Skocz do zawartości

Firstu przy klawiszach, w głowie się nie mieści.


1stChoice

Recommended Posts

Czym się zajmuję?:
 
Gram covery przeróżnych piosenek ogólnie znanych/z fandomu/soundtracków z gier ( najczęściej Final Fantasy). Przyjmuje także zamówienia na takowe. Staram się również grać ze słuchu, kiedy do danego utworu nikt jeszcze nie stworzył nut/nie mogę ich znaleźć lub kupić lub kiedy chce stworzyć prostszą wersję danego utworu.
 
Sprzęt:
 
Pianino Cyfrowe Yamaha NP-11 ( głównie)/ Pianino Cyfrowe Yamaha P35 ( rzadko)
 
Kanał YouTube:
 
 
Przykładowe nagrania:
 
 
 
Zapraszam do słuchania!
 
Edytowano przez Pierwszy
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszło! Chociaż mam pewną obiekcję: W ostatnim utworze trochę czasami wychodzi na wierzch bas, który jak na moje ucho jest odrobinę zbyt... niski? Odnoszę wrażenie, że powstaje pustka między tymże basem a resztą utworu. Mimo to, muszę przyznać, że naprawdę mi się podoba. Widać (a raczej słychać) postępy, co jest bardzo pocieszające. Szczególnie, że w polskim fandomie nie mamy wielu (chociaż odrobinę) klasycznych muzyków :fluttercry2: .

 

Pogłos rzeczywiście jest trochę dziwny. Niestety też nie znam się na obróbce dźwięku, więc nie pomogę :( . Ale poza tym jakość jest całkiem dobra.

 

Ps. NP-31! Też to mam!   :fluttershy4:  Całkiem dobry sprzęt, trzeba mieć tylko własne słuchawki/głośniki, bo te wbudowane są beznadziejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay, w końcu wzięłam się w garść i odsłuchałam te utwory. I muszę przyznać, są one bardzo ładne :D Zachęciłeś mnie do słuchania pianinowych coverów :3 A "Sunset Boulevard" jest naprawdę świetny, to mój ulubiony instrumental, a teraz jet w wersji pianinowej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

NP31- mój aktualny sprzęt. Sprzedam za 1000 zł! W bardzo dobrym stanie.
 

 

Łel aktualnie jestem zainteresowany propozycją, ponieważ mam tylko keyboarda a strasznie mnie gówno ogranicza przez 5 oktaw jak będe miał forse to się odezwe.

 

Czyli jakoś po lipcu bo wtedy skończe staż to sobie tam zarobie tego tysiaka :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łel aktualnie jestem zainteresowany propozycją, ponieważ mam tylko keyboarda a strasznie mnie gówno ogranicza przez 5 oktaw jak będe miał forse to się odezwe.

 

Czyli jakoś po lipcu bo wtedy skończe staż to sobie tam zarobie tego tysiaka :P

 

Niestety, ale posiadam już nowy sprzęt a stary został sprzedany w tamtym tygodniu. Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio, ktoś tam mówił, że już nie gram.

 

Ale kiedy ja tak powiedziałem? Po prostu miałem krótką przerwę ;) Zresztą ciągle się uczę.

 

 

Taka krótka nutka, mam nadzieję, że przyjemna i się spodoba.

 

Użyte programy:

 

- Rejestrator dźwięku wbudowany w Audacity.

- Movie Maker Online ( niestety po formacie jestem biedniejszy o Sony Vegas i nie chce mi się go instalować).

Edytowano przez FirstChoice
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatycznie Ci to wyszło. W sumie (znowu) nie mam do czego się przyczepić, z niecierpliwością czekam na całość.

 

Trochę nie rozumiem czemu tak dziwnie (także w oryginale) jest 0:45 zrobione, chyba lekko dysonansowo. Jednak to musiałbym reklamować u kogo innego :). Chociaż może mi to się tylko tak wydaje? Nie wiem, nie czuję się autorytetem w dziedzinie muzyki ze ścieżek dźwiękowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Udało mi się w końcu zmotywować i zakupić najnowszą wersję programu FL Studio. Przy najbliższych moich nagraniach, można się spodziewać dodatkowych instrumentów ( oprócz Pianina) oraz o wiele lepszej jakości jak i brak szumów i innych defektów powstałych podczas nagrywania.

Jak zwykle zapraszam do słuchania, składania zamówień i na kanał:

https://www.youtube.com/FirstChoice1337

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem taki mały remaster utworku z bardzo starej gry i zdobył więcej lajków w dobę niż 3 ostatnie covery na pianinie razem wzięte przez cały czas... jeszcze jakby był jakiś super ale to tylko prosty remix, który zrobiłem dla siebie i w mniej niż pół godziny czasu... nevermind, ludzie nie lubią chyba słuchać klawiszy :_;

Ale i tak będę grał dalej bo i tak mam te kilka osób, na których mi zależy i im się podobają moje wypociny w sumie niczym nie różniące się od oryginalnych nut ( sam jeszcze swoich wersji tworzyć za bardzo nie potrafię :<)

Nowa wersja utworu, który nagrywałem już kilka miesięcy temu i był też moim pierwszym utworem na kanale, bez szumów, bez pogłosu. Tym razem jakość nie ucierpiała....

Tylko nie wiem czemu Sony Vegas mi lekko uciął utwór na końcu renderowania.

Nuty z jakich skorzystałem są zawarte w opisie na YT do pobrania za darmo, więc można sobie spróbować zagrać samemu.

Edytowano przez Pierwszy
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...