Skocz do zawartości

Pierwsze podrygi


Chief

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu uczę się szyć pluszaki i dziś chciałem wam zaprezentować moją pierwszą robótkę ręczną.

Widzę jakie błędy robię i w przyszłości będę starał się je wyeliminować i zwiększać systematycznie skilla, ale miło będzie usłyszeć kreatywną krytykę i może jakieś podpowiedzi.

Dziś chciałem zaprezenotwać wam Pandorę.

queen_pandora___plush_by_chief1000-d8mv1

 

Pozdrawiam i dziękuję za wasz stracony czas :)  :rwink:

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadam pytanie, jakich materiałów używasz?

Bo widzę, że grzywa z futerka jest, przez co masz u mnie duży plus ^^

Praca ładna, aczkolwiek pyszczek chyba za bardzo idzie w górę. No i nie bardzo pasuje do obrazkowej wersji. Raczej powinieneś zacząć szyć mniejsze kucyki i mniejszej budowie, bo ta OCka jest wyższa, a pluszak wygląda na rozmiary mniejsze. Tak na moje oko, nie wiem czy dobrze myślę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najpierw zadam pytanie, jakich materiałów używasz?

Standardowo jak każdy używam polara, ale jeszcze będę eksperymentował z futerkiem 10mm włosiem. Na grzywę użyłem sztucznego futra białego lisa 5 cm.

Do wykończeń użyłem sztucznej skóry białej. Niestety czas gonił i nie zdobyłem szarej :)

 

Co do szycia mniejszych kucyków, to spróbuje przy kolejnym projekcie, bo już rozpocząłem rozmowy z firmą wykonującą haft komputerowy i nie chce im teraz psuć programu, który stworzyli do nowego pluszaka. 

 

Co do włosów, które pochwalasz, to jeszcze nie zdecydowałem czy w kolejnych użyć sztucznych włosów, które do tanich nie należą, a grzywa kolejnej kandydatki jest dwu kolorowa, więc koszty rosną dwukrotnie. Zobaczę jak będzie mi wychodziło i w tedy zdecyduje, w którą stronę ma to pójść.

 


Brawo, bardzo ładna. Nie bolało jak oddawałeś komuś?

 

Dzięki. Nie szczególnie, bo była robiona pod ten zamiar i nie wyszła mi tak jakbym chciał :)

Jak dobrze pójdzie to na MLK może też jakąś wystawie. Zobaczymy, czy nie wyjdzie za drogo by inwestować w kolejne sztuki lub jeżeli zostanie mi odpowiednia ilość materiału. W końcu w domu też chce mieć jakąś sztukę czy dwie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie szczególnie, bo była robiona pod ten zamiar i nie wyszła mi tak jakbym chciał :)

Jak dobrze pójdzie to na MLK może też jakąś wystawie. Zobaczymy, czy nie wyjdzie za drogo by inwestować w kolejne sztuki lub jeżeli zostanie mi odpowiednia ilość materiału. W końcu w domu też chce mieć jakąś sztukę czy dwie :)

 

Zrób jakąś ładną Octavię a zapewniam, że jak będzie aukcja nie dam jej nikomu wygrać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do włosów, które pochwalasz, to jeszcze nie zdecydowałem czy w kolejnych użyć sztucznych włosów, które do tanich nie należą, a grzywa kolejnej kandydatki jest dwu kolorowa, więc koszty rosną dwukrotnie. Zobaczę jak będzie mi wychodziło i w tedy zdecyduje, w którą stronę ma to pójść.

Sztuczny włos to rozumiem co innego niż futerko? Nie znam za bardzo się na szyciu, więc nie śmiać się ze mnie ;_;  w każdym razie nie wiem jak to wygląda, ale zawsze kuce z futerkiem mnie urzekały, są takie śliczne :3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futro to np wlos na materiale, czyli taki jak ma Pandora wyżej. Można także używać krótszych np 1cm do uszycia samego kucyka. Chodź ten co mam przysparza mi kolejnych problemów technicznych, z którymi muszę się zmierzyć :)

Sztuczne włosy to sztuczne włosy. Możesz np je do kupić do przedłużenia swoich własnych włosów.

Ale raczej jakbym się skupiał to na futerkach, bo łatwiej je obrobić. Tylko cena ponad 80zł za 1mb jest troszkę zaporowa... i są problemy z dostępnością kolorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...