Skocz do zawartości

Tomik komedii i komedyjek


Sun

Recommended Posts

Część z was widząc moją aktywność w tym temacie pewnie już myśli, ze mam dla was kolejną książkę na półkę. Otóż nie do końca tak jest. Będąc w trakcie prac przygotowawczych przyszłego dzieła (a przynajmniej jednego z nich) , zabrałem się też za wybór komedii do zbioru komedii. Jednak zanim uderzę do rzeszy autorów i tłumaczy postanowiłem wykorzystać was konsumentów i czytelników w celu uzyskania lepszego oglądu sytuacji. Otóż oto w spoilerze znajduje się wstępna lista wybranych przeze mnie komedii i potrzebuję jak najwięcej opinii co wybrać, co odrzucić a co jeszcze dodać.

 

 

 

-Siewczyni niezgody

-Najbardziej sztampowy fanfik na świecie

-Make tea, not war

-Changelings, Changelings everywhere

-Przypowieść o Kiciku Paskowanz

-Twilight discovers Wikipedia

-Letting your mane down

-Kuce w McDonaldzie

-3...2...1...Akcja

-Gdy śmierć puka do twych drzwi

-Twilight eats a book

-Pinkie i Mózg

-Pinkie Pie and the Fly

-That darn Cat

-Gang olsena daje dyla

-But the kitchen sink

-Luna takes a shower

-Papaja

-Today is a good day to die

-The editor in my head

-Rosiczki

-Pinkie Pie learns a new word

-Legenda o ciemnej stronie ksieżyca

-Dear Idiot

-The night of annoying mosquito

-Butelka Cydru

-Walizka Cydru

-A gdybym był złym lordem

-Atut Spika

 

 

 

Nie sugerujcie się moim bezguściem tylko mówcie co o tym myślicie, to wszak dzieło dla was a nie dla mnie.

 

Druga sprawa, ze potrzebuję kogoś solidnego kto przygotowałby grafiki na okładki (nie tylko tego). Chętni niech się zgłoszą, niekoniecznie jeden. Twórca wybranej okładki może nie tylko liczyć na zasłynięcie na stronie tytułowej, ale też może pomyśli się o jakimś rabacie (i nie chodzi mi o stolicę Maroka)

 

Zatem czytajcie, piszcie opinie i oczekujcie nieoczekiwanego.

Edytowano przez Sun
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, każdy z zamieszczonych wyżej fanfików jest komedią dobrą, każdy znajdzie coś dla siebie. Jedne są bardziej sensowne, drugie bardziej zakręcone. Brakuje mi tutaj w sumie tylko jednego tytułu: Nagiej Osobliwości, sugestywnej acz dobrej komedii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zrobiłbym okładkę, ale nie jestem pewien czy podołam. Na komediach się nie znam, raczej nie do końca moje klimaty. 

Co by miał być na grafice okładkowej ?  Tak ogólnie.

Szczerze, to sam nie mam żadnego pomysłu co powinno być na takiej okładce. Na pewno coś co mówi: to są komedie. Tylko co to by było? 

W tym wypadku chyba zostawiam wolną rękę bo naprawdę nie mam pomysłu. Znaczy mam, ale skończy się to raczej jakimś pastelowym tłem, tytułem i może jakąś znalezioną  w necie grafiką śmiejącego się kuca. Dlatego nic nie sugeruję i przyjmę wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może " The Big Butterfly Bruhaha"?? Nie wiem, czy nie za długie :D

 

Mała próbka

Siedzi
mały kucyk koło mostku. A na imię, na imię ma Derpy. Ona często siedzi sobie
właśnie tam, sama i bez nikogo. Mówię wam, ona siedzi tam taka sama i bez nikogo, siedzi na
dróżce do Ponyville, gdzie mijam ją zawsze w południe. Na jej zadku są bąbelki biedny
kucyk
ma bąbelki na zadku ale
najdziwniejsze w tym wszystkim, mówię wam, najdziwniejsze są jej
oczy, którymi patrzy, jak tak siedzi. Każdym z nich patrzy tak uważnie, a ich złote tęczówki
zwrócone są w różne strony, tak jakby Derpy bardzo, bardzo chciała zobaczyć jednocześnie
wschód i zachód słońca, tańczące ze sobą księżyc i słońce, promienie słońca w blasku
księżyca.

 

Obecnie mamy 31 tekstów, ile to ŁĄCZNIE będzie miało długości? Sun?

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sun, jak pan tam wsadził Cydry, to pan też wsadzi "A gdybym był Złym Lordem". Żebym potem wstydu nie miała, że ludzie będą mnie oceniać przez dwie pisane na dziko komedyjki z czasów głupiej młodości.

@down - yup.

Edytowano przez Whining Ylthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sun, jak pan tam wsadził Cydry, to pan też wsadzi "A gdybym był Złym Lordem". Żebym potem wstydu nie miała, że ludzie będą mnie oceniać przez dwie pisane na dziko komedyjki z czasów głupiej młodości.

Ależ proszę bardzo, to dopiero wstępna lista, która ciągle ulega modyfikacjom. Przy okazji rozumiem, ze wyrażasz zgodę na wykorzystanie tych fanfików w tym wydaniu?

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można robić autoreklamę to polecę swoje opowiadanie "Czarny Polak z Ponyville". I jeszcze jedno - jako że wzięliście moje Rosiczki... Osobiście radziłabym brać wersje z Google docsów i tyczy się to wszystkich moich dzieł. Na MLP Fiction często wiszą wersje bez korekty, etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można robić autoreklamę to polecę swoje opowiadanie "Czarny Polak z Ponyville". I jeszcze jedno - jako że wzięliście moje Rosiczki... Osobiście radziłabym brać wersje z Google docsów i tyczy się to wszystkich moich dzieł. Na MLP Fiction często wiszą wersje bez korekty, etc.

Warto wiedzieć, a czarnego polaka przeczytam i zobaczę. I owszem, można robić autoreklamę, nawet jest to wskazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Chciałabym wymienić kilka tytułów, które mnie osobiście najbardziej rozbawiły (kilka się pokrywa z listą z pierwszego posta):

- Rainbownomicon

- Twilight eats a book

- Changelings, changelings everywhere

- ... but the kitchen sink

- Dwie klacze w bananowej łódce (nie licząc smoka)

- That darn cat

- Arachnophobia

- My sediments exactly

- Racist barn

- Pinkie Pie learns a new word

- Wielka draka o motyla

Co do okładki - proponuję zrobić powiedzmy 4 czy 5 mini-ilustracji do fików w formie np. kółek i te kółka rozmieścić na okładce razem z tytułem. Jakby już coś było ogarnięte konkretniej to mogę coś narysować.

Edytowano przez Silma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...