Skocz do zawartości

Muzykanci wszystkich działów! Łączcie się :3


ProPanek

Recommended Posts

W zasadzie jeśli już jesteśmy przy czym chcielibyśmy się nauczyc, to skrzypce.

Aktualnie w okolicach mego rezydowania poszukuję człowieków uskuteczniających rzępolenie na tym instrumencie, od których mógłbym wyprosic kawałek teorii i instrument do pogrywki, bo wydawac ponad 1000zł na stwierdzenie, że mi nie pasuje, to trochę nie halo.

Oprócz tego może sobie kupię smyczek do gitary. Steve Vai mógł, to i ja mogę. :TaTds:

Edytowano przez Vunlinur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+W zasadzie jeśli już jesteśmy przy czym chcielibyśmy się nauczyc, to skrzypce.

Aktualnie w okolicach mego rezydowania poszukuję człowieków uskuteczniających rzępolenie na tym instrumencie, od których mógłbym wyprosic kawałek teorii i instrument do pogrywki, bo wydawac ponad 1000zł na stwierdzenie, że mi nie pasuje, to trochę nie halo.

Oprócz tego może sobie kupię smyczek do gitary. Steve Vai mógł, to i ja mogę. :TaTds:

tak się składa , ze też jarałem się skrzypcami i co nie co na nich pograłem. mając "doświadczenie" tylko na gitarze w pierwsze 3 minuty wybrzdąkałem smoke on the water + seven nation army więc da się na skrzypcach grać na wyczucie jak na gitarze tylko trzeba sobie zwizualizować progi. Mi ciężko było tylko uporać się ze smyczkiem ale to tak jak ze pierwszą grą na gitarze kostką , trzeba się naumieć i przyzwyczaić. Po trzecie to za średnie skrzypce uczniowskie można dać już od 350 zł ( przynajmniej w szczecinie co dużą kwotą nie jest ), a za lepsze od 650zł.

 

ogółem zachęcam do gry na tym instrumencie. Nie jest co fakt najłatwiejszym ale można się z nim uporać ( i wbrew wszystkiemu jeśli się na czymś innym gra to ma się łatwiejszy start ) a cena na początek jak się poszuka też nie jest wygórowana.

Edytowano przez koszerny dawid
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyckelharpa - to jest instrument który chciałbym kupić i opanować. Niestety wątpię w powodzenie tego przedsięwzięcia, nie chodzi o cenę ale o naukę, naprawdę wątpię aby znalazł się ktoś kto mógłby mi pomóc w nauce gdzieś blisko mnie.

 

Ten instrument "odkryłem" już jakiś czas temu grając w World of Warcraft - jeden utwór sprawił że przeszły mnie aż ciarki na plecach. Wiodący instrument po prostu niszczył system, wydawało mi się że to skrzypce ALE to nie były one.

 

To jest ten utwór:

 

 

Coś wspaniałego, kocham te klimaty, jedyne co może się z tym równać to dudy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Amatorsko grywam na gitarze elektrycznej (6-7 lat, niemniej nie dajcie się zwieść pozorom, taki dobry to ja nie jestem niestety). Aktualnie posiadam dwie gitary elektryczne - Ibanez JEM 555 i ESP LTD EC-1000 oraz gitarę akustyczną od Fendera, której modelu nie mogę sobie przypomnieć. Najnowsze nagranie jest do pobrania (bym wrzucił na YouTube, ale próby zamieszczenia go kończą się usunięciem ścieżki dźwiękowej, bo prawa autorskie :( ). W każdym razie oto link: http://speedy.sh/GmYmH/Blackest-Eyes.mp3

 

Wszystkie gitary są nagrane przeze mnie, reszta instrumentów pochodzi z oryginalnego utworu. Jeśli kogoś interesuje utwór - jest to Porcupine Tree - Blackest Eyes. Mile widziane opinie i (uzasadniona) krytyka, jeśli ktoś ma jakieś sugestie odnośnie tego, co można poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3-4 lat uczę się i gram na gitarze elektrycznej (Tania podróbka stratocaster'a), śpiewam, a przynajmniej tak sądzę;)

Dużo znajomych mówi mi, że mógłbym spokojnie podkładać głos jakiejś postaci, ale nie jestem co do tego pewien...

Od dwóch miesięcy próbuję swoich sił na Kontrolerze Padów, czy raczej Samplerze (AKAI 18MPD).

Staram się również coś przygrywać na Pianinie! :squee:
Ogółem bawię się od dłuższego czasu w FLStudio i żaden syntezator nie jest w stanie mnie złamać! :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Od sześciu lat(z przerwami) gram na keyboardzie, niecały rok temu zacząłem grać na gitarze klasycznej, od kilku tygodni równeż na elektrycznej. Kiedyś też, musiałem nauczyć się grać na flecie do szkoły i szło całkiem nieźle, ale nie rozwijałem tej umiejętności. Obecnie zainteresowałem się również komputerowym syntezatorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Może odkopię temat. Może.

Od jakichś 4 lat gram na gitarze, głównie akustycznej, ale elektryka też mam. Akustyk to Epiphone AJ100 (moja pierwsza gitara), elektryk Yamaha EG112, a od tygodnia jestem posiadaczem elektroakustyka Tanglewood TW15NS z niefabryczną elektroniką Fishman Presys Blend.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ODKOOOOP ;pp
No to ogólnie cześć, jestem śmieszkiem i od 7,5 roku (mniej więcej) sobie pogrywam. A na czym? Zaczęło się od cienkiej jak barszcz gitary klasycznej, którą po połowie roku wymieniłem na Takamine GD10 (niestety już nie żyje) :( Wraz z postępem mojej gry zmieniał się mój gust muzyczny, więc gdzieś z siedem miesięcy po zakupie takamine uzbierałem na pierwszego elektryka, strata Tokai z klasycznym tremolo w układzie S-S-H. Wiadomo, nie było to nic niesamowitego, chociaż tak mi się spodobała, że teraz ją w sumie odnawiam ;p
Przez ten czas przewinął mi się też Vintage v100 i SG Mirror, ale pozbyłem się ich. Nie dla mnie, nie ten feel.
No ale S-S-H przestało mi wystarczać wraz z moim postępem w grze. Jakieś 2-3 lata temu zainteresowałem się melodeath metalem, trzeba było kupić coś nowego. Padło na LTD Alexi 600, która jest niesamowitą gitarą i szczerze żałuję, że ją sprzedałem. W sumie to nawet zbieram, żeby kupić ten sam model. To był feel, którego szukałem, leżała mi w łapie perfekcyjnie, a od patrzenia na nią nabierałem takiej chęci do gry, że to jest masakra.
Ale nadszedł w końcu czas na odważny krok. Zainspirowany Keithem Merrowem kupiłem pierwszą siódemkę. Schecter Hellraiser C-7 w kolorystyce białej, pierwsza w życiu nowa gitara. Czy żałuję? Nie, absolutnie. Mój egzemplarz jest starannie wybrany po długim czasie ogrywania tych gitar w sklepie. Mam zamiar wymienić mu elektronikę na pasywną, na pewno pójdzie DiMarzio Illuminator, z resztą jeszcze wszystko w planach. Na sto procent po wakacjach kupię coś nowego, może nowego akustyka, chociaż na oku mam Chapmana Ghost Freta (niestety, nie można nigdzie ograć, a równe opinie na temat tych gitar krążą) i właśnie LTD Alexi 600.
Od serca polecam każdemu zabawę z muzyką. Wymaga ciężkiej pracy, ale satysfakcja i radość jest niesamowita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Arashel Jajir napisał:

Chapmana Ghost Freta (niestety, nie można nigdzie ograć, a równe opinie na temat tych gitar krążą) i właśnie LTD Alexi 600.
Od serca polecam każdemu zabawę z muzyką. Wymaga ciężkiej pracy, ale satysfakcja i radość jest niesamowita.

1. Nie kupuj Chapmanów!!!

2. Muzyka to najpiękniejsza rzecz jaka powstała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Arashel Jajir napisał:

Grałeś na Chapmanach? Gdyby był na sklepach w Polsce to bym ograł z miłą chęcią. Wiem, że są dość niepochlebne opinie (np. ostatni film ksantypa), ale mnie osobiście się te próbki podobają :o

Kuzyn ogrywał, mówił, że nie jest warta swojej ceny w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Co tak tu pusto? Moze uda sie jakos rozruszac temat ?^^ widze, ze pisaliscie cos o Chapmanach - gralem na Koreanskiej (?) ML1 i wygodna gitara, typowo pod modyfikacje bo z tego co czytalem pick-upy robione sa po kosztach, ale wiadomo .. i tak kazdy je wymienia. Ale warta tych bodajze 1500zl. Wyglad co prawda mi srednio podchodzi, ale zly nie jest, noo taka 6.5/10 w tej cenie. Tak czy tak wole inne firmy :fluttershy5:

W ogóle chcialbym jeszcze o czyms napisac .. to offtop (chyba) wiec spytam tu czyyy w ogóle powstaje jakas muzyka na forum za posrednictwem userów? No i drugie pytanie, obecni tutaj - macie, gracie w zespolach? = )

Edytowano przez Ciastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu Ciastek napisał:

No i drugie pytanie, obecni tutaj - macie, gracie w zespolach? = )

No widzisz, kuźwa, chciałbym, ale nie ma z kim. Aczkolwiek może niedługo zacznę sobie chodzić do MDKu w Świdnicy i może spotkam tam kogoś z podobnym gustem do mojego i coś spróbuję zrobić, chociażby nawet zwykły duecik gitarowy. Jak na razie to gram tylko w domu i w kościele :P

A w ogóle to może P. Ciastek by się swoim sprzętem pochwalił? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Moj sprzet aktualny to Fender American Strat, VOX AC15, Marshall mg ten maly 15. Kostki to Blues Breaker, Fuzz Big Muff π, Metal Core i Kaczka. Sprzedalem Jazzmastera na rzecz zakupienia nowych bebnow, sprzedalem swojego mapexa i zbieram na Pearl VBX Sam shellset. Basu swojego nie mam, ale mialem jakis od Corta ii mam nadal swoja 1 gitare czyli Cort KX5 oczywiscie xD (Katana nie jest chujowa Jak sie ja dobrze ustawi-polecam dla newbie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Ciastek napisał:

No to Moj sprzet aktualny to Fender American Strat, VOX AC15, Marshall mg ten maly 15. Kostki to Blues Breaker, Fuzz Big Muff π, Metal Core i Kaczka. Sprzedalem Jazzmastera na rzecz zakupienia nowych bebnow, sprzedalem swojego mapexa i zbieram na Pearl VBX Sam shellset. Basu swojego nie mam, ale mialem jakis od Corta ii mam nadal swoja 1 gitare czyli Cort KX5 oczywiscie xD (Katana nie jest chujowa Jak sie ja dobrze ustawi-polecam dla newbie)

O kuhwa, bogacz.

 

8 godzin temu Witoslavski napisał:

Mamy to jakichś producentów muzycznych? :salut:

 

Posted by Rainbow Deck & Tapatalk

 

 

Może się jaki znajdzie.

Trza tylko poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nii Bogacz tylko sprzet bezposrednio z Chicago Music Exchange albo z outletów za czasów gdy bylem w USA kupilem Fendery : ) a kostki i piec zostaly mi po Ojcu. Bardzo bym chcial telecastera vintage w kolorze Olympic White, ale to juz .. dluga droga do tego :P  

Cos tam dzis gracie Panowie? Czegos sie uczycie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Ciastek napisał:

Nii Bogacz tylko sprzet bezposrednio z Chicago Music Exchange albo z outletów za czasów gdy bylem w USA kupilem Fendery : ) a kostki i piec zostaly mi po Ojcu. Bardzo bym chcial telecastera vintage w kolorze Olympic White, ale to juz .. dluga droga do tego :P  

Cos tam dzis gracie Panowie? Czegos sie uczycie?

No no, też bym takiego Tele chciał. Albo Gibsona Explorera.

O Chicago Music Exchange słyszałem, wysyłają może sprzęty do Polski? A jeśli tak, to ile taka wysyłka mniej więcej kosztuje?

Ja tam sobie zawsze Dżema gram, a teraz sobie szukam jakichś fajnych utworków z kapodastrem. Uwielbiam z nim grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...