Skocz do zawartości

Filmy wojenne


DerP

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Moje ulubione filmy tego typu to np. - trylogia ''Jak rozpętałem ...'' - po prostu świetna i o dziwo Polska komedia :) - "Tylko dla orłów" - raz oglądałem, ale świetny - "Wojak Churchill" - "prawdziwa" historia Churchilla, fajna komedia. - "Stawka..." , "Czterej pancerni ..." - klasyka, to się ogląda n-ty raz i się nie nudzi. - "1941" - fajna komedia o Amerykanach vs. Japończykach, czyli rozwalanie "strategicznych punktów" w Los Angeles takich jak wesołe miasteczko. - polecam, niestety dawno ten film nie leciał w telewizji. No to chyba byłoby tyle

Link do komentarza
  • 5 months later...

z ulubionych filmów mógłbym wymienić

"zaginiony batalion" (1wś z tego co pamiętam)

"gdy milkną fanfary"

"Stalingrad"

"9 kompania"

z seriali zaś

"kompania braci"

prawdopodobnie nikogo tymi tytułami nie zaskoczyłem gdyż są dość często piłowane w tv

jednakże (!!!) polecam Ci na youtubie wyczaić - są filmy rosyjskiej produkcji. nie jestem ci nawet podać ich tytułu ale kanał zwał się bodajże "wojna i pokój" (pewności nie mam). Rosjanom trzeba przyznać iż ich filmy nie są tak disnejowskie jak amerykańskie (bardzo lubią zabijać bohaterów tychże) i niektóre produkcje mają naprawdę z epickim rozmachem zrobione kawałki batalistyczne :)

No ale żeby nie było cukierkowo to jest też spora liczba filmów gdzie 3/4 to jakieś kiepskiej jakości romansidło

a tak na do widzenia - był jeszcze jakiś nie najgorszy film o francuzach w Algierii, ale tytuł dawno wyleciał mi z głowy, przykro mi ...

Link do komentarza

Moje ulubione: Stalingrad Leningrad serial: Karny Batalion serial: Generation Kill: Czas wojny Rubież Dniepru Twierdza Brzeska Szeregowiec Ryan Działa Navarony Kukułka 9 Kompania Wróg u bram W pułapce wojny Widziałem jeszcze wiele, wiele filmów. Ale większości nie pamiętam tytułów :lol:

Link do komentarza

Dla odmiany, bo widzę że tu głównie Wietnam i II wojna, polecę coś ze świeższych klimatów:

- Hurt Locker - świetne i diablo klimatyczne życie saperów w Iraku. Mimo, że nie ma tu ani wielkich intryg, spisków i polowań na terrorystów w fabule, a duża część to życie w barakach i rutynowe patrole, to wciąga i nie zanudza.

- Green Zone - odmiana dla Hurt Lockera i w dużym stopniu jego przeciwieństwo, mamy aferę rządową z nieistniejącą bronią nuklearną w tle i złych urzędasów i oświeconego trepa, który zauważa że coś jest nie tak i dąży do poznania prawdy. Bourne'owski klimat, ogólnie całkiem przyjemny film.

- Bitwa o Irak - taka tam ponura opowiastka o złych marines i cywilach, których pomordowali.

Link do komentarza
  • 1 month later...

Łowca Jeleni - nikogo nie pozostawi obojętnym. Przez lata...

Szeregowiec Ryan - dzięki niemu mamy te wszystkie Medale, CoD...

Helikopter w Ogniu - za zdjęcia, uczucie zaszczucia i fenomenalne udźwiękowienie

Wróg u Bram - po prostu...

Braveheart - jest wojna? Jest. Liczy się. No i ta muzyka.

Bitwa o Irak - człowiek spodziewa się kolejnego "ku chwale USA" a tu...

Stalingrad

Das Boot - nie wymaga komentarza

Lista Shindlera - niesamowita historia

Życie jest piękne - :sab:

Chłopiec w pasiastej piżamie - :sab: do kwadratu

Link do komentarza

A widzieliście Wy Tajemnicę Westerplatte? W kinie teraz leci. Ja byłem na tym dzisiaj z klasa w kinie, no i powiem tak:

Jak dla mnie, film był dosyć nudny. Bardzo mnie raził brak realizmu podczas scen ostrzałów (to wyglądało tak jakby strzelali się z 10 metrów... Nie wiem czy to faktycznie tak ustawili aktorów, czy to może wina perspektywy, zresztą przyczyna nie ma znaczenia. Już w airsofcie się na kilkakrotnie większe odległości strzelamy ;p). Prawie wszystkie postacie wg mnie były dobrze zagrane, za wyjątkiem tego dowódcy Sucharskiego i jego zastępcy "Kubusia". Na początku filmu nie miałem do nich żadnych zastrzeżeń, ale gdzieś tak od połowy większość scen grali tak jakoś sztucznie... Faktów chyba nie przekręcali. Całość upchali w zbyt długim filmie, przez co wyszedł on nudny. Chyba jedyni którym bym ten film polecił zobaczyć, to ludziska co się drugą wojną interesują.

Link do komentarza

"Tajemnicy Westerplatte" jeszcze nie oglądałem i nie zamierzam. Ostatni polski film, na którym byłem, to "Bitwa warszawska", więc na razie mam dość.

"Złoto dla zuchwałych" leci w miarę regularnie w satelitarnej TV, więc dość często je oglądam. Miło wspominam też "Zaginiony batalion" i "9. kompanię". No i słynny "Wróg u bram". Fajne były też "Działa Navarony", ale to było dawno i nieprawda.

Link do komentarza
A widzieliście Wy Tajemnicę Westerplatte? W kinie teraz leci. Chyba jedyni którym bym ten film polecił zobaczyć' date=' to ludziska co się drugą wojną interesują.[/quote']

Przepraszam za offtop, ale chcę odpowiedzieć na to pytanie. Otóż byłem i bardzo żałuję. Szkoda wydanych 14zł. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś o Westerplatte z filmu polecam dramat Stanisława Różewicza "Westerplatte" z 1967. Był o niebo lepszy niż film TW. Jako zwykły odbiorca, już sama taktyka i walka rzuca się w oczy (walka na plaży toczona na 15-20m, nieosłonieni Niemcy pchający się pod grad kul, żołnierze wehrmachtu maszerujący koło schronu Polskiego zupełnie nie zainteresowani tym czy ktoś wewnątrz jest, nagle zdziwieni atakiem granatami...). Polskich żołnierzy przedstawiono w tym filmie jako pijaków, psycholi i dezerterów. Po co sceny z głowy majora? Taka typowa "zapchajdziura" żeby film dłużej trwał. Pod koniec filmu przechadzka majora między lejami po bombach, pod ostrzałem i wśród eksplozji, nawet nie mrugnął gdy bomby wybuchały tuż obok niego. Pies, który nie bał się wybuchów... Eh szkoda gadać... Jako osoba zajmująca się rekonstrukcją historyczną właśnie września '39 roku rzuciły mi się niedociągnięcia: w magazynie zbliżenie na manierkę z PRL z wybitym na nakrętce OLKUSZ leżącą na stoliku, w tle na półce menażka trójnitowa z PRL, zwisające pasy niemieckich żołnierzy podczas wyprowadzania majora z budynku, oficer polskiej Marynarki Wojennej cały film paradujący w marynarce Kriegsmarine (nawet widać odprutą gapę), mausery k98 udające wz.29, brak orzełków na furażerkach u polskich żołnierzy w kilku scenach, tutaj właśnie na przykład Baka trzyma nie polski wz.29 ani nawet wz.1898 jakich używało WP we wrześniu, on trzyma późnowojennego niemieckiego mausera k.98 http://gfx.mmka.pl/newsph/436739/1223801.3.jpg widać po górnej okładzinie kolby, która kończy się przed szczerbinką, a nie za nią (tu wz.29 http://www.fox-military.com/baza/FB-WZ29-K29-051218_01.jpg ). Przekłamania historyczne oczywiście też się znalazły... Otóż między innymi działo Polaków oddało w filmie jeden strzał i zostało zniszczone, a obsługa działa uciekła w popłochu, a w rzeczywistości oddało ponad czterdzieści celnych strzałów skutecznie niszcząc niemieckie stanowiska karabinów maszynowych, po czym armata została faktycznie zniszczona, ale obsługa schowała się do schronu. Ogólnie nie polecam filmu nikomu. Uf. Wywód :)

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...