Skocz do zawartości

Recommended Posts

Imię: Lumi Vee (brak jakiegokolwiek głębszego znaczenia)

Wiek: 19 lat

Płeć: Klacz

Rasa: Jednorożec (kolor aury rogu- czekoladowy)

Miejsce zamieszkania: Filly Delphia

Wygląd: jasno-niebieska sierść; granatowa, krótka grzywa; granatowy, krótki ogon; brązowe oczy; brak znaków szczególnych

Znaczek: fioletowy pentagram otoczony czarnymi trójkątami

Historia: Lumi urodziła się w Filly Delphi. Była bardzo ciekawym świata źrebakiem. Podobało jej się poznawanie nowych osób i zdobywanie wiedzy. Na początku miała chodzić do zwykłej szkółki wraz z innymi dziećmi jednak jej rodzice uznali, że ma ona większe ambicje. Wysłali ją do prywatnej szkoły z interatem specjalnie dla jednorożców. Sami byli bardzo dobrze wykształceni i posługiwali się magią na wysokim poziomie. Po swoim pierwszym roku w szkole z internatem Lumi zmieniła swoje podejście do świata. Placówka miała bardzo duże wymagania od swoich uczniów i uczennic. Jeszcze jako mały źrebak Lumi musiała uczyć się więcej niż przeciętna klacz starsza od niej. Żaden z uczniów szkoły nie miał swojego znaczka ponieważ usilna nauka magii nie pomagała im go zdobyć. Po ukończeniu nauki Lumi była bardzo mądrą i zdolną klaczą. Ciężko było jej się spowrotem przystosować do życia wśród innych kucyków gdyż całe dzieciństwo spędziła w murach szkoły. Rodzice postanowili wysłać córkę do szkoły Księżniczki Celestii by rozwijała swoje umiejętności magiczne jednak Lumi odmówiła. Postanowiła, że sama będzie decydować o swoim życiu. Wyprowadziła się do własnego domu, ale nie opuściła rodzinnego miasta. Po kilku miesiącach zaczęła doskwierać jej samotność. Miała bardzo małe doświadczenie w rozmowie z innymi. Chcąc znaleźć sobie jakieś zajęcie natrafiła w miejscowej bibliotece na dział z zaklęciami czarnej magii. Szybko wciąga się w czytanie książek opisujących moce ciemnych zaklęć i tym podobnych. Zauważyła, że wiedza o czarnej magii wpajana jej od najmłodszych lat w ogóle nie pokrywa się z prawdą. Używanie zaklęć nie było śmiertelnie niebezpieczne co mówiono na wykładach szkolnych a żadne z zaklęć nie sprawiało jej większej trudności. W placówce, do której uczęszczała jednorożce potrafiące używać mrocznych zaklęć bez wysiłku były określane jako "wybryki natury" lub "demony wcielone".

Jej nowe zdolności pozwoliły Lumi na zdobycie znaczka. Był to fioletowy pentagram otoczony czarnymi trójkątami. Przedstawiał on symbol widniejący na okładce jednej z ksiąg o czarnej magii. Kiedy klacz opanowała już ciemne zaklęcia stała się bardziej śmielsza i otwarta na innych. Ciemność sprawiała dla Lumi wrażenie spokojnego, cichego miejsca do odpoczynku. Poznała kilka osób, które również miały tak nietypowe zainteresowania. Bardzo dużo czasu spędzała w ich towarzystwie przez co coraz bardziej zagłębiała się w tajemnice magii. Do teraz chętnie poszukuje nowych, ale żyje normalnie jak przeciętny kucyk. Pracuje w okolicznej bibliotece, w której przeczytała pierwszą książkę o ciemnych czarach. Znów zaczęła cieszyć się życiem. Pomimo swojej nietypowej wiedzy stara się być uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do innych. Jej największym marzeniem jest wymyślić własny rodzaj magii.

Tyle o mojej oc ;3 Mam nadzieję, że nie przesadziłam nigdzie z czymś co czyniło by moją oc "op". Starałam się też logicznie składać zdania jednak ta umiejętność jest u mnie czymś trudnym więc przepraszam jeśli gdzieś nie ma przecinka lub jeśli słowa się powtarzają. Próbowałam tego unikać jednak, w niektórych momentach nie miałam pomysłu czym zastąpić dane słowo :3

A to obrazek Lumi zrobiony przeze mnie ^^

4424108110644f77b769df9ed5b11e1b.jpg

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepiękny obrazek ^^

Co do OC'ka... Ładna historia, ładnie zdania zbudowane... jednak sama czarna magia to jest już taka nieco OP :P

Jak dla mnie oczywiście... gdyż wiedza z innego zakresu, czy też raczej, szerszego, pozwala na przewagę nad innymi... jednak za taką ładnie przystrojoną historię daję ci plusika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...