Jump to content

Daring Do, worek Mikołaja i silos rakietowy [Oneshot][Adventure][Comedy][Christmas]


Recommended Posts

Zapowiadał się kolejny nudny wieczór, jednak bogowie zakpili i tym razem. Daring Do wyrusza w przygodę wymagającej nie tyle sprytu i odwagi, co mocnej głowy w starciu z wódką. Starałem się, aby przyzwoitość nawet tu nie zawitała. Opowiadanie stworzone nie tyle z artystycznej potrzeby, co z samej chęci rozwalenia mózgu.

 

Daring Do, worek Mikołaja i silos rakietowy

Link to comment
Share on other sites


bo Dolar zje cię za to.

 

To ja już sobie z nim pogadam  :aj5: (żeby to pierwszy raz...)

 

Propo innych moich opowiadań, wszystkie (do których na chwilę obecną się przyznaję i są MLP) znajdziesz w mojej sygnaturze. Z bardziej randomowych swoich produkcji mogę ci zaserwować tylko Coy i jej Piwnica Skarbów, lecz pisane było dość dawno temu. Raczej idę w kierunku nieco bardziej poważnych historii.

Link to comment
Share on other sites

O kurczę.

 

Powiem tak: przeczytałam twój tekst. Przeczytałam tekst "Schematyczne Fanfiction". Zrozumiałam różnicę między humorem wymuszonym i niewymuszonym, między opowiadaniem będącym jednym wielkim nieskładnym bełtem i opowiadaniem o wyważonym humorze z elementami dobrze wkomponowanego w całość randomu.

 

Twój tekst zalicza się, oczywiście, do drugiej kategorii.

 

Czytało mi się to wyśmienicie; bardzo lubię twój styl, co mogę stwierdzić po przeczytaniu tych dwóch tekstów od ciebie, które do tej pory przeczytałam. Bardzo dobrze "manewrujesz" warsztatowo - zachowujesz harmonię między dialogami, didaskaliami i opisami... wszystko jest na swoim miejscu, nie ma dłużyzn, a całość pochłania się w trymiga. I wiesz co? To było naprawdę zabawne! Uśmiałam się jak głupia - misiek komunista, renifer z grzybami i Daring Do pijąca wódkę, bo co innego jej zostało... no i kapitaliści. I rakietowy silos. Nie no, coś pięknego.

 

Powiem ci, że na początku nie byłam przekonana, myślałam, że to jedna z tych durnych randomowych komedii, których nie cierpię, że wszystko tu będzie chaotyczne i będziesz starał się wrzucić do tego tekstu tyle "śmiesznotek" i "zabawnych" rzeczy, że mi się żyć odechce... ale nie. To jest dobre, odpowiednio wyważone, poukładane, logiczne, jedno wynika z drugiego... Styl dodaje uroku, a bohaterowie są bardzo autentyczni w swoich reakcjach. Ich język to absolutne cudo, szczególnie bluzgi Daring Do, dokładnie tak ją sobie wyobrażam! No i jeszcze ten zalatujący z rosyjska niedźwiedź! Tak, tak, tak! Każda postać ma charakter i to idealnie oddany... No i pomysł z dostarczaniem prezentów przez Daring i jeszcze scena z Mikołajem, który jest pijany... Mogłabym cytować z tego tekstu i cytować i pewnie ten komentarz byłby długi jak stąd do Paryża. "Czemu sań nie prowadzi Mikołaj? Bo jest pijany. Wcześniej jakoś mu to nie przeszkadzało" :lol:

 

Mała perełka. Świetna komedia i bardzo, bardzo dobre postaci i w ogóle wszystko. Brawo.

 

Pozdrawiam,

Ubawiona Made

Link to comment
Share on other sites

Jako że byłem w składzie sędziowskim oceniającym to opowiadanie, to pozwolę zatryumfować lenistwu i wkleję tu po prostu swoją recenzję z wystawioną na konkursie oceną.

"Dobra. Jestem zmuszony zadać kilka pytań: Za co? Dlaczego? Za co? Z jakiej paki? No i na koniec, tak ku oryginalności… ZA CO?! Rzadko to stwierdzam, jednak po lekturze mam wrażenie, iż byłoby lepiej, gdyby znaczna część tego tekstu nigdy nie zaistniała. Nie powiem – uśmiechnąłem się raz czy drugi, sojusz niedźwiedzio-refnifero-kucowy był całkiem, całkiem, a sam pomysł… nienajgorszy. Ale ta forma… Nie zawaham się przed stwierdzeniem iż była to jedna najbrutalniejszych tortur jakim kiedykolwiek poddano mój mózg. Pokręcone imion (Derby? Serio? Derby?), ilość byków mogąca przerazić batalion torreadorów oraz kulejąca stylistyka naprawdę wielu zdań sprawiały że jakakolwiek przyjemność wynikająca z lektury była zabijana z niezwykłym okrucieństwem. Dodajmy do tego fakt, iż większość gagów zamiast bawić porażała swoim poziomem… a raczej jego brakiem. Opisując je jednym słowem, byłbym zmuszony użyć następującego: prymitywne. Podsumowując – strasznie się zawiodłem, gdyż o ile pomysł i treść jeszcze się jakoś broniła, to forma leżała, kwiczała i wołała o zmiłowanie. Rzeczone zmiłowanie okazane jej nie zostanie – 3/10."
 

AVANTI!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wymieniłeś wszystkie moje zamierzenia i idealnie podkreśliłeś, że jest to płytka komedia nastawiona na zaoranie mózgu, bynajmniej nie głęboki dramat antyczny. Uznałem, że ,,prymitywizmy" będą tu pasowały. Kolejny fanfik o rozważaniu sensu życia oraz jego ewentualnym przerwaniu, wynikającym z niespełnionej miłości oraz niesprawiedliwości świata, po wielu przemyślenia bohaterów oraz ich melancholiach jeszcze kiedyś dopiszę, ale nie da się żyć jedynie smutnymi historiami, ponieważ to doprowadza do samobójstwa ich autora, a ja jeszcze chciałbym coś napisać.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, że nie da się żyć samymi poważnymi historiami i czasami należy napisać coś lekkiego. Ale niech to coś ma zachowaną jakąkolwiek formę! Nawrzucanie tony błędów nie jest czymś co uznałbym za płytką komedię. Powiedziałbym raczej, że to płytka komedia, która nie wyszła, ponieważ autorowi nie chciało się napisać jej porządnie i zrobił to na przysłowiowe "odwal się". Dlatego podtrzymuję swoją ocenę.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...