Skocz do zawartości

Fancypants - dyskusja ogólna


Trum

Recommended Posts

No żeby jego dziewczyna miała temat a on nie ??!!

Dołączona grafika

Fancypants kuc z wyższych sfer :D

Bardzo oryginalne imię oraz CM wg was skąd mogły się wziąć ??

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Witam!

Bardzo mnie smuci fakt, że "najważniejszemu kucykowi w Canterlocie" poświęca się tak mało uwagi...

Moim zdaniem jest to postać niezwykle ciekawa. Nieformalny przywódca "Canterlockiej elity", kucykowy arbiter elegantiarium. Przy tym jest jednak pozbawiony arogancji i zachowuje wysoką kulturę w relacji z Nosicielkami Elementów, mimo ich ewidentnego nieobycia. Do Panny Rarity czuje zaś szczerą sympatię.

Z drugiej strony jest to postać bardzo tajemnicza. Nie wiemy, skąd się wzięła ta jego pozycja ni czym się zajmuje. Kim jest ta biała klacz, z którą go widzieliśmy, zwana Fleur de Lis i w jakim kontekście stawia to jego wspomnianą relacje z Panną Rarity. Nie jest raczej z królewskiego rodu, nie wiemy nic o jego ewentualnych tytułach. Wreszcie, co oznaczała jego "wizyta" w Ponyville z 3. Odcinka 3. Sezonu?

Mam nadzieję, że twórcy wyjaśnią choć część tych wątpliwości, ponownie czyniąc go mówiącym bohaterem któregoś z przyszłych odcinków (może brakującego odcinka Rarity?). Na razie możemy tylko snuć domysły i interpretacje. Ja poczyniłem takową - odsyłam do hiperłącza w sygnaturze.

Ciekawym, czy znacie jakieś inne fanowskie fikcje, w których on się pojawia. Mi póki co, prócz, zasugurowanego zresztą przeze mnie, tłowego objawienia się w dylogi Sarmackiej Gandzia Bronego, znany jest tylko jego występ w "Locie Alicornów" (http://www.fimfiction.net/story/6007/the-flight-of-the-alicorn - serdecznie polecam, warto zastanowić się nad przetłumaczeniem tegoż) gdzie odgrywa ważną, acz drugoplanową rolę.

Serdecznie pozdrawiam!

Chancellor Fancypants Marquise di Coroni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

O, to zaiste najoryginalniejsza wizja tej postaci, z jaką się spotkałem! Skrajnie różna od chociażby intuicyjnej interpretacji.

Z drugiej jednak strony, chyba trudna do pogodzenia z kanonem. Jak wytłumaczyć pozycję Fancypantsa (właściwie "Fancypantsa"), w kontekście tego, czym się zajmuje w tym filmiku?

Niemniej, jak już mówiłem, jest to zaiste ciekawa wizja. Czy istnieje gdzieś jakaś spójna wersja tego uniwersum, czy tylko takie chaotyczne nagrania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hmm, pamiętam, jak jakiś czas temu na blogu "For Glorious Equestria" podczas jednej z agor, tym razem na temat postaci drugoplanowych zabrałem głos, głównie przeklejając moją wypowiedź wyższą o trzy posty. Niejaki redaktor Ravebow Dash zgłosił do niej wówczas pewne obiekcje. Niestety, nie udało mnie się ich wówczas wystarczająco rozwiać ni odpowiednio wyklarować sensu mojej wypowiedzi.

Dziś, natomiast, w trakcie poszukiwań czego innego znalazłem pewien materiał graficzny dość dobrze ilustrujący przynajmniej cześć podniesionych wcześniej przeze mnie wątków. Ponieważ jednak niezbyt przyzwoitym jest uprawiać mroczną sztukę nekromancji, to pozwolę sobie opublikować go tutaj:

hFC85F17D.png

Edytowano przez Marquise Fancypants di Coroni
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

(Scena z ostatniego odcinka)

10317778_865039300180248_574099207209303

Hmm, czyżby był to dowód na moją tezę, że Fancypants piastuje jakieś ważne stanowisko? Tylko jakie? Centralne? Obecność przedstawicieli obcych mocarstw może sugerować związki z dyplomacją. Z drugiej strony wszystkie znane nam postaci siedzące na równi z nim piastują urzędy lokalne. Czyżby tedy Fancypants był kimś w rodzaju "wicehrabiego Canterlotu", tak jak w mojej interpretacji?

Warto również zastanowić się nad pozycją Fleur dis Lee. Czy siedzi tam w związku z samodzielną funkcją (może jako krewna Blueblooda, wszak siedzą dokładnie obok siebie?. Czy też jako żona, no, powiedzmy, osoba towarzyszącą (narzeczona?) Fancypantsa?

Tak swoją drogą - ciekawe, kim są Ci państwo po lewej? To jakiś (emerytowany?) generał/admirał ze swoją żoną?

I z racji jakiej funkcji znajduje się tam Cherry Jubilee?

P. S. Powyższy obrazek pozwala nam również domyślać się, że wbrew propagandzie niektórych środowisk antyarystokratycznych Fancypants nie jest li tylko reprezentantem wielkiego kapitału czyli bogatym biznesskucem, gdyż brak na tej trybunie reprezentantów stanu burżuazyjnego (chociażby Filthy'ego Richa). Co najwyżej może być reprezentantem wielkiej własności ziemskiej (jak Cherry Jubilee), a przecież arystokracja przez większą część historii była ziemiańska.

Edytowano przez Marquise Fancypants di Coroni
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...