Skocz do zawartości

O Bogu tak po prostu


WhiteHood

Recommended Posts

Właśnie teraz Major Degtyarev napisał:

Trzeba czytać biblie,to jedyne słowo boże.A kościół,watykan i inne rzeczy to wymysł ludzi.Nie bez powodu bóg zniszczył świątynię.

 

Auć (Mam nadzieję, że wiesz dlaczego.)

 

Mogę się zgodzić, że ludzie sobie upraszczają dużo spraw, których nie popieram, dużo dopowiadają i zniekształcają, przez lata obraz Boga jak i wiary jest zniekształcany, mało kto sięgnie po BIblię, a tematów takich jak "Apokalipsa świętego Jana" księża się wzdrygają, nie mówią o tym słowa, a bynajmniej u mnie nikt nie mówił na ten temat.

 

Tutaj sobie pozwolę przytoczyć pewien cytat:

Spoiler

" A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi."

 

I kolejny:

 

Spoiler

"Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu! I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: "Żałuję tego", przebacz mu!"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Polox napisał:

 

Auć (Mam nadzieję, że wiesz dlaczego.)

 

Mogę się zgodzić, że ludzie sobie upraszczają dużo spraw, których nie popieram, dużo dopowiadają i zniekształcają, przez lata obraz Boga jak i wiary jest zniekształcany, mało kto sięgnie po BIblię, a tematów takich jak "Apokalipsa świętego Jana" księża się wzdrygają, nie mówią o tym słowa, a bynajmniej u mnie nikt nie mówił na ten temat.

 

Tutaj sobie pozwolę przytoczyć pewien cytat:

  Ukryj zawartość

" A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi."

 

I kolejny:

 

  Ukryj zawartość

"Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu! I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: "Żałuję tego", przebacz mu!"

 

Pierwszy cytat jest o księżach.

Wogóle nie powinno się nawet malować obrazów ani rzeźbić postać boga,jezusa.To jest sprzeczne z biblią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Major Degtyarev napisał:

Pierwszy cytat jest o księżach.

Wogóle nie powinno się nawet malować obrazów ani rzeźbić postać boga,jezusa.To jest sprzeczne z biblią.

 

Na potwierdzenie:

 

Spoiler

Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

 

A tu katechizm:

 

Spoiler

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Major Degtyarev

Cytuj

Jak to mówią.Na wojnie i w obliczu smierci nie ma ateistów

Ja tam nie wiem bo nie byłem ani w jednej sytuacji, ani w drugiej, ale to, że w czasie śmierci mamy omamy i halucynacje to nic dziwnego xd. 

 

I nie wyobraź sobie, że większość ludzi to ateiści dlatego, że chrześcijaństwo jest dla nich zbyt głupie i naiwne w swojej formie obecnej. Niezależnie czy to protestantyzm czy katolicyzm. I to, i to jest oparte na fałszu i przekłamaniach. Skoro tak bardzo lubisz biblię to polecam przeczytać biblię synajską, aleksandryjską, albo watykańską. I może w ogóle zapoznać się z tymi pojęciami. Potem może nie będziesz już pisał, że Jezus jest bogiem i inne bzdety. 

 

P. S. Po znaku interpunkcyjnym stawiamy spacje, to tak na przyszłość do pisania. 

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie widzę, żeby nie można było się modlić poza kościołem what?! Przecież ten prawdziwy Kościół, to my ludzie wierzący, księża przyjemnie również mówią kilku słów o tym, że ludzie tworzą kościół, a potem w swoim całym zakłamaniu się gubią, no cóż...

 

Jednak nie mogę powiedzieć, że wszyscy księża, bo niektórzy są na prawdę w porządku i naprowadzają właściwie, ale duża część, zachowuje się tak, jak napisałem powyżej. Dużo osób zraziło się do wiary w Boga, bo opacznie ją zrozumiała, jako chodzenie do kościoła i płaceniu księdzu na tacę, znam kilka osób, które tylko przez to, że były ciągane na siłę do kościoła zraziły się wierzyć, bo sprawiało im to pewien ból i nieczuli się w ów czas wolni.

 

Dużo "wierzących" uważa, że wystarczy chodzić do kościoła, aby Bóg przyjął ich do siebie, uważają, że nieważne jest, to co robią, bo zaraz idą się wyspowiadać. Jaki to ma sens, nieszczera spowiedź do drugiego człowieka, przecież to nic nie zmieni w życiu takiej osoby, a tylko utwierdzi ją w tym, że postępuje dobrze. No cóż ciężko niektóre osoby przekonać zwłaszcza po tym, jak niektórzy twierdzą, że Biblie czytać i rozumieć może jedynie ksiądz, chwila, moment, czy to nie jest powrót do średniowiecza, gdzie Biblia była zakazana dla innych, bardzo droga i oczywiście nie zrozumiała, ze względu na ówczesną "edukację"

 

Nie powiedziałbym, że katechizm jest fałszywy, ale jest strasznie skrótową wersją, przez co rozumiany jest opacznie i nieprawidłowo.

 

22 minuty temu Sttark napisał:

@Major Degtyarev

Ja tam nie wiem bo nie byłem ani w jednej sytuacji, ani w drugiej, ale to, że w czasie śmierci mamy omamy i halucynacje to nic dziwnego xd. 

 

I nie wyobraź sobie, że większość ludzi to ateiści dlatego, że chrześcijaństwo jest dla nich zbyt głupie i naiwne w swojej formie obecnej. Niezależnie czy to protestantyzm czy katolicyzm. I  i to jest oparte na fałszu i przekłamaniach. Skoro tak bardzo lubisz biblię to polecam przeczytać biblię synajską, aleksandryjską, albo watykańską. I może w ogóle zapoznać się z tymi pojęciami. Potem może nie będziesz już pisał, że Jezus jest bogiem i inne bzdety. 

 

P. S. Po znaku interpunkcyjnym stawiamy spacje, to tak na przyszłość do pisania. 

 

Dokładnie to jest też błędne rozumienie, Jezus jako Bóg? Jezus jest Synem Bożym, ale nie czyni to z niego Boga! Tak samo rozumienie Maryi, jako "Matki Boskiej" błędne rozumienie rangi Jezusa. Dopóki ktoś przestrzega zasad moralnych i do nich się stosuje, dopóty będzie dla mnie wartościowym człowiekiem.

 

8 minut temu Mianownik napisał:

Kiedy Bóg zniszczył?

Kolega popełnił błąd i chyba chodziło mu o wyczyn Jezusa, który jak podkreślałem powyżej NIE JEST BOGIEM.

 

Edytowano przez Polox
Odstrzelicie, albowiem postawiłem przecinek przed i
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny cytat potwierdzający, że Świątynią Boga są wierzący.

 

Spoiler

"Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu Sttark napisał:

Po co być ateistą? Lepiej agnostykiem :P 

Agnostycyzm jest nudny.

45 minuty temu Major Degtyarev napisał:

Trzeba czytać biblie,to jedyne słowo boże.

Nigdy nie poznasz prawdziwej bibli. Treść była zmieniana wiele razy, choćby przez tłumaczy.

29 minuty temu Sttark napisał:

 

I nie wyobraź sobie, że większość ludzi to ateiści dlatego, że chrześcijaństwo jest dla nich zbyt głupie i naiwne w swojej formie obecnej. Niezależnie czy to protestantyzm czy katolicyzm. I to, i to jest oparte na fałszu i przekłamaniach.

Ludzie mają do siebie to, że lgną za tłumem, popadają w myślenie życzeniowe i poglądy wyrabiają sobie dzięki ludziom, którzy nimi manipulują Bobby-Bomb_Icon.png?version=53c2ea83ecc9

Teraz małpki ślepo podążają za pseudo nauką. Zamiast obłąkanych księży, słuchają się obłąkanych facetów w kitlu. Niesamowicie ciekawe czasy by być w gronie żywych :)))

14 minuty temu Polox napisał:

Kolega popełnił błąd i chyba chodziło mu o wyczyn Jezusa, który jak podkreślałem powyżej NIE JEST BOGIEM.

 

Elaborate?

Katolicy wierzą w jednego Boga w trzech osobach, czyż nie?

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Nigdy nie poznasz prawdziwej bibli. Treść była zmieniana wiele razy, choćby przez tłumaczy.

I tu dochodzimy do pewnego problemu. Skoro nie poznamy prawdziwej biblii to skąd wiemy, że została sfałszowana skoro nie znamy tej prawdziwej?

- Bo 100 lat temu była inna... Zgodzę się z jednym. Polskie tłumaczenia są słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

@White Hood

Tak chciałbym wiedzieć, bo ty trochę więcej Biblii czytałeś ode mnie: Jezus nigdy nie mówił, że on sam, albo Bóg zniszczy świątynię (jerozolimską), prawda?


 

A bo ja pamiętam.  Może coś w proroctwach jest, albo w Apokalipsie. Sorry nie pomogę, nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie że Jezus jest bogiem,wiem że jest synem bożym.Modlitwa zawsze zaczyna się od ojcze nasz,czyli zwracamy się do boga nie do Jezusa.Mi chodziło o to że nie powinniśmy przedstawiać również Jezusa na obrazach czy rzezbach. Nikt nie wie jak wyglądał,może był czarny,może biały,może miał inne oczy.Nikt tego nie wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Major Degtyarev napisał:

Nie napisałem nigdzie że Jezus jest bogiem,wiem że jest synem bożym.Modlitwa zawsze zaczyna się od ojcze nasz,czyli zwracamy się do boga nie do Jezusa.Mi chodziło o to że nie powinniśmy przedstawiać również Jezusa na obrazach czy rzezbach. Nikt nie wie jak wyglądał,może był czarny,może biały,może miał inne oczy.Nikt tego nie wie.

 

Są rzeczy, które możemy wywnioskować z jego życia opisanego zarówno przez chrześcijańskie jak i niechrześcijańskie źródła. Ponieważ pochodził z Galliei, miał zapewne ciemny kolor skóry i tym samym zapewne też ciemne włosy. Nie jesteśmy w stanie ukazać w stu procentach zgodnego z prawdą wizerunku, ale możemy domniemywać. Kolejnym (chociaż nie do końca pewnym źródłem) jest Całun Turyński, tyle że do dzisiaj nikt nie określił jego wiarygodności.

 

Edytowano przez Arcybiskup z Canterbury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 @White Hood tu dochodzimy do pewnego problemu. Skoro nie poznamy prawdziwej biblii to skąd wiemy, że została sfałszowana skoro nie znamy tej prawdziwej?

- Bo 100 lat temu była inna... Zgodzę się z jednym. Polskie tłumaczenia są słabe.

Polskie tłumaczenie to już zupełnie inny temat. I jeszcze zależy o jakim mówimy czy o tysiąclatce, czy o Wujka czy jeszcze coś innego. 

 

I tu nie chodzi o poznanie prawdziwej Biblii. Imo, ona nigdy nie istniała. Nigdy nie było tej jednej prawdziwej. Już za czasów rzymian wiele rzeczy, było branych ,,na słowo honoru,, itd, więc te wymaganie jest trochę absurdalne. 

Po za tym, tak jak mówiłem, wystarczy się zainteresować i przeczytać dostępne choćby po angielsku, albo po grecku kodeksy watykańskie albo aleksandryjskie. Te biblię mają najwyższy wskaźnik autentyczności, potwierdzony przez osoby i religijne i świeckie, zawierają jednak o wiele mniej tekstu, co najlepiej pokazuje, jak wiele ludzie w późniejszych czasach dodawali do oryginału. Nie ma np. nic na temat wizji po zmartwychwstaniu, nic o dziewictwie Miriam, itd. 

 

http://codexsinaiticus.org/en/manuscript.aspx?book=35&chapter=3&lid=en&side=r&verse=33&zoomSlider=0

http://www.bl.uk/onlinegallery/sacredtexts/images/zoomify/codexalexzoom.html

http://digi.vatlib.it/view/MSS_Vat.gr.1209

 

I owszem Jezus jest nazywany synem bożym, ale to absolutnie nie oznaczało dla tamtejszych, że naprawdę pochodzi od jakiegoś boga. To tylko zwrot oznaczający osobę bliską boga, wypełniającą jej reguły itd. O dziwo w ewangelii Łukasza, zostało to nawet odpowiednio zachowanie. 

 

W Ewangelii Marka zwrot „syna Boga” występuje również w klamrze zamykającej:  w słowach rzymskiego centuriona pod krzyżem: „Zaprawdę, ten człowiek synem Bożym był„. Tyle że zwrot ten, w tym konkretnie kontekście, wskazuje akurat na coś innego i inne znaczenie: centurion widząc jak Jezus kona na krzyżu mówi: Zaprawdę ten człowiek był zaiste synem Boga (w sensie: człekiem sprawiedliwym i niewinnym). Żeby było ciekawiej, tak też słowa te przekazuje jako jedyny Łukasz: „Zaiste, człowiek ten sprawiedliwy był„. Zwrot „Syn Boga” w jęz. hebrajskim oznaczał ni mniej, ni więcej tylko człowieka sprawiedliwego, wiernego sługę bożego a nie, zgodnie z wierzeniami pogańskimi, nadprzyrodzoną postać zrodzoną przez samego Boga z dziewicy… Podobnie zwrot „Syna Abrahama” czy „Syn Dawida” nie oznaczają kogoś zrodzonego bezpośrednio przez Dawida…

Łukasz przekazuje więc sens faktyczny, Marek treść, wskazywać to może na to, że obaj korzystają niezależnie z trzeciego źródła, które tłumaczą w inny sposób. Podobna sytuacja występuje w Historiach narodzin, gdzie Mateusz pisze:

aby się wypełniło, co było powiedziane przez proroków, że: „Nazorejczykiem będzie nazwany„. (Mt 2:23)

Łukasz natomiast: to spłodzone świętym będzie nazwane, synem Boga. (Łk 1:35)

i w innych miejscu: że: „Wszystek mąż, co rozewrze żywot świętym Panu będzie nazwany„) (Łk 2:23)

Obydwaj piszą o tym samym, tyle że Mateusz zwrot „nazorejczyk” wiąże z miastem Nazara a Łukasz tłumaczy w jego faktycznym znaczeniu jako „święty Boga”… To, że oba te zwroty występują w wersetach 2:23 to już zbieg okoliczności…

Źródło: Synopsa.pl

 

Edytowano przez Sttark
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, w starym testamencie wiele razy jest użyty zwrot "Synowie Boży" (w nowym też parę razy)

 

Wszystko pięknie ładnie, ale co np z 1 rozdziałem ew. Jana? 

 

Co z Jana 10:30-38.

 

Jana 20:28

Jezus go nie poprawił.

itd, itd.I wiele tego jest, i wiele możemy na ten temat pisać, kończąc jak zwykle w impasie, ale ja chce zrobić jedno. Ja chcę być głupcem i prostaczkiem, żeby pozostała tylko wiara.

Cytuj


 Nie ma np. nic na temat wizji po zmartwychwstaniu, nic o dziewictwie Miriam, itd. 

 

I kiedyś już chyba pisaliśmy na ten temat. Znaczy ty to napisałeś, a ja powiedziałem, że z miesiąc mi zajmie znalezienie odpowiedzi...ale znalazłem, tylko że chyba jej nie napisałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś to prawda. Znalazłeś coś przeczącemu tej tezie,czy tylko potwierdzenie? 

I Jan..powiedzmy, że nie jest to zbyt wiarygodna Ewangelia, jest najmniej brana na poważnie zarówno przez biblistów jak i historyków. 

Dziwi mnie jednak twoje podejście..dlaczego mówisz, że chcesz być głupcem i prostakiem? Naprawdę nie chcesz odkryć prawdy w Biblii, albo chociaż się do niej zbliżyć? Ja bym wolał to niż tkwić w błędzie, na co prawdopodobieństwo, jest duże. Tym nie mniej, jeżeli taka jest twoja wola to ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Cytuj

Znalazłeś coś przeczącemu tej tezie,czy tylko potwierdzenie? 

Przeczące.

 

Cytuj

Naprawdę nie chcesz odkryć prawdy w Biblii, albo chociaż się do niej zbliżyć? Ja bym wolał to niż tkwić w błędzie, na co prawdopodobieństwo, jest duże. Tym nie mniej, jeżeli taka jest twoja wola to ok. 

Odpowiem na to tak. Litera zabija, Duch ożywia.

Nigdzie też nie napisałem, że nie będę sprawdzał. Bo będę sprawdzał wszystko. Jednak do pewnych rzeczy trzeba mieć po prostu wiarę. 

A każde zdanie które piszę jest obmarznę uśmiechem.(nie wiem czemu to napisałem, może byś wiedział, że nie piszesz z człowiekiem "ja ci zaraz pokażę", ale tak po prostu z człowiekiem którego uśmiech jest szczery, tak po prostu. Nie lubię używać emotikon)

Edytowano przez White Hood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczące to ok, możesz je podać?  

 

Cytuj

Jednak do pewnych rzeczy trzeba mieć po prostu wiarę. 

Ja tam wolę filozoficzny racjonalizm xd. 

 

Cytuj

każde zdanie które piszę jest obmarznę uśmiechem.(nie wiem czemu to napisałem, może byś wiedział, że nie piszesz z człowiekiem "ja ci zaraz pokażę", ale tak po prostu z człowiekiem którego uśmiech jest szczery, tak po prostu. Nie lubię używać emotikon)

Nie żeby to miało jakieś znaczenia, ale ok xd. 

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Jak przeczące to podaj co, z chęcią się z tym zapoznam. I najlepiej też z jakiego źródła. 

Ano bardzo chętnie. Jest tylko malutki problemik....nie mam tego zapisanego (przynajmniej na tym komputerze, może jest na komputerze w Polsce, ale głowy nie dam sobie uciąć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Ano bardzo chętnie. Jest tylko malutki problemik....nie mam tego zapisanego (przynajmniej na tym komputerze, może jest na komputerze w Polsce, ale głowy nie dam sobie uciąć

Aha. No nic, jakbyś to miał to podaj z chęcią się zapoznam, ale do tego czasu będę wierzyć w swoją teorię, która również argumenty ma w historii i biblistyce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...