Skocz do zawartości

Przebiśnieg [Z][Sci-Fi][Action][Dark][Violence][Crossover*]


Recommended Posts

"Przebiśnieg" zajął pierwsze miejsce w Edycji Specjalnej Konkursu Literackiego. Teraz umieszczam go tutaj - w rozszerzonej, podzielonej na rozdziały formie.
Tag [Action] pasował mi bardziej niż [Adventure], ale funkcja jest ta sama.
[Crossover*] - dałam gwiazdkę, bo to nie jest crossover taki aż. W fiku występują jedynie zapożyczenia i moje własne, bardzo luźne interpretacje niektórych rzeczy. Brzmi lepiej niż jakiś autorski tag.
Połączyłam uniwersum MLP z animomango Psycho-Pass - spokojnie, nie ma w tym nic z chińskich bajek i nie trzeba orientować się w temacie. Świat przedstawiłam po swojemu, jasno i przejrzyście, tak sądzę.
 
"Bezwzględnie polecam!" ~Dolar84
 

Przebiśnieg

[sci-Fi] [Action] [Dark] [Violence] [Crossover*] [Z]

 

"Wszyscy byli samotni. Wszyscy byli puści. Kucyki już nie potrzebowały siebie nawzajem."

 

824dd38452.jpg

To nie są kucyki, ale chciałam mieć ładny obrazek :(

 

Prolog: Idealny świat

Rozdział I: Zaproszenie z otchłani

Rozdział II: Nikt nie wie, co skrywasz za maską

Rozdział III: Miasto, w którym opada siarka

Rozdział IV: Tam, gdzie sprawiedliwość

Rozdział V: Żelazne serce

Rozdział VI: Brama do wyroku

Rozdział VII: Przezroczysty cień

 

Epilog

 

 

Miłej lektury.

 

 

 

Epic: 1/10

Legendary: 1/50

Edytowano przez Dolar84
  • +1 6
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie prawdziwa perła tej edycji konkursu - wprost powalała klimatem, który ociekał wręcz Orwellem. Opowiadanie liczy 54 strony ale podczas lektury praktycznie się tej ilości nie zauważa. Fakt - zabierałem się do niego długo, jednak kiedy już to zrobiłem, to byłem zachwycony. A jeżeli autorka jeszcze dopieści formę, to już w ogóle będzie doskonale. Z pewnością przeczytam również wersję rozszerzoną.

 

Jak napisano w pierwszym poście - Bezwzględnie Polecam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co przeczytałem prolog i powiem, że zapowiada się pieruńsko ciekawie. Postaram się jutro przeczytać na spokojnie całość i machnąć porządniejszy komentarz.

 

Kwestia Barw od razu skojarzyła mi się z Nurtami Numereny, choć widzę, że to nie do końca to samo. Ale już za to ogromny plus, bo tamten system jest rewelacyjny wg. mnie i jestem szalenie ciekaw, jak będzie to wyglądać tutaj.

 

Hmm... był kiedyś taki film, w którym bohater (bodajże jakiś Schwarzenegger czy ktoś tego typu) zostaje zahibernowany i budzi się w przyszłości, w mieście, gdzie wszystko jest właśnie kontrolowane przez wszelkiego rodzaju instytucje i monitoring, a każde przestępstwo natychmiast wykrywane. Nawet za przeklinanie można dostać mandat z automatu - i to dosłownie. Nie pamiętam tytułu, ale czyżby ww. był jakąś inspiracją?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby ww. był jakąś inspiracją?

 

 

Inspirowałam się jedynie Psycho-Pass'em. Tytuły rozdziałów są nawet ściągnięte z tytułów odcinków (zero oryginalności :party:) i niedawno powtarzałam sobie ten, w którym padają identyczne słowa jak z twojej sygnatury - o spoglądaniu w otchłań. Polecam.

 

Dodaję nowy rozdział, może trochę ożywi temat: Nikt nie wie, co skrywasz za maską

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Staniesz się takim badassem jak Kougami >:3

 

Emm, czy to jakaś chińska postać? :v

 


I przestań mi pisać takie posty w tematach, bo zawsze mam nadzieję że coś skomentowałeś, a się okazuje, że śmieszek D:

 

no :cyg:

 

Jak znowu napiszesz coś, co mnie zainteresuje (jak Papaja) to z chęcią skomentuję xd Na razie masz śmieszki takie xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska. Ale jest przywódcą terrorystów gdzieś w Europie. Chyba.

 

Jestem w trakcie pisania nowego papajowego opowiadania i jak skończę je pisać + wymyślę coś nowego, zrobię temat z serią. Będzie jeszcze więcej śmieszków :party:

 

A następne posty niech będą już tylko o Przebiśniegu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

Świetne, pełne klimatu i całkiem długie opowiadanie o grupie buntowników... Dorek, jeśli jakimś cudem to czytasz, to masz tu wzorzec: tak powinna wyglądać Opera w Trzech Aktach. Od sposobu zwerbowania, poprzez trening i życie w kryjówce, aż po końcową akcję - wszystko jest na swoim miejscu. A do tego ten klimat wszechobecnego nadzoru i klasyfikacja obywateli przy użyciu matematycznych współczynników, które okazują się nijak mieć do prawdy... miodzio.

Pierwsze miejsce zdecydowanie zasłużone.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacność. Wciągająca lektura, fabularnie świetna. Miasto będące próbą skonstruowania idealnego ładu, poprzez narzucanie mieszkańcom "właściwej" ścieżki ich życia i podporządkowanie ich prostym systemem - pilnuj się, bo jak uzbierasz za dużo punktów, to zamiast czajnika dostaniesz celę. No i oczywiście musiały się tam pojawić jednostki, którym się to nie podoba i które będą próbować... hmm, właściwie to chciałem napisać "uratować świat", ale bardziej wygląda mi to na zwykłą zemstę. I póki co wydaje mi się, że nasza banda buntowników naprawdę ma gdzieś długofalowe konsekwencje i chce tylko zniszczyć system, przez który tyle wycierpieli.

 

Czekam na dalsze części.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem prolog, świetnie napisany kawałek fanfika. Genialne opisy i ciekawe nawiązanie do jedynej chińsko bajki, jaka przypadła mi do gustu. Po trzech stronach można określić, tak jak mówili poprzednicy, że to zdecydowanie zasłużone pierwsze miejsce.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rekompensując samej sobie tę długą przerwę w Przebiśniegu, wstawiam kolejny rozdział. Nie chcę, żeby zbyt wiele rzeczy wyleciało mi z głowy, więc postaram się zakończyć ten fik jak najszybciej, by skupić się też na innych rzeczach.

 

Miłej lektury QeRICK, bo chyba tylko ty tu zaglądasz :party:

 

Żelazne serce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czubaka

Gdzie tam. Na pewno nie tylko ja czytam twojego fika. Nie dość, że jest pieruńsko dobry, to jeszcze ma pochwały od tylu osób. No i jeszcze zdobył pierwsze miejsce w konkursie (jak dla mnie w pełni zasłużone), więc sądzę, że dużo osób go czyta, ale nie wielu z nich chce się napisać jakiś komentarz (ach te lenie). A co do opowiadania.

 

Fanfik jest po prostu genialny! Sama koncepcja na miasto opanowane przez system komputerowy, nie koniecznie dobry, a już na pewno nie sprawiedliwy; bojownicy walczący z nim, marzący o sprawiedliwym, ale i wolnym mieście; no i postać głównego bohatera, który musi stawić czoło zarówno owemu systemowi, jak i problemom, związanymi z nowym postrzeganiem świata. Świetne opisy (jakby kochana Sok mogła napisać inne :derptongue: ), dobre dialogi, wciągająca fabuła i tajemnice, które aż chce się jak najszybciej odkryć.  

 

Ale co tu jeszcze dodać, żeby czegoś nie powtórzyć? Sądzę, że co miało być napisane, to już napisano. Osobiście dodam, że jeszcze nie spotkałem się z tak interesującym pomysłem w żadnym innym fanfiku, a jeśli nawet, to żaden z nich nie zapadł mi w pamięci tak jak twój. Sama koncepcja, sam nie wiem czemu, przypomina mi trochę Igrzyska Śmierci, których fanem mogę się zwać. Totalitarny system, krzywdzący tych najbiedniejszych, nie mogących się przed nim uchronić; buntownicy walczący o sprawiedliwość ... Nie wiem czy moje skojarzenia, są dobre, lecz bez względu na to, kciuk w górę za sam fakt, iż potrafisz napisać tak dobrego ff, że kojarzy się z najpopularniejszymi książkami świata. Ostatecznie rzeknę tak. Polecam, polecam, polecam. Zdecydowanie polecam. A i czy mówiłem, że polecam tego fika każdemu? Nie? Więc zdecydowanie, bezapelacyjnie polecam każdemu zapoznać się z "Przebiśniegiem". Jeden z najlepszych fików, jakie miałem przyjemność przeczytać, a na pewno jeden z najbardziej oryginalnych. Z niecierpliwością czekam na kolejne rozdziały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czubaka

Brama do wyroku

 

To już przedostatni rozdział.

Czyli podsumowując, to co dobre, szybko się kończy. Ale zawsze warto poświęcić czas na opowiadania takie jak te. Wciągające, wyróżniające się na tle innych i zapadające w pamięć. W nowym rozdziale, wreszcie ruszamy na nasz główny cel, powód wszelkiego zła i niesprawiedliwości w Glados. Walczymy razem z niesprawiedliwym systemem i gdy już jesteśmy prawie u celu... POOF!!! Koniec rozdziału.

No jak mogłaś?! Jak mogłaś zakończyć ten rozdział w takim momencie. To jest tak, jakby, no nie wiem. Dziecko czekające 2 godziny w kolejce na kolejkę górską, wreszcie dostało się do wagonika, tylko po to, żeby się dowiedzieć, że kolejka jest zepsuta i trzeba czekać, aż ponownie będzie można się dać pochłonąć tej rozrywce. No ale z drugiej strony, robisz czytelnikowi taki "apetyt" na fika, że aż miło patrzeć, jak cierpi w oczekiwaniu xP 

 

Mam nadzieję, że zakończenie będzie takie jak reszta fika, czyli po prostu bardzo dobre. Czekam więc na nie, nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć jak wszystko się potoczyło i co dalej z naszymi bohaterami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czubaka

*Glades :rainderp:

To był najlepszy moment dla zakończenia rozdziału, i tu już nawet nie chodzi o cierpienie czytelników... W VII jest taki mindfuck, że sama jeszcze muszę go ogarnąć xd

Ach Glados, za dużo Portala... Dużo mindfuck'a=epicki koniec=eksplozja mózgu=warto czekać xd

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czubaka

Wow, będę szczery. Takiego zakończenia to się nie spodziewałem, na prawdę ciekawe i zaskakujące. No i daje też pewną furtkę na kontynuację ;P Przyznam, że samo zakończenie zamieszało mi trochę w głowię, zastanawiałem się co i jak, i nie mogłem niektórych rzeczy ogarnąć. Ale co tam, takie zakończenia mają w sobie to coś. No i że jest to już zakończenie ff to muszę podziękować ci za naprawdę przyjemne opowiadanie, które z chęcią przeczytałem i do którego prawdopodobnie w przyszłości wrócę.

 

Świetnie wykreowany, tajemniczy świat, który z każdym nowym rozdziałem, chce się jeszcze bardziej poznać. Ciekawi i różnorodni bohaterowie zjednoczeni pod jedną flagą, niecodzienny wróg. Można by wymieniać zalety tego opowiadania, ale wydaje mi się, że wszystko co chciałem, napisałem o tym fanfiku w poprzednich komentarzach. Mam więc nadzieję, że będą one wystarczającym uzasadnieniem, mojego głosu za dodaniem temu fanfikowi tagu EPIC. Niezmierni polecam ~ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w całości i stwierdzam fakt. Świetne opowiadanie.

 

Bardzo spodobał mi się świat przedstawiony w opowiadaniu. Skojarzył mi się z uniwersum Deus Ex (pierwszą częścią zwłaszcza), nie wiem czy słusznie, ale tak mi się skojarzył. Ponadto uważam, iż ma on duży potencjał na większą ilość opowiadań.

Co do samego opowiadania. Fabuła świetna, intrygująca i wciągająca. Nawet nie zauważyłem kiedy dotarłem do końca. Czyta się szybko i przyjemnie. No i otwarte zakończenie, akurat dla osoby takiej jak ja (lubiącej po przeczytaniu czegoś gdybać sobie: "Co dalej?", "A co jeśli?", itp.). Czekam na kontynuację :)

Była jakaś literówka, chyba.

Co mi się nie spodobało? Robin Hood. W Silent Ponyville 3 występował gościnnie Merlin wraz z Excaliburem. Nie podoba mi się pomysł mieszania postaci (nawet legendarnych) ludzkich, ze światem kucyków, czy jakimkolwiek innym. Gdyby to człowiek wspominał o Robin Hoodzie to byłoby wszystko w porządku, ale kucyki nie powinny znać takiej postaci. Względnie jakąś kucykową odmianę takowego, ale z nieco zmienionym imieniem. Ja wiem... Robin Hoof na przykład. Wszyscy wiedzą z czym skojarzyć, a brzmi bardziej... kucykowato?

No i jeszcze jedno pytanie na koniec, ale to odnosi się chyba do wszystkich opowiadań z kucykami; a dokładniej: Jak on trzymał jej grzywę jednym kopytem? :D

 

Nie umiem komentować...

W każdym razie opowiadanie warte przeczytania. Polecam :giggle:

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego "zgrzytem". A tym bardziej "wielkim". Po prostu mnie się to nie podoba, a to co się człowiekowi nie podoba ma to do siebie, że łatwo rzuca mu się w oczy :)

Robin Hoof to był tylko przykład, faktycznie nieciekawie brzmiący. Coś ciekawszego, ale nie przekombinowanego byłoby dobre w tym miejscu :interesting:

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Po lekturze wypadałoby zostawić komcia, przy okazji podbiję też temat przed omówieniem fika w Klubie. No dobra, jakie są moje wrażenia?

 

Raczej nie będę oryginalny, pisząc n-te porównanie do Orwella, ale cóż, to najoczywistsze z oczywistych skojarzeń, choć można by jeszcze wskazać na ten przykład "Equilibrium". Dystopijny klimat wylewa się ze stron opowiadania i to właśnie on jest jedną z największych zalet "Przebiśniegu".

Fabuła jest intrygująca i wciągająca, choć końcówka była nieco dziwna, miałem lekkie skojarzenia z "Ostatnią rzeczą, jaką zrobi..."

Spoiler

Hmmm, dlaczego w ostatnim rozdziale Slade nie spróbował chociaż użyć tego Dominatora, którego chwilę później wręczył Wintergreenowi?

Kreacje postaci - niczego sobie, cały ten świat po prostu żyje. Najbardziej chyba spodobali mi się bliźniacy, może i nie byli na pierwszym planie, ale mieli w sobie "to coś".

Styl, forma - bez zarzutów. Prima sort, czytało się bezproblemowo. Całość przeczytałem za jednym zamachem i byłem urzeczony.

 

Tak się zastanawia, czy była może planowana jakaś kontynuacja? Jeśli tak, to chętnie takową był przeczytał, bądź też przynajmniej zapoznałbym się ze szkicami czy czymś takim.

 

Wiem, komć może i nie jest jakiś długi, ale po pierwsze, ostatnio trochę wyszedłem z wprawy, a po drugie, to pisanie długich peanów jakoś mi nie wychodzi, o dobrych fikach wolę pisać krótko, acz konkretnie. Podsumowując, ludu fanfikowy miast i wsi, z całego serca polecam wam "Przebiśnieg".

 

Ocena: 10/10

 

Poza tym po chwili namysłu postanowiłem dołożyć swój głos na Epic.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne dzieła.

 

P.S.: Już w ten piątek i sobotę o godz. 20 w Klubie Konesera Polskiego Fanfika odbędzie się omówienie Przebiśniegu połączone z czytaniem go na żywo. Zapraszam do udziału!

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...