał całą wojnę, a to ja mógłbym ci juz powiedzieć. Czego oczywiście nie zrobię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu FlashDusk napisał:

Rosja (Equestria) cały czas się cofa aż do Stalingradu (Canterlotu) gdzie następuje potężna kontrofensywa przeciwko Niemcom (Sombrii) ?

Proszę o odpowiedź i życzę weny twórczej ;)

Chyba czytałem nieco inen dzieło, jak się okazuje. Albo coś mi się pomyliło. Zawsze myślałem, że Equestria to niemcy, a Sombria to ruscy. 

Co do wzoerowania na przebiegu, to moje obserwacje (przeczytane dopiero 6 rozdziałów tomu 2) pozwalają mi wnioskować, że Spidi nie wzoruje się zbyt mocno na przebiegu 2 wojny światowej. Bardziej skupia się na sprzęcie, wyposażeniu i strukturach organizacyjnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci tom zacznę publikować pewnie na jesieni, ale chyba dość późnej. Na razie mam huk roboty z konwentem, a jak skończę, to jest jeszcze II tom i jego wydanie do wykończenia. A chciałbym tym razem wyszlifować to lepiej.

 

@FlashDusk chyba miał na myśli nie tyle przypasowanie frakcji KO do historycznych, ile o schemat przebiegu kampanii wojennej, gdzie jedno państwo cofa się coraz bardziej, aż dochodzi do rozpaczliwej obrony "ostatniej twierdzy", udaje się i wtedy za pomocą potężnej kontrofensywy odzyskuje swoje ziemie i zwycięża. 

 

Cóż... zgodzę się z Articiem. Nie powiem tego :D Poczekajcie, już niedługo kończymy II tom.

 

W międzyczasie wybieram okładkę. Napis jest w wersji roboczej, nie patrzcie na niego.

 

http://sta.sh/02e1dlihxer8

 

http://sta.sh/01jt4jcb8ow2

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie druga okładka przypada mi bardziej do gustu, aczkolwiek wszyscy wiemy, że ostatnie słowo należy i tak do autora. W sumie... to Twilight nawet bez padającego na nią światła jest dość, że tak powiem "oświeconym" generałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ruszyły zapisy na wydruk/kupno drugiego tomu!

 

Wszystkie informacje, takie jak opisy, foty i regulaminy są pod tym linkiem:

 

https://docs.google.com/document/d/1it5_pkhBHgM5zxakjeY8RegCvGBKYKuCGOIKbuogRLI/

 

A sam formularz mamy tutaj:

https://docs.google.com/forms/d/1OSCKAeSIzbqfnYXjSnHpkNSFrC7rMPv6VjxCjCMwhz4/

 

 

Jak dobrze pójdzie, jeszcze na jesieni będziecie mieli drugi tom na półkach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

Jak dobrze pójdzie, jeszcze na jesieni będziecie mieli drugi tom na półkach!

JEJ!! Kolejny tom, a to znaczy dwie rzeczy... Spidi już za niedługo pewno opublikuje brakujące rozdziały :) A drugie, że przybędą MI, i pewno wielu innym... Kolejne dwie książki na półkach :) Razem z wydaniem od @Sun'a, które też się pewno zbliża... będą to aż 3 książki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co masz dokładnie na myśli. Było dobrze, zmienił się silnik forum i wiele rzeczy się rozjechało, co potem musiałem naprawiać. Zaraz pewnie znowu to się stanie.

 

Swoją drogą... trafiła mi się bardzo rzadka, fanfikowa gratka. A mianowicie, powstał utwór inspirowany Kryształowym Oblężeniem! Kompozytorem jest GhostXb, a zleceniodawcą i pomysłodawcą Vitaj. Ilustrację wykonał Ruhisu.

 

Zapraszam do słuchania! Równocześnie wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję! To wielka duma móc posłuchać czegoś takiego.

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nadrobiłem zaległości z drugim tomem (którego podobno ma być jeszcze więcej), więc wypada znów podsumować większy kawał pracy autora.

 

Zacznę od powiedzenia, że w drugim tomie dostajemy wszystkiego więcej. Więcej wojny, więcej krwi, strzelania, planowania, nierównej walki (która o dziwo idzie Equestriańcom zbyt dobrze), więcej broni, czołgów (i tak paru rzeczy brakuje, takich, które powinny pojawić się już dawno temu) i w ogóle wszystkiego więcej. Złośliwi pewnie zaraz powiedzą, że i błędów jest więcej. Cóż, nie powiem, że błędów nie ma (jedne mniejsze i nie bolą, a inne większe), ale przecież nie czyta się po to by je wyłapywać, tylko dla fabuły (której aż tak nie psują).

 

Właśnie, fabuła. Ona jest przecież najważniejsza. I powiem, że tu, tak jak wcześniej, wciąga. Są momenty niepewności, opisy wielkich bitew, intrygi (może nie najwyższych lotów, ale jednak). Są oczywiście też chwile, kiedy czytelnik ma ochotę zabić autora

Spoiler

Czemu zabił Lunę:lunawrath:

Spoiler

Dobra, żartowałem, nie zrobił tego i właśnie za to początkowo miałem zamiar go pobić jego własną książką. 

 

ale po namyśle dochodziłem do wniosku, że to w zasadzie nie było gorsze poprowadzenie fabuły od tego, które bym chciał. 

Samo prowadzenie fabuły, która w zasadzie kręci się wokół dwóch miejsc może sprawiać wrażenie olania pozostałych teatrów wojny, ale biorąc poprawkę na ilość treści jaką już mamy, to nie ma co narzekać. Przy zachowaniu tego stylu, mielibyśmy drugi tom nie na poziomie dwóch książek, a czterech. Poza tym, w połączeniu z całkiem dobrymi opisami i znajomością sprzętu mamy całkiem przyjemny komplet. 

No i najważniejsze, w stosunku do tomu pierwszego, który mógł sprawić, że niektórzy się odbili. W końcu zaczyna się coś dziać. I to coś dużego. Nie ma już przygotowań do wojny, jak w tomie pierwszym (co dla niektórych mogło być nudne), ale mamy już wojnę wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza. Widać też jak zmieniają się bohaterki. Co prawda dzieje się to nieco za szybko, ale to jeszcze jest do przeżycia. Zwłaszcza, że nie mamy do czynienia z fanfikiem, który skupia się an tych zmianach,. a takim, który skupia się na wojnie, jako całości. 

 

Wiem, że to dość skromny komentarz, który nie mówi wszystkiego, ale służy on podtrzymaniu mojej opinii, że jest to dobry i warty przeczytania fanfik. Może nie idealny, ale na pewno jeden z lepszych.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :)

 

 

GARŚĆ NEWSÓW!

 

Najważniejszy to... NOWY ROZDZIAŁ! Tak, to trwało sto lat, ale taki mieliśmy klimat, że po kolei nałożyło się kilka rzeczy: praca, konwenty (w tym jeden mój), a potem nadrabianie miliona rzeczy, które spiętrzyły się w trakcie lata. Jednak udało się dokończyć rozdział 15sty! Zmierzamy powoli do końca i tutaj mogę zaspoilerować, że w III tomie pojawią też się niecodzienne rzeczy, jak:

 

powstanie w jednym z ważniejszych miast Equestrii

Ale czy będzie to jak paryskie, a  więc przynoszące wolność, czy jak warszawskie, gdzie stało się odwrotnie... to zobaczymy.

 

https://drive.google.com/open?id=0Byh5JvDpwTWdYlh5dGZwN3Z2dHM rozdział

 

 

Mam też newsa numer dwa: powstał filmik dotyczący wydania II tomu KO, zapraszam do oglądania:

 

 

 

 

News numer trzy: a co powiecie na konkurs? Jaki? ogłoszę go na dniach, ale nagrodą będzie albo darmowy tom, albo solidna zniżka na jego kupno. O co będzie w nim chodziło? O wykazanie się wiedzą na temat kucyków, kanonu powieści, a także... pewnych detali technicznych II wojny światowej. Nie regulujcie odbiorników! Niedługo wracamy!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun Co do wątku Luny, chyba rozumiem, o co może ci chodzić

Spoiler

Osobiście mam wrażenie, że wątek zamachu został poprowadzony po prostu za szybko. "Ło k:yay:a, zamach! Zabili Lunę! It's happening! ... I już chwilę potem dostajemy happy end. Naprawdę, tutaj fajnie byłoby potrzymać wszystkich w napięciu i pociągnąć to dłużej. Ale cóż, wola autora, a i zgadzam się, że ciężko byłoby jeszcze bardziej rozwlekać tego potwora  :D (przypomnij, @SPIDIvonMARDER, ile już w sumie mamy stron?)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie @Geralt of Poland, to masz rację, że wątek ten został przedstawiony zbyt szybko i zbyt szybko dowiadujemy się jaka jest prawda, ale chodziło mi też o coś jeszcze innego. Mianowicie

Spoiler

Normalnie, najpierw mamy świadomość, że zabił Lunę (co mi się podobało, a we wcześniejszym komentarzu miał być swego rodzaju dowcip odnoszący się do mojej jednej rozmowy odnośnie KO

Spoiler

- No i co, jak tam drugi tom?

- A całkiem spoko, wreszcie fabuła się rozwija... bla bla bla... 

- A dzieje się coś takiego ciekawego, no wiesz, co zapiera dech w piersiach? Tylko bez psoilerów.

- Owszem, ale nie będę ci spoilerował, że luna ginie. 

- A to dobrze, bo... WHAIT, CO?!

- Nie no, żartowałem. Nie ginie, ale ją postrzelili.

 

Początkowo większą pretensję miałem o to, że jednak Luna żyje. Dopiero dużo później zacząłem rozważać, co by było, gdyby jednak Luna zginęła i doszedłem do wniosku, że to jednak nie jest takie najgorsze wyjście (zostawienie jej przy życiu). No a potem się dowiedziałem, jakie stoją za tym motywy historyczne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

https://drive.google.com/open?id=0Byh5JvDpwTWdQUhoQ2ZQWVhhY3M Nowy rozdział! Pędzimy, gdyż konkiec już tuż, tuż...

 

 

ZAPOWIADANY KONKURS!

 

W spoilerze znajduje się pewien tajemniczy dokument pokryty piktogramami. Osoba, która najszybciej (i najlepsze) wyśle mi na privie rozszyfrowanie tych znaczków i powie, co ogólnie jest na tym dokumencie, ta otrzyma zniżkę na II tom Kryształowego Oblężenia! Wysokość zniżki jest uzależniona od jakości odpowiedzi i stopnia jej poprawności.

 

dF6Izl7.jpg

 

 

Mała podpowiedź, na razie niewiele warta. Jesli będziecie mieli duże trudności, to dam kolejną, ale to zmniejszy nagrodę.

 

 

Piktogramy pochodzą z kilku systemów, stąd nie zawsze oznaczają to samo. Możecie wypisywać różne odpowiedzi, ogólnie będę doceniał dociekliwość i kreatywność, a nie tyle suchą wiedzę, bo z tą ostatnią może być bardzo trudno, jeśli w zadaniu są błędy.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

https://drive.google.com/open?id=0Byh5JvDpwTWdTnJ2SG9qVGZjYkU nowy rozdział!

 

I równocześnie koniec konkursu! Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy spróbowali swoich sił. Oto prawidłowa odpowiedź:

 

-To oczywiscie schemat organizacyjny 6. Dywizji Pancernej "Der Stern" dowodzonej przez generał dywizji Twiligt Sparkle. Stany etatowe na dzień 10 kwietnia 1271, a więc rozpoczęcie walk na froncie kryształowym.

 

Symbole pochodzą przede wszystkim ze zbioru oznaczeń taktycznych stosowanych przez NATO i Wehrmacht. Stosowano jest nie tylko na mapach i innych dokumentach, ale także malowano na pojazdach. Ten system pozwalał w bardzo prosty sposób orientować się wtajemniczonym osobom w organizacji napotykanych jednostek i funkcji związków taktycznych. Oczywiście, aby to w pełni skumać i móc kopiować, to trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, stąd wiele błędów w mojej rozpisce. Samodzielnie dorobiłem jeden symbol: czyli małe skrzydełko, które oznacza pluton pegazich gońców.

 

Dokładne wytłuamczenie symboli w wolnej chwili. Oto wyniki i nagrody:

 

Pierwszy odpowiedź nadesłał @Gandzia Odpowiedź była ogólnie poprawna, choć zawierała pewien duży błąd - rozpiska dotyczy 6., a nie 9. dywizji. 9. to jest Pułk pancerny, którym dowodzi Pinkie Pie. :crazytwi:

Nagroda: 10 zł zniżki na zamówienie, jakbyś się zdecydował.

 

Druga odpowiedź nadeszła od @Mikes77. Tutaj była najpełniejsza i co więcej, otrzymałem dokładną rozpiskę z wyjaśnieniami symbol po symbolu. Duża część się zgadza, choć opisanie batalionu powietrzno-desantowego jako "gołębi pocztowych" mnie urzekło :D Nagroda: 50 zł na zamówienie książki!

 

I trzecia odpowiedź od @Andragora 08. Podobna do odpowiedzi Gandzii, ale wolna od błędu. Ponieważ nadeszła jako ostatnia, to nagroda będzie taka sama, a więc 10 zł zniżki na zamówienie książki.

 

 

Super! Jeszcze raz dzięki! Jesteśmy w kontakcie i zapraszam do czytania nowego rozdziału!

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.09.2016 at 00:23 SPIDIvonMARDER napisał:

Ugh, wybacz SPIDI :( Ale szybko go nie przeczytam, jak i innych rzeczy...

 

Spoiler

NIE. Taki rzeczy to sobie możesz na priv wysyłać. Cenzura~Dolar84

A to z powodu zęba, 8ki :( Obrazek może być niemiły, ostrzegam. Nie związany z tematem fika, ale oto co mnie spotkało :( Teraz wiem, co czuli Włatcy" w odcinku "Próchnica" :(. OcZywiscie sam rozdział przeczytam prywatnie... I postaram się skomentować, nawet prywatnie. Jak znajdę coś, co mnie znurtuje dostatecznie :)

 

Jednocześnie, wybaczcie, że zapomniałem :( GRATULUJE wszystkim zwycięzcom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę fanfik od dawna, ale w końcu zdecydowałem się na (mam nadzieję) konstruktywną krytykę, postaram się pisać najogólniej jak to możliwe, żeby nie spojlerować, ale tak na wszelki wielki...

 

SPOJLERY!!!;) :

 

1. Opis walki w tym rozdziale ogólnie bardzo dobry, choć, co zauważyłem już dawno celność i skuteczność są "nieco" wyśrubowane i to z obu stron - rozumiem, że to celowe, to jednak w moim odczuciu jest trochę wzięte z czapy, ew. z Wojen XXI wieku, a nie lat 40. wieku XX ;)

 

2. Pozostając w temacie walki - opisy starć powietrznych są ogólnie bardzo dobre (a to niełatwe), ale cierpią na jedną poważną wadę - brak jakichś bardziej finezyjnych manewrów, np. Młotka (Hammerheada), czyli świecy w górę z przeciwnikiem na ogonie aż do przeciągnięcia, aby w ostateczności, po utracie siły nośnej, zacząc opadać i znaleźć się na jego ogonie. Oprócz tego Sombryjskie Sokoły mogłyby choć raz zastosować "Kobrę Pokryszkina", czyli ustawienie się samolotu bardziej pionowo (pi razy kopyto 30-45 stopni), choć ruch wciąż jest tylko naprzód, co ma na celu wypuszczenie wroga przed siebie. Oprócz tego Tęczowi mogliby z kolei zastosować coś, czego ja nauczyłem się w War Thunder, a co u mnie w klanie nazywaliśmy "Ręcznym" , ew. "Walnięciem w beton"- manetka gazu na 0, klapy maksymalnie w dół, maksymalny skok śmigła i maksymalne wychylenei steru kierunku, aby ustawić samolot bokiem - efekt podobny jak przy "Kobrze", czyli przeciwnik będący na ogonie nagle jest przed lufami naszych karabinów ^^ - tyle przykładów na razie, w razie czego służę pomocą ;)

 

3. Najpoważniejsza Scena W Tym Rozdziale - jak na moje zdecydowanie za szybka, co wyprało ją z dramaturgii, tu jest największy minus jak dotąd w całej sadze

 

4. Sceny w Canterlot - tu dla odmiany nie mam się do czego przyczepić, wszystko na swoim miejscu :)

 

5.Jedyna słuszna opcja, jak członek załogi może nazwać swój okręt to krypa! (totalnie bezsensowna uwaga, ale musiałem :D)

 

6. Tutaj zaś moja ogólna opinia o Oblężeniu - kawał dobrej roboty, zdarzają się okazjonalne problemy, ale nie zmieniają one ogólnego, niezwykle ogólnego odbioru! Z niecierpliwością czekam na każdy kolejny rozdział - tak trzymać!

 

 

P.S. - czyżby kroił nam się nowy Douglas Bader? (CI KTÓRZY JESZCZE NIE CZYTALI NIE GOOGLAĆ!)

 

P.S. 2 - Tu mnie zżera ciekawość, czy nasze dzielne klacze nie jadą przypadkiem na Pervitinie (dla niezainteresowanych - nazwa handlowa jednego z preparatów amfetaminy, na któym jechał praktycznie cały Wehrmacht do bodajże 1942 roku)? To byłoby w sumie całkiem niezłe wytłumaczenie przemian, które w nich zaszły:D

Edytowano przez Skoniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...