Skocz do zawartości

Muzykanci wszystkich działów! Łączcie się :3


ProPanek

Recommended Posts

Jako że dużo ludzi lubi muzykę co jest :soawesome:

To pozwolę sobie napisać kolejny temat tylko że tym razem, to my pochwalmy się swoimi umiejętnościami władania instrumentów strunowych, smyczkowych, perkusyjnych itd. itp.

Zacznę od siebie. A więc, zdania nie zaczyna się od a więc....

No to rozpocząłem swoją przygodę z gitarą jakiś ponad rok temu, cały czas gram i ćwiczę swoje umiejętności na instrumencie, jestem samoukiem. Na razie gram na klasycznym pudle ale zamierzam kupić akustyka. Ponieważ uwielbiam Tenacious D :3 Jeśli macie ochotę oglądnąć jak brzdękolę na moim instrumencie to zapraszam pod

adres :3

Mam nadzieje że nie zabijecie mnie za jakość :3 Ważne są chęci... i tak nie wiem czemu to robię... pewnie mnie wyśmiejecie :pun:

Zapraszam do komentowania i prezentowania swoich talentów jakiekolwiek by one nie były, powinne być związane z muzyką :3

A jako że jest to temat poświęcony każdemu kto choć miał styczność z instrumentami, muzyką elektryczną itd. mam nadzieję że ten temat będzie troszkę poruszony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora roku gram na instrumentach klawiszowych, z czego od 8 miesięcy na pianinie (niestety elektronicznym jak na razie). Jestem samoukiem, choć przez krótki okres czasu chodziłam do ogniska muzycznego. Zaczynam brzdękolić także na gitarze. Od ok. pół roku kupiłam na komputer wirtualny syntezator, na którym gram przez pianino, podłączając je do komputera kablem MIDI/USB. Od tego czasu nagrywam ambient/IDM. Wolałabym nagrywać post-rock, ale cóż, brak funduszy na sprzęt i innych ludzi do zespołu. Nie mogę niestety nagrać, jak gram na pianinie, bo odpowiedniego sprzętu nie mam, ale moje ambientowe wypociny można znaleźć tu: http://keola.bandcamp.com/ Nie brzmią one tak, jak chcę, ze względu na wcześniej przeze mnie wspomniany brak funduszy na sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch miesięcy gram na harmonijce ustnej i brzmi to tak sobie... Umiem kilka piosenek a raczej zagrywek, kiedyś próbowałem swoich sił na gitarze elektrycznej, później basowej i trochę na klawiszach. Nie nagrywałem jak "gram" więc się raczej nie dowiecie jak to brzmi (dla waszych uszu to dobrze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku uczę się na perkusji. Ale idzie mi mizernie bo ojciec nie zgadza się żebym grał - mogę tylko kiedy go nie na w domu (czyli w czasie roku szkolnego w ogóle) Mam nagrania z jamów z kumplem (on na elektryku) to może podrzuce Uczę się też od 2 tygodni na gitarze, najtrudniejsze co umiem to riffy z Come As You Are Nirvany i Money Floydów :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 10 lat uczę sie grać na pianinie, od 6 lat na flecie poprzecznym, od zawsze śpiewam, ale teraz idę na drugi rok wokalistyki, sama dla siebie z średnimi postępami na gitarze od jakiegoś czasu ; ] jak znajdę gdzieś jakiś stary profil, na którym coś jest.... to wrzucę ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara. Nie pamiętam odkąd, na razie elektroakustyk + Niezidentyfikowany Piec Grający (ale grający świetnie, biorąc pod uwagę to, ile zań dałem), niedługo kupuję elektryka. I grubsze struny, z miejsca go będę stroił do C/Drop H. Obecna gitara w D. To tyle, chciałbym jeszcze pograć na perce, ale nie było okazji, no i to duży wydatek, nie mogę tak o kupować różnych itemków xd (btw jeśli ktoś może polecić jakąś gitarę do 2k, niech pisze.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara wpadła mi w łapy jakieś 4 czy 5 lat temu, samouk ze mnie, gram paskudnie, na prowadzącego gitarzystę nigdy się raczej nie nadawałem ale całkiem nieźle sobie radziłem we wszystkich zespołach w roli rytmicznego. Od kilku lat gram folk metal, a i również komponuję. Gdyby przetrwały jakieś nagrania w znośnej jakości to może bym się tu pochwalił cóż takiego zdarzało mi się grać w ostatnich latach ale niestety zespoły jak dotąd rozwiązywały się przed jakimikolwiek nagraniami, więc linkiem nie zarzucę. Za miesiąc zaczną się jednak nagrania z nowym projektem, więc jak co to się pochwalę. Poza tym na basie zagrać mogę, a ze względu na to, że zawsze lepiej radziłem sobie z darciem mordy niż szarpaniem strun to przyznam, że jak dotąd udawało mi się zawsze zajmować posadę wokalisty. Zdarzało mi się również grać na bodhranie, nie szło mi to za dobrze no ale cóż, początki nie zawsze są łatwe ;D Z racji mego zamiłowania do folk metalu i dźwięku różnych magicznych instrumentów chciałbym się kiedyś nauczyć grać na skrzypcach, flecie, dudach, czy innych lirach korbowych ale przez moje lenistwo i brak talentu pewnie nigdy się to nie stanie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3/4 lat gram na pianinie, wcześniej grałem przez 6 lat na akordeonie, jeszcze teraz od 2 lat gram na fagocie, lecz nie przepadam za tym,gram na nim tylko po to by zostać jeszcze w mojej szkole, gdyż chodzę do muzycznej. Chyba najbardziej klawisze przypadły mi do gustu ;p Ogólnie nie mam jakoś chęci by tworzyć własne dzieła. Musze kiedyś kupić kabel by podłączyć się do kompa. Może kiedyś znajdzie się czas na gitarę ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Były) pianista się kłania. Przez dwanaście lat się uczyłem, ale przestałem grać regularnie od roku od kiedy mam już zakończoną edukację w szkole muzycznej. Nadal sobie coś tam brzdękolę, ale raczej to jest improwizacja i tworzenie czegoś nowego niż rekonstrukcja dawnych utworów. Co do tworzenia muzyki, w sygnaturze mam link do mojego kanału na jutube, gdzie wrzucam swoje symfoniczne wypociny. Zapraszam do słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod ProPankiem. Muza świetna, choć serce boli czasem, że dźwięk cyfrowo syntetyzowany. Zacznij werbować orkiestrę :D

Gram na saksofonie, już 9 lat, szkoła muzyczna. Nie jestem jakiś super zdolny, ale za dużo mi to radochy daje, żeby łatwo z tego zrezygnować :3
W te wakacje mam mocne postanowienie, żeby spróbować wyjść ze znajomym pograć na Starym Mieście tak "z kapeluszem" -.- A poza tym oczywiście gram w zespole Pancakes, o którym już pisałem na tym forum :)

Edytowano przez OjtamOjtam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho Ja dam wam instrumental z Rainbow Factory zrobiony prze ze mnie tylko posklejam wszystko ! :3 Będzie Bass , Gitara na Overdrive i Perkusja . Tylko bez tej solówy na skrzypcach bo się jej dopiero uczę na gitarę xD Discorda jeszcze się postaram zrobić bo umiem na Basówkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho. Zawsze nurtuje mnie te jedno pytanie - DLACZEGO NIKT NIE GRA NA WIOLONCZELI? :C To wydaje się takie... smutne. Już wiem czemu to tak uwielbiam Octavię. Wiolonczelawiolonczela i nikt tego nie zmieni. Gram na niej od pełnego roku szkolnego, uczęszczając do 1 (właściwie do 2 teraz już) klasy cyklu 4-ro letniego w szkole muzycznej. W tym roku dojdzie mi jeszcze fortepian no i o zgrozo - mnóstwo, ale to mnóstwo egzaminów. Oj nie wiem jak ja połączę szóstą klasę z muzyczną, ale... no podobno wykazuję jakieśtam predyspozycje (?), czy co tam (maksymalna ilość punktów na egzaminie wstępnym - przypadek?). Słownikiem nie jestem, a szkoda .m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...może to nie jest muzykowanie, ale od 1,5 roku zajmuję się graniem piosenek na symulatorach gry na gitarze (guitar hero).Idzie mi całkiem sprawnie i posiadam na koncie YT kilka piosenek zagranych w 100% Link do tematu: http://mlppolska.pl/Watek-Guitar-Hero-seria--2472 Poza tym od kilku miesięcy uczę się samodzielnie grać na gitarze akustycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolonczela jest fajnym instrumentem :D Sam bym kiedyś się zaczął uczyć, ale za kiedyś będzie za późno, już mam swoje instrumenty . :) Kurde jak znajdę tylko dobry sprzęt do nagrań to ja tu obiecuję, że powstawiam wam Gameplaya z Guitar Hero : World Tour z Expert Band i jeszcze to Rainbo Factory ! No tylko komórką i aparatem cyfrowym nie będę nagrywał xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tearise Wiolonczela to mój drugi ulubiony instrument :3 Może się wydawać, że fanów Octy jest tak mało, bo ona jak na prawdziwą artystkę przystało, nie zabiega o popularność, tylko skupia się na sztuce :) A pogodzeniem dwóch szkół się nie przejmuj, szczególnie jeśli masz predyspozycje! Nie taki diabeł straszny... P.S. Chyba pod wpływem twojego posta wrócę do mojej starej sygny z Octavią :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Od 2 lat gitarka klasyczna ;3 Mam też elektro-akustyka, ale używam go tylko do brzdękolenia :> Jako, że mój aparat kamery nie posiada, to niestety nie wrzucę filmiku z moją grą ;_: A szkoda. Na razie mogę się jedynie pochwalić, które z trudniejszych utworów umiem zagrać: -"Mistrz Hieronimus Bosch" -"Krzyk" -"Krajobraz po uczcie" -"Sąd nad Goyą" -wszystkie obławy Do tego dochodzi wydrukowany śpiewnik z 65 piosenkami i niewydrukowane ok. 300 piosenek z chwytami. Wszystko Kaczmarskiego. Postaram się zainwestować w jakąś kamerę, albo chociaż zwykłą cyfróweczkę, żeby coś nagrać i wstawić. ;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Gitara od 2 lat, bas mniej-więcej ten sam okres, klawisze kiedyś-potem-nie-ale-ostatnio-znowu, perka może od roku periodycznie i sporadycznie, i wokal. Muzykę samą w sobie lubię jak Fluttershy zwierzaki - trochę za bardzo. Łączę swoją przyszłość z muzyką. Ostatnio zacząłem komponować. Pomoc bardziej w tym temacie zaawansowanych bardzo mile widziana. :rd7: Abstrahując, wiem, że w polskim fandomie hałasy zwane drumstepem tworzy Flutterrex, pytanie mam natomiast, czy mamy jakiegoś stricte muzyka tworzącego własne utwory, nie covery/rewrity? Mówię tutaj o muzyce kucykowej. :rd12:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...pudło od pierwszej liceum, wiosło od drugiej(czyli to będzie...bo ja wiem? 5 lat?) harmonijka ustna od tygodnia:D, w podstawówce coś tam grałem na klawiszach. W planach mam bas i perkusję. Tak jak większość gitarzystów nie znam nut i chyba ich nie poznam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...