Skocz do zawartości

My Heart Will Go On- Piano Instrumental Cover


1stChoice

Recommended Posts

My Heart Will Go On ( Piano Instrumental Cover)

 

Ostatnio kilka osób poprosiło mnie, żebym w końcu stworzył coś dłuższego, w pełnej wersji i lepszego od moich ostatnich "kreacji". Przez ostatnie kilka dni wziąłem się tym razem za stworzenie instrumentalu całej piosenki... Mam nadzieję, że jakoś to wypadło.

 

Co mi było potrzebne?

 

- Nuty ( do kupienia za niecałe 15 zł- jakby ktoś też chciał sobie to zagrać i był by zainteresowany pisać ;) )

- FL Studio 11 ( posklejać tu i ówdzie+ sample)

- VirtualPiano ( nie używałem go do tworzenia ale trenowałem dużo na tym i polecam dla początkujących, którzy nie mają własnego sprzętu- tj. pianina, keyboarda lub innego instrumentu klawiszowego).

- Audacity- konwersja pliku muzycznego tak, żeby plik nie uploadował mi się na youtube 100 lat + mój ukochany efekt zgłaśniania i wyciszania.

- Movie Maker Online.

 

 

Mam nadzieję, że tym razem tak nie poległem jeśli chodzi o jakość nagrania :v

 

*Miejsce na reklamy*

 

Zrobię komputerowy cover instrumentalny dla twojej piosenki! Nie musi to być jakaś znana piosenka, może być stworzona nawet przez Ciebie- pisać PW! ( szybkość zrealizowania zamówienia zależy od piosenki).

 

Myślę o zrobieniu także Video Tutoriali dla początkujących z komentarzem... ale nie wiem czy to wypali i czy by ktoś to oglądał. Dotyczyły by one tworzeniu muzyki na komputerze dla początkujących i nie tylko. 

 

Szukam kogoś, kto gra na różnych instrumentach do duetu instrumentalnego.

 

Sprzedam opla.

Edytowano przez FirstChoice
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękną piosenkę wziąłeś do zrobienia tego coveru. Mimo, że za Tytaniciem może nie przepadam, ale ta piosenka zawsze w moich oczach będzie jedną z piękniejszych, nie chodzi o tekst, tylko o melodię i głos naszej Celine Dion...ale już powoli odbiegam od tematu :v 

W każdym razie dobór piosenki, ale oczywiście muszę też pochwalić samo wykonanie - śliczne. Masz już jakąś kolejną piosenkę do scoverowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękną piosenkę wziąłeś do zrobienia tego coveru. Mimo, że za Tytaniciem może nie przepadam, ale ta piosenka zawsze w moich oczach będzie jedną z piękniejszych, nie chodzi o tekst, tylko o melodię i głos naszej Celine Dion...ale już powoli odbiegam od tematu :v

W każdym razie dobór piosenki, ale oczywiście muszę też pochwalić samo wykonanie - śliczne. Masz już jakąś kolejną piosenkę do scoverowania?

 

Dziękuje bardzo.

 

Chwilowo nie mam. Dlatego liczę na was, że może mi coś podrzucicie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządnie zrobiony cover. Dodałbym trochę ekspresji, ale to tylko moje zdanie - kwestia gustu. Pod względem technicznym jest też bardzo dobrze. Chociaż, osobiście zamknąłbym otwór jakimś ładnym akordem, albo chociaż zamiast ściszając dźwięk sztucznie, grałbym coraz ciszej i wolniej. Osobiście uważam, że brzmiało by to naturalniej i... mniej inwazyjnie. Ale to w sumie moja dziwna niechęć do przerywania w ten sposób utworów.

 

Ogółem rzecz biorąc, bardzo dobry utwór.

 

I jestem za, jeśli chodzi o tutoriale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym trochę ekspresji, ale to tylko moje zdanie - kwestia gustu.

 

Co masz dokładnie na myśli?

 

 

Chociaż, osobiście zamknąłbym otwór jakimś ładnym akordem, albo chociaż zamiast ściszając dźwięk sztucznie, grałbym coraz ciszej i wolniej. 

 

To chyba dobry pomysł, zastosuje to w następnym moim coverze. Dzięki bardzo!

 

I dziękuje za dobrą opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ja lubię jak wykonawca bawi się muzyką, eksperymentuje. Tu zagrać trochę ciszej, tam trochę wolniej. Eksponować momenty kulminacyjne. Ale, jak już wspomniałem jest to kwestia gustu. Od lat wykonawcy klasyczni i ich słuchacze kłócą się o to, jak należy zagrać utwór: tak jak to zaplanował kompozytor, czy dodając coś od siebie.

Dla przykładu: w okolicach 1:46 zrobiłbym crescendo.

 

Mam jeszcze pytanie: na jakim instrumencie to nagrywasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za tutorialami dla "nowicjuszy" w tworzeniu muzyki :3 Przydałby mi sie taki :yay:

 

Bardzo ładnie ci to wyszło! Tutoriali im więcej w necie tym lepiej. 

 

To chyba zrobię jakiś tutorial dla początkujących w takim razie :) Pamiętam jak sam zaczynałem tworzyć muzykę na komputerze i wiem, że początki są trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla osoby która "lubi" <3 ten film: 

 

- troszkę za szybkie tempo?

- zamiast wyciszać mogłeś dać jakąś "kończącą nutę" (nie wiem, nie znam się)

- bardzo dobra robota 8/10

 

A teraz propozycje:

 

- Jurassic Park theme

- RAM - RAMelia (na YT jest fenomenalna wersja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny cover, bardzo mi się podobał :cheese: , czekam na nowe i jeżeli chciałeś sugestie, to mi osobiście się marzy ułyszeć "Your Song" Eltona Johna w twoim wykonaniu ;) Jednak czegoś mi w tym utworze brakło. Czegoś, co by wyróżniało go na tle innych i chyba zgodzię się tutaj z Mordoklapowem.

Chodzi o to, że ja lubię jak wykonawca bawi się muzyką, eksperymentuje. Tu zagrać trochę ciszej, tam trochę wolniej. Eksponować momenty kulminacyjne. Ale, jak już wspomniałem jest to kwestia gustu. Od lat wykonawcy klasyczni i ich słuchacze kłócą się o to, jak należy zagrać utwór: tak jak to zaplanował kompozytor, czy dodając coś od siebie.

Moim zdaniem to sztuczna kłótnia, jeżeli ktoś ma jakieś wykształcenie muzyczne. Można dodać bardzo wiele od siebie i jednocześnie nie wyjść poza ramy wyznaczone przez zapis utworu. Na tym właśnie polega piękno muzyki, a szczególnie klasyki, gdzie można bawić się i zagłębiać w te na pozór subtelne zmiany  :twistare:

 

A co do ogłoszeń


Szukam kogoś, kto gra na różnych instrumentach do duetu instrumentalnego.

Jakbyś chciał kiedyś zrobić coś z saksofonem, polecam się  :NjdaT:

Jest tylko jeden problem - Wrocław to trochę daleko ode mnie (Kraków/Katowice), a nie posiadam żadnego dobrego sprzętu do nagrywania, ani nie potrafię zbyt dobrze obsługiwać tych programów typu Audacity i FL Studio (od dwóch lat sobie obiecuję, że w końcu nad tym siądę i to ogarnę...). Niemniej, jeżeli miałbyś w planach jakiś konkretny większy projekt, mam paru znajomych, którzy mi może umożliwią zarejestrowanie paru ścieżek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem to sztuczna kłótnia, jeżeli ktoś ma jakieś wykształcenie muzyczne. Można dodać bardzo wiele od siebie i jednocześnie nie wyjść poza ramy wyznaczone przez zapis utworu. Na tym właśnie polega piękno muzyki, a szczególnie klasyki, gdzie można bawić się i zagłębiać w te na pozór subtelne zmiany

Szczerze mówiąc, moje wykształcenie muzyczne ogranicza się do umiejętności dokonywania transformaty Fouriera dla funkcji falowej :twiblush: .

 

Moje zdanie wyrobiłem sobie obserwując opinie różnych ludzi w różnych miejscach internetu. Być może jest ona błędna. Jednak zdarza mi słyszeć różne, tak pokręcone interpretacje niektórych utworów, że można ledwo je rozpoznać. Dla przykładu mam na płycie op.39 no.12 Alkana i szczerze mówiąc nie jestem w stanie go słuchać, mimo że znalezione w internecie wykonanie wprost uwielbiam. Albo kiedyś słyszałem w rmf classic taką interpretacje przesławnego op.53 Chopina, że rozpoznałem ten utwór dopiero po... 2 minutach? Brr.... koszmarnie... A muszę zauważyć, że to jeden z moich ulubionych utworów Chopina. Postaram się znaleźć tą interpretację i wstawić w edita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...