Skocz do zawartości

UWAGA:ostrzeżenie przed nieodpowiedzialnymi ludźmi na meetach


SPIDIvonMARDER

Recommended Posts

Kończąc ten cały temat, Panie Śliwa, proszę przeczytać CAŁE moje wypowiedzi ze zrozumieniem. Alkohol też jest środkiem psychotropowym (psychotropowy to coś działającego na OUN) i jestem purystą co do alkoholu oraz narkotyków na meetach. Nie potrafisz zrozumieć - trudno, mi tam to obojętne. Pamiętać trzeba, że jednak szacunek do drugiej osoby powinien być i nie jestem ignorantem czy głupim z powodu, że mam inne zdanie niż ty co do tego tematu. Znów insynuujesz. Ja więcej już nie zabieram w tej rozmowie głosu, bo to nie jest temat do tego i do zobaczenia kiedyś na meecie. 

Edytowano przez M.a.b
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna dyskusja, zaraz zrobi sie z tego najpopularniejszy temat na forum :P

Pytanie tylko po co, temat mozna by zamknac i spuscic w toalecie schowac w archiwum.

 

Do organizatorow meetow/konwentow itd:

Wezcie sie dogadajcie z administracja, zeby wam zalozyc dzial na forum, z dostepem dla scislej zweryfikowanej grupy osob, ktore faktycznie za powazne imprezy odpowiadaja. I tam se dyskutujcie ile wlezie na temat kazdego uczestnika, kto czym i jak zawinil, czy go zbanowac, czy brac pod lupe itd. Ekstremalne przypadki jak juz koniecznie chcecie oglosic publicznie, to tez na takiej zasadzie ze ogloszenie w zamknietym temacie, zero dalszej dyskusji.

Nie ma potrzeby podgrzewac atmosfery na forum publicznie takimi rzeczami, bo wiekszosci fandomu z drugiego konca polski/swiata to nie dotyczy.

 

A teraz o potrzebie przestrzegania jakiegos porzadku/norm spolecznych na meetach - tak, kolejny nudny i nic nie wnoszacy przyklad z UK, jako ze tutaj fandom jest troche bardziej dojrzaly:

pare(nascie) razy podczas meetu jednego czy drugiego w pubie/innym publicznym miejscu, ktos (1-2 osoby) zaczely odstawiac maniane - czy to sie narabali do przesady, czy bluzgac na lewo i prawo, tudziez drzec ryja, zachowywac obscenicznie itd. Caly meet natychmiastowo zostal wyje*any z miejscowki z ostrzezeniem ze jeszcze raz sie takie cos powtorzy to bedzie ban permanentny.

Od tamtej pory - za przeproszeniem - z gowniazeria na spotkaniach nikt sie nie pieprzy. Nie potrafisz sie zachowywac jak na kulturalnego czlowieka przystalo i robisz przypaly - wypad. Recydywa - wypad i nie wracaj.

Jak meet jest w pubie, to se pij ile chcesz pod warunkiem ze potrafisz sie ogarnac. Wszystko jest dla ludzi, ale umiar trzeba znac. Jak w parku - W parkach sie nie pije. Zero dyskusji. Paru idiotow z grupy moze odpadnie, ale zaczna sie pojawiac ludziki na jakims wyzszym poziomie, ktorzy menelstwa nie toleruja.

 

Od siebie dodam jeszcze tyle: jestem jednym z organizatorow konwentu UK PonyCon. Hotelowy bar bedzie podczas imprezy serwowal alkohol, a jakze :D Wszystko jest dla ludzi!

Ale jak ktos przegnie i sie bedzie zataczal, rozpijal nieletnich, albo zachowywal nieodpowiednio - to wypad. Na imprezie sa osoby nieletnie, rodziny z (bardzo) malymi dziecmi itd. I mimo ze event jest organizowany glownie dla doroslych fanow (kolekcjonerzy, bronies), to o aktualnym targecie dla MLP zapomniec nie mozna, bo bez tego nie byloby ani MLP ani fandomu. I to wyznacza jakies granice.

Edytowano przez CuteHornyUnicorn
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w parku - W parkach sie nie pije. Zero dyskusji. Paru idiotow z grupy moze odpadnie, ale zaczna sie pojawiac ludziki na jakims wyzszym poziomie, ktorzy menelstwa nie toleruja.

 

Witam. Odnosząc się do powyższej wypowiedzi:

SERIO? Traktujesz piwo "w plenerze" za menelstwo, nawet jak puszki/butelki się wyrzuci? Moim zdaniem to jakaś bzdura, wystarczy się nie afiszować i oddalić od innych ludzi. Ale lipa, chyba nie wiesz jak przyjemnie wypić sobie browar na świeżym powietrzu z zachowaniem kultury :P

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moim skromnym zdaniem każdy może pić, palić, a nawet brać narkotyki, tylko wszytko z umiarem i dyskretnie. To nie są rzeczy którymi należy się chwalić, lub je propagować. Jeśli zaś ktoś wie, że takie rzeczy mają na niego mocny wpływ, powinien je zostawić na jakiś afterek w podobnym towarzystwie. Zapalić na polu, napić się dyskretnie, co do ep, to zapalić można w sleeproomie\ubikacji, ale nikomu postronnemu w twarz nie dmuchać, oraz nie szpanować mocną baterią i chmurami dymu, a zamiast tego mocniejszy liquid zabrać, zaciągnąć się porządnie i jest ok. Umiar i nie narzucanie się innym załatwia sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Czyli z pojechaniem na jakiegokolwiek meeta nici... Jeszcze mnie ktoś pobije albo upije... Został mi jedynie pyrkon, gdzie jest bezpiecznie. :(

Nie przesadzałbym z tym. To zazwyczaj pojedyncze przypadki, większość biorących udział nawet o nich nie wie (to właśnie orgowie i ochrona mają pełne ręce roboty). Co prawda byłem jedynie na MLK 2 lata temu i ostatnim Wrocławskim, ale akcji tego typu nie doświadczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a nawet brać narkotyki,

Ale ja nie chce potem płacić za leczenie takiego agenta ;)

 


Ech... Czyli z pojechaniem na jakiegokolwiek meeta nici... Jeszcze mnie ktoś pobije albo upije... Został mi jedynie pyrkon, gdzie jest bezpiecznie. :(

Żebyś wiedziała co dzieje się na Prkonach xD

 

 

Nie no. Byłem w życiu na setkach meetów i problemy, o których pisałem, to jest absolutna rzadkość. Może wydarzyć się wszędzie nawet na mszy świętej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Czyli z pojechaniem na jakiegokolwiek meeta nici... Jeszcze mnie ktoś pobije albo upije... Został mi jedynie pyrkon, gdzie jest bezpiecznie. :(

Żartujesz. Tacy ludzie to prawdziwa rzadkość, poniżej 5% gości jeśli dobrze liczę (mylę się Spidi?). Nie są oni w stanie zepsuć dobrej zabawy jaką jest Ponymeet.

 

Możesz spokojnie jechać, na terenie nic ci się nie stanie. (oczywiście kwestia spicia zależy też od ciebie czy ulegniesz namowom)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najbliższy meet? 

14.02 jest zgorzelecki, ale on nie zapowiada się duży (chyba, że się mylę). Potem jest Koncert Przewalski w Gdańsku (16.02), albo Caddencemeet również w Gdańsku (28.02). A taki większy, to chyba krakowski 21.03 jeśli dobrze widzę. (byłem na 12.1 i świetnie się bawiłem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...