Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja pierwsza.


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie ponownie.
 
Ostatnimi czasy wpadłem na pomysł, żeby wyciągnąć coś jeszcze z tematu konkursu literackiego. Tak pojawił się pomysł, by zaproponować nową, eksperymentalną formę tej zabawy.
 
Przed Wami - "Pod gradobiciem fików"!
 
Na czym ma to polegać?
 
Uczestnicy dostają 10 zagadnień. Może być to wybrany temat, może być to zwyczajny tag. I co mają z nimi zrobić? Otóż, w wyznaczonym czasie mają napisać krótkie opowiadania na przynajmniej trzy z nich. Które? To już ich wybór. Opowiadania mogą, choć nie muszą się ze sobą łączyć. Po upływie wyznaczonego terminu osoby, które przedstawią przynajmniej trzy teksty zostaną poddane ocenie przez skład sędziowski.
 
Początkowo chciałem dać na to dwa tygodnie, jednak skoro mamy tu do czynienia z edycją eksperymentalną, to przedłużę ten czas do niemal miesiąca.
 
Skoro przedstawiłem początkowe założenia pora na standardowe ględzenie, zwane inaczej regulaminem.
 
1. Limit słów - po 1500 na JEDNO opowiadanie.
 
2. Czas oddawania prac - 05.04.2015 23:59:59
 
3. Opowiadania muszą być w klimanie MLP
 
4. Formatem obowiązującym jest wysłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 opowiadanie. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, tak więc proszę pamiętać o wyłączeniu opcji edycji/komentowania aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można opublikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

 

5. Wszystkie swoje prace proszę umieszczać w jednym poście, edytując go w razie potrzeby.
 
6. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

 

7. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia.

 

Skład sędziowski: SPIDIvonMARDER, Dolar84

 

Zagadnienia (po pięć od każdego z sędziów):

 

1. Maszyna - jeszcze jeden członek załogi

2. Comedy

3. Wszystkie Pegazy są szalone

4. Uczennica Luny

5. Dark

6. Zastrzelić gryfa, byle jakiego...

7. Batpony: Okruchy Życia

8. Ku chwale Słońca!

9. Cwałować albo nie cwałować - oto jest pytanie!

10. Sztuka rozmowy

 

Jako, że najpewniej wyjaśniłem wszystko nazbyt chaotycznie to zadawajcie pytania do woli - na wszystkie postaram się odpowiedzieć.

 

Skoro wszystko zostało powiedziane, to życzymy Wam powodzenia i liczymy, że nazwa konkursu okaże się adekwatna do ilości nadesłanych prac.

 

Let the chaos begin!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, nie ma co. Zastanawia mnie na razie tylko jedno, mianowicie sposób liczenia punktów. A konkretnie, to jak ilość opowiadań wpływa na ocenę końcową (liczy się najlepsze, średnia ze wszystkich, czy jakiś inny sposób wyłonienia zwycięzcy?)

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A konkretnie, to jak ilość opowiadań wpływa na ocenę końcową (liczy się najlepsze, średnia ze wszystkich, czy jakiś inny sposób wyłonienia zwycięzcy?)

 

Ilość opowiadań NIE wpływa na ocenę końcową. Nieważne czy napisze się 3 czy 10. To zależy tylko od Was ile napiszecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Limit słów - po 1500 na JEDNO opowiadanie.

Czyli co każde opowiadanie ma mieć równo po 1500 słów, czy do tego limitu? Jeśli równo, to trochę dla mnie trochę niefajnie.

Czyli jak rozumiem wybiera się minimalnie trzy tematy i piszę się do każdego z nich opowiadanie. Jeśli to tak działa to jasne i klarowne, można się zabawić i popisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co każde opowiadanie ma mieć równo po 1500 słów, czy do tego limitu? Jeśli równo, to trochę dla mnie trochę niefajnie.

Czyli jak rozumiem wybiera się minimalnie trzy tematy i piszę się do każdego z nich opowiadanie. Jeśli to tak działa to jasne i klarowne, można się zabawić i popisać.

 

W regulaminie nie ma nic o dolnym limicie słów, limity zawsze były tylko na maksymalny wordcount.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery wybrane, fabularnie łączą się ze sobą... może być ciekawie :)

 

PS. Czy tytułowy "Batpony" musi być tym serialowym (zajadać się jabłkami), czy mogę skorzystać z tagu [Crossover] i zmienić Batpony w... czy muszę dodawać coś więcej?

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy tytułowy "Batpony" musi być tym serialowym (zajadać się jabłkami), czy mogę skorzystać z tagu [Crossover] i zmienić Batpony w... czy muszę dodawać coś więcej?

 

Interpretacja wszystkich tematów jest absolutnie dowolna. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia :D Dla uściślenia - tam gdzie są podane tematy dobór tagów jest zasadniczo dowolny. Tam gdzie są podane tagi to Wy wymyślacie temat trzymając się podanego tagu.

 

 

 

Czyli co każde opowiadanie ma mieć równo po 1500 słów, czy do tego limitu? Jeśli równo, to trochę dla mnie trochę niefajnie.

 

Tutaj dokładnie tak jak powiedział Poulsen. Podany jest wyłącznie górny limit, dolnego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie daje mi spokoju "minimum 3 opowiadania". Jak to ma być oceniane? Weźmiecie pod uwagę całokształ niezależnie od ilości? A może zrobicie jak mój ulubiony prowadzący - ocenicie wszystkie opowiadania osobno, a do ostatecznej oceny będą się liczyć tylko te które uzykały najwyższą notę?

 

Swoją drogą, może być niezwykle ciekawie. Między innymi dlatego, że zdążyłem zauważyć, iż sędziowie nierzadko mają odmienne zdania na rozmaite tematy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy napisać po trzy opowiadania o trzech tematach w sumie (po jednym temacie na każde opowiadanie), czy trzy opowiadania realizującym przynajmniej jeden temat, lecz się niepowtarzający we wcześniejszych, czy jak?

 

- A może jedno o trzech tematach? - powiedziała Derby Hooves  :derp3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wciąż nie daje mi spokoju "minimum 3 opowiadania". Jak to ma być oceniane? Weźmiecie pod uwagę całokształ niezależnie od ilości? A może zrobicie jak mój ulubiony prowadzący - ocenicie wszystkie opowiadania osobno, a do ostatecznej oceny będą się liczyć tylko te które uzykały najwyższą notę?

 

Ocena ostateczna będzie oparta na całokształcie niezależnie od ilości. To ile kto napisze to już jego prywatna sprawa. Ale osobne oceny i recenzje będą dla każdego z osobna.

 


Mamy napisać po trzy opowiadania o trzech tematach w sumie (po jednym temacie na każde opowiadanie), czy trzy opowiadania realizującym przynajmniej jeden temat, lecz się niepowtarzający we wcześniejszych, czy jak?

 

Masz dziesięć tematów. Wybierasz z nich minimum trzy. Na każde z tych trzech (lub więcej) piszesz opowiadanie, które może acz nie musi łączyć się z pozostałymi tekstami. Ale nie można zrobić tak, że weźmie się tematy dla przykładu 1, 5 i 6 i na ich podstawie jedno opowiadanie napisze. Tak nie przejdzie.

 


Derby Hooves

 

Napisz tak w opowiadaniu a masz u mnie zagwarantowane 0 punktów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja wszystkich tematów jest absolutnie dowolna

Tutaj jeszcze dodam, że w serialu jako tako nie ma takiego pojęcia jak "batpony", widzimy jedynie dwójkę bardzo zagadkowych klonów, o których nie mamy żadnych informacji. twórcy też nie bardzo rozwiali mgłę tajemnic tych postaci, a komiksy to nie serial.

Zatem już chociażby z tego powodu interpretacja tematów jest całkowicie dowolna. Zresztą... od razu odpowiem i na inne pytania... pośród wytycznych nie ma nigdzie zaznaczone, że trzyma trzymać się jakiegokolwiek kanonu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałby kto, że będziesz miał Dolarze, po Oskarach (czy raczej w trakcie, huehue), dość gradobicia fików...

 

O losie, człowiek chce się poświęcić nauce, a tu z takim czymś wyjeżdża... Trzy konkursy, ktoś tu ma za dużo wolnego czasu.

Jeśli partycypanci tego konkretnego, pod którym piszę, zepną się i wyszmarzą teksty na co najmniej połowę tematów, zrobią się z tego Oskary w wersji mini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa napisane, we wczesnej wersji, więc zapewne zdążą się jeszcze z kilkanaście razy pozmieniać, ale mam pytanie.

Otóż, zamieszczając opowiadania trzeba podawać, którego tematu one dotyczą czy nie?

 

W sumie, jest to dosyć oczywiste, ale z doświadczenia wiem, że czasem lepiej zapytać. To co jest oczywiste dla mnie, nie zawsze takim jest dla drugiego człowieka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zacznę umieszczać wszystkie opowiadania (a docelowo będzie ich 5) na wszelki wypadek dopytam o kwestię tagów. Czy są jakieś wytyczne dotyczące ich w jakości lub ilości? (oczywiście poza tą, ze nie może być wśród nich gore i clop), czy jest to kwestia dowolna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...