Skocz do zawartości

Wasze ulubione horrory/ jakie polecacie ?


Trum

Recommended Posts

Silent Hill, brrr, to się nazywa horror. W dodatku jedna z bardzo nielicznych UDANYCH ekranizacji gier... Ja od siebie wymienię - w kolejności absolutnie losowej - Egzorcystę, Omen, REC, Pozwól Mi Wejść (szwedzką wersję, oczywiście), choć to specjalnie horrorem nie jest. Dalej Mgła, Lśnienie, Obcy 1-3, Nosferatu - Symfonia Grozy... I jeszcze nasza polska Wilczyca. :x Ogólnie rzecz biorąc, w horrorach szukam przede wszystkim klimatu, nie hektolitrów krwi...

Link do komentarza

U mnie na pewno Egzorcysta - film świetny chociaż już stary jak świat :P Nie wiem czy serię Obcy można pod horror zakwalifikować ale jeśli tak - to jak u Airlick'a - części od 1 do 3 Heh kolejne podobieństwo - nie cierpię horrorów w których nie ma nic poza krwią i flakami. Takim dobrym tego przykładem jest seria Oszukać przeznaczenie czy jakoś tak - dla mnie kompletna beznadzieja

Link do komentarza

Że też nikt jeszcze nie pisał o "The Thing" z 1982...

Oprócz tego, to jeszcze:

- Milczenie Owiec

- 28 dni później

- Świt Żywych Trupów

I na deser, komedia: Black Sheep xD

Dołączona grafika

Wrzuciłbym linkiem do trailera, ale zawiera trochę flaków. Musicie więc sami poszukać na YT :P

Ewentualnie jeszcze: Dead Snow. Też TAK głupi, że aż śmieszny:

Dołączona grafika

Link do komentarza

Ja szczerze mówiąc to Egzorcyzmy Emily Rose nie uznaję jako horror. Seria Obcy jest dość ciekawa ale nie powala. Jeżeli chcecie coś strasznego to idźcie do kina 5D i obejrzyjcie Koty i Duchy. Sam w sobie ten krótkometrażowy film nie jest zbyt straszny ale efekty naprawdę robią swoje. Zgadzam sie także z przedmówcami i polecam Silent Hill.

Link do komentarza

Ludzka Stonoga - totalne dno, jedyny plus tego filmu to innowacyjny pomysł na zadawanie śmierci :D Rec 3 - AGRH, bo dwóch świetnych częściach nagle taki nóż w plecy. W pewnym momencie chciałem po prostu wyjść z kina z powodu zażenowania I właściwie najnowsze Piły też schodzą na psy...

Link do komentarza

Dobry horror to dla mnie film z jakąś zagadką, która nie sprowadza się do problemu, skąd wyskoczy następny zombiak lub w jaki sposób zostanie rozczłonkowany następny bohater oraz taki po którym strach pójść w nocy do łazienki :3

Lustra, Ring, Paranormal Activity, REC, Event Horizon... jak mi się coś jeszcze przypomni naprawdę dobrego to napiszę. Poza tym niektóre z tych, które były wcześniej wymieniane, choć części nie zaliczyłbym do gatunku "horror" ;P Chyba spróbuję sobie oglądnąć Silent Hilla bo już dużo osób mi polecało...

Jeśli chodzi o Oszukać przeznaczenie czy inne Piły - fajnie się pogapić i czasem nawet pośmiać czy tam popatrzeć na barwne (zwykle czerwone) efekty i malowniczo rozrzucone flaki :heart: ale na pewno to nie są dobre filmy moim zdaniem a tym bardziej dobre horrory... No może Piła 1 i Oszukać Przeznaczenie 1 - bo pierwsze części i pomysł był świeży.

P.S. Ludzką stonogę obejrzałem z ciekawości. Wytrzymałem całe 50 min zanim zacząłem przewijać do końca. Są jakieś granice...

Link do komentarza

Też straszny jest trochę horror ,,Zombies''.Nie wiem czy ktoś oglądał,taki o dzieciach zombie.Nie są zbyt straszne ,ale ich oczy są creepy.Mają trochę oczy jak ten gościu na takich obrazkach.Wystarczy wejść na google grafikę i wpisać Zalgo i te dzieci mają podobne oczy jak to coś.

Link do komentarza

Czerwona róża, Paranormal activity 1-3, Paranormal entity, pokój 1480, dzieci kukurydzy, bunkier oraz bunkier ss, kobieta w czerni, naznaczony, ostatni egzorcyzm, udręczeni, widmo, zakonnica, ring (wszystkie). To wszystko co mam na kompie, wszystkie polecam. Napisałbym więcej ale nie chce mi się przypominac a jest tego duuużo :D

Link do komentarza

Osobiście polecam Paranormal Activity, Creepy hide-and-seek, Oko, Serbski film (nie wiem, czy można to podciągnąć pod horror, ale potwornie mocno "rysuje głowę", zdecydowanie nie uznałabym go za "ulubiony"), Klątwa, Udręczeni, REC, Lustra i oczywiście dostępną na youtube serię "Marble Hornets".

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...