Skocz do zawartości

[Wywiad] Uszatka


BiP

Recommended Posts

Dzisiaj mamy okazję powitać naszą forumową graficzkę, Uszatkę która zgodziła się na udzielenie wywiadu Znaczkowej Lidze :cmc:

Phinbella, BiP, Gość.

 

Wyobraź sobie. Masz kartkę przed sobą i możliwość narysowania jednego przedmiotu symbolizujące twoje marzenia. Co narysujesz?

 

Nie jest to łatwe. Marzeń mam wiele i są one dosyć rozbieżne. Przedmiot, który by je symbolizował, co by to mogło być...wiem. Motyl. Piękne, delikatne stworzenie, które samo w sobie może symbolizować spokój o jakim marzę. Na jego skrzydłach widnieją wzorki układające się w pióro symbolizujące sukcesy w pisarstwie, serce symbolizujące szczęśliwy związek, podkowę jako oznakę szczęścia samego w sobie oraz płomyka magii symbolizującego te marzenia, które nie są w stanie się spełnić. 

 

Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

 

 By ludzie w końcu zrozumieli, że egoizm i nienawiść do niczego nie prowadzi i wyzbyli się ich. 

 

 Jeśli byś musiała umrzeć.. to w gronie bliskich czy w samotni?

 

W gronie bliskich. Samotna śmierć byłaby smutna i w pewien sposób przerażająca. Choć śmierć sama w sobie przeraża. Przynajmniej mnie. 

 

 Czym byłby świat bez zła? Czy sądzisz, że mimo iż jest destrukcyjne jest nieodzowną częścią świata, ludzi?

 

 Zło niestety jest potrzebne. Gdyby ze świata zniknęło wszelkie zło, to ludzie zapomnieliby czym jest dobro. Popadliby w rutynę, byliby tacy...nijacy. Niektóre jednostki powinny być złe. Ale tylko niektóre, a nie tak jak jest teraz. 

 

Odkryłaś ostatnio jakąś ciekawą stronę w Internecie? Na jakich stronach spędzasz najwięcej czasu?

 

 W sumie to nie. Nie odkryłam żadnej ciekawej nowej stronki. Najchętniej siedzę na forach choć obecnie nie znalazłam żadnego lepszego niż mlppolska. Lubię też przeglądać od czasu do czasu youtube, gram w Howrse i PokeLife oraz prowadzę swoje blogi chociaż prawie ich nie reklamuję i w zasadzie nie zajmują mi wiele. I jest jeszcze deviantArt oraz nk. Na nk siedzę tylko i wyłącznie by pisać rpg na koncie fikcyjnym. Jakoś tak wygodnie mi się tam pisze. 

 

Jaka jest najzabawniejsza rzecz, w jaką wierzyłaś jako dziecko?

 

Że jeśli będę jadła owoce i modliła się codziennie do Boga to nigdy nie umrę   :squee:

 

O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mógłbyś dyskutować godzinami?

 

 Najbardziej lubię rozmawiać na tematy dotyczące jakiejś zajawki z przyjaciółmi. Czyli tematy takie, których nikt poza nami nie zrozumie. Ale lubię też filozofować, rozmawiać o książkach, które czytałam. Myślę, że tyle. 

 

 Ludzie mówią, że najważniejszy jest charakter. Dlaczego tylko mówią, a tak naprawdę przywiązują ogromną wagę do wyglądu? Nie lepiej od razu "przyznać się" do patrzenia na wygląd drugiego człowieka?

 

 Część ludzi po prostu chce być uważana za lepszych, mądrzejszych, bystrzejszych. Mówią tak wiedząc, że to nieprawda. Reszta po prostu nie potrafi inaczej. Wpływ otoczenia jest zbyt wielki. Od dziecka wpaja się nam, że to jest złe, a to dobre i ciężko nie zwracać w ogóle uwagi na wygląd jeśli np. ciągle się słyszało, że "wstrętny grubas", "gówniarski punk" i tak dalej. 

 

Czy twoim zdaniem wiek ma wpływ na odpowiedzialność?

 

 Ma. Odpowiedzialności uczymy się z wiekiem. Lata dziecięce (do 14/15 roku życia) to lata kiedy wszystko poznajemy, popełniamy mnóstwo błędów i uczymy się na nich. Potem mamy te kilka lat na ogarnięcie się, przypomnienie sobie lekcji z poprzednich lat. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale zazwyczaj wiążą się z zajętymi rodzicami bądź patologią w domu kiedy to np. starsza siostra opiekuje się młodszym bratem bo rodzice nie mają czasu. 

 

 Mam nadzieje, że pytania nie są zanudzające. Jestem bardzo ciekawa twojego toku myślenia. 

 

Nie są zanudzające. Powiedziałabym, że całkiem ciekawe bo można nieco pofilozofować ^^ 

 

Co sprawiło, że zostałaś fanką MLP?

 

 Moje przyjaciółki wspomniały, że nowe MLP stało się bardzo modne i jest fajne. Zainteresowałam się, obejrzałam i mi się spodobało. Potem sympatia do serialu powoli się rozwijała aż wybuchła, gdy znalazłam pewne forum ^^ (nie to, to znalazłam później)

 

Co byś zmieniła na forum, gdybyś mogła?

 

Oj trochę bym zmieniła. Na pewno nie podoba mi się podejście moderatorów. Są tak sztywni jakby im ktoś wsadził kołki w tyłki, a za trollowanie, wyzywanie i prowokowanie przez moda to bym takiego moda stanowiska pozbawiła i tyle. Więcej luzu. Mniejszy nacisk na offtop. Czasami nie jest zły. Zero tolerancji dla chamstwa. Ban za takie coś i tyle. A chamstwem jest dla mnie wyzywanie, pisanie czegoś typu "murzyni kradną" albo "homoseksualiści są chorzy i trza ich leczyć" (Pomyślcie sobie co czuje taka osoba, kiedy to czyta. Bo mi to się bardzo przykro robi.) I jeszcze offtop powinien być w działach kucykowych, a tematy +18 dostępne w odpowiednim dziale. Choć z tego co słyszałam kwestia +18 nie zależy od administracji. 

 

 Jaką postać z serialu najbardziej lubisz?

 

Nie zdołam wymienić tylko jednej. Najbardziej lubię Whooves'a, Fluttershy, Sombrę, Celestię i Discorda. 

 

 Jakie lubisz filmy, gry i muzykę?

 

Filmy to zdecydowanie animacje (np. Król Lew, Jak wytresować smoka, Bambi 2, Rio) oraz horrory, ale tylko te mistyczne. Piły, zombie i tym podobne mnie w ogóle nie interesują. Tylko duchy, demony, opętania. 

Gry to w szczególności RPG i survival horrory. W survival horrorach zależy mi na klimacie strachu, skradaniu się i chowaniu. Bohater ma być słaby i pozbawiony możliwości obrony przed wrogami. W RPG natomiast cenię sobie fabułę, a najmniej interesują mnie walki. 

Muzyka różna. Ostatnio głównie soundtracki, ale lubię też utwory w stylu tych wykonawców: Nightwish, Nickelback, Within Temptation, 30 seconds to Mars oraz piosenki z bajek (MLP, Disney, Dreamworks)

 

Czy zdażyło Ci się kiedyś ostro pokłócić z kimś na forum? 

 

Pokłócić owszem, ale czy ostro...chyba nie. Zazwyczaj nim kłótnia rozpocznie się na dobre zostaje usunięta przez modów ^^

 

Opowiesz o historii swojego nicku?

 

Chciałam nazwać się słowem, które miałoby jakiś sens. Lubię ptaki więc zdecydowałam się, że będzie to ptak. Szukałam w różnych językach. Brałam pod uwagę jaskółki, pawie, łabędzie, ale w końcu przypomniałam sobie niesamowicie słodką sowę z zoo - uszatkę. I oto cała historia c: 

 

Podoba Ci się funkcja Grafika?

 

Podoba. Co prawda wiele jeszcze nie zrobiłam, ale tworzenie awardów jest całkiem przyjemne. Poza tym to miłe, gdy coś tworzysz, a innym się podoba i potem możesz oglądać swoje dzieła pod avatarami userów ^^ 

 

W imieniu Znaczkowej Ligi, dziękuję za wywiad i poświęcony czas.

:cmc: pozdrawiają! 

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Uszatka powróciła, przynajmniej jako grafik. Mimo, że nie za wiele z nią rozmawiałem, to uważam, że bardzo fajna z niej osoba.

Wywiad bardzo ciekawy.

Czy tylko ja uważam, że Uszatka byłaby bardzo dobrym modetatorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:shock:

Hmm, ja pisałem to na ciemnym stylu i tutaj jest ok... 

 

 

To dlatego, że skopiowałeś (zapewne) odpowiedzi i nie kliknąłeś usuń formatowanie. Pozostało skopiowane z ciemnego stylu tło. Jest tak we wszystkich wywiadach, które dzisiaj zamieściłeś. Musisz albo pisać od nowa wszystko, albo po skopiowaniu zaznaczyć tekst i kliknąć "usuń formatowanie". 

 

Poprawione.

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...