Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XIV "Out of character"


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie!

 

Skoro mamy już edycję specjalną i eksperymentalną to wypadałoby ogłosić również zwykłą. Tym razem mam dla Was ciekawy temat: "Out of character". Lubię brzmienie tej nazwy po angielsku, a niestety nie mamy dobrego polskiego odpowiednika (lub ja go nie znam). O co chodzi? To wyjaśniam w drugim punkcie poniżej. Ale nie zabieram więcej czasu ględzeniem i przechodzę do standardowych (i tych niestandardowych też) formułek:

 

1. Limit słów - 800. Każde opowiadanie zostanie sprawdzone w wordzie, więc nie ufacie zanadto licznikom słów z google docs i im podobnych.

 

2. Temat - jak w nazwie. "Out of character". Wybieramy jedną (lub kilka) postaci znanych z kanonu (serial/komiksy/książki) i przedstawiamy w zupełnie odmienny sposób od tego wymyślonego przez twórców. Niech zupełnie nie będzie sobą. Warunkiem jest to, że musi mieć charakter stworzony przez twórców, więc nie można wziąć sobie postaci z jakiegoś fanfika.

 

3. Wyznaczone tagi - dowolne zarówno w ilości jak i typie. Dla porządku - tagi [Gore] i [Clop] są zakazane. Tagi autorskie są dozwolone. Tagi obowiązkowe NIE wliczają się do tagów i nie trzeba ich tutaj w ogóle zamieszczać.

 

4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

 

5. Czas oddawania prac: 24.03.2015 23:59:59

 

6. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. W związku z tym proszę wyłączyć w google docs opcję edycji/komentowania, dopóki prace nie zostaną ocenione a wyniki podane.

 

7, Przed przystąpieniem do konkursu proszę zapoznać się z Regulaminem (część punktów się powtarza z tym co tu jest, wiem, jednak i tak nalegam na jego lekturę).

 

8. Prace które nie zostaną prawidłowo otagowane, przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

 

9. Zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane na łamach "Equestria Times" (w przyszłych numerach).

 

10. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia oraz regulamin.

 

Skład sędziowski - Hoffman, Dolar84

 

Zachęcam do dokładnej lektury wszystkich powyższych punktów i samego Regulaminu oraz nie sugerowanie się tym co znacie z innych edycji - w każdej obowiązują różne reguły. Nie dawajcie nam powodów, byśmy musieli Was dyskwalifikować.

 

Na tym skończymy formalności. Jeżeli macie jakieś pytania - zadawajcie je w temacie. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i liczymy, że jak zwykle przysypiecie nas dużą ilością prac.

 

 

Let the chaos begin!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagroda Masochisty Roku 2015 wędruje do... <tu dramatyczna pauza, choć i tak wiadomo o kogo chodzi>

Ze wszystkich edycji ta podoba mi się najbardziej. Ale taki natłok, że... Ciekawe które wyniki będą prędzej: wszystkie z tych trzech konkursów czy z Oskarów...? :ming:

EDIT: "3. Wyznaczone tagi - dowolne zarówno w ilości jak i typie. (...) Opowiadanie MUSI mieć trzy tagi." --- To w końcu jak? :rainderp:

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie z tych trzech konkursów czy z Oskarów...?

Przecież oskary zostały porzucone, nie będzie wyników.

 

Teraz stwierdzam to oficjalnie, Dolar to masochista :v Natomiast tematyka konkursu całkiem ciekawa, podoba mi się, zastanowię się nad udziałem, bo czemu nie?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foley, że jeśli n - liczba tagów, to n większe bądź równe 3.

Fraza "dowolne w ILOŚCI i typie" oznacza, że zezwala zarówno na jeden, jak i pięć czy osiemdziesiąt :rainderp:

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: "3. Wyznaczone tagi - dowolne zarówno w ilości jak i typie. (...) Opowiadanie MUSI mieć trzy tagi." --- To w końcu jak?

Foley, że jeśli n - liczba tagów, to n≥3. Przynajmniej tak każe mi rozumować mózg humana na podstawowej matematyce.

 

Foley słusznie zauważył - nie wykasowałem jednego zdania. Ilość i rodzaj tagów dowolne (z pominięciem gore i clop).

 

O ile dobrze rozumiem, biorę np. Twilight i zamieniam ją charakterami z Pinkie Pie?

 

Bierzesz Twilight i dajesz jej zupełnie odmienny charakter od tego który ma. Nie musisz jej zamieniać z nikim - możesz wymyślić coś od siebie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, bo to brzmi ciut chaotycznie - należy wziąć dowolną, kanoniczną, serialową postać i całkowicie zmienić jej osobowość na taką, którą posiada inna dowolna, kanoniczna serialowa postać? Czy kwalifikują się do tego backgroundy z charakterami stworzonymi przez fanon? Wykreowanie nowych, nieistniejących w kanonie charakterów jest niedozwolone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie? A może być sam opis? Nie wiem, czy w limit 800 słów dam radę nawet tyle wcisnąć...


(opis w sensie zachowania danej postaci itd).

Aha, i czy musi być tego wskazana jakaś konkretna przyczyna, np, zły humor, czy też w konwencji "innego wymiaru", to znaczy postać zachowuje się w taki nieszablonowy sposób na co dzień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, bo to brzmi ciut chaotycznie - należy wziąć dowolną, kanoniczną, serialową postać i całkowicie zmienić jej osobowość na taką, którą posiada inna dowolna, kanoniczna serialowa postać? Czy kwalifikują się do tego backgroundy z charakterami stworzonymi przez fanon? Wykreowanie nowych, nieistniejących w kanonie charakterów jest niedozwolone?

 

Bierzesz dowolną, kanoniczną postać (z serialu z komiksów z książek - to wszystko kanon Hasbro) i zmieniasz jej osobowość. Nie jesteś ograniczony tym, że musisz zmienić jej osobowość na taką która jest u innej postaci kanonicznej - możesz wymyślić całkiem samodzielną. Powiedzmy Bierzesz taką Twilight i robisz z niej głąba. Albo z Rainbow Dash tworzysz zdolną, acz leniwą arystokratkę (to oczywiście jedynie przykłady). Nie musi być to koniecznie zamiana, powiedzmy Twilight na Pinkie czy Rarci na AJ. Naturalnie to jest dozwolone jeżeli wola, ale nieobowiązkowe.

 

Czy teraz wyjaśniłem to odpowiednio klarownie?

 

Aha, i czy musi być tego wskazana jakaś konkretna przyczyna, np, zły humor, czy też w konwencji "innego wymiaru", to znaczy postać zachowuje się w taki nieszablonowy sposób na co dzień?

 

Nie, nie musi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy miałem pomysł od razu po przeczytaniu tematu. Jednak jego realizacja zajęła mi półtora dnia. Głównym problemem było nieszczęsne 800 słów (jest równo 800, sprawdzone Wordem 2014, czego dowodzi zdjęcie. Napis w lewym dolnym rogu). Do tego 3 razy sprawdziłem czy nie ma brakujących słów i nie ma, więc jeśli się ponownie okaże, że jednak brak, to prosiłbym o zaznaczenie, gdzie to niby miało miejsce. (funkcja komentowania wyłączona na wszelki wypadek, jeśli mam ją włączyć, to proszę o taką informację.)

 

Zatem oto dzień z życia Twilight na studiach :twilight6: czyli: Studentka Twilight [Oneshoot] [Life] 

 

Nie wiem czy efekt był dobry, ale zawarłem w tym odrobinę siebie (w sumie, w każdym opowiadaniu autor umieszcza cząstkę siebie) i jestem z tego dumny (choć biorąc pod uwagę ostatnią tendencję powinienem dostać punkty ujemne :rdblink: ). Niemniej zachęcam do czytania i liczę na chociażby niewielki sukces (nie być ostatnim). No i oczywiście najważniejsze, powodzenia dla reszty uczestników.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wordem 2014, czego dowodzi zdjęcie. Napis w lewym dolnym rogu

 

"Aktywacja nie powiodła się" - pirat! :rariderp:

 

 

I aż mi śmieszno z Dolara, jak przecież do niedawna narzekał, że tak powoli mu to idzie, bo fiki i w ogóle, a teraz dowalił tyle konkursów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aktywacja nie powiodła się" - pirat! :rariderp:

 

 

Szczerz, to do zakupu tabletu (colorovo citytab supreme 8H) dostałem pełną licencję na pakiet office 365 dla jednego tabletu i jednego PC lub Mac, ale nie chciało mi się robić reinstalacji (po co, przecież działa). Inna sprawa, ze miałem zamienniki (open ofice itp) ale nie polecam. Co word, to Word.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pora na mnie:

 

Roztargnienie [i Tak Nikt Tego Nie Przeczyta][srogi Konkurent][Mordeczowe][Comedy] ~800 słów

 

Opis: Applejack ma mały problem z koncentracją. Patrząc przez czarną przestrzeń niebos, poszukuje nadziei i oczekuje spełnienia marzeń.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Mordecz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że konkurencja w tej edycji jest naprawdę duża, a poziom opowiadań zwłaszcza tego w wykonaniu Malvagio jest bardzo wysoki :) W moim wypadku przy dobrych wiatrach powinno być znacznie lepiej niż w ostatnim konkursie.

I o co tu tyle krzyku?

[slice of life][Music][One-shot]

Opis:

Znudzona dziennikarka ogląda program Twój Talent, a Octavia Melody jako jedna z uczestniczek wykonuje niezwykły koncert.

PS: Pozdrowienia dla fanów pewnego zespołu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałabym jedno pytanie, retoryczne, ale jednak.

1) Mógłby to być fragment źrebięcych lat, zupełnie inne przestawienie kucyka, sprzeczne z kanonem?

Może taka skromna Trrrrrixie ^^

Byłby to mój debiut w jakikolwiek konkursie literackim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mógłby to być fragment źrebięcych lat, zupełnie inne przestawienie kucyka, sprzeczne z kanonem?

 

Z pierwszego posta wzięte:

 

 

Wybieramy jedną (lub kilka) postaci znanych z kanonu (serial/komiksy/książki) i przedstawiamy w zupełnie odmienny sposób od tego wymyślonego przez twórców. Niech zupełnie nie będzie sobą. Warunkiem jest to, że musi mieć charakter stworzony przez twórców, więc nie można wziąć sobie postaci z jakiegoś fanfika.

 

 

 

 

Może taka skromna Trrrrrixie ^^

 

Poproszę :]

 

 

Mam nadzieję, że wszystko już jasne ;)

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...