Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XIV "Out of character"


Dolar84

Recommended Posts

Gotowe. Nie jest to nic szczególnego, ale cóż... grunt, że coś jest.

 

Najbardziej zaufana studentka[slice of Life][Comedy]

 

Dlaczego Twilight Sparkle została wysłana do Ponyville, tuż przed obchodami Dnia Letniego Słońca...

Liczba słów  - równe 800 (razem z tytułem, tagami i autorem, więc tak po prawdzie to o kilka mniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, najwięcej czasu zajęła sama kwestia estetyczna, króciutkie to, w następnych etapach będzie lepiej a na razie daję to co mam.

Mieć więcej niż 2/10? Challenge acctept.

Pokornie [Reflection][One-shot]

Opis: Krótkie przemyślenia Trixie, okiem (bez)stronnego obserwatora, skierowane do bohaterki.

Wersja zmieniona, oryginalnie kończyła się samobójstwem głównej postaci

:crazy:, w porę się opamiętałam

Tak więc, miałam jeszcze dwa pomysły, które w pewnym stopniu zbiegały się z innymi pracami tak więc jest Trixie^

Przez przypadek dodałam tekst jako komentarz w jakimś liczniku słów, a usunąć się nie da.

Limit: Serio muszę liczyć? Bo korzystam z tableta, a tu nie ma Worda :D

[EDIT] A mówili, sprawdź parę razy zanim zamieścisz, mówili, tak tam powinno być chce, a nie chcę, jestem tego świadoma :dry:

Edytowano przez Mommomi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Limit: Serio muszę liczyć? Bo korzystam z tableta, a tu nie ma Worda

 

Teoretycznie nie musisz, ale przekroczenie limitu choćby o jedno słowo kończy się niedowołalną dyskwalifikacją. Ta zasada obowiązuje od pierwszej edycji i nie mam zamiaru jej zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie musisz, ale przekroczenie limitu choćby o jedno słowo kończy się niedowołalną dyskwalifikacją. Ta zasada obowiązuje od pierwszej edycji i nie mam zamiaru jej zmieniać.

Chciałam się tylko upewnić, czytałam regulamin parokrotnie, więc jestem zapoznana z zasadami, praca jest bardzo krótka, na pewno nie przekroczy limitu, dziękuję za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolec w fioletowym kopycie [Poezja][wszystkim na złość][ dostaniecie nerwicy][OOC]

 Nie wiem czy dobrze udostępniłam, ale się starałam :D Starałam się zrobić wszystkim na złość, bo gdzieś- kiedyś słyszałam,że Dolar nie lubi wierszy białych? To jak sobie poradzi ze sprawdzaniem wiersza wolnego :P Będę miała 0/10 ale to pewnie będzie najdziwniejsza praca w tej edycji!
A i tak przy okazji: Czytam tematy z konkursami i kiedyś wyżej wymieniony Dolar stwierdził, iż można napisać nawet sztukę. To się szykujcie wszyscy ,bo takową dostarczę no edycję specjalną. :crazytwi:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wrzucam.

Nie jest to przesadnie lotne dzieło i raczej polegnie (nie poradziłem sobie zbytnio z limitem), no ale skoro już je dla zabawy napisałem...

Jeden wieczór [Adventure] [Nagłe-zakończenie-bo-powody]

Zaraz po skończeniu wpadłem na znacznie ciekawsze podejście do limitu, ale może innym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym Niklasowym akcentem kończymy tę edycję Konkursu Literackiego. Pobieżne wyliczenia wskazują, że tym razem przyjdzie się zmierzyć z 15 opowiadaniami. Ładny wynik, szczerze mówiąc lepszy niż się spodziewałem. Bardzo się cieszę, iż ten, nieco nietypowy temat okazał się być całkiem popularny.

 

Wyniki przedstawimy w najszybszym możliwym terminie - postaramy się, by nie zajęło to dłużej niż dwa tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem udało nam się wszystko ocenić zdecydowanie szybciej. Muszę powiedzieć, iż tym razem poziom nadesłanych opowiadań wprost wybijał dach - wydaje mi się, że jeszcze nigdy oceny nie były tak wysokie. Czytanie wszystkich tekstów było prawdziwą przyjemnością i mam nadzieję, że taka tendencja się utrzyma. Jednak koniec ględzenie - pora na wyniki:

 

I miejsce - opowiadanie "Roztargnienie" autorstwa Mordecza

II miejsce - opowiadanie "Jak wytresować smoka" autorstwa Triste Cordisa

III miejsce - opowiadanie "The Unnamed Feeling" autorstwa The Lord High Protectora

 

Zarówno zdobywcom nagród, jak i wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Tym razem, oprócz standardowych recenzji przedstawiamy tabelkę punktową

 

99gESs2.png

 Jak widać na załączonym obrazku walka była zażarta, a zdobywcy poszczególnych miejsc wymagały od nas dodatkowych ustaleń - czysta matematyka nie była łaskawa przyjść nam z pomocą. W każdym razie udało nam się dojść do porozumienia i ustalić finałową trójkę. A teraz czas na recenzje autorsta Hoffmana i Dolara.

 

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczestnikom. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w bliżej nieokreślonej przyszłości i już teraz na nią zapraszamy.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż musiałem przeczytać te recenzje, bo chciałem zobaczyć, co zadecydowało, że trzecie miejsce zajęło to, a nie inne opowiadanie (bo nie wygrał wcześniej? xd). No i chyba to przez tę niższą ocenę za klimat od Hoffmana?

Tak czy siak, dzięki za szybkie sprawdzenie i fajne recenzje. Macter, tobie też xd Przynajmniej sobie uświadomiłem, że w moim ficu zabrakło Pinkameny Diany Pie w roli niezwykle surowego, trzymającego się reguł sędziego programu :crazy:

 

I cieszę się, że któryś już raz z rzędu Dolar dopuścił Cloud Kicker do klawiatury, dzięki czemu udało mi się w jego recenzji znaleźć "spodziewałam się" :D (w recenzji Zimorodka).

 

Hoffman:

Spike nadal jest sobą, tylko po solidnym ciosie w głowie uaktywnia się jakiś smoczy terminator, który żyje w swoim świecie i usiłuje zwalczyć Twilight na różne, mniej lub bardziej kreatywne sposoby.

 

No aż mi się przypomina kreskówka Earthworm Jim xd

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich.

Tak szczerze to spodziewałem się gorszego efektu jak na fanfik wymyślony od razu i napisany dość szybko (zdecydowanie więcej czasu zajęły poprawki i pilnowanie limitu). Po ocenach mam poprawione samopoczucie a w głowie krąży mi myśl, ze może jeszcze jest dla mnie nadzieja. (ale kolejny konkurs pewnie rzuci to w gruzy). Tak czy siak, jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę powodzenia w przyszłosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... dziękuję :) Co do zachowania Spike'a oraz jego "asystenta" Ruperta.

Jak już napisałem, zainspirowałem się nieco Family Guy. Takie info dla tych, którzy nie oglądali tej znakomitej kreskówki. Spike to odpowiednik najmłodszego członka rodziny. Stewie był zwykłym niemowlakiem z normalną głową, ale podskakując na łóżku, uderzył w sufit. Ta stała się jajowata, a sam Stewie postanowił, że zabije matkę za to, że go urodziła. Faktycznie ma misia Ruperta. U mnie, w przeciwieństwie do FG, każde uderzenie zmieniało Spike'a, a "narzędzia zagłady" były w 100% nieszkodliwe. W FG ten "mały terminator" był dużo groźniejszy, co o dziwo wszyscy bagatelizowali. Nic dziwnego, skoro mieli gadającego psa, który marzy o napisaniu książki, jeździ autem, ale nadal ma psi instynkt - błaga, żeby nie rzucać mu piłeczki... to takie upokarzające xD Gdyby limit był większy, mógłbym to trochę rozwinąć (więcej uderzeń, opisy etc.)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoffman napisałeś, że Twilight z mojego opowiadania być może kierowała się pobudkami religijnymi, a tak naprawdę słowa: "Wyznawczynią jedynej prawdziwej wiary. Czy poświecisz chwile dla Boga?" są tak naprawdę kpiną. Twi weszła do magazynu i przedstawiła się stworowi robiąc sobie z niego jaja, a ten tekst miał być nawiązaniem do Świadków Jehowy.  :ming: Twilight z mojego opowiadania mocno wzorowałem na Dante z Devil May Cry, dlatego zależało mi, aby co chwila ciskała jakimś ironicznym żarcikiem, kompletnie olewała rozkazy i lekceważyła przeciwnika. Tak czy inaczej wyszło mi nieźle, biorąc pod uwagę wysokie oceny. To co cieszy mnie najbardziej, to to, że popełniłem naprawdę mało błędów gramatycznych. 

 

Gratuluje wszystkim uczestnikom.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałam pogratulować zwycięzcom. Generalnie edycja była bardzo wyrównana i miała wyjątkowo wysoki poziom. Wszyscy się spisali i konkurowanie z wami było prawdziwą przyjemnością.

 

Odnośnie minirecenzji mojego fika - wiedziałam że pisanie i wysyłanie tego podczas migreny nie było dobrym pomysłem. Ale róg kopytowy to w zasadzie paznokieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, gratulacje dla zwycięzców i...mniej zwycięzców.

Po drugie, serio myślałam, że będzie dużo gorzej, a szybkość sprawdzenia była zdumiewająca.

Sądzę, że jak na pierwszy raz poszło satysfakcjonująco najlepsze w braku maksymalnej ilości punktów jest to, iż można się kształcić i być coraz lepszym.

Mam nadzieję, że w następnej edycji tagi dopasują, parę pomysłów jest, z fabułą i dialogami, :megusta: czekamy i pozdrawiamy.

P.S Samobójstwo Trixie byłoby przesadą, ja wiem, ale ujawniają się skłonności. :rainpriest:

Edytowano przez Mommomi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...