Skocz do zawartości

OfficialOctaviaMusic - YouTube Project ( Oficjalny Temat )


Recommended Posts

Witam, z tej strony Oci, a to jest mój ostatni temat, jaki zakładam na tym forum. Wcale nie chodzi mi o odejście, przeciwnie! Zostaję na dłuuugi czas, lecz nie chcę spamować co chwila zbędnymi tematami na temat jednego utworu, dlatego oficjalnie otwieram TEN temat w którym wszystko znajdziecie wszystkie informacje na temat aktualności na moim profilu YouTube. Zamierzam też stworzyć stronkę na Fb, lecz wszystko w swoim czasie.

 

Uff... Po miesiącu/dwóch uzbierałam już ponad 18 subskrypcji i 691 wyświetleń wszystkich filmików, za co jestem wam... bardzo... :( bardzo wdzięczna! Wiedziałam, że nie zrobię jakiegoś nie wiadomo jak dużego hitu czterema filmikami z pokazem slajdów albo białymi napisami. xd Dlatego jestem już w trakcie pobierania Source Filmmakera (SFM'a), w którym będę tworzyła teledyski do moich utworów. Niestety jest z tym duży problem... Nie znam się na takich programach i po pobraniu najprawdopodobniej nie będę umiała nawet wstawić postaci, a co dopiero stworzyć animacji. Dlatego szukam animatorów, scenografów oraz modelarzy 3D, którzy by mi w tym pomogli. Za odwdzięczenie się tym osobom proponuję udział w napisach końcowych każdego teledysku oraz oficjalne członkostwo w OfficialOctaviaMusic z kontaktem (bądź linkiem na kanał) do was pod każdym filmikiem.

 

Lecz zostawmy sprawy techniczne na potem. Możecie mnie znaleźć klikając w ostatni baner forum, który bezpiecznie poprowadzi was na mój kanał ^^

 

A teraz mała prezentacja mojej twórczości...

 

1. ["Gwiazdki Świecą nad Stajenką" - backing by Octavia Melody] - to instrumental kolędy polskiej, którą przygotowałam na konkurs pastorałek i kolęd w grudniu. Całość została stworzona za pomocą wirtualnych instrumentów, które brzmią jak dla mnie bardzo prawdziwie. Jeśli kiedy kolwiek będziecie chcieli zaśpiewać tą niesamowitą kolędę, użyjcie tego! ^^

 

https://www.youtube.com/watch?v=Wsv1AVtOyjI

 

2. [A Moon Dance[DEMO] - oryginal composed by Octavia Melody ] - to mój pierwszy utwór jaki stworzyłam i wstawiłam na kanał, jeszcze za czasów, gdy nie dysponowałam barwnymi ścieżkami symfonicznymi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x_weHTqQqhM

 

Każdy komentarz na temat wystąpienia tego utworu (remixu) w Rainbow Factory Project jest prawdziwy/legalny na mocy praw autorskich, a o to dowód:

 

 

Cóż, Tosterina (autorka remixu) odwaliła według mnie kawał dobrej roboty, wykorzystując co się dało. ;3 Oto co można osiągnąć, przesyłając sobie nawzajem pliki midi, które można do woli edytować... Ale przejdźmy dalej!

 

3. [A Moon Dance [bETA 0.1] - official composed by Octavia Melody ] - A oto i mój jak dotąd największy majstersztyk, nagrywany na profesionalnych barwach symfonicznych, które przeliczyć na złotówki... um... jakieś 6000 zł na same barwy. :) Wsłuchajcie się w harmonię utworu, bazowanego na poprzedniej wersji A Moon Dance, wykorzystanego w RF-P. ^^

 

https://www.youtube.com/watch?v=PmBGWhMQ8NM

 

4. [i GO HARD [DEMO] - official composed by Octavia Melody feat. DJ PVV3L ] - cóż...Sami oceńcie. :) Pan DJ PVV3L nie siedzi w fandomie oraz chce pozostać anonimowy w internecie, dlatego cóż... jak ktoś ma jakieś pytania do niego jak mi pomagał w utworze itp. itd. to tylko komunikować się przez moje konto na pw. Będę mu to przekazywać i odpowiadać jego słowami. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mzo-aKi6JOA

 

Link do mojego kanału: https://www.youtube.com/user/OfficialOctaviaMusic

 

To jak na razie wszystko! Kanał dopiero się rozwija a już są postępy... Niech muzyka zawładnie waszymi sercami ~Oci. :)

Edytowano przez Octavia Melody
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ilość subów i wyświetleń wynika raczej z faktu, że niewiele się jeszcze na kanale dzieje, a nie z powodu braku urozmaiceń graficznych. Na twoim miejscu zostawiłbym SFM i skupił się po prostu na muzyce (no chyba, że chcesz po prostu ćwiczyć kolejne hobby ;)).

Co do muzyki, to podoba mi się Moon Dance Beta 0.1. Ma ciekawą głębię instrumentów i przypomina te dobre czasy muzyki filmowej, kiedy nadmierne używanie syren i perkusji nie było jeszcze w modzie. Liczę, że doczeka się pełnej wersji :squee: . Łap suba ode mnie i życzę dużo weny kompozytorskiej.

Edytowano przez Eivel
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Absolutnie zgadzam się z przedmówcą. Radzę zostawić filmmakera i robić muzykę. No i chyba dobrze byłoby się ukierunkować. Teraz chyba nikt nie jest pewien czego można się po tobie spodziewać (chodzi oczywiście o tą muzykę elektroniczną która obecnie stanowi 1/3 całej muzyki na tym kanale).

Przy okazji proponuję poszukać bardziej... hmm.. ..neutralnych artów. Szczerze mówiąc art z 2-go utworu wybitnie odwraca uwagę od muzyki. Zapewne chodzi o połączenie kolorów czerwonego oraz niebieskiego, które jest raczej nieprzyjemne dla oka. Tworzy dysonans. Wątpliwą estetykę (czy raczej harmonię) pozostawię Tobie do własnego rozważenia. Podsumowując: art wali po oczach. Nie jest to zły obrazek, ale akurat w tym miejscu nie pasuje.

Muzyka jest dobra (w szczególności biorąc pod uwagę niewielkie doświadczenie). Pomijam oczywiście ostatni utwór, którego nie skomentuję, z powodu przynależności gatunkowej. Tego rodzaju muzyki po prostu nie trawię.

Ale cóż, pracuj, a na pewno coś z tego będzie!

Powodzenia!

Edytowano przez Mordoklapow
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za rady. Na pewno z nich skorzystam w przyszłości.

 

Ostatnio dość rzadko coś tworzę. Albo mam mało chęci, i wolę tracić czas na gry komputerowe, albo po prostu nie mam weny.

 

Ostatnimi czasy pracowałam nad remixem utworu kolegi. Wstawiając to, ryzykuję ujawnienie i zdemaskowanie w fandomie, czego bym nie chciała. Mam nadzieję, że sprawa mojej tożsamości odbędzie się cicho, a nikt nie będzie się dopytywać o szczegóły. Są tacy, którzy z małą ilością danych mogą odkryć kim jestem, albo po prostu starzy znajomi... 

 

Tu macie oryginał: 

 

A tu macie mój remix: http://www50.zippyshare.com/v/kaKluQ9m/file.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się nie używać kucykowych coverów w nie-kucykowych utworach, dla mnie jest to sztuczne połączenie. Z kolei art z drugiego filmiku mnie osobiście jakoś nie przeszkadza, ale sam art może już coś mówić o utworze, nakierowywać na jego określoną interpretację.

Kolęda po przesłuchaniu jej innych wersji - pięknie opracowana. Drugi utwór według mnie za bardzo posztkowany na części, a to wejście orkiestry jest zbyt nagłe. Trzeci krótki, ale niczego sobie, przypomniał mi się tu nawet Makkon, a to już coś ;) .

 

Tak z ciekawości: używasz jakiejś klawiatury midi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...