Skocz do zawartości

Przejściowa twórczość 1st'a.


1stChoice

Recommended Posts

Przejściowa twórczość muzyczna 1st'a.

 

Miałem dość długą przerwę jeśli chodzi o muzykowanie. Kiedyś mi to lepiej szło ale ostatnio dostałem weny, która tak samo jak przyszła to mnie opuściła. Przez te kilka dni, od niedzieli do dzisiaj, codziennie tworzyłem nowy cover/remix/instrumental po czym dostałem wpie... kopa od rzeczywistości jaką przedstawił mój kolega ( chwała za to, że nie ma tutaj konta i się nie dowie :-; ) i mi się odechciało czegokolwiek... niestety taka moja słabość.

 

Użyte oprogramowanie:

 

Audacity 2.0.6

VirtualPiano.

Synthesia

Fruity Loops Studio 11

Mixxx

 

Postanowiłem dzisiaj to wszystko wrzucić co zdążyłem zrobić i przyjąć na klatę krytykę, może mi się lepiej zrobi:

 

1. Melodies of Life ( Final Fantasy IX)

 

Cover piosenki z mojej ulubionej gry, od zawsze mi chodzi po głowie, nauczyłem się już dawno temu grać go i to na bardzo kiepskim keyboardzie- jednak przechodząc na pianino nie miałem trudności- nawet nie potrzebowałem nut z czasem. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=7T3AFqd9Vbk

 

Link do oryginału: 

 

 

Według mnie najlepsza z tej trójki zasługuje na miejsce 1.

 

2. Wanderer of Time ( Final Fantasy VI).

 

Kolejny cover, nie dokończony bo początek i końcówka piosenki sprawiła mi problemy, ale może kiedyś... użyłem ofcjalnego Sheetu, więc jakoś za bardzo cover się nie wyróżnia, nuty można pobrać z Internetu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NVbHRIKJVXw

 

Link do oryginału: 

 

 

3. Right Here Waiting.

 

Od razu mówię, że beznadziejna próba, mało co tutaj jest jeśli chodzi o moją twórczość- to bardziej taki zremiksowany oryginał, który jakoś się za bardzo względem niego się nie wyróżnia. Planowałem popracowanie nad tłem i dokończeniem utworu ( jak widać jest tylko wstęp i to słaby). Film jest niepubliczny bo nie chce aby ujrzał światło dzienne więc zobaczyć go można tylko w tym temacie lub posiadając link do niego:

 

https://www.youtube.com/watch?v=O3J_3qtWad8

 

Link do oryginału:

 

 

Ogólnie chciałbym to co zrobiłem na tą chwile... chodź ani to specjalne ani to jakieś wyjątkowe zadedykować pewnej osobie. Jakiej to już nieważne i tak się nigdy nie dowie.

 

To by było na tyle... 

 

Dziękuje za posłuchanie i ewentualne komentarze. Może spróbować zrobić jakąś waszą piosenkę? Pisać śmiało.

Edytowano przez FirstChoice
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobało. Słychać, że "czujesz muzykę" i rzeczywiście grasz, a nie tylko wygrywasz nutki  :octavia:

Jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić, to brakowało mi trochę większego zróżnicowania dynamicznego i artykulacyjnego w utworach. Tego typu "melodyjek" na fortepian jest mnóstwo i jeszcze więcej podobnych coverów w sieci, które niczym się nie wyróżniają. Nie wiem, może to miał na myśli twój kolega (bo nie sprecyzowałeś, jakie miał zarzuty). Jestem świadomy, że taka pewna płynność i miękkość wynika z samej natury tych utworów i sposobu, w jaki są napisane, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia takiego "rozmemływania" melodii. Widać, że starasz się zwracać na to uwagę - szczególnie ci to wyszło w pierwszym utworze. A szkoda, bo drugi moim zdaniem ciekawszy :octcry:

 

Fajnie by było usłyszeć coś skomponowanego przez ciebie od początku, jeśli coś takiego masz. I ćwicz. Wena to suka, wiem, ale jeśli ci to daje satysfakcję, to nie przejmuj się kolegą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może to miał na myśli twój kolega (bo nie sprecyzowałeś, jakie miał zarzuty). 

 

Muzyki mojej nawet nie słuchał... chyba. Po prostu odebrał mi inspiracje w inny sposób. Jednak dzisiaj może też spróbuje coś zrobić, mam nadzieję lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządnie zrobione covery. Widać potencjał, szkoda żeby się marnował. Technicznie pod względem gry na pianinie też nie mam żadnych zastrzeżeń. No, może z wyjątkiem faktu, że ja w pierwszym utworze pobawiłbym się trochę ekspresją. Ale to w sumie takie moje niuanse, każdy ma swój styl gry, jedni grają mniej sztywno, inni bardziej.

No, i jakość dźwięku w drugim i trzecim jest średnia. Odnoszę wrażenie, że wychodzisz miejscami poza skalę w audacity. Przynajmniej ja mam z tym problem, a efekty są zaskakująco podobne.

 


Wena to suka, wiem, ale jeśli ci to daje satysfakcję, to nie przejmuj się kolegą.

Niestety, niektórym właśnie tacy ludzie satysfakcję odbierają.

 

PS. Snuja, proszę cię, przestań wszystkim dookoła udowadniać, jak głęboko znajdujesz się w mentalnej gimbazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i jakość dźwięku w drugim i trzecim jest średnia. Odnoszę wrażenie, że wychodzisz miejscami poza skalę w audacity. Przynajmniej ja mam z tym problem, a efekty są zaskakująco podobne.

 

Mam problem, bo jak zgrywam muzykę na komputer to mam plik WAV, który jest super jakości, a Audacity średnio ogarniam, ciągle się uczę... i ciągle mi eksportuje jako 128 kbsp mp3 a nie mogę ustawić więcej albo nie wiem jak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...