Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dayan

[Dyskusja] Szczenięce lata 80s-90s XX wieku - Muzyka

Recommended Posts

Lekcja 22

Nasza Nostalgia za latami 80-siątymi oraz 90-siątymi XX wieku.

Temat 1.

Jakiej muzyki się wtedy słuchało?

vote_cheerilee___84_by_equestria_electio

Witam was z powrotem moi mili uczniowie. Na dzisiejszych zajęciach zajmiemy się historią, lecz z racji tego, że to szkoła dla kucyków, a nie akademia wojskowa, te lekcje historii będą mieć inny charakter, bardziej integracyjny.  :cheerilee: 

A mianowicie chciałam z wami pomówić o dawnych latach 80-siątych oraz 90-siątych dwudziestego wieku. Jak te czasy wspominacie? Czy był to dla was dobry okres? Wiele z was pewno wychowywało się w czasach gdy to na listach przebojów królowały utwory Bob'a Marley'a, Shakiry, Michael'a Jakcson'a, Maryli Rodowicz, Grzegorza Skawińskiego i wiele, wiele innych wspaniałych muzyków. Zespoły Queen, U2, Metalica. Pamiętacie to rockowe brzmienie albo szał na punkcie muzyki disco? Fryzury Afro, buty na koturnach czy świecące kule na dyskotekach?

Z pewnością przypominacie sobie melodie ulubionej piosenki z tamtego okresu, czy słowa...

Chciałabym abyście podzielili się swoimi wrażeniami i wspominkami na temat muzyki lat 80-90 XX wieku.

Zachęcam was do dyskusji oraz jeśli tylko chcecie do zamieszczania filmików z serwisu Youtube waszych ulubionych utworów, albo takich które wam się podobają. Jedna zasada - utwory muszą pochodzić z lat 1980-1999, inne piosenki z poza tego przedziału są uważane za spam.

Na zachętę macie tę oto listę. Prosto z mojej kolekcji kaset...

https://www.youtube.com/watch?v=KtV0LNBUSIw

Gdzieś zapodziałam ołówek.

Edited by Dayan

Cóż, urodziłem się w 1985 roku, więc niewiele pamiętam. Lata później odkryłem wiele kawałków.

KULTOWY utwór. Zna go każdy miłośnik muzyki elektronicznej. Otarł się o granicę - singiel wyszedł w 1999r.

Swego czasu obejrzałem film Fucking Amal. Od razu wręcz pokochałem utwór (1984):

Niestety skrzywdziła go "Maraja Kery". Non stop w radiu katowali jej wycie, zamiast oryginału.

Pamiętacie Shrek'a?

• Upvote 1

Triste Cordis, ja jestem z '91, więc co dopiero ja mogę pamiętać :P ?. Teoretycznie powinienem mieć blade pojęcie o latach '80, '90. Dobrze, że ktoś z rodziny grywał na weselach. Wiele znanych mi utworów wchodzi w lata '70 i klimaty disco, ale ze względu na rygor tematu (lata '80, '90) nie wymienię co by się nie narazić.

A więc, jeżeli chodzi o mój czas dzieciństwa '90. Wyjąłem z szafki zakurzonego walkmena od przyjaciela, w którym jest kaseta z pogranicza 2000 roku. Poza licznymi nagraniami z Manieczek (Ekwador) ;) znalazłem między innymi te utwory:

Za to z dawnych własnych doświadczeń muzycznych, przychodzi mi na myśl ten utwór:

(Miałem wtedy 4 lata i to linia melodyczna była wątkiem głównym) :laugh: Po 20 latach piosenki słucha się całkiem inaczej.

Poza licznymi nagraniami z Manieczek (Ekwador) ;) znalazłem między innymi te utwory:

Manieczki? Gdy kumpel "wytłoczył" mi pierwszą płytę CD, na której nie wiedzieć dlaczego umieszczono napis "CD-R", myślałem, że zejdę na zawał. Istna profanacja muzyki elektronicznej oraz samych setów. Syreny okrętowe, debil wrzeszczący: "ŁAAAAPYYYY W GÓÓÓÓÓRĘĘĘĘĘ!!!!!" Tego nie szło słuchać. Wystarczy posłuchać setów: ATB, Paul van Dyk, Westbam, czy z obecnych nadal ATB, Dash Berlin , RAM, Hardwell, nadal PvD... - po prostu słychać różnicę.

Polecam kanały YT wspomnianych DJów oraz oficjalny kanał UMF (Ultra Music Festival) - latem ASOT 700. Oj będzie się działo.

PS. Hardwell udostępnił występ z okazji miliona subskrybcji (czy tam odwiedzin). Można go pobrać całkowicie legalnie

• Upvote 1

Istna profanacja muzyki elektronicznej oraz samych setów. Syreny okrętowe, debil wrzeszczący: "ŁAAAAPYYYY W GÓÓÓÓÓRĘĘĘĘĘ!!!!!" Tego nie szło słuchać.

Masz rację, bo to rozprasza i WNERWIA. Kiedyś nie zwracałem na to uwagi, zresztą kiedyś nie słuchałem za wiele, oprócz radia, grającej na instrumentach cioci i ewentualnych przypadkowych utworów u kolegów. A teraz jakbym chciał odsłuchać manieczek to rzeczywiście szlak trafia :derp3:
np. tutaj

Pozostaje traktować to jak znak rozpoznawczy w gronie dawnych znajomych. :P  śmiech na twarzy - kaseciak i trzeszczące głośniki. Typowo- dla wspomnień.

A odświeżając temat, w którym jak widać niewielu chętnych do pisania...
Może coś od "2+1" ?

• Upvote 1

• Create New...