Yax

Odcinek 1 i 2: The Cutie Map

128 members have voted

1. 1. Jak oceniasz odcinek?

• 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      2
    • 4
      2
    • 5
      2
    • 6
      6
    • 7
      16
    • 8
      36
    • 9
      29
    • 10
      34

Recommended Posts

A więc, sezon się zaczął, komunizm potwierdzony, opinię wyedytuję po obejrzeniu wersji z napisami :v

Sezon 5 uważam za otwarty.

Thread, go!

Edited by 2cool4nickname

Co do piosenki średnia jednak:

Tak bardzo zgaśić i doprowadzić do łez flaterschy zasługuję na karę.

Czemu pinki nie kożysta z tak pozytywnej piosenki tylko psuje zabawę ech.

Czyżby zły dzień ?

Bo Pinkie wyczuła, że ich radość nie jest prawdziwa i robiła wszystko, by to udowodnić.

• Upvote 1

Skusiłem się i obejrzałem na streamie więc wypowiem się już teraz. Jeśli nie oglądałeś nie czytaj, spoilery.

Ogólnie nie urwało tyłka, do pierwszych dwóch odcinków pierwszego sezonu dużo brakowało, nie wydaje mi się, żeby twórcy mogli je kiedykolwiek przebić. Możliwe, że mam takie wrażenie dlatego, że już nie czuję takiej samej magii kucyków jak kiedyś. Wracając...

Przesadna równość jest zła... Tylko tyle wynosimy z odcinka, ale to wystarczająco wiele. Oczywiste nawiązanie do komunizmu, ciekaw jestem jak zareagują na to zwolennicy owego systemu... Fluttershy chyba na początku się spodobało.

Piosenka była kozacka, serio. Powtórzę to po raz kolejny, ale jeżeli mi podobają się piosenki z MLP to wiedz, że coś dziwnego się dzieje. Jak na razie w ucho wpadły mi może 2 lub 3 na cały serial.

Pinkie Pie chyba znalazła swój kolejny odpowiednik po Cheese Sandwichu. Kucyk, robiący most i lornetkę z balonów zawsze spoko. Swoją drogą, jej miny w ciągu całego odcinka były po prostu prześwietne. Dobrze widzieć, że twórcy rozwijają tą postać i idą z nią w jak najlepszym kierunku.

Do wszystkich tych, którzy będą oglądać jutro na Dailymotion, to dużo lepsze rozwiązanie. Na streamie reklamy leciały co 3 minuty... Nic nie straciliście. Odcinek ocenię na 6/10, mam nadzieję, że następne będą trzymać wyższy poziom.

• Upvote 1

Dlaczego wyruszając na tą wyprawę żadna nie wzięła nawet juk ? I dlaczego Twilight pomimo tego, że jest chyba 3 najważniejszą osobą w Equestrii nie ma straży ?

Poza tym pierwsze dwa odcinki rozwalają mózg dał bym im nazwę: "Znaczkowa mafia".  A zgaszenie Flaterci i doprowadzenie jej do płaczu  :fluttercry2: to zbrodnia przeciw kuczości.

Ok więc jak oceniacie fabularną kwetstię odcinka?

Morał bardzo mi się spodobał.

"Każdy z nas jest inny, ale potrafimy być przyjaciółmi".

I dlaczego Twilight pomimo tego, że jest chyba 3 najważniejszą osobą w Equestrii nie ma straży ?

Bo jakoś po Alicornizacji stwierdziła, że chce żyć tak jak żyła wcześniej? Po za tym załatwiła demona, więc hej. 

• Upvote 1

Odcinki według mnie były dobre. Podobały mi się takie drobnostki jak miny Pinkie czy "say what?" AJ. No i ogromny plus za akcję poza Ponyville bo już zdążyło mnie znudzić to miasto. Strasznie bolały te reklamy, dlatego też obejrzę sobie jutro na Dailymotion jeszcze raz.

waterpony, dnia 04 Kwie 2015 - 6:22 PM, napisał:

I dlaczego Twilight pomimo tego, że jest chyba 3 najważniejszą osobą w Equestrii nie ma straży ?

Bo jakoś po Alicornizacji stwierdziła, że chce żyć tak jak żyła wcześniej? Po za tym załatwiła demona, więc hej. 

W Ponyville rozumiem ale wyjechały na jakieś sam kraniec Equestrii do wioski, której nie ma na mapach.

Ps. Nie ogarniam technologii cytowania

Edited by waterpony

Double post by dać ludziom powiadomienie żę coś zmieniło się w temacie.
Odcinek w "HD", które pomimo że ma najwięcej 480p dalej jest w MOTZNO lepszej jakości niż to co zalinkowałem wcześniej.

http://www.dailymotion.com/video/x2lqwd7_my-little-pony-friendship-is-magic-s05e01-02-cutie-markless-parts-1-2_animals

Edited by Skrzynek

Trochę mnie kuce zmogły, ale że miałem czas a miał się zacząć restream (źródła pozostają :) ) To obejrzałem. Ogółem powiedziałbym, że 4/10 bo dopuszczający ale niezbyt pociągający do dalszego oglądania. Jednak:
-Piosenka była całkiem całkiem. Nawet wpadła w ucho, choć zadu nie urywa.

-Flutterka porównująca AJ jako prawie tak kiepską (przepraszam, ale bad na zły tu nie przetłumaczę) jak RD mnie po prostu zrzuciło z krzesła -> Babunia 1 Reality 0

No ale potem to już trochę klasyczne gadanie, przewidywalna fabuła. Chociaż... byłem szczerze zaskoczony łatwości z jaką problem naprawili.
Niech będzie, że dostateczny plus. Ważne, że biblioteczka ma nowe mp3 do kolekcji

Edited by Irwin Geniusz

Odcinek oceniłabym 8/10.

Mimo, iż były to dwa odcinki to jak dla mnie zdarzeń było w nich zbyt dużo. Możliwe jednak, że po prostu jestem podjarana nowym sezonem i nie zauważyłabym w tym momencie, że na początku np. 3 sezonu było ich o wiele więcej. Co do piosenki. Nie jest ona najlepsza, ale fajnie się ją słucha. Ma rytm który (przynajmniej mi) wpadł w ucho od razu. Widząc, że klacz, która zabierała kucykom znaczki (omg... nie pamietam imienia XD) uciekła, od razu pomyślałam: Będzie później! Załóżę się o dwa grosze! Do gustu najbardziej przypadły mi dwa kucyki. Panikujący ogier i połączenie Dash i Wonderbolts. Po obejrzeniu odcinka do mojego pokoju przyszedł mój trzyletni brat, który był tak zaciekawiony historią z tego odcinka, że mu kilka razy musiałam opowiadać :D Rośnie mądre dziecko. Osobiście nie mogę sie już doczekać kolejnego odcinka!

• Upvote 1

(omg... nie pamietam imienia XD)

Starlight Glimmer :P

Komunizm kanonem, indoktrynacja, pranie mózgu i możliwość wysysania talentu też. No nieźle... A to dopiero pierwsze dwa odcinki. No i kuce z tła były zaskakująco niezłe. W sumie z tej grupki czterech kucy jedynie nasza cukierniczka się nieszczególnie wyróżniała. Na plus też to, że to oni uratowali dzień, a nie Twalot. Wszelkie podejrzenia o Mary Sue poszły się j... na grzyby :drurrp:

• Upvote 2

Mi się odcinek (a w sumie dwa) bardzo podobał. Właściwie jeden z lepszych. 

Morał, że pomimo różnic nadal możemy się przyjaźnić jest bardzo dobrym morałem i ważnym. Powinno się o nim pamiętać. Dodajmy do tego świetne zachowanie Pinkie Pie, słodkie miny Fluttershy i przyjemne nowe postacie, a dostaniemy bardzo dobrą całość. Piosenka także przypadła mi do gustu i słuchałam jej sobie kilka razy. Nie wiem czemu odcinek ten dostał tak niskie noty jak 6 czy 7, co w sumie niskie nie jest, ale jak na taki odcinek to uważam, że owszem. 

• Upvote 1

Ogółem jakoś mi w tym odcinku zabrakło jeszcze takich no powodów, dla których Starlight zdecydowała się pozostać w tej wspólnocie... Bo póki co wychodzi na to, że "bo tak" :P

Oglądałem live, przed chwilą drugi raz na dailymotion. Super odcinek, bardzo przypadł mi do gustu. W piosence aż czuć było "sowiecki" klimat (red army march mi się od razu skojarzyło). I ta propaganda Starlight z megafonu... awesome. Ogólnie 11/10 byle tak dalej, z niecierpliwością czekam na wincyj. "Exceptionalism is a lie" ;)

Skoro Lisek tutaj jest, to też się wypowie.

Według mnie odcinek wyszedł dobrze. A nawet bardzo dobrze. Zaczynając na chwytliwej piosence, a na obiecującym zakończeniu (ucieczce złej konkretnie) kończoń. Oby powróciła, bo jak nie to foch forever na 5 sekund.

Ach, i po raz pierwszy chyba, Twalot ni Celestyna czy też reszta Mane6 nie ratowały sytuacji. W końcu dano drugoplanowcom szansę wykazania się! :')

I jeszcza ta zła... jest taka... normalna? Nie mająca OP mocy? Nie będąca żadnym nadprzyrodzonym stworzeniem sprzed wieków, tylko zwykłym kucem-dyktatorem? Miło.

W dodatku te całkiem ładne desingi postaci, zarówno przed odzyskaniem znaczków jak i po.

I ten klimat. :')

Daję 9/10. Lisia nigdy nie daje 10.

Would bomb again. - NATO

Edited by Lisica

Trzyma poziom. Podobał mi się, ale mam wrażenie, że...w trakcie oglądania czas przyśpieszył. Streściłoby się ten odcinek w 2 zdaniach.

Oceniam na 8/10 - bo drugoplanowe postaci wreszcie dostały swoje 5 minut.

Plus za komunizm everywhere.

Plus za Fluttershy, która miała swoją małą rolę  :fluttershy5:

Minus za cutiemarki w słoikach - nie czaje :crazytwi3:

• Upvote 1

Rewelacja! Kozacki odcinek, pełen świetnych podtekstów (nie tylko komunizm!), ale także innych materiałów dla analizatorów. Świetny początek sezonu. Widać, że serial się rozwija i mamy zupełnie nowe koncepcje. Twilight została utemperowana. Cieszę się też, że nowym złym jest zwykła postać, a nie jakiś potwór.

Piosenka merytorycznie dobra, wykonanie troszkę średnie.

Niestety, głupi koniec nie pozwala dać mi dychy. Most z balonów i lornetka, czyli tworzenie czegoś z niczego to tak nieskończenie OP moc, że w głowie nie mieści.

Edited by SPIDIvonMARDER
  • Upvote 2