Skocz do zawartości

Lunarny konkurs Literacki


Sosna

Recommended Posts

Witam wszystkich w Lunarnym konkursie Literackim.

Jako, iż jest to pierwszy konkurs Literacki, który jest organizowany w Dziale księżniczki Luny chciałbym pokrótce przedstawić wam zasady.

1. Tagi  [Gore]  oraz [Clop] są surowo zakazane i nie zawaham się zwarnować, jeśli ktoś pomimo wyraźnego zakazu takie opowiadanie umieści.

2. Temat pracy:  Początki nauki magii Księżniczki Luny. Interpretacja dowolna.

3. Tagi: mają być trzy, z czego jeden obowiązkowy: [ADVENTURE]  i dwa dowolne.

4. Limit słów: maksymalnie 1000. Z tym, że jak ktoś da o te dwa- trzy słowa powyżej górnej granicy też uznam, jednakże jeśli  limit zostanie przekroczony o 10 i więcej słów to zostanie taka praca zdyskwalifikowana

5. Termin oddawania prac: 6 kwietnia 2015

6. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno opowiadanie.

7. Po zamieszczeniu prac nie wolno dokonywać w niej żadnych poprawek. Jakiekolwiek opowiadanie  będzie od razu zapisywane na dysk mój lub Aresa i tylko takie będzie poddawane ocenie.

8. Prace zamieszczać należy w tym temacie

9. Prace będą sprawdzane w Wordzie. Do limitu słów nie liczy się Autor, tytuł oraz tagi.

10. Opowiadanie ma być w klimacie MLP.

Prace będą oceniane przez trójkę sędziów: Sosna, Ares oraz Arjen, obecnie znany pod nickiem ArjenNightŁuska.

Nagrodami będą Lunarne odznaki przyporządkowane poszczególnym miejscom.

Życzę wszystkim powodzenia, natchnienia i Kreatywności. Dziękuję i pozdrawiam.

801c3c9453406f68487a735314acc90e.jpg

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza

A ja mam pomysł i nawet wiem jak się zmieścić w limicie słownym, ale... dwa pytanka.

(Tak, tak - interpretacja dowolna, ale jednak wolę zapytać, żeby nie było niezgodności z tematem)

 

1. Temat mówi o "początkach nauki Luny". Czy można go zinterpretować również jako "początki nauki u Luny"? (wiem, że w w dziale opowiadań jest konkurs na taki temat, ale do tego mam już zaklepaną inną ideę)

2. Czy koniecznie musi być to magia w serialowym rozumieniu tego słowa tj. magia jednorożców?

Link do komentarza

A ja mam pomysł i nawet wiem jak się zmieścić w limicie słownym, ale... dwa pytanka.

(Tak, tak - interpretacja dowolna, ale jednak wolę zapytać, żeby nie było niezgodności z tematem)

 

1. Temat mówi o "początkach nauki Luny". Czy można go zinterpretować również jako "początki nauki u Luny"? (wiem, że w w dziale opowiadań jest konkurs na taki temat, ale do tego mam już zaklepaną inną ideę)

2. Czy koniecznie musi być to magia w serialowym rozumieniu tego słowa tj. magia jednorożców?

 

1. Jak powiedziałem interpretacja jest dowolna. To znaczy Interpretuj jak chcesz.

2. Niekoniecznie, choć w sumie zapomniałem, że opowiadanie ma być w klimacie MLP. Zaraz napiszę o tym.

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza


2. Czy koniecznie musi być to magia w serialowym rozumieniu tego słowa tj. magia jednorożców?

 

Luna jest kimś w odpowiedniku kucykowej bogini. Ilość krain, jakie zwiedziła, z pewnością wykracza poza granice Equestrii (a choćby gnicie na Księżycu, choć jak się tam bawiła? - tego nikt nie wie). Zebry też posiadają swoją magię, więc chyba nie musisz trzymać się ściśle jednorożców i ich regionalnych umiejętności. A niech to, za morzem czarują ogonami.

Link do komentarza

Oto jest. Krótkie, z racji straszliwego limitu słów, ale mam nadzieję, że mieści się w ramach konkursu. W sumie, temat jest zachowany, czyli nauka zaklęć księżniczki Luny, ale ciężko było rozwinąć temat w tak małej ilości słów. Właściwie to całe opowiadanie brzmi bardziej jak streszczenie lub wstęp do czegoś większego, ale zobaczymy :twilight3:

Głęboki sen[Adventure][Dark][Mystery]

Księżniczka Luna doskonaliła swoje zdolności odwiedzania i wpływania na sny innych, zgłębiając z tej racji zaklęcia z domeny snów. Podczas nauki poznała zaklęcie, które przeniosło ją do tajemniczej krainy snów...

 

Liczba słów - równy 1000;

 

Jeśli opowiadanie się spodoba, to być może je rozwinę kiedyś...

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...