Yax

Odcinek 1 i 2: The Cutie Map

128 members have voted

1. 1. Jak oceniasz odcinek?

• 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      2
    • 4
      2
    • 5
      2
    • 6
      6
    • 7
      16
    • 8
      36
    • 9
      29
    • 10
      34

Recommended Posts

Po raz pierwszy mamy antagonistkę która nie jest problematyczna ze względu na poziom mocy a na fakt że ma jakąś tam ideologie którą chce wszystkim wpoić.

A ja wciąż uważam, że i jedno i drugie (no bo wysysanie talentu ;p).

Mnie to tylko dziwi fakt taki, że nikt tej jaskini ze znaczkami nie bronił, a do zbicia szybki wystarczyło rzucenie kamienia, a nawet patyka jak to pokazali... Czemu żaden z kucyków kiedyś tam nie poszedł i tego nie zbił. Reszta by się sama zrobiła i by sobie uciekli. Wyszło na to że mane 6 przyszły po to by pomóc im zbić szybę. Tak to odczuwam.

No bo też po co to mieliby robić, skoro byli aż tak przeorani ideałami Starlight? W końcu im pranie mózgu zrobiła. Wątpię, by w tym momencie ktokolwiek myślał o zbiciu szyby. Raczej z góry zakładali, że skoro to jest dzieło Starlight, nic nie da się zrobić. A poza tym, nawet nasi znaczkowi buntownicy siedzieli cicho pośród innych, wzdychając pod nosem nad cutie markiem, bo bali się zrobić cokolwiek przeciwko Glimmer xd

Po ponownym obejrzeniu, wciąż uważam, że reakcja, a raczej jej brak, na krzywdę Twilight była dziwna i mało realistyczna. Toż spodziewałem się, że chociaż RD zaszarżuje na Starlight i zostałaby na przykład powstrzymana przez inne pegazy, albo Starlight od razu by ją trafiła promieniem. A tak sobie była i czekała na rzeź :v

Edited by Niklas

Możemy uznać że brak reakcji ze strony Mane6 na moc Starlight była zwyczajnym szokiem. Wiecie, strzelam że nikt się ie spodziewał że istnieje możliwość zamienienia czegoś co teoretycznie jest przypisane do kucyka właściwie nawet przed urodzeniem.

Aha i jeszcze jedno- zastanawiał się ktoś czy można by dać komuś inny znaczek? Bo szczerze początkowo kiedy Starlight wyjęła słoik ze znaczkiem Twi to pomyślałem "Heee...! A co jeśli ona chce przypiąć do siebie znaczek Twi co da jej mega zdolności magiczne!?"

Aha i jeszcze jedno- zastanawiał się ktoś czy można by dać komuś inny znaczek? Bo szczerze początkowo kiedy Starlight wyjęła słoik ze znaczkiem Twi to pomyślałem "Heee...! A co jeśli ona chce przypiąć do siebie znaczek Twi co da jej mega zdolności magiczne!?"

To trochę przeczy teorii zamiany znaczków z finału trzeciego sezonu :rainderp:

Edited by Arturro

Oglądałam na YT kilka godzin po streamie.

Jak dla mnie wątek ciekawy, nowi bohaterowie, zauważyłam natomiast zmianę animatorów, nie do końca na lepsze to wyszło ale ok. Motyw ze Starlajt Glimer świetny, całe kolory tej wioski... Jak dla mnie zachęcający początek, ktoś wie kiedy kolejne odcinki?

ktoś wie kiedy kolejne odcinki?

Co sobotę na live - 17:30

Edited by Arturro

Więc tak odcinek oceniam na mocne 8/10  :rd7:

Początek był dosyć zwyczajny, ale byłem tak podjarany, że na początku nawet on był dla mnie genialny  :fluttershy5: . Jeden gag jednak pozostał dla mnie genialny, kiedy  :pinkie3: zobaczyła na mapie swój dom, a Spike go zdeptał :D . Jeszcze jedna rzecz przed podróżą zwróciła moją uwagę, a konkretniej relacje Big Maca i Spika. Wydaje mi się, że wcześniej nie było powiedziane, że są tak zżytymi przyjaciółmi - fajna ciekawostka. Ogółem bardzo podobał mi się motyw podróży oraz to jak długo trwała. Nasze mane 6 ogółem nie wybiera się na tak długie wycieczki, więc wydaje mi się, że będą one domeną dokładnie tego sezonu. A teraz przechodząc już do miejsca rozgrywania się większości akcji, czyli miasteczka Samodzielnych Equestiańskich Republik Radzieckich  :salut: ! Chyba każdemu się to z komuną kojarzy :D, ale mi chyba szczególnie 

319414__safe_pinkie+pie_rarity_applejack

Sama piosenka In Our Town, była perfekcyjnym odzwierciedleniem rosyjskich defilad  :yay: . Sam atak na mane 6 w jakini skojarzył mi się z tym 

. Pochwalić także należy Fluttershy, bo tym razem naprawdę wykazała się odwagą, jednak... była ślepa w stosunku do tego co się tam działo i znowu tylko Pinkie od początku wiedziała, że coś jest nie tak. Dodam jeszcze, że pościg za znaczkami był... emocjonujący :fluttershy6:. Koniec jak zawsze szczęśliwy, a nasze klaczki utworzyły pierwszą partię demokratyczną  :giggle:   Przechodząc do tego co mi się w odcinku nie podobało - nie było tego dużo. Przyczepić się mogę przede wszystkim do tego, że  :MJTQO: nie teleportowała ich wszystkich poza granice miasta, a była do tego zdolna, przez co musiały spędzić 2 dni w więzieniu politycznym. Mógłbym się jeszcze czepnąć braku próby ucieczki oknem, bo nie wydawało się wcale takie małe, ale może tylko tak wyglądało z perspektywy oglądającego.
  • Upvote 2

To trochę przeczy teorii zamiany znaczków z finału trzeciego sezonu

Niekoniecznie. Nie wiemy jak dokładnie działało niekompletne zaklęcie Starswirla. Być może zmieniało wygląd znaczka i na tym koniec, a talent pozostawał ten sam. Bo trzeba zauważyć, że pomimo zmienionego znaczka każda z klaczy miała swój talent. 

Natomiast znaczkowa ospa sprawiała, że pojawiał się znaczek i talent. Wynika z tego, że są sposoby na to by dać kucykowi talent chociaż zawsze będzie to ze sobą niosło pewne konsekwencje bądź zmiana znaczka jest wyjątkowo trudna i najwyraźniej nikt jej nie opanował. Usuwanie talentu może być krokiem w tę stronę. 

Odcinek wyszedł myślałem że mysteria. Przetłumaczy to w 1 2 tygodnie a tu proszę niespodzianka co do odcinka komunizm pełną gębą co mnie cieszy ale co do samej akcji odcinka to myślałem że będzie więcej zwrotów akcji

"Dołączcię do naszej utopi"

Edited by Z6l9O

No skończyłem oglądanie i stwierdzam że początek nowego sezonu wyszedł bardzo dobrze. Nowy wróg Mane 6, nie był tak przereklamowany jak Sombra, który też zniewolił kucyki. Piosenka dobra, ale były już lepsze piosenki. Ogólnie 9/10 odcinek :enjoy:

Ale teraz tak poważnie- ludzie co wy macie wszyscy z tym komunizmem? Rozumiem że wam może się to kojarzyć a ja po prostu jako jedyna osoba na forum nie widzę żadnego powiązania ale przed premierą tego odcinka były straszne niepewności co do tego czy odcinek nie będzie zbanowany. I dlaczego od razu wszęrdzie ten komunizm? Może i ideologia była podobna ale nigdzie nie widziałem sierpów i młotów ani czerwonych gwiazdek.

• Upvote 1

Ale teraz tak poważnie- ludzie co wy macie wszyscy z tym komunizmem? Rozumiem że wam może się to kojarzyć a ja po prostu jako jedyna osoba na forum nie widzę żadnego powiązania ale przed premierą tego odcinka były straszne niepewności co do tego czy odcinek nie będzie zbanowany. I dlaczego od razu wszęrdzie ten komunizm? Może i ideologia była podobna ale nigdzie nie widziałem sierpów i młotów ani czerwonych gwiazdek.

A w Komunizmie liczyły się sierpy i młoty, czy ideologia? :v

Właśnie ta komunistyczna ideologia jest winowajcą. Problem w tym, że takowa ideologia daje nam bardzo dobry morał: Przesadna równość jest zła. Niestety jako, że komunizm zakładał równość we wszystkim, a okazał się zły to gdzie się pojawi taki motyw od razu pierwsze skojarzenie: komunizm! 

Mnie też to denerwuje, ale co poradzić? 

• Upvote 1

Jak na ironie, jak na razie najwiecej osób mających taką wypaczoną wizje równości jak Starlight spotkałam w Stanach i ten pomysł kwitnie tam w zastraszającym tempie i niekoniecznie wśród socjalistów. Ale o tym co widze w tym odcinku w sczegolach napisze jutro. :)

• Upvote 1

Odcinek obejrzany i muszę się zgodzić co do jednego jeśli ktoś oczekiwał petard i światełek czy jakiegoś Saurona z OP mocą czynienia zła -  nie ten pociąg XD. Natomiast jeśl ktoś szukał ogólem kolejnej lekicji o przyjaźini i czegoś, co będzie po prostu Silce of Life lub kompletną beką z naszego "dawnego" ustroju (w końcu w socjalizmie było wszystko Equal, tylko nazwy firm i krajów się rózniły., a i tak to byla ta sama szara masa), to Towarzysze ( czy też raczej w Glimmermowie Przyjaciele XD) dobry wybór. Teraz jako że demokaracja parlamentarna u nas panuje, wymienie co kocham w tym odcinku a na co pluję XD:

+  miny :pinkie i jej "zmysł"   - po prostu  te miny są mega w tym odcinku od * ciesć mamciu i papciu" do " nie widzę tu uśmechów*. Za każdym razem miałem Simle na twarzy (nawet przy minie " to nie nie raj Flutershy pamiętaj"). podziwm też coraz baerdziej jej zmysł ona jako 1 wyczaiła, że *coś tu śmierdzi" i ani na moment nie dała sie praniu mózgu

+ nawiązanie do komunizmu w "Our Town"  - przypomniały mi się fragmenty dokumentów o PRL  + znak =  idealnie odwoluje się do szlachtnej ideologii, ale niestety despotyzm Cioci Glimmer wszytko zepsuł (tak samo jak despotyzm Wujcia Stalina zrobił z komunizmu chlam i tyranię) 

+ Flutter the Brave - być może uległa ideologi na początku (ja bym jej za to nie winił bo sam mam "czyste" ideały  socjalizmu w sercu i się tego nie wstydzę), ale gdy Ciocia pokazała swą twarz, zgodziła się na plan przyjaciólek i jak Żolnierz Wyklety nie złamała się choć się bała. Za to należy jej się Virtuti Miliitari x 10  

+ kuce 2 planowe w akcji - no w końcu  żadna Celestyna czy jakiś OP kuc ratują sytuacje i jestem jak najbradziej za takim czymś (marzy my się taki troche Filerrowski odcinek w którym głównym bohaterem jest Octavia albo Derpioszka)

+ Ciocia Glimmer - w końcu jakiś Vilian który jest normalnym kucem i ma tylko niebezpieczny talent myślę że może być jednym z ciekawszych Vilów, o ile twórcy nie zastosują wariantu "Sombra"

- zbyt łatwe pokonanie Mane 6 - ja rozumiem że można być w szoku gdy pada Twillot, no ale  ludzie takie coś trwa max z 2 minuty, potem należy choćby kopnąć w zad przeciwnka bronić się, a nie łaskawie czekać aż zrobią ci auciu

- końcówka odcinka -balonowy most seryjnie komuś sie chyba mózg wtedy przegrzał, albo wstawił tabliczkę "wracam za 10 minut"

- Spike i piłka kopytna - nie bylo lepszgo sposobu by zmusić  Fluterkę do udziału w Quescie ? Bo to szczerze mówiąc nie było ani trochę śmieszne, jeśli miało być

- szarosć miateczka - ja rozumiem, ze miało to oddać kilmat komunizmu, ale po co skoro było mnóstwo innych odwołań

Teraz to wszytko podsumuję i wyjdzie mi na to że odcinek dostanie ode mnie mocną czwórę (8/10)

Edited by Out of Odder Zandi

Spokojnie, ludzie sobie tylko żartują. Niemożna wszystkiego odbierać na poważnie. 

Edited by WilkU
  • Upvote 1

Odcinek raczej niezbyt. Tematy sekciarsko-religijne niech sobie lepiej twórcy odpuszczą. Nie wychodzi im to. Sama fabuła też jakaś naciągana. Znikąd wyskakuje jakaś mapa, pokazuje jakąś wiochę, w której siedzi grupa dziwaków uśmiechających się jak psychopaci, a nasze dziewczęta myślą "nie, no oczywiście, można bez problemu tam wejść, nie informując przedtem nikogo o dziwnej wiosce i jej mieszkańcach, no bo przecież co nam się może stać?"

Poza tym nie podoba mi się pomysł aby Główna Szóstka robiła teraz za Świętą Inkwizycję Księżniczki Celestii.

Guest

Nie zauważyliście do tej pory, że nasze bohaterki zachowują się jak... postaci grywalne w RPG? Tylko z tą różnicą, że nie giną i nie muszą więc robić z tego powodu save'ów. Poza tym pewnie wielu z nas zachowałoby się podobnie, no bo grając pierwszy raz w takie BG, to najpierw leziesz sobie przez las, a tu nagle wilk lub orczy mag i jesteś trup (przeważnie). Albo i nie, zważywszy na to, że wszyscy się nawzajem straszymy czym się da i w realu jesteśmy przesadnie ostrożni lub nawet z lekka paranoiczni. Chyba już tylko gry komputerowe dostarczają nam adrenaliny.

Edited by Skrzywiona

Guest

Mi się podobały ^^

Starlight Glimmer to oszukistka! ;^; Nie podoba! ;^;

Applejack jak zawsze świetna! :DO

Ciekawe co się wydarzy dalej..I czy ta oszukistka powróci :D

Starlight Glimmer to oszukistka!

"Oszukistka" - piękne słowo ^^ 

Po takim zakończeniu to twórcy po prostu muszą ją ponownie wpleść w jakieś zdarzenia. Stawiam na ostatni odcinek sezonu. 

• Upvote 2

Odcinek nawet niezły, przyjemnie się go oglądało ale mimo wszystko spodziewałam się większego "bum" w tych pierwszych dwóch odcinkach. Zdecydowanie różnił się od wszystkich pozostałych premierowych i finałowych, chociaż skojarzył mi się odrobinkę z finałem 3 sezonu (nie chodzi tu o piosenki, tylko o przebieg fabuły). Nie było w nim jakiejś niesamowitej akcji, walki itd, chociaż czego można było się spodziewać od zapowiedzi? Jednak cała akcja momentami bywała przewidywalna. Ciekawa jestem jednak do czego tak naprawdę dążyła Glimmer. Czy rzeczywiście tak bardzo chciała szerzyć SWĄ ideologię, czy po prostu zależało jej na cudzych znaczkach? A może chciała mieć swoich poddanych? Nie zostało wyjaśnione do czego tak naprawdę dążyła.. Przynajmniej ja tego nie zauważyłam. 

Mam nadzieję, że resztę odcinków nie będzie się zaczynać od tego samego - "przyjaciółki zbierają się przy mapie a następnie wyruszają w nowe miejsce" A co do samego odcinka znalazłam kilka dziwnych i bezsensownych momentów. Przykładowo zrobienie mostu z balonów.. No dobra, lornetkę da się przetrawić, ale most? Już się nawet nie spytam skąd on brał te wszystkie balony. A Twalot niby taki spec od magii a tak łatwo dała się pokonać jakiemuś jednorożcowi; no nie powiem, to było słabe. Już dla samego motywu powinna być złapana, cokolwiek, a wtedy Glimmer rzuciła by czar. Moim zdaniem to całe odebranie im znaczków wydarzyło się po prostu za szybko i zbyt łatwo. To zdecydowanie najgorszy moment odcinka. Nawet RD żałośnie patrzyła się jak jej kochana przyjaciółka jest unieruchomiona czarem i właśnie traci cutie mark. Naprawdę mogliby to zamieć jakąś akcją. Wyszło badziewnie.

I nie pojmuję jak można tak po prostu wszystko rzucić; swój talent, swoją osobowość, swój dom, tylko po to by być równym z innymi? Żadna logika. Chyba, że Glimmer potrafiła porządnie wyprać innym mózgi..

A więc,

+ Dość ciekawa fabuła (nie wzięta z kosmosu)
+ W końcu antagonista pod postacią kucyka 
https://derpicdn.net/img/view/2015/4/4/864907__safe_vector_faic_male_svg_spoiler-colon-s05e02_party+favor_artist-colon-thorinair.png

+ Pinkie wciąż jest Pinkie

+ "Say what"

+ Morał

- Most z balonów -.-

- Mało rozwinięta akcja przy odbieraniu znaczków mane6 (serio, mogłoby się tam więcej dziać..)

- Zero reakcji na odbieranie znaczków

- brak ciekawej akcji

Daje odcinkowi 7/10, ponieważ były tam elementy które rzeczywiście były ciekawe, ale mimo wszystko moim zdaniem Glimmer zbyt łatwo pokonała Księżniczkę magii przyjaźni - co moim zdaniem jest niestety dużym minusem..

Edited by Aretra

Już się nawet nie spytam skąd on brał te wszystkie balony.

W czterech literach chował :rd8:

A tak serio, pewno z grzywy. Już Pinkie udowodniła, że grzywy są dość... pojemne :wow:

Edited by Niklas
  • Upvote 1

Starlight na pewno miała jakiś plan związany ze znaczkami i dowiemy się tego pewnie pod koniec sezonu, w końcu skądś musiała nauczyć się zaklęcia usuwającego znaczki. Nadal jednak nie rozumiem jak można od tak dobrowolnie oddać swój znaczek (mam na myśli wioskowe kucyki), w końcu to nie tylko zwykłe oznaczenie twojego talentu, to dosłownie jest twój talent. A Starlight raczej nie należy do jakiś wybitnych oratorów. 

Na plus dodam tylko, że bardzo podobały mi się kucyki po zwróceniu im znaczków.

A tak serio, pewno z grzywy. Już Pinkie udowodniła, że grzywy są dość... pojemne

Zauważ też, że napompował tylko jednego balona z którego zrobił cały most. I gdzie tu logika?  :drurrp:

Nadal jednak nie rozumiem jak można od tak dobrowolnie oddać swój znaczek (mam na myśli wioskowe kucyki), w końcu to nie tylko zwykłe oznaczenie twojego talentu, to dosłownie jest twój talent.

Tak, ale ten jeden ogier mówił mane 6, że w końcu staną się one jak te kuce, więc może one się sprzeciwiały, a potem po prostu miały wyprany mózg?

Edited by Emily Vans
  • Upvote 1