Skocz do zawartości

[Dyskusja] Przesądy


Recommended Posts

Dawne nie było tu dyskusji, więc postanowiłem jakąś  zacząć by wprowdzić do działu trochę świeżości    

A o czym będzie dyskusją Zandi ?

O przesądach

A co to takiego brzmi jak nazwa jakieś przekąski

Niestety to nie przkąska Babs -  przesąd to w dużym skrócie wiara  w to, że pewne niepozrne nieistone czynności generują odpwiwiednie skutki np wielu ludzi wierzy że trzymanie się za guzik, gdy zobaczy się komniarza przynosi szczeście

Przecież to śmieszne  * chichot*

Cóż prawda, ale ludzie lubią w coś wierzyć,. założe się że nawet forumowiczne mają swoje przesądy, w które wierzą, nawet jeśli nie to mogą się wypowiedzeć co sądzą o przesądach ogólnie. Własnie dlatego powstala ta dyskusja

W takim razie nie mogę sie doczekać, :)  Będzie ciekawie o tym usłyszeć

 

Słyszeliście to ? Zatem zapraszam do dyskusji

Edytowano przez Zandi Ibn Aslan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, teraz lekcja dla wszystkich na temat przesądu o czarnych kotach: dawniej (nie pamiętam jak bardzo dawniej) myśliwi zwykli mówić "kot" na zające. Jeśli taki zając nagle wybiegł na drogę, blisko ludzi oznaczało to nieszczęście ponieważ coś wypłoszyło go z lasu na otwartą przestrzeń i tak wystraszyło, że w roztargnieniu przebiegł nawet koło ludzi. Wystraszyć go mógł lis albo wąż lub co gorsza wilki a to oznaczało złe wieści dla mieszkańców i np. ich kurników. Z czasem przesąd przeszedł na normalne koty a ludzie wychowani w chrześcijaństwie dodali do tego kolor czarny - zły oczywiście. Co ciekawe w Anglii pecha przynosi kot biały. Wygląda wiec na to, że ta "magia" zmienia się w zależności od południka...? #dzikalogika
 
Musiałam wyciągnąć tą informację dla pewnego projektu już w gimnazjum i od tamtej pory opowiadam wszystkim, ponieważ przesąd ten jest fałszywy, okropny i często przynosi wiele szkód. Było wiele przypadków, gdy przesądni ludzie jadąc samochodem przyspieszali żeby zbić kota, który właśnie miał przebiec drogę i niejednokrotnie im się udawało. Tak, dla niektórych przesąd to dobry powód by odebrać zwierzęciu życie. Brawo. Drugim paskudnym zwyczajem jest czekanie aż ktoś inny przejdzie pierwszy i "przejmie naszego pecha". Oh, jak bardzo... ludzkie jest to zachowanie. Do pożygu. -.-" Znam też takich, którzy są gotowi zawrócić i nawet godzinę jechać objazdem, byle nie przekroczyć linii, którą przebiegł kot przy czym jedna z tych osób jest sędzią. SĘDZIĄ! Niech to do was dotrze i wsiąknie w wasze mózgi- poczujcie ten absurd... >.> 
Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W piątek 13, 2013r, osoba - ja, mieszkająca w mieszkaniu nr. 13 o godzinie 13:13 zacięła się podczas golenia. Coś musi w tym być  :crazytwi3:  A tak na serio, przesądy to dla mnie zabobony. Przykłady? Będąc w ciąży NIE można zobaczyć myszy, ponieważ "coś tam, coś tam". W trakcie burzy, dawniej stawiano w oknach świeczkę - miało to uchronić przed piorunami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...