Skocz do zawartości

Problem z wirusem


Sowenia

Recommended Posts

Robiąc porządki z niepotrzebnie zainstalowanymi grami odkryłam, że mam na komputerze coś, co nazywa się Omiga-plus. Nie da się tego usunąć poprzez zwyczajne usuwanie, ani z pomocą Advanced System Care. Nie chcę mieć tego syfu na swoim komputerze więc jeśli ktoś ma pomysł jak się tego pozbyć (bez czyszczenia całego kompa oczywiście) to proszę o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc porządki z niepotrzebnie zainstalowanymi grami odkryłam, że mam na komputerze coś, co nazywa się Omiga-plus. Nie da się tego usunąć poprzez zwyczajne usuwanie, ani z pomocą Advanced System Care. Nie chcę mieć tego syfu na swoim komputerze więc jeśli ktoś ma pomysł jak się tego pozbyć (bez czyszczenia całego kompa oczywiście) to proszę o pomoc.

 

Zmieniło ci wyszukiwarkę w przeglądarce? Zmień ją z powrotem na google. 

 

1. Pobierz CCleaner

2. Pobierz AdwCleaner

3. Odłącz internet - jeśli to jakiś syf, po wyrzuceniu pobierze się ponownie

 

####

 

4. Uruchom AdwCleaner i przeskanuj komputer. Uważaj co wywalasz.

5. Uruchom CCleaner:

- odinstaluj program (sekcja "narzędzia")

- skanuj rejestr w sekcji "Rejestr" :derp:

- skanuj komputer w sekcji "Cleaner"

6. Uruchom ponownie komputer.

7. Opcjonalne, ale zalecane - przeinstaluj przeglądarkę. 

Jeśli to jakieś adware lub/i spyware to powinno pomóc. Daj znać czy pomogło. Jeśli nie, to pogrzebię trochę w sieci. 

 

EDIT: Sprawdziłem, to wirus. Mam nadzieję, że pomogłem

 

 

...Omiga zniknęła z listy programów w "Odinstaluj lub zmień program"...

 

Raczej jest.

 

Usuń plik System32.

Edytowano przez Modreator Działu
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje Combofix, ale ostrzegam - jeśli wirusów jest dużo i są w systemie, program jest dość bezwzględny i może dojść do nieciekawych konsekwencji. Jednak w większości przypadków pomaga.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałam CCleanerem jak radził Triste i usunęłam to coś poprzez ten program. Zniknęło i nie potrafię go odnaleźć na komputerze. Mam więc nadzieję, że zostało usunięte. Chociaż dziwnie łatwo poszło.  :wut:

Ponieważ:

1. Odinstalował program

2. Wyczyścił pozostałości w systemie, a co najważniejsze wpisy w rejestrze

CCleaner jest dobry przy wywalaniu nawet bezpiecznych programów (np. gier).

Nie trzeba grzebać w ustawieniach Windowsa, a tak zupełnie przy okazji, można wywalić pozostałości (folder tymczasowy, rejestr etc.)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...