Skocz do zawartości

Bardzo ważny temat dotyczący Mistrzów Gry


Niklas

Recommended Posts

No dobra zatem, ludki... 

Dział jest jaki jest, trochę mało żywy,

trochę mało martwy, jeszcze Nocturnal odeszła.

 

Dlatego zamiast rozsyłać wam spam na PW,

zapytam grzecznie w temacie:

Kto z was jeszcze ma zamiar się w to bawić,

a kto nie, bym wiedział czy trzeba otworzyć

nabór i w ogóle.

 

Zatem piszcie tutaj, jeśli wciąż wyrażacie zainteresowanie

tą zabawą... albo macie już jej dosyć. Tak, bym wiedział,

czego się mogę spodziewać.

 

Temat zostanie zamknięty za dwa tygodnie.

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądam do tego tematu, nie uczestniczę w grach, ale sugeruję stworzenie ankiety:

 

-Tak

-Nie

-Mam inne zdanie (napisz jakie). Ewentualnie: nie jestem zainteresowany

 

Osobiście głosowałbym na "tak". Co prawda, nie biorę w nich udziału, ale inni tak. Nawet jeśli jest 10 osób, to warto go zatrzymać. Druga sprawa - jakość gry. MG musi mieć pomysł, dobrze ją prowadzić i takie tam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej na tak. Co prawda jestem chyba MG z najmniejszą aktywnością(nikt mnie nie lubi, zły mode i jeszcze za ciężkie/skomplikowane sesyje robię) ale czasami nawet u mnie zdarzy się ktoś chętny.

Poza tym, kto wie, może potrzebujemy tylko trochę Czasu, wszak forum miewa słabsze i aktywniejsze okresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nikt mnie nie lubi, zły mode

 

Bardzo zły mode. Szejm on ju.

 

Skoro ankieta ułatwi zadanie to ją dodałem :P Dwie możliwość: albo tak, albo nie. O metodach zrobienia coś z działem będzie mowa później. Tutaj potrzebuję tylko jasnej deklaracji od MG.

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były MG mogę stwierdzić (moje podejrzenia), że nie jest na PBM'y już tak wielki popyt jak kiedyś. Gdy ja jeszcze byłem młodzikiem na forum, to strasznie mnie to fascynowało. Byłem zadowolony mogąc uczestniczyć w sesji jako gracz oraz Mistrz gry. Teraz nie mam pojęcia dlaczego, ale lekko mi to minęło. Może z lenistwa? Nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję - przekopać się przez Luźne Gry.

Wiem, sporo roboty i ruszanie tego może wywołać, khm, niezadowolenie pewnych osób.

Ale słuchajcie - po co dział z ludźmi którzy są MG, skoro obok człowiek ma temat w którym może stworzyć cokolwiek, jakkolwiek, bez czekania na MG?

Plan byłby taki - załatwiamy od administracji pozwolenie na rozbicie tego działu, osoby tam prowadzące będą musiały zrezygnować z prowadzenia, ALE! W zamian za to, gdyby chciały coś poprowadzić z nami, MG, można by ich tematy powciągać do naszych i razem z nimi prowadzić.

Jaki tego morał i sens? Wielu graczy zobaczy że dział PBF ożywa, wiem że to sztuczna aktywność, ale na początek wystarczy, potem być może nie będzie już potrzeby dla sztucznej bo jest % szansy na to że sztuczna zamieni się a autentyczną. Ponad to, dla niektórych będzie to zawsze jakieś urozmaicenie.

Było by dobrze gdybyśmy poważnie o tym pomyśleli, rzucajcie też własne pomysły, z chęcią posłucham, może coś wymyśle na ich bazie albo zwyczajnie je zastosuje :D

For Glorious Evolution!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To budzi nie tylko kontrowersje na zasadzie "Hurr źli MG kasujo dział, bo konkurencje Durr." Tylko tych gier jest tam na prawdę sporo i potrzeba by było trochę więcej MG. Inaczej MG musiałby zajmować się głównie luźnymi grami i mógłby nie sprostać robieniu swoich sesji. Pomysł jest ale raczej do rozplanowania i to ostrego, bo jak będziemy robić, a zastanawiać się potem to może wyjść na gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam propozycję - przekopać się przez Luźne Gry.
Wiem, sporo roboty i ruszanie tego może wywołać, khm, niezadowolenie pewnych osób.

 

 

To życzę ci powodzenia i chęci, póki ci się chce :D Mnie by się nie chciało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam zachowywać się tak:

 

 


Hurr źli MG kasujo dział, bo konkurencje Durr

Ale zamierzam zgłosić sprzeciw do słów Zegarmistrza.

 

Powiem na początku -  wątpię, by po zmieceniu luźnej gry zwiększyła się liczba graczy w tym oficjalnym temacie, nawet jeśli sesje zostały by przeniesione.

Ba. Uważam, że te słowa :

osoby tam prowadzące będą musiały zrezygnować z prowadzenia, ALE! W zamian za to, gdyby chciały coś poprowadzić z nami, MG, można by ich tematy powciągać do naszych i razem z nimi prowadzić.

 

są obraźliwe dla osób, które w swoje sesje dużo wkładały(na przykład ja)

Jeśli sesję prowadzę od kilku miesięcy i jest ona stworzona na mojej fabule, to nie pozwolę, by ktoś ją przejął. Na MG też nie zamierzam się już zgłaszać(kiedyś chciałam, ale mi przeszło).

 

Jest kilka powodów tego, że w luźnej grze gra więcej graczy.

A najważniejszy jest bardzo prozaiczny - jest ,,luźna''. Gracze i ci co sesją się opiekują mają większe pole do popisu i nie są pod taką presją. Nie ma tam takich ograniczeń, co nie znaczy, że posty są jednozdaniowe.

Są sesje, gdzie posty są dłuższe i sesje, gdzie są krótsze.

 

A nie uważam, by sesja w której każdy pisze po dwie/trzy linijki też była zła, bo są ludzie, którzy lubią sobie tak popisać, bez konieczności kreowania poematów.

To jest też jeden z powodów nie dołączania do sesji MG - nie wszyscy mają zdolności by móc się tam zapisać, a też chcą sobie pograć.

 

I mam wrażenie, że ludziom lepiej gra się tam, gdzie nie są straszeni Inkwizycją 

Jako że nasz dział powinien trzymać pewien poziom, MG oraz gracze powinni zawrzeć co najmniej trzy zdania w poście. W przeciwnym wypadku będzie to klasyfikowane jako spam i odpowiednio nagradzane przez żądnego krwi Inkwizytora.

 

 

Choć może to moje osobiste wrażenie  :squee:

 

Nie wszyscy ludzie się dostają podczas wyborów na MG, a też chcą spróbować swoich sił. Ja jakoś nie jestem MG, a od wielu, wielu miesięcy się w to bawię i mam z kim.

 

Kończąc, jak dla mnie powinniście spróbować zachęcić do grania w swoich tematach, a nie niszczyć luźną grę, gdzie ludzie mogą sobie spokojnie poklikać po szkole/pracy i robić to całkowicie bez stresu, mając nieograniczone pole do popisu.

(Podczas mojej sesji powstały trzy miniksiążki, które były do niej potrzebne)

 

Usuniecie luźną grę, ale ludzie i tak nie będę grali w waszych działach. Nie, żebym krytykowała, ale być może robicie coś źle. 

 

 

PS: Jeśli ja mam plany na sesję na naprawdę długi czas,(w którą rzeczywiście ktoś gra) a wy chcecie mi je rozbić, bo u was nie grają - wydaje się to wredne.

Edytowano przez Elizabeth Eden
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie powód, dlaczego takie działanie musiałoby być rozplanowane. Bo jest dużo różnych informacji i graczy. I fakt, że są perełki w Luźnej ale z reguły w sesjach widzę demony, liceum, nastolatkowie i to się robi trochę dziadowskie i odgrzewane.

 

Co do tego cytatu o spamie to według mnie dział MG powinien mieć tylko część regulaminu jako bezdyskusyjną i absolutnie potrzebną (Jak zakaz gore lub clopów, bo od tego jest inny dział, zakaz promowań zachowań przeciwko jakiejś grupie ludzi etc. ) A resztę pozostawić do uzgadniania przez MG przed sesją. I tych zmiennych zasad byłoby niewiele, ponieważ byłyby to zasady typu ilość przekleństw, długość postów i inne takie, które w rzeczywistości też MG ustalają przed sesjami.

 

Co do zachęcania to w sumie każdy MG, ma ten swój temat z zapisami, gdzie reklamuje się przy pomocy światów i uniwersum, którymi operuje. Ale szczerze, kto to czyta i szuka czegoś dla siebie? Łatwiej jest wejść na Luźną i poszukać tej jednej sesji, która jest ciekawa i widać od razu, że gracze coś tam robią, niż pójść do MG i zapytać o sesję, gdzie się będzie tym królikiem doświadczalnym co do fabuły sesji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem parę sesji prowadzonych przez MG. Powiem szczerze nawet jeśliby zamknięto dział luźnych gier ról. To z pewnością nie zapisałbym się na sesje do mistrza gry. Nie jest to z obrazy czy coś. Dla mnie przyjemniejsza jest zdecydowanie luźna gra ról. I jestem pewny, że nie jestem jedynym, który tak patrzy. Zamknięcie tej sekcji zamiast ściągnąć ludzi to oddali ludzi od forum.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w dziale MG gry mogą zakładać tylko wybrani MG, których liczba jest ograniczona.

W luźnej grę może założyć każdy i zobaczyć, czy jest w tym dobry.
Ja na początku nie byłam, ale to jest miejsce, gdzie uczyłam się pisania i kreowania uniwersów.

Na pewno nie będę brała udziału w dziale MG.

Zasady tam panujące mi nie pasują, kiedy teraz je porównałam do moich sesji.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu każdy mówi o zasadach panujących w sesjach MG. Przecież MG też jest często graczem, bo tak poznajesz potrzeby jakimi kierują się gracze i też jest człowiekiem! Nie wiem jak z innymi ale ze mną można porozmawiać o zasadach i stylu sesji. To nie tak, że mamy tylko jeden schemat i tyle, jak chcesz coś innego to jesteś głupi. Tak samo z sesjami, gdzie w zapisach jest wymóg dajmy na to ras. Mogę prowadzić takie sesje ale to wtedy cała ekipa powinna być taka, że gościa zaakceptują. I to nie mój wymysł tylko doświadczenie. Na Luźnej jak ktoś przyjdzie demonem do ekipy krasnoludów to też z reguły jest lipa i sesja się rozpada. CAŁY świat kreowany przez MG jest w większości do omówienia. Bo MG też sam wprowadza swoje smaczki, które są dla niego charakterystyczne ale tak samo mają pomniejsi MG z Luźnej.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

Ja po przejrzeniu działu nie wyobrażam sobie grania tam, ani prowadzenia sesji(bo do tego nadaje się bardziej).

Czuję się dobrze na swojej luźnej i jeśli zostanie usunięta moja aktywność na forum pewnie zmaleje ze zwykłej goryczy z powodu wielu zaprzepaszczonych miesięcy pracy.

 

A czy dział ma zostać - obojętne mi to.

Jeśli ludzie będą chcieli u was grać, to najlepiej byłoby go zostawić.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A nie uważam, by sesja w której każdy pisze po dwie/trzy linijki też była zła, bo są ludzie, którzy lubią sobie tak popisać, bez konieczności kreowania poematów.
To jest też jeden z powodów nie dołączania do sesji MG - nie wszyscy mają zdolności by móc się tam zapisać, a też chcą sobie pograć.

 

No nie mów, że dla ciebie trzy zdania w poście to poemat i bariera nie do przejścia xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar niech sobie gada, ale ja tam bym tych sesji nie tykał :P Bo raz, że robienie selekcji to zadanie karkołomne, a i tak byłyby same hejty na to :drurrp: Luźne niech sobie siedzą tam gdzie są, a tutaj niech panują jakieś większe zasady.

 

Zatem pytanie do ciebie, Eli... Co jest największą przeszkodą dla ludzi stamtąd, że nawet nie próbują gier tutaj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie?

- Kiedy pierwszy raz próbowałam nie dostałam się, ale trudno, najwyraźniej nie nadawałam się tam.

- Potem zaczęłam czuć się dobrze w swojej luźnej grze, gdzie zaczęła rozwijać się moja wojna i moje igrzyska. Ludzie stamtąd nie przejdą za mną do dużego działu, tego jestem prawie pewna, a ja nie czułabym się tak spokojnie prowadząc grę tam. Miałabym wrażenie, że ludzie z Inkwizycji i ci co prowadzą dział patrzą się na każdy mój post i mnie oceniają. Może to głupie, ale takie odczuwam wrażenie, kiedy przeglądam tamten dział.

- Tworzę sesję wtedy, kiedy mam ochotę, a nie wtedy, kiedy gonią mnie terminy. Zwykle te większe sesje planuję z około miesięcznym wyprzedzeniem. Jestem też dużym indywidualistom i odnoszę wrażenie, że moje sesje różnią się od innych. Czy w pozytywnym, czy w negatywnym tego słowa znaczeniu - nie mnie to oceniać.

 

 

To tak dla mnie.

Nie wiem jak dla innych.

 

A wracając do tematu, tak jak dużym MG nie powinna przeszkadzać luźna gra, tak mi nie przeszkadzają duże gry, więc powinniśmy zakończyć temat, bo jeśli nikt nie zamierza ruszać mojej i innych ''nieoficjalnych'' MG pracy, to jestem uspokojona. ;)

EDIT: jeśli chodzi o grę, a nie o prowadzenie sesji - grając tam odczuwałabym wrażenie spięcia. Wolę grać tam, gdzie mam swobodę, a nie w oficjalnych grach, które notabene nie są dla mnie nawet atrakcyjne. I niestety gry tam wydają mi się takie... krótkie i szybko zacinające się.

Edytowano przez Elizabeth Eden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...