Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja pierwsza.


Dolar84

Recommended Posts

Zdecydowanie za dużo tych konkursów :rainderp: Jeszcze trzeba napisać coś na Mój Mały Fanfik...

 

1. Piknik [i tak nikt tego nie przeczyta][Mordeczowe][Pamiętniki Kota Mazzera][sad] (~1 000 słów) - realizowany temat Batpony: okruchy życia

2. Ostatnie milczenie [i tak nikt tego nie przeczyta][Mordeczowe][szkatuła][slice of Life] (~1 000 słów) - realizowany temat Sztuka rozmowy

3. Sadyzm [i tak nikt tego nie przeczyta][Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][Dark] (~1 500 słów) - realizowany temat Dark

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Otóż, w wyznaczonym czasie mają napisać krótkie opowiadania na przynajmniej trzy z nich. Które? To już ich wybór.

 

Chwila... zatem chodzi tutaj o trzy opowiadania na wybrane tagi, czy że jedno opowiadanie ma zawierać trzy wybrane tagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar, wybacz jeśli cię uprzedziłem. 

 

Masz napisać:

 

- trzy opowiadania

- drugi i piąty "temat" to obowiązkowe tagi, a nie tytuły. Możesz dodać inne tagi, ale odpowiednio: comedy lub dark muszą być. 

- w pozostałych masz niemal pełną dowolność (regulamin).

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może być to wybrany temat, może być to zwyczajny tag. I co mają z nimi zrobić? Otóż, w wyznaczonym czasie mają napisać krótkie opowiadania na przynajmniej trzy z nich

Podkreślenia moje.

 

Dokładnie oto chodzi, aby napisać trzy teksty. Każdy z nich musi być pod jednym z 10 zagadnień. Zagadnieniem jest ALBO temat, ALBO tag, a więc:

 

-w TEMATACH musisz napisać... na temat :crazytwi:, tagi dowolne;

-w TAGACH musisz umieścić dany tag, a temat i inne tagi są dowolne, z wyjątkiem gore i clop.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co męczyć teoriami. Po prostu zrób jak Mordecz, może poza tagami typu [i tak tego nikt nie przeczyta <bo Dolar przeczyta na pewno, a ja też mam nawyk sprawdzania konkurencji  :rdblink:>], czy [mordeczowe]. Lista tagów nawet była gdzieś na forum, a dokładniej tu: 

:yay:  yay.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy:

Temat - "Sztuka rozmowy" (potraktowany dosłownie, czyli opowiadanie jest przegadane):
Obrady[Comedy][Dialog]
Liczba wyrazów - 1 411;

Temat - "Batpony: Okruchy Życia":
Tułacz[slice of Life][Dark][sad]
Liczba wyrazów - 1 327;
 

Temat - "Dark":

Rytuał[Dark][sad]

Liczba wyrazów - 1 109;

 

Temat - "Uczennica Luny":

Przemiana[Dark][sad]

Liczba wyrazów - 1 236;

 

Temat - "Maszyna - jeszcze jeden członek załogi":

Przebudzenie[sci-Fi][Dark][sad]

Liczba wyrazów - 1 498;

 

Początkowo napisałem trzy, niezwiązane ze sobą opowiadania, ale później pomyślałem sobie, jakby je tu połączyć w jedną całość. Tak wyszło opowiadań 5, tworzących "spójną" całość. Mam nadzieję, że wyszło lepiej niż gorzej, ale to się okaże.

Miłego czytania życzę :)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się uporałem z opowiadaniami:

 

1. Maszyna - jeszcze jeden członek załogi:

Wondermachine [sci-Fi] [Machine] (1494 słów)

4. Uczennica Luny:

Czas na zadanie [slice of life][sad] (1068 słów)

5. Dark:

Heavy Rain in Ponyville [Crossover][Dark][sad] (1327 słów)

 

Jeśli o mnie chodzi to taka formuła mi się bardzo podoba. Łatwo w niej znaleźć coś dla siebie, długość opowiadań też mi odpowiada. Mam tylko nadzieję, że Word dobrze policzył mi słowa i nie przekroczyłem limitu.

To tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikuję, nim się rozmyślę. Skoro Dzielna Do się nie podobała, postanowiłem wrzucić do gara zupełnie inną mieszankę przypraw.

 

 

Maszyna - jeszcze jeden członek załogi [Dark (mam nadzieję, że to nie problem, jeśli używam tagu z listy, pomimo że realizuję już wątek maszyny)]

Stacja

 

[Comedy] [Random]

Lisensefe - Ciekawe, ile osób zrozumie.

 

Uczennica Luny [sad] [Violence]

Tanit

 

A teraz przerwa z opowiadankami. Do matury nawet nie kuś kolejnymi edycjami. Życzę miłego sprawdzania, mimo iż uczestników nie trzeba wielu, to zaiste znajdziesz się pod wymarzonym gradobiciem fanfików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie znam kontekstu, ale jak można nie lubić Dzielnej Do?

 

Jemu nie tyle chodziło o samą postać, co o moje opowiadanie. Ale cóż, nie żałuję, kiedyś trzeba pisać o prostej problematyce, nie tylko o ,,żyć, czy od razu się zabić?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam... czytajcie regulamin. I nie dodawajcie od siebie nic do niego.

 

Czy jest napisane cokolwiek o postaciach kanonicznych? Nie. Tak więc nie ma wymogu, żeby takowe występowały.

 

A co do tego powyżej to już drugie albo trzecie pytanie o takiej treści... mercy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, prezentuję pierwszy z fików konkursowych. Na wstępie zaznaczę, że wszystkie będą ze sobą powiązane, a cała seria to satyra sytuacji fandomowej i nie ma na celu obrażenia nikogo, dlatego do lektury należy podchodzić z dystansem.

 

1. Temat: Dark

Tytuł: Festung Breslau

https://docs.google.com/document/d/1I6dvvdGSl96vqwetu0Xid0TtGY9UbDx0nZEgakUC7oY/edit?usp=sharing

 

2. Temat: Comedy

Tytuł: Wiosna Kuców

https://docs.google.com/document/d/1rSRZag5Nl7fylLh0f8j400_OFAewTNfEXgXg-Uougjo/edit?usp=sharing

 

3. Temat: Zastrzelic gryfa, byle jakiego...

Tytuł: Schelswig-Holstein

https://docs.google.com/document/d/1h58q2uAp1tlQOF-_ZgWzmrLTHT5oCEhT1r-Q9CpqsUg/edit?usp=sharing

Edytowano przez Cahan
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora pokatować Jury moim kompletem fanfików. Jest to seria sześciu odcinków pod wspólnym tytułem: ,,The power of Nine Thousand". Tytuł ten ma znaczenie symboliczne i nie jest związany z treścią a raczej z faktem, ze każdy z 6 fanfików ma dokładnie 1500 słów (według worda 2014 i 365). Należy je czytać w podanej kolejności gdyż w innym wypadku może być problem z ich sensem. 

 

Przed lekturą skonsultuj się z psychologiem lub psychiatrą gdyż fanfiki konkursowe czytane w nadmiernych ilościach mogą zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu. Autor nie poczuwa się do odpowiedzialności za uszczerbek na twoim zdrowiu psychicznym, chęć zjedzenia klawiatury, nerwicę, depresję i inne choroby, które mogą wystąpić podczas lektury.

 

a zatem oto seria the power of nine thousand

 

odcinek 1 [comedy][seria][szafa] Temat: Comedy

 

odcinek 2 [comedy][seria][szafa] Temat: Zastrzelić gryfa byle jakiego

 

odcinek 3 [comedy][seria][szafa] Temat: Uczennica Luny

 

odcinek 4  [comedy][war][seria][derby] Temat: Maszyna, jeszcze jeden członek załogi

 

odcinek 5 [comedy][seria][life] Temat: Batpony slice of life

 

odcinek 6 [dark][seria] Temat: Dark

 

Z tego miejsca współczuję wszystkim, którzy będą to czytać i jednocześnie życzę powodzenia uczestnikom, niech wygra najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co, ale wrzucam tu te nędzne wypociny. Weźcie do serca moją radę, dzieci: za konkurs zabierajcie się od razu.

 

1) "Najlepsza Przyjaciółka"  [dark][sad] - opowiadanie w kategorii Dark.

2) "Klacze-gracze" [comedy][random] - opowiadanie w kategorii Comedy.

3) Pewna mała klaczka [sad] - opowiadanie w kategorii Sztuka rozmowy.

 

Oh, God... What have I done...?

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w ostatniej chwili:

 

7. Batpony: Okruchy życia: "Nieumarły"

 

5. Dark: "Wybór"

 

10. Sztuka rozmowy: "Dzwonnica"

 

Zanim przeczytasz:

 

- Opowiadania radze czytać w zamieszczonej kolejności, ponieważ wątki z jednego są kontynuowane w następnym.

 

- Większość z moich opowiadań działo się w krainie, którą nazwałem Dalaran. Niedawno jednak odkryłem, że takaż nazwa już istnieje, toteż przechrzciłem ową krainę na "Danstir". Nic poza tym  nie uległo zmianie.

 

Przyjemnego czytania życzę!   

Edytowano przez Nyxgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...