Skocz do zawartości

phpmyadmin i MySqL


Kejos

Recommended Posts

Co zainstalować, phpmyadmina? Bo nie wiem zbytnio z czym masz problem..

Z instalacją phpmyadmin. Nic nie działa

Zakładam, że już masz serwer na Linuksie (Jaki?) z zainstalowanym daemonem HTTP, PHP i MySQL/MariaDB?

Nie na linuksie tylko na Windowsie ;-; Pisało że działa, ale jakoś nie wydaje się to prawdziwe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie na linuksie tylko na Windowsie ;-; Pisało że działa, ale jakoś nie wydaje się to prawdziwe

 

SERWER NA WINDOWSIE. Nie chcę być niemiły, ale z KIM zamieniłeś mózg? Na windzie się NIE STAWIA :( Są edycje serwerowe windowsa, ale jak chcesz serwer, to poradnik masz pod linkiem :)

 

http://www.abclinux.com.pl/linux-lamp-czyli-apache-php-i-mysql/ - LAMP Linux, to powinno ci pomóc. Osobiście polecam debiana niż ubuntu, ale komendy róznią się tym, że nie dajesz "sudo" na początku. Zamiast "sudo apt-get install [ pakiet]", dajesz"apt-get install [ pakiet]".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERWER NA WINDOWSIE. Nie chcę być niemiły, ale z KIM zamieniłeś mózg? Na windzie się NIE STAWIA :( Są edycje serwerowe windowsa, ale jak chcesz serwer, to poradnik masz pod linkiem :)

 

http://www.abclinux.com.pl/linux-lamp-czyli-apache-php-i-mysql/ - LAMP Linux, to powinno ci pomóc. Osobiście polecam debiana niż ubuntu, ale komendy róznią się tym, że nie dajesz "sudo" na początku. Zamiast "sudo apt-get install [ pakiet]", dajesz"apt-get install [ pakiet]".

Ale o to chodzi, że mam to cholerstwo zainstalowane, ale nie chce się odpalić przy każdym sposobie uruchomienia niezależnie czy robię wszystko zgodnie z tym co ludzie mówią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz tylko do lokalnego developmentu to możesz się pobawić XAMPPem. Prosta instalacja i masz od razu php, mysql, phpmyadmin - wszystko skonfigurowane do pracy (tylko trzeba jeden kreator przejść). Do stawiania produkcyjnego serwera się jednak moim zdaniem nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz tylko do lokalnego developmentu to możesz się pobawić XAMPPem. Prosta instalacja i masz od razu php, mysql, phpmyadmin - wszystko skonfigurowane do pracy (tylko trzeba jeden kreator przejść). Do stawiania produkcyjnego serwera się jednak moim zdaniem nie nadaje.

I tutaj jeszcze jedna ciekawostka: mam XAMPP zainstalowany i skonfigurowany :| Ale jak uruchamiam za jego pomocą Appache bądź MySqL to po kilku sekundach pojawia się w panelu na dole napis error. I tak. To ma być do lokalnego

Edytowano przez Kejos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...