Skocz do zawartości

Zażalenie na "Zażalenie na moderatora Zegarmistrza"


Cahan

Recommended Posts

Witajcie!

 

Niedawno na forum pojawił się temat "Zażalenie na moderatora Zegarmistrza". I pragnę złożyć na niego zażalenie. Dlaczego? Zegarmistrz to moim zdaniem jeden z najlepszych modów na tym forum, ponieważ:

 

1. Sumiennie i często wykonuje swoją robotę.

2. Najpierw ostrzega.

3. Pożartować też umie i lubi.

 

To forum bardzo by straciło bez moderatora Zegarmistrza, którego działalność widać i z tego co można zaobserwować jest to człowiek sprawiedliwy, który reaguje, ale nie wali warnów z zadu i bez ostrzeżenia. A i na PW potrafi powiedzieć, że coś zrobiło się źle i należy poprawić.

 

Tymczasem temat, o którym mowa próbuje zrobić z tego moderatora psychopatycznego pogromcę normalnych użytkowników, którzy śmieszkowali sobie radośnie. Moderatora, który prowokuje. Od dziś nieszkodliwy żart jest prowokacją! Według niektórych Zegar to jakiś potwór, który niczym Święte Oficjum widzi heretyka na każdym rogu.

 

Skandal, moje małe rosiczki. Skandal. Dlatego składam zażalenie na zażalenie.

 

Pozdrawiam,

Cahan I Jadowita

  • +1 8
Link do komentarza

Nie wiem jak jest u Zegarmistrza z warnami i banami, ale wytłumaczyłem mu kiedyś czemu przenoszenie starych postów do archiwum i ich kasowanie jest złe i szedł w zaparte "bo regulamin", "bo mniej postów w bazie danych to szybsze forum", itp. Nie ja jeden miałem kotrargumenty, ale po prostu nie szło go przekonać. Po tej dyskusji, do której link jest w mojej sygnaturze, mam o nim zdecydowanie złe zdanie i uważam, że dobrze się stanie, jak ten "beton" przestanie być moderatorem.

 

Skoro piszecie wątek o innym wątku, to chociaż likna dajcie.

Edytowano przez Maklak2
Link do komentarza

Skoro piszecie wątek o innym wątku, to chociaż likna dajcie.

 

Nie :cyg:

 

 

 

Nie wiem jak jest u Zegarmistrza z warnami i banami, ale wytłumaczyłem mu kiedyś czemu przenoszenie starych postów do archiwum i ich kasowanie jest złe i szedł w zaparte "bo regulamin", "bo mniej postów w bazie danych to szybsze forum", itp. Nie ja jeden miałem kotrargumenty, ale po prostu nie szło go przekonać. Po tej dyskusji, do której link jest w mojej sygnaturze, mam o nim zdecydowanie złe zdanie i uważam, że dobrze się stanie, jak ten "beton" przestanie być moderatorem.

 

O ile dobrze pamiętam, prezentował w tym wypadku myślenie życzeniowe xd No bo się przeniesie temat do archiwum KU CHWALE SZYBKIEGO FORUM!!!11111, a jak ktoś będzie chciał coś dopisać, przecież wystarczy napisać PW do mode. To takie proste! xd

 

Szczegół, że ludki prędzej założą nowy temat niż użyją opcji szukaj (a jak już, zobaczą, że temat zamknięty to otworzą nowy, świeży).

Edytowano przez Niklas
  • +1 1
Link do komentarza

Irwi, ja do Ciebie też nic prywatnie nie mam. Ja Cię nawet lubię. Ale do owego tematu mam wiele.

 

Bester to też jeden z moich ulubionych modów. A co do Solara - nie pamiętam kiedy ostatnio coś zrobił (pomijam warna dla Cygnusa). Rządcę? Jakoś nie zauważyłam. To że próbuje ogarnąć bajzel nie czyni z niego rządcy. Oglądałam te screeny. Toczona była rozmowa, wbiłeś z tekstem pisanym caps lockiem "Idźcie na offtop, ja chcę porozmawiać o literaturze!", co brzmiało jak troll. I jak trolla Cię potraktowano. Zegar ma poczucie humoru.

 

A co za przeproszeniem Ptakuba ma do tego  :MJTQO: ? To że nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach i nie jestem fanką Eiranu nie ma nic do sprawy moderatora Zegarmistrza, która brzmi jak protest biednych i uciśnionych, którzy dostali warna. A na warna trzeba sobie zasłużyć. A potem można pisać odwołania, jeśli się uważa, że był bezzasadny. W takim razie administracja i inni moderatorzy powinni widzieć, że Zegar wystawia masę warnów "bo tak". Ale tego najwidoczniej nie robi.

 

Ależ ja o tym doskonale wiem. Nie myśl że na forum o kucykach wchodzę by zdobyć oświecenie czy doznać katharsis. Jednak dla niemal każdej osoby z zewnątrz to forum wygląda jak ostoja spamu i autyzmu, a SB jak ściek.

 

A składaj sobie do woli. Choć to nie jest temat dotyczący tego forum, więc radzę się żalić w dziale Equestria Times. Mogłeś też napisać byśmy się ogarnęli i poprawili. Ja wiem że czasami przeginam, ale jeśli się mi nie powie, to nie skapnę się kiedy. Choć ostatnio jest lepiej. Poprawiliśmy się nieco. A poziom i tak był wyższy niż SB - na konfie redakcyjnej humor bywał głupi i absurdalny, ale nigdy nie polegał na śmianiu się ze zwrotów "w dupie", "Arłuk pauka!", "benis", etc. A takie zwroty na SB lecą często a gęsto.

Metalurgii? Przypominam Ci, że tamta rozmowa dotyczyła metalurgii w ujęciu rekonstrukcji historycznej, a miecz produkowany seryjnie, ze współczesnych stopów i współczesnymi metodami jest dla wielu rekonstruktorów bezużyteczny.

 

Ależ to też rozumiem. Każdy musi jakoś odpocząć po nauce. Też miewam ciężko w życiu. I niestety odczuwaliście to na konfie redakcyjnej. Ale wystarczyło o tym powiedzieć, po prostu.

  • +1 3
Link do komentarza

Irwin... Co z tego że są lepsze, skoro są niehistoryczne? Ci ludzie nie chcą nowoczesnych nici, ani szwów maszynowych nie dlatego, że są gorsze, tylko dlatego, że są ze złej epoki. Jakby chcieli ultra skuteczność kupiliby sobie miecze z jakiś ultra włókien, plastiku i nowoczesnej stali. Równie dobrze mogliby zainwestować w karabiny. Tu chodzi o konkretne stopy, technikę i ludzką pracę.

 

I ja się pytam? Skoro ten moderator Zegarmistrz jest taki zły... to dlaczego nie napiszecie mu tych obiekcji na PW, ewentualnie nie pogadacie z całym gronem porządkowym? Zamiast tego zakładacie głupie tematy pokroju "Zażalenie na moderatora Zegarmistrza" i "Dlaczego nie mogę blokować moderacji". I co ciekawe - spiny z moderacją ma głównie ekipa regularnie siedząca na SB.

 

Irwi, ja wiem że tam zdarzają się normalne rozmowy. Nie twierdzę, że Ty brałeś udział w benisach i paukach Arłuka. Ale wiem że za to leciały warny i ci którzy je dostawali się buntowali. A dostali słusznie. Bo to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. 

 

Z większością tych warnów i banów się zgadzam. Ze szczeniaczkami akurat nie. Ale... Nie można było napisać odwołania albo pogadać z moderatorem? Tak po prostu, po ludzku?

 

A ja zachowanie Zegara odczytuję raczej jako dowcip. Ale każdy widzi co chce widzieć.

  • +1 2
Link do komentarza
I ja się pytam? Skoro ten moderator Zegarmistrz jest taki zły... to dlaczego nie napiszecie mu tych obiekcji na PW, ewentualnie nie pogadacie z całym gronem porządkowym? Zamiast tego zakładacie głupie tematy pokroju "Zażalenie na moderatora Zegarmistrza" i "Dlaczego nie mogę blokować moderacji". I co ciekawe - spiny z moderacją ma głównie ekipa regularnie siedząca na SB.

Pisząc swojego posta, założyłem, że Irwin napisał z obiekcjami do Zegara, ale ten go olał. Jeśli tak nie było, tylko z miejsca został założony temat, to drogi Irwinie, nie dziw się, że przestajemy Cię brać na poważnie.

 

EDIT:

Przypomniało mi się, że przecież pisałem kiedyś do Ciebie, Irwinie, PW zamiast wystawienia warna. Zasadniczo nie doczekałem się jakiejś polemiki względem mojego pouczenia i prośby zmiany postawy... Czyli co? Zostałem zlany ciepłym moczykiem?

Edytowano przez Draques
  • +1 5
Link do komentarza

Nie wiem jak było. W każdym razie, skoro tyle osób zostało pokrzywdzonych przez Zegara, to mogli napisać petycję do administracji na PW. A w każdym razie - sprawić by wyglądało to poważnie, a nie jak głupi dowcip.

  • +1 3
Link do komentarza

Dobra, to może ja też walnę tutaj jakiś krótki post, żeby przybliżyć jak to widzę.

 

Jestem w sumie neutralny, nie znam zbyt dobrze ani osób z shoutboxa, poza kilkoma wyjątkami, ani Zegara i myślę, że obu stronom zdarzyło się przesadzać. Zegar dawał wysokie warny i część rzeczy, które punktował osobiście bym pominął, ale osoby NA PEWNO nie wyrwały ostrzeżenia za nic, wbrew pozorom nie dajemy, jak to określił ostatnio ktoś na sb "happy warnów", serio.

 

Z drugiej strony mamy usernię, która jest niezadowolona. Zapewne macie do tego powód, nie mówię, że nie. Ale odpowiedzcie sobie na pytanie, czy aby na pewno wy również nie przyczyniacie się do takiej, a nie innej atmosfery na forum? Rozumiem, założyć jeden temat, ale zakładanie kilku kolejnych według mnie nie ma sensu.

Za chwilę powstanie zażalenie na ten temat, bo dlaczego by nie?

 

Pamiętam, że Zegar tylko raz zachował się tak, jak moderator zachowywać się nie powinien. Arjen go ukarał, choć według mnie procenty powinny być na normalny okres czasu i powinno być ich więcej, zgodnie z taryfikatorem jakieś 70-90% czyli tak jak za prowokację, ale przejdźmy dalej.

 

(w sumie chciałem tutaj wrzucić tamtą sprawę z shoutboxa, ale szczerze mówiąc mi się nie chce tego kopiować)

Przez cały ten czas, kiedy jestem na forum widziałem Zegara na sb jakieś ~4 razy. Zazwyczaj bywał tam tylko na chwilę, więc nie miałem najmniejszej szansy pogadania. Raz zdarzyło się, że zachował się nieodpowiednio, to właśnie ta sytuacja, którą przytaczasz. Dlaczego po prostu nie zignorowałeś jego zachowania? Tak trudno nie zwracać uwagi na zaczepki w internecie? Rozumiem, że moderator, ale założyłeś temat o ignorowaniu modów, więc równie dobrze można byłoby to zrobić "manualnie".

 

Irwi, ja wiem że tam zdarzają się normalne rozmowy. Nie twierdzę, że Ty brałeś udział w benisach i paukach Arłuka. Ale wiem że za to leciały warny i ci którzy je dostawali się buntowali. A dostali słusznie. Bo to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. 

Dostawali bloki na sb, które działają dużo lepiej, niż bezsensowne procenty, które w tak małej ilości i tak nie zrobią nikomu różnicy.

 

No i na koniec. Cały czas słyszę to ironiczne "kucyki, srs bsns", po czym ludzie, którzy to mówią idą i kłócą się, jakby ktoś krzywdził im matkę. No coś tutaj jest chyba nie tak. :v

Edytowano przez GoForGold
  • +1 6
Link do komentarza

Nie wiem jak było. W każdym razie, skoro tyle osób zostało pokrzywdzonych przez Zegara, to mogli napisać petycję do administracji na PW. A w każdym razie - sprawić by wyglądało to poważnie, a nie jak głupi dowcip.

Problem w tym, że administracja na takie petycje zazwyczaj zwyczajnie leje.

  • +1 4
Link do komentarza

Problem w tym, że administracja na takie petycje zazwyczaj zwyczajnie leje.

 

Gdyby taka osoba napisała do wszystkich administratorów, na 100% nikt by tego nie olał. Zaświadczam Ci o tym Air, jako tu siedzę, pisze, i jestem aktywny od swojego powrotu. Tylko trzeba to potraktować poważniej, a nie wysyłać 2 linijkowca...

 

Sprawdziłem też administracyjnego maila, nie licząc w/w dwulinijkowca nie znalazłem żadnej skargi na Zegarmistrza...

 

Na mojej prywatnej skrzynce od czasu kiedy został moderatorem dostałem dwie wiadomości odnośnie jego zachowania. Dostał ostrzeżenie, a później warna. Także ze mną się nikt osobiście nie kontaktował :luna4:

  • +1 2
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...