Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja pierwsza.


Dolar84

Recommended Posts

Zaliczyłbym się do tej drugiej połowy, bo przy takim tagu ( i limicie 20 tys) spróbowałbym czegoś ambitnego, choć prostego. Zaś przy limicie 1500 musiałbym ostro pogłówkować. Niemniej moim zdaniem warto by było dostać taki motyw przewodni (albo zakazać tagu random)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Random to zło, wybór dla leniwych ludzi którym się nie chce napisać czegoś z sensem, liczących na łatwe przyciągnięcie zaiteresowanie publiki: "przeczytam no bo randą, pewnie będzie śmiesznie lolololol".

Oczywiście, to maja prywatna opinia.

ps. ale i tak to ja mam rację :)

Edytowano przez Poulsen
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIE to zło, Random to zło, Romans to zło, SOL to zło... Wymieniać mogę bez końca, ale wychodzi pewna zależność. Coś co nie jest Gore i Dark, to zło...

 

Co do randoma. Dolar napisał najlepiej, bo by random śmieszył, musi trafić w odpowiednią grupę osób, a licząc, że jeszcze ma być zrozumiały dla

postronnych, to jest wyzwanie. Bo kto załapie "Time flies like an arrow, fruit flies like banana", jeśli nie siedzi w pewnym środowisku wielbicieli Kileana? Albo "SPAAAAAAAAAACEEEE"? Random jest sztuką samą w sobie, o ile jest przemyślany, dobrze dobrany i co najważniejsze - smaczny. Jeśli z kolei ktoś idzie w to, co Poulsen napisał (nawalenie głupot bez ładu i składu), to nie jest Random, a Shitdom.

 

Co do zakazywania czy robienie problemów jakiemuś tagowi. Ja np z chęcią zakazałbym krwi czy przekleństw w fikach i co - byłby Huragan Fekaliów "Klatryna" o to. Może zamiast zakazywać czy nawet sugerować "prohibicję", dajmy z tym spokój i pozwólmy (oczywiście po kontroli jakości) rozwinąć skrzydła każdemu? Kto chce, napisze randoma o śpiewającym Taco w rękach Sonaty, co opowiada historię jak był kurczakiem/krową czy czymkolwiek, a inny opisze zeznania Sonaty po morderstwie Adagio, bo zjadła ostatniego Taco i czeka ją "sala śmierci". Po prostu wolność słowa, ale w normach, które nie przekraczają granic.

Edytowano przez M.a.b
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do zakazywania czy robienie problemów jakiemuś tagowi. Ja np z chęcią zakazałbym krwi czy przekleństw w fikach i co - byłby Huragan Fekaliów "Klatryna" o to.

 

Przypominam że było kilka edycji konkursu w których był zakaz stosowania przemocy fizycznej. No i jakoś nikt (z wyjątkiem Foleya :D) na to specjalnie nie narzekał. No może jeszcze Bester bo nie mógł za bardzo nic wybuchać :D

 


Dobry random paradoksalnie odznacza się logiką ukrytą pod przykrywką bezsensu.

 

Niekoniecznie - czasami jest to bezsens dla bezsensu ale wtedy tym bardziej musi być zaplanowany w sposób idealny. Ciężka sprawa.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się akurat nie zgodzę - jak dla mnie MP to wręcz idealny przykład fenomenalnie skonstruowanego randomu. Przemyślanego, zaplanowanego i celowego, ale nadal randomu. A ten kontrast głębokiego sensu w bezsensie jest jednym z elementów ich uroku.

 

ALBATROS! ALBATROS!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z randomami jest jak z pozostałymi tagami. Jeżeli masz pomysł i warsztat (czasem może starczyć wyłącznie szczęście) to wyjdzie ci coś dobrego, jeżeli nie... no cóż. Violence można napisać o tym, jak się tłuką dwie armie i tyle. Shipping o randce. Slice of Life? opisać ubiegłe wydarzenie we własnym życiu. Dark? ostatni koszmar. Każdy tag może stać się podstawą dla arcydzieła, bądź kiczu. Zależy, czy pójdziemy na łatwiznę, czy też nieco popracujemy nad projektem. To kwestia indywidualna autora, nie gatunku.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd, Spidi. Random opiera się na planowym i logicznym bezsensie. Nie musi wcale być komedią. Randomem są moje Rosiczki - rośliny które zaczynają myśleć i postanawiają dokonać przewrotu. Przecież to nie ma sensu. Żadnego.

 

Ale randomem już nie nazwałabym takiego Atutu Spike'a, w którym w zasadzie bezsensu nie ma. To po prostu komedia opierająca się na paranoicznym charakterze Twilight i dwuznacznościach.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...