Skocz do zawartości

Ciasto to nie kłamstwo - Portal cake


Soklovy

Recommended Posts

Przedstawiam wam mój patent na ciasto z gry Portal. Oto na szybko zrobione ciasto.

 

Jeśli wychodzi ci pieczenie biszkoptu upiecz go, jeśli nie zastosuj podany przepis na ciasto
(prawdopodobieństwo porażki maleje).
 
Ciasto: (forma tortowa 22 cm)
6 jaj
255g cukru
150g skrobi ziemniaczanej
135g mąki
4 Łyżki proszku do pieczenia
3-4 łyżki kakao
 
krem:
250g. serka mascarpone
330ml śmietanki kremówki 30%
3- 4 Łyżki cukru pudru
 
Do tego wiśnie i Tabliczka gorzkiej czekolady
 
Jajka zmiksować z cukrem na puszystą masę, następnie dodać przesiane składniki suche i dokładnie wymieszać.
Piec w wysmarowanej tłuszczem formie tortowej w temperaturze 170 stopni przez około 30 minut.
Ostudzone ciasto przekroić na trzy warstwy.
Krem
Kremówkę ubić. Pod koniec ubijania dodać cukier oraz serek mascarpone.
Ciasto przełożyć kremem (ja daje również wiśnie przez co jest smaczniejszy), nie za grubo. Oraz wysmarować z boków i wierzchu. Gorzką czekoladę zetrzeć tarką na grube wiórki i obsypać tort. Ozdobić ośmioma rozetkami z kremu i ośmioma wiśniami.
Powodzenia!
 
 Tu macie zdjęcia mojego wypieku http://imgur.com/a/praDR
PS. Szukam sprawdzonego przepisu na elastyczną masę marcepanową i sposoby jej barwienia.
Edytowano przez Marko Ramius
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THE CAKE IS A LIE!

 

To ciasto nie istnieje tylko jest wytworem naszej wyobraźni opętanej rządzą zjedzenia ciasta :v

 

A tak serio, wpierdzielałbym, chyba, że byłoby przyrządzone według "oryginalnego przepisu"...

 

Ładny wypiek, gratulacje :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz nie wygląda najlepiej. Gdybym zdobył technologię robienia plastycznej masy marcepanowej to byłbym się zabrał za bardziej wymyślne zdobienie ciast.

A może inne gatunki mas (np: cukrowa)? Choć marcepanowa jest chyba najmniej słodka z tego wszystkiego.

Niemniej korci mnie żeby coś takiego zrobić, ale to nie za szybko. Jeszcze nie zutylizowałem gwiazdkowych pierniczków, które, jak co roku, były pieczone w dużej ilości (aż za dużej)

 

Poza tym, czy ciasto z porrtala nie było czasem w całości obsypane wiórkami czekoladowymi?

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może inne gatunki mas (np: cukrowa)?

 

wygląda na to że będę musiał wypróbować wszystkie receptury dopóki nie znajdę tej właściwej

 

 

Poza tym, czy ciasto z porrtala nie było czasem w całości obsypane wiórkami czekoladowymi?

 

Powinno, tylko że nie miałem już więcej kremu i czekolady. ( procentowa marynata do wiśni nie mogła się zmarnować a "Bo lubię" to tak to wyszło)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...