Sign in to follow this  
waterpony

Spotkanie na cmentarzu [Oneshot][TCB][Sad]

Recommended Posts

Witam

Oto maja choroba psychiczna :crazytwi3: polegająca na interesowaniu się bajkami dla małych dziewczynek wstąpiła w kolejną fazę. Napisałem swój pierwszy fik (pierwszy raz mam za sobą  :rdblink:  ). Ale już starczy tego gimnazjalnego humoru ...

 

Oto me dzieło:

https://drive.google.com/open?id=0B28RG3iFzJc7bzMtc0FOZWdIZDQ&authuser=0

 

Mam nadzieję, że się spodoba. Czekam na konstruktywną krytykę (lepiej napisz pochwałę).

Sorki a błędy ortograficzne, stylistyczne i interpunkcyjne upośledzenie nie wybiera.

Edited by Dolar84
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otaguj w nazwie tematu i udziel dostępu do dokumentu. (Zapoznaj się z obowiązkowymi tagami)
Czas na poprawę 24 godziny.
~Dolar84, Dzierżący Łopatę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinieneś zmienić nazwę tematu, by tagi były widoczne ZANIM ktoś wejdzie.

Ok. Zrobiłeś to zanim napisałem. Cofam zażalenie :v

Edited by Serox Vonxatian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze... Na wstępie chciałem tylko podkreślić, że nie trawię klimatów TCB i podobnych, ale jako że to twój pierwszy fik, to liczyłem na nieco świeżości w tej kwestii.

 

Niestety, połowa pierwszej strony już mnie przekonała, że moje nadzieje są płonne. Acz plus za nawiązanie do pana Coelho (choć sądząc po adnotacji na końcu, nie jestem pewien, czy to nie było po prostu nawiązanie do innego fika...)

 

Pisząc rzeczy typu "przepraszam za ortografię" kopiesz sam pod sobą dołek. Przepuść tekst chociaż przez jakiegoś znajomego, który by ci wytknął niezrozumiałe zdania (a tych jest zadziwiająco dużo jak na tak krótki tekst). Tu nie chodzi o to, że ktoś jest nazistą gramatycznym i wytknie ci wszystko, ale o to, żeby tekst był w ogóle czytelny i przyjemny wizualnie. Jednak tutaj nawet korekta nie pomoże zbytnio, bo...

 

...fabuła nie istnieje. Mogła być z tego smutno-gorzka gadka o przemijaniu i życiu, o tym, że wojna dotyka wszystkich (a najbardziej cywilów), a nawet o jakieś pojedynczej tragedii, która się wydarzyła pośród miliona i której nikt poza daną osobą i tak nie zauważa. A dostaliśmy ZAKOŃCZENIE A ORAZ B, w dodatku wciśnięte w tekst w najbardziej perfidny sposób, jaki widziałem. I żadne z nich nie wyjaśnia niczego. Mogłeś sobie przynajmniej darować dopisek "mam nadzieję, że się wzruszyłeś...", bo dawno takiego facepalma nie zaliczyłem, jak po przeczytaniu tego kawałka.

 

Naprawdę, naprawdę staram się zazwyczaj szukać czegoś pozytywnego w każdym fiku, zwłaszcza u osób początkujących, ale tym razem z przykrością stwierdzam, że mogę jedynie powiedzieć: przynajmniej próbowałeś.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza myśl jaka wpadła mi do głowy to czy ten komentarz będzie dłuższy od fika.

Potem jak przeczytałem całość to uznałem, że Mickiewicza ze mnie nie będzie i lepiej zachować swoje fiki w głowie. Podsumowując masz rację jak teraz sobie czytam mój własny fik to myślę, że to dno i pisarz był walniętym gimbem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LEPSZE OD 3/4 TEGO CO TU CZYTAŁEM

 

 

 

Za kolejne posty tego typu metaforycznie urwę łeb razem z płuckami. Ostrzeżenie słowne~Dolar84

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Bardzo przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne i
interpunkcyjne (bo tych pewnie będzie naj więcej) mam nadzieję, że wśród
czytelników nie ma „Nazistów ortograficznych” "

 

Powinieneś umieścić to na samym początku tekstu. Wtedy ludzie od razu by wiedzieli, że czytanie tego to sama strata czasu. O ile fabuła z początku wydawała się ciekawa, to dodanie dwóch zakończeń wyszło ci, no powiedzmy nie za dobrze. Pamiętaj też o tym, że nie tylko treść się liczy ale też wygląd. Gdy kliknąłem w link, moim oczom ukazała się taka ściana tekstu której nie chce się czytać. A co do Nazi Grammar, zadaniem czytających i komentujących jest wytknięcie ci KAŻDEGO błędu jaki popełnisz.

 

Tak abstrahując od tematu, mam dziwne wrażenie, że gdy w pierwszym poście pojawia się wyrażenie "to mój pierwszy fanfik" to zazwyczaj jest to shit, który musi mieć tag [human] albo [TCB].

 

 

Pozdrawiam, Caidian

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż wielu ludzi nie trawi TCB a to mój ulubiony temat. Co do tej kolumny tekstu to mam za mały skil polonistyczny żeby to jakoś rozbić. A jak nie chcesz czytać to wrzuć do Iwony :). Obecnie pracuję nad czymś co raczej się spodoba albo dostanie jeszcze większy hejt. Pisanie fików jest jak narkotyk w nocy nie śpię tylko myślę co napisać xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawowe formatowanie tekstu nijak ma się do polonistyki (pomijając może poprawną interpunkcję i wiedzę o tym, że zdanie zaczyna się od wielkiej litery i kończy kropką, wykrzyknikiem lub znakiem zapytania).

A TCB się ludziom przejadło - za dużo śmiecia, za mało perełek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this