Skocz do zawartości

Bardzo ważny temat dotyczący Mistrzów Gry


Niklas

Recommended Posts

A może wrzucić Luźną Grę Ról do działu RPG/PBF jako czwartą kategorię ( organizacja, zapisy, sesje i właśnie luźna gra ról), a regulamin przemodelować tak, by odpowiednie punkty były wiążące dla części RPG, a reszta wszędzie lub też stworzyć osobne regulaminy dla każdego działu? Dział RPG ożyje, nikt nie straci swoich światów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zastój w dziale to nie niespodzianka. Nie ma już MG, którzy by zainteresowali potencjalnych graczy, paru ma w zapisach ledwie jeden czy dwa światy. Oczywiście, wyłączywszy Kapiego, którego popularność zdaje się nie maleć. Sam aktualnie jestem w sytuacji, w której posiadam gotową kartę postaci, a nie widzę żadnego odpowiedniego Mistrza Gry.

A Luźna Gra Ról... Raz, że nie ma sesji, która zainteresowałaby mnie. Dwa, że nawet jeśli jakieś przykuwają moją uwagę, to ich poziom sięga dna Rowu Mariańskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalek, a pytałeś się MG, czy dałby radę przeprowadzić sesję w tym uniwersum? Oczywiście to nie będzie sesja, gdzie MG będzie miał poziom MG tych uniwersów ale po odpowiedniej lekturze, jeśli MG będzie zaciekawiony postacią sądzę, że jest szansa na to, że uda ci się zrobić tą sesję. Sam bym mógł się nawet pogłówkować na światem z fajną postacią ale mam zbyt dużo na głowie w tym momencie (Poprawa polskiego, ruszyć sesje dla Garina, ruszyć sesję S.T.A.L.K.E.R. która stoi bo czas i ruszyć sesję Neuroshimy dla czterech osób.) Bo właśnie ruszyć sesję jest najtrudniej. Potem to już trzeba tylko chęci i można pisać post choćby z przerwami na pracę czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpadł mi też do głowy pomysł, aby zrobić temat dla graczy szukający MG. Właśnie dla takich osób jak Generalek. Gracze wchodziliby i mówili w co by chcieli zagrać i przedstawiali mniej więcej postacie, a MG by ich przygarniał. Takie coś może być też jak kreator drużyn, ponieważ jeśli kilku graczy miałoby chęć na to samo to od razu to widać i szybciej powinno to iść. Oczywiście to ma też swoje minusy, bo gracze siedzieliby zawieszenie do czasu znalezienia MG lub drużyny ale zawsze jest szansa na to.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem na mlp od niedawna i faktem jest że do sesji MG nie zapisuję sie nie tyle dlatego że nie chcę ale tyle co to że nie czuję się jeszcze na siłach aby brać w nich udział poza tym dochodzi jeszcze atmosfera gry i ludzi . Dodatkowo sam zauważyłem że więcej ludzi siedzi na luźnej z tych samych powodów co ja albo innych. ACZKOLWIEK jestem za kontynuowaniem waszej pracy i Zegarmistrz wcale nie jest taki zły za jakiego go macie zegarmistrz po prostu ma swój styl i tego ma się trzymać bo jak nie to ja mu inkwizycję zrobię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamo, człowiek walną propozycję(nikt nikomu nic nie chce kasować, na litość Celestii!) i już mu grożą Inkwizycją, mamo! xD

 

Mam wrażenie że mojego posta nikt nie przeczytał, jedna osoba źle zrozumiała a potem wszyscy czytali już tylko tą osobę co źle zrozumiała...

 

Zrobienie czegoś(czegokolwiek) z Luźnymi Grami to tylko alternatywa, ale zrobienie czegokolwiek z nimi nie znaczy od razu że będę palił i kasował tematy bogom winnym ducha userom ._.' Nie żeby ktokolwiek się pchał żeby robić z nimi coś w pierwszej kolejności, jeny.

 

A odnośnie planów tutaj rzuconych - przeniesienie działu to literalnie chwila, ale trzeba by było technicznego poprosić o to. Zasadniczo nikt by tego nawet nie zauważył, no może dział RPG jako taki by się lekko podniósł aktywnością, oczywiście nie licząc nagłych wybuchów złości z tytułu "bo to w dziale RPG więc już nie luźne, foh!",

To że gry które są w Luźnych często kończą się(ponad 60%) na 3-4 postach, a kilka z nich to istne dna dna, wcale nie oznacza że perełki się nie zdarzają. Bo jest kilka osób które stara się o swoje gry, robi wszystko regularnie, regulaminowo i z głową. I choćby tylko dlatego dział Luźnych jako taki może sobie być. Są osoby lubiące się babrać w mule(na przykład Moderacja) więc niech sobie się tam babrają, nie bronię.

 


Miałabym wrażenie, że ludzie z Inkwizycji i ci co prowadzą dział patrzą się na każdy mój post i mnie oceniają. Może to głupie, ale takie odczuwam wrażenie, kiedy przeglądam tamten dział.

 

A posty są tam często odwiedzane, to fakt, bo od momentu znalezienia gore/r34 sesji z elementami gwałtów bogato opisanych, prowadzonej przez 15 i 16 latków, uważniej przeglądam wszystkie posty. Każdy kuźwa jeden. Zarówno w Luźnych, jak i w PBF.

 


Problem w tym, że w dziale MG gry mogą zakładać tylko wybrani MG, których liczba jest ograniczona.

 

To akurat drobna bzdura. Akcja Nocturnal pokazała że jedną sesję może prowadzić więcej niż jedna osoba. Co więcej, nie widzę problemu, który przeszkadzał by komuś kto "hur dur nie MG", razem z takim właśnie MG. To to samo co ktoś wspomniał że Luźne gry są fajne bo są luźne. Od takiego stwierdzenia boli głowa, seria. Czyli  jeśli MG zrobi taki sam temat(mój Chromantis jest tego dowodem) w dziale Luźnych to ma wzięcie bo jest luxno, a jeśłi zrobi dokładnie to samo w dziale PBF to już nie, bo nie luźne i be? Luno, trzymaj mnie bo zejdę...

 

Gracze są dla mistrza Gry. Mistrz Gry jest dla Graczy. Czy to tak ciężko zrozumieć? Dobra sesja to taka, której zasady są ustalone przez MG, ale gracze mają na nie wpływ. To nie jest bajka pisana jedną ręką, takie rzeczy to się opowiadanie nazywa. Sesja, dobra sesja, to historie kilku istnień spisane w jedno,  w celu wspaniałej zabawy. A założenie z góry że MG ma jeden zestaw zasad nie tylko pokazuje ignorancję, ale też złośliwe w swym działaniu ocenianie książki po okładce. A jeśli rzeczywiście taki MG nie ma, bądź nie umie, zastosować więcej niż jednego zestawu, to zwyczajnie się nie nadaje.

 

Jesteśmy władcami świata, nie jednokrotnie budujemy go krócej niż 6 dni, jesteśmy bóstwami do których modli się postać przyczajona w krzakach, jesteśmy pyłkiem na wietrze który może zmienić losy wojny poprzez zmianę kierunku wystrzelonego pocisku. Finalnie zaś jesteśmy mapą która prowadzi w nieskończenie liczne zakątki wyobraźni. Jesteśmy Mistrzami Gry i jesteśmy dla Graczy.

 

Co oczywiście nie znaczy że ktoś mniej umiejętny powinien rzucić wszystko w cholerę bo się nie nadaje. może ćwiczyć, choćby na takich Luźnych, poprawiając swoje rzemiosło, wynosząc je na poziom mistrzostwa. Widziałem takie osoby, więc nikt mi nie wmówi że się nie da.

 


A wpadł mi też do głowy pomysł, aby zrobić temat dla graczy szukający MG. Właśnie dla takich osób jak Generalek. Gracze wchodziliby i mówili w co by chcieli zagrać i przedstawiali mniej więcej postacie, a MG by ich przygarniał. Takie coś może być też jak kreator drużyn, ponieważ jeśli kilku graczy miałoby chęć na to samo to od razu to widać i szybciej powinno to iść. Oczywiście to ma też swoje minusy, bo gracze siedzieliby zawieszenie do czasu znalezienia MG lub drużyny ale zawsze jest szansa na to.

 

I to jest plan - zasadniczo, zawsze istniała by możliwość nie czekania na grupę, robi się takiemu grę solo, a jeśli z czasem ktoś będzie chciał dołączyć, to droga wolna. To zawsze jakaś opcja, ba, nawet bardzo rozsądna

 


Dla mnie zastój w dziale to nie niespodzianka. Nie ma już MG, którzy by zainteresowali potencjalnych graczy, paru ma w zapisach ledwie jeden czy dwa światy. Oczywiście, wyłączywszy Kapiego, którego popularność zdaje się nie maleć. Sam aktualnie jestem w sytuacji, w której posiadam gotową kartę postaci, a nie widzę żadnego odpowiedniego Mistrza Gry.

 

Popytaj, a nuż może ktoś się nada do prowadzenia ci sesji :D Ponad to, są MG którzy mają więcej niż 2 światy i są omijani szerokim łukiem ._.''

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To akurat drobna bzdura. Akcja Nocturnal pokazała że jedną sesję może prowadzić więcej niż jedna osoba.

Jeśli chodzi o sesję "Na pohybel potworom" to czuję się pominięty i lekko urażony jako MG prowadzący tę sesję oraz twórca tego pomysłu, który przedstawiłem Nocturnal z pytanie, czy by wzięła udział w takim eksperymencie. (Bo nie oszukujmy się, Nocturnal ma o wiele lepsze opisy niż ja w tej chwili, więc to ona zajmowała się poprawianiem opisu i zamieszczaniem go. Jednak ja grałem Saszą, ona Iwanem i oboje tworzyliśmy fabułę. ) :hmpf:

Tak samo ta sesja [Reverse] czyli gracz prowadzi grę MG to też mój taki eksperyment. i jest dość ciekawy, bo sprawia, że ktoś z Luźnej może prowadzić sesję w czyimś dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrzu ja dobrze wiedziałam, że to co napisałeś to tylko pomysł, a nie ostateczna decyzja i tylko do tego teoretycznego pomysłu się odwołałam, bo uwierz, zrozumiałam twój post. Wyraziłam tylko swoje zdanie co do tego pomysłu.

 


To akurat drobna bzdura. Akcja Nocturnal pokazała że jedną sesję może prowadzić więcej niż jedna osoba. Co więcej, nie widzę problemu, który przeszkadzał by komuś kto "hur dur nie MG", razem z takim właśnie MG. To to samo co ktoś wspomniał że Luźne gry są fajne bo są luźne. Od takiego stwierdzenia boli głowa, seria. Czyli  jeśli MG zrobi taki sam temat(mój Chromantis jest tego dowodem) w dziale Luźnych to ma wzięcie bo jest luxno, a jeśłi zrobi dokładnie to samo w dziale PBF to już nie, bo nie luźne i be? Luno, trzymaj mnie bo zejdę...

 

Nie miałam na myśli sesji prowadzonych przez więcej niż jedną osobę. Miałam na myśli sesje, które ktoś sam sobie stworzył ze swojego pomysłu i od podstaw. W luźnej przychodzi to o wiele łatwiej i można sobie ćwiczyć granie. Ja to właśnie robię, staram się, żeby każda moja kolejna sesja była lepsza, ale nie zamierzam przenosić się do działu oficjalnego.

 

Luźne gry są fajne, bo są luźne. Powtórzę : D. Chodzi o to, że czuję się pewniej grając na luźnej, bo nie muszę się stresować. Jest to trochę irracjonalne stwierdzenie, ale tak chyba działa człowiek. Czuję się lepiej tam, gdzie nie ma aż takich ograniczeń. Ale absolutnie nie twierdzę, że gry w dziale MG są złe, bo mają twardszy regulamin. Są osoby, które będą się tam czuły dobrze, ale są takie, które będą wolały luźną.

 

To jest zasada, której nie da się wytłumaczyć, tak jak to, że jedni wolą truskawki, a drudzy maliny.

I sumie nie ma potrzeby obrzucania się argumentami.

 

To że gry które są w Luźnych często kończą się(ponad 60%) na 3-4 postach

 

 

Nie powiesz mi chyba, że w dużych grach też się tak nie zdarza? A to, że na luźnej jest tego więcej, to dlatego, że ludzie tam się dopiero kształcą ;)

 

 

Ogółem - nie miałam absolutnie zamiaru wywyższać jednego rodzaju gier nad drugim, tylko odwołać się do pomysłu Zegarmistrza, ale niczym się nie stresowałam, bo wiedziałam, że to dopiero pomysł. Chciałam tylko wyrazić swój sprzeciw co do tego.

 

Cały wydźwięk tamtego postu Zegarmistrza brzmiał, jakby luźna robiła wam konkurencję :)

Ale słuchajcie - po co dział z ludźmi którzy są MG, skoro obok człowiek ma temat w którym może stworzyć cokolwiek, jakkolwiek, bez czekania na MG?

 

 

A tak nie jest.

 

Jeśli w dziale MG będą się pojawiać ciekawe sesje, to ludzie będą w nie grali, bo są osoby, które wolą ten oficjalny dział.

A to, że sesje są długie, czy krótkie nie zawsze zależy od MG, najczęściej od ludzi, którzy grają razem z MG  ;p.

 

To w sumie tyle.

Jeśli pomysł pozostanie tylko pomysłem ja nie mam żadnego problemu.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cieszy mnie że sprawa wyjaśniona.

A tak wracając do tych luźnych sesji - zanim Chromantis wylądował w dziale luźnych dla testu, leżał sobie w moim dziale zasypany kurzem. Dopiero jak go rzuciłem w Luźne, znalazła się chętna ekipa. być może to przypadek, a być może niektórzy unikają działu PBF dla zasady :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potraktować nasze forum dosłownie jak wolny rynek, a sesje jak ogólnie dostępne na nim towary, gdzie na wasze nie ma popytu wśród graczy. Należałoby się na samym początku, zgodnie z zasadami ekonomii, dokładnie dowiedzieć wśród konsumentów, w czym leży problem, by go rozwiązać i zwiększyć ogólne zainteresowanie waszymi osobami, a przez to tym co im oferujecie.
Szukanie na siłę rozwiązania, które bazuje tylko na tym, by osiągnąć dane skutki bez poznania przyczyn problemu, dlaczego się tak dzieję, a nie inaczej jest prostą drogą do szybkiego upadku. W historii to doskonale widać, chociażby na przykładzie Austrii w XX wieku, gdy drukowali bez opamiętania pieniądze nie znając zasad rynku, które były dopiero dogłębnie badane przez wielkich ekonomistów.
Powiem szczerze, że nie wiedziałem że na tym forum coś takiego istnieje, jak wasz dział z RPGami, dopóki nie pojawiła się informacja na głównej stronie, którą postanowiłem od tak odruchowo sprawdzić o co tu chodzi. Od tamtego czasu obserwowałem wasze postępowania z daleka czytając to co napiszecie. To nie byłoby złe rozwiązanie, a z tego co widzę wiele działów się właśnie tak pokazuje. Czemu wy z tym nie spróbujecie? To nic nie kosztuje, a powinno zwiększyć aktywność.
Nagłośniona odpowiednio dyskusja na temat tego czego od was oczekują i macie dość danych, by poradzić sobie ze wszystkim waszymi problemami, żeby się dostosować do całej sytuacji "na rynku". Nikogo nie powinna ta taktyka zaboleć.
Edytowano przez Hoffner
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Właśnie dla takich osób jak Generalek. Gracze wchodziliby i mówili w co by chcieli zagrać i przedstawiali mniej więcej postacie, a MG by ich przygarniał.

No widzisz, ja nie napisałbym w takim temacie. Mój problem nie polega na tym, że nie wiem, do kogo złożyć kartę. Mój problem polega na tym, że ja wiem, do kogo nie składać karty. Załóżmy, że gracz taki jak ja pisze post we wspomnianym temacie. Po czym przygarnia go MG, którego stylu nie trawi.

Nie mam już kredytu zaufania do Mistrzów na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja coś napiszę :crazy:

 

Wpierw odniosę się do pomysłu utworzenia tematu, gdzie gracze będą się ogłaszać, a MG będzie ich szukał. Pomysł sam w sobie jest wyśmienity, gdyż na pewno istnieje grupa "zagubionych" forumowiczów, którzy nawet nie wiedzą do którego MG chcą się zgłosić. Pisaliby w takim temacie i sprawa z głowy. Zgadzam się też z Generalkiem, że należałoby dać furtkę graczowi. To znaczy jeśli zgłosi się do niego MG, a on go nie trawi, to po prostu odmawia, a ogłoszenie zostaje (byłoby to załatwiane przez np. PW). Trzeba zastrzec, że MG nie może się obrażać za coś takiego i co ważne oprzeć cały temat na zdrowym rozsądku. Boję się powstania bitew w stylu "ja przygarnąłem go pierwszy, a Ty napisałeś post 5 sekund po mnie, ten gracz jest mój!!!", ale wydaję mi się ,że mamy tu bardzo kulturalną i ogarniętą ekipę MG, którzy raczej kierują się rozsądkiem i życzliwością, niż czymś takim :pinkie3:

 

Postanowiłem też się wypowiedzieć w sprawie luźnych gier. Popieram pomysł, aby nie zamykać tego działu. Jest bardzo dobry i cieszy się popularnością, więc nie należy pozbawiać ludzi szczęścia. Nie wiem jednak czy najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczanie go w dziale PBF. To dwa kompletnie różne światy. Oficjalni Mg podobno mają mieć poprawną ortografię i pisać długie posty itd. a tam jest wolność i swoboda, co często (ale nie zawsze) owocuje dość kontrowersyjnymi sesjami i postami (np. jednolinijkowcami). Łączenie tego nie miałoby większego sensu, bo tak każdy wie, że w PBFie spotka raczej bardziej dystyngowane sesje, a tam będzie mógł zrobić sobie co zechce. Każdy woli co innego i nie mylmy użytkowników co jest gdzie.

Jak chcemy coś ożywić to można zorganizować ogólnodziałową sesje taką jak te w działach kucy. Takie eventy zawsze przyciągają, a  wielka sesja w dziale sesji będzie no cóż... dość widowiskowa.

 

Na koniec zgłaszam sprzeciw wobec mówienia, że ten dział (oficjalnych MG) jest bardziej spięty, kontrolowany i trzeba uważać. Ja zawsze wychodziłem z założenia, że mogę pisać co chcę (puki mieści się to w granicach przyzwoitości) i nigdy się nie spinałem. Jak coś będzie źle to najwyżej mnie wywalą, ale czy coś się wtedy stanie tak de facto? Zasady mają być po to, aby każdy dobrze się bawił i przyjemnie tu spędzał czas, więc jeśli przez przypadek jakąś się złamie w imię lepszej zabawy (oczywiście nie kosztem innych, mam na myśli obiektywne wartości) to nikt nie powinien się d tego przyczepić. Nie widzę powodu dla którego gra tutaj miałaby być bardziej kontrolowana. Poza tym nikt także graczom nie każe pisać poematów (a przynajmniej tak mi się wydaję) każdy ma się starać, ale w granicach rozsądku i ponownie powtórzę, miłej zabawy. 

 

Popieram także pomysł częstszego ogłaszania się w ogłoszeniach. To zawsze pomaga w informacji, zwłaszcza nowych użytkowników.

 

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy przeczytają mój post, za wytrwałość i cierpliwość w przekopywaniu się przez moje wypociny literackie :pinkie3:  

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Boję się powstania bitew w stylu "ja przygarnąłem go pierwszy, a Ty napisałeś post 5 sekund po mnie, ten gracz jest mój!!!",

 

Wyobraziłem sobie MG walczących o gracza niczym Rarity o Toma xD

 


Oficjalni Mg podobno mają mieć poprawną ortografię i pisać długie posty itd

 

Mają pisać wystarczająco długie posty, minimum trzy zdania xd A poprawność to jest coś, na co zwracam uwagę, chociaż i tak najważniejszym czynnikiem jest umiejętność kreowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum trzy zdania

 

plz

 

Czas w sesjach Nightmare obejmuje tydzień na dwa posty. Budzisz się, burczy cię w brzuchu, tulisz jakiegoś randoma i wyznajesz mu miłość, jesz, idziesz spać.

"Zrobiłeś pyszną, zieloną sałatkę. Mniam!" 

 

Różnicy między sesjami w offtopie a tą oficjalną rzeczą nie widzę :I

Edytowano przez Applejuice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też byłam za usunięciem wszystkich sesji w offtopie, ale po postach Elizabeth zmieniłam zdanie. Kapi wszystko ładnie rozpisał, ogólnodziałowa sesja byłaby spoko - żeby pokazać, że jednak nie ma tu aż takiej spiny.

 

Ja tylko niszczę światy :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja tylko niszczę światy :I

 

Nie, nie masz już tego ruchu. Zastąpiłaś go sadzeniem papai. 

 

Niech się tam bawią w offie, póki jest tam miło xd

 

Swoją drogą, ciekawe, że nie ma tutaj żadnej odezwy od Nightmare. Czyżby już ją sesje nie interesowały? :rariderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niklas, a nie możesz zrobić ankiety jeszcze raz i tym razem ustawić podgląd? Fakt, niektórzy MG nie przeglądają tego tematu ale to ich problem, bo powinni i nie byłoby wątpliwości kogo ścigać o decyzję. Plus nie pojawiłyby się trolle offtopowe, fałszujące wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję więc ankietę osobno tutaj: 

 

Mam nadzieję, że teraz zrobiłem to lepiej :v

 

Proszę więc wszystkich głosujących o oddanie głosu w nowym temacie.

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...