Skocz do zawartości

Przerobienie prostownika z Mikroprocesorem.


Kamiiru

Recommended Posts

Siema.

Mam małe pytanie dotyczące pewnego prostownika. Pół roku temu kupiłem prostownik z biedronki z mikroprocesorem. Maiłem nim ładować akumulator 6 v 11 Ah do CZ 175 typ 487.0 (ta czerwona z foto na moim profilu) tym że aku zbyt mocno mi się rozładował i prostownik nie chce go ładować. Da się jakoś przerobić prostownik aby pozbyć się mikroprocesora (ciągłe ładowanie 6/12 v)? Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da wymontować, ale Ojciec nauczył mnie pewnej sztuczki co do akumulatora. Potrzebujesz drugiego działającego akumulatora lub czegoś podobnego [napięcie musi się zgadzać] i pary przewodów, które podłączasz z źródłem do niego równolegle. Oszukujesz mikroprocesor w ładowarce przez moment, a potem już sam ładuje bez niczego. Przynajmniej tak działo się z samochodowym.

 

Ładna maszyna... Sam bym taką chciał.

Edytowano przez Hoffner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram rękoma i nogami, a na przyszłość sugeruję zamiast sprzętu z biedronki albo kupić porządny automat, albo stary prostownik z czasów kiedy jeszcze nie wiedzieli ile można zarobić na częściach zamiennych.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Niby mija pół roku od początku tematu. Kamil wybacz, ale jakie miałeś napięcie na tym AKU? Nie szukałbym problemu w ładowaniu, ale w samym akumulatorze. Można oszukać elektronikę, ale ładowanie akumulatora, który być może jest zasiarczony - jest na dłuższą metę bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...