Skocz do zawartości

Pracownia graficzna Pana Pierwszego.


1stChoice

Recommended Posts

Pierwszy, a Ty myślałeś żeby speed drawing zrobić kiedyś? Znaczy krajobrazów, bo wektorki aż tak interesujące w tworzeniu nie są, co nie.

 

Robiłem speedpainty, teraz po formacie nie miałem Sony Vegasa, ale już mam więc postaram się coś nagrać. Jednak średnio lubię tak tworzyć ponieważ, mam słaby laptop, na którym się odpali PSCS6+HyperCama to aż klatkuje na filmie. Dlatego czasem zamiast filmików wstawiam "Making Of" w postaci kilku obrazków podczas tworzenia pracy lub WIP'y ( work in progress- czyli niedokończone rysunki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te krajobrazy i coś mi tutaj nie gra. A konkretnie wyglądają, jakbyś wziął zdjęcie losowego krajobrazu, pobawił się kolorami i wrzucił na to filtr. 

Skąd takie podejrzenie? Ano stąd:

7acf309e44.jpg

Podobne do jednej z prac, prawda?

Zasadnicze pytanie jest, czy zrobiłeś tak, jak napisałem czy tylko się wzorowałeś. Tak czy inaczej, nieładnie trochę.

Edytowano przez GoForGold
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie wydaje wam się to dziwne, że jedyne co ziomek wrzuca to nie pierwszej świeżości wektory i te dziwne, rozmyte obrazki co wyglądają jakby komuś nawalił aparat ale miał pod ręką funkcjonalnego Van Gogha?

Takie rzeczy robi się w pół chwili w fotoszopie rzucając filtry na gotowe zdjęcie. Wiem bo sam tak robię. Żeby zrobić tło do własnego, rysowanego kilka godzin obrazka. A potem liczę że ludzie jakoś mi wybaczą takie lenistwo.

 

Filtr z photoshopa to - z tego co pamiętam - "blur". Plus kilka innych efektów, żeby nie było że tylko jeden filtr. Panie First, nie tylko Pan tu ogarnia programy Adobe :')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z wami - spójrzcie na pierwszy post:

 

 

 

Tak samo robił też przy swoich kucykowych pracach i NIKT nie miał z tym problemów. Co w takim razie stało się teraz? Psujecie opinię znanego twórcy, bo mu zazdrościcie?

 

Czy mam rozumieć, że zazdrościmy umiejętności korzystania z filtrów w Photoshopie?

A to, że nikt nie miał problemów to już kwestia znikomej spostrzegawczości i tyle.

To co napiszę może zabrzmieć nieskromnie, ale jednak wolę moje prace niż tanie przeróbki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć zdania w pierwszym poście.

 

 

Przykro mi, ale 1st zamieścił informację o tym, co wy DOPIERO teraz zauważyliście w pierwszym poście. Nie wyglądacie mi na osoby głupie i niespostrzegawcze, więc jak mam to rozumieć? Jeśli jesteście zabiegani i nie macie czasu nawet na przeczytanie pierwszego posta, który zazwyczaj mówi wszystko o tym, co dany twórca robi, to nie komentujcie.

 

Bazowanie na czymś a wprowadzenie lekkich przeróbek i podpisanie się pod tym to dwie różne rzeczy, drogi Macieju.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, co tu się stało :_: 

 

Ja poszedłem zdrzemnąć się po pracy a tu tyle postów przybyło.

 

Otoż, moje prace, to żadne przeróbki, wszystko jest robione przeze mnie od zera, zaczynając od projektu, szkicu, kolorowania. Czasami się na czymś wzoruje bo nie mam jakiejś super wyobraźni no ale proszę, nie wprowadzam tutaj plagiatu.

 

I tak, używam niektórych filtrów bo nadają obrazkom, efektów, których brakuje a sam czasem nie potrafi do takich dojść. Po narysowaniu czasami coś wypróbuje, czasami wrzuce jakiś filtr, czasami nie, zależnie jak to będzie wyglądało.

 

Jak ktoś ma dalej zastrzeżenia do tworzenia moich prac- czekam na dalsze argumenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie twoje prace są tak świetne jak ja artystką jeśli narysowałam tego psa .-.

ale___adnie_narysowa__am_omg_by_vitacane NIE WPISUJ W NECIE ,,PIES ZDJĘCIE" BO WCALE GO TAM NIE ZNAJDZIESZ

Sory zapomniałam o wielkim podpisie na pół obrazka.

Bez komentarza, ale twoje KAŻDA jest tak genialnie wzorowana, że ani jednej kropki w obrazie nie zgubiłaś tej co jest na zdjęciu. 

Zazdroszczę talentu. 

A tło to vector i tło z......... Deviantart??

Edytowano przez Cassidy the Lombax
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

ale przecież to widać dokładnie, że to jest już uzyta praca tylko zeedytowana...

 

ja na prawdę to wykonuję sam... uwierzcie, niektóre osoby zamawiały lub robiłem coś, co na googlach nie ma nawet prawa bytu. Zamówienia więc nie sprawiają mi problemu.

 

Ale pewnie dalej używam filtry i nawalam nieswoje fotki....


Zresztą nie raz pokazywałem jak prawie od zera robiłem prace. Ale w sumie po co w ogóle sprawdzać...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa praca wykonana z lekką pomocą laurcia144 (głównie jej przypisuje większość autorstwa bo sam tutaj wiele się nie narobiłem)/ lub zerżnięta z google jak ktoś woli.

 

at_the_forest_by_laurcia144-d8ww0w0.jpg

 

 

 


Choć zawszę możesz zrobić jeszcze print screeny w czasie postępów prac.

 

Robiłem takie coś Dayanie. Głównie właśnie dla osób, które miały wątpliwości lub po prostu chciały widzieć jak coś akurat tworzyłem. Wstawiałem to tu nawet w ten temat i czasami na devianta.

Edytowano przez FirstChoice
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko poinformować, że nie będę już prowadził tego tematu, ponieważ od dnia dzisiejszego jeśli chodzi o arty będę tworzył głównie collaby ze znajomą, które będzie można obejrzeć na:

 

http://laurcia144.deviantart.com/

 

Będę też na życzenie kilku osób udostępniał postępy moich prac ( WIP'y, szkice, screeny z etapów tworzenia) na moim głównym DeviantArcie:

 

http://first-choice.deviantart.com/

 

Jednak nie będę wstawiał ich tutaj bo to nie ma sensu zaśmiecać forum niedokończonymi pracami.

 

Zakańczam również ten temat z powodu zaistniałego hejtu- niestety nikt nie miał ochoty oglądać jak tworzę swoje prace krok po kroku, co udostępniałem nie tylko tutaj wiele razy, ale od razu zarzucić zerżnięcie czegoś z google ( chodź obrazkiem z google inspirowałem się tylko raz). Jestem człowiekiem zapracowanym i nie mam czasu na wykłócanie się na forum o kucykach.

 

Dziękuje wszystkim, którzy obserwowali temat do końca i pozdrawiam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to, że dołączę do grupy "hejterów", ale po prostu muszę się wysłowić! Przejrzałam na szybko ten temat przyglądając się pracom i niestety zgodzę się z Oksymoronem, Goldem i kilkoma pozostałymi osobami. Otóż ja praktykuję rysowanie mangi, martwej natury oraz maluję ją. Nie jestem specjalistą, sama też jestem początkująca, ale coś nie daje mi spokoju... Rysuję od 2 lat, maluję od marca tego roku i może moje malunki są dobre, ale nie są idealne, nie wyglądają jak zdjęcie krajobrazu. Ba! Nawet profesjonaliści, hobbyści i studenci na ASP(Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi) z którymi chodzę na warsztaty nie są w stanie namalować obrazu wyglądającego jak zdjęcie! Może i ich obrazy są piękne, dopracowane, wyglądają PRAWIE jak zdjęcie, ale widać, że to zdjęcie nie jest. Plus... Ja mój pierwszy obraz namalowałam w 10 godzin, za to drugi maluję 2 godziny i zdążyłam tylko zrobić tło na "odwal się ", a oni potrafią je malować po 20-30. Niestety, ale moim zdaniem twoje "obrazy" wyglądają na zdjęcia z nałożonym blurem i efektem farb.

A co do wektorów... Przyjrzałam się im i niestety w nich też mi coś nie pasuje... OCeki, które malowałeś wyglądały jak bazy z dorysowanymi grzywami. Wiem, bo sama tak robiłam 3 lata temu. Tego raczej nie można nazwać własną twórczością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to, że dołączę do grupy "hejterów", ale po prostu muszę się wysłowić! Przejrzałam bla bla bla bla...

 

Urzekła mnie twoja historia, szkoda, że nie proszę o wypowiedzi gdyż temat jest już przeze mnie zamknięty.

 

A więc pora na odpowiedź i wytłumaczenie Ci kilka faktów... albo i nie, tak jak mówiłem, już lepiej spożytkuje ten czas grając w kółko i krzyżyk sam ze sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah... Rozumiem... Wybacz mi, ale skoro temat nie został zamknięty przez moderatora, to każdy może w nim odpowiadać. Pluuuus. Założyłeś temat w dziale, gdzie są hejterzy, artyści, krytycy, hobbyści i ludzie, którzy nie znają się na sztuce i chwalą wszystko. Zakładając temat miałeś szansę natrafić na każdego z tych ludzi. Poza tym ludzie zakładają tu tematy nie tylko po to, by zbierać pochwały, ale też poznań opinię innych i wysłuchać ich rad. Za to ty dostałeś kilka negatywnych opinii i już zamykasz temat i nie chcesz by został odkopany .-.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCeki, które malowałeś wyglądały jak bazy z dorysowanymi grzywami. 

A, że np. jego własny OC w pięknym dziele : 

http://first-choice.deviantart.com/art/Embrace-Note-French-Style-536310206

 

to piękna przeróbka base ?

http://pre14.deviantart.net/b7ba/th/pre/f/2013/059/8/b/french_base_by_cool77778-d5wk4hd.png

 

Akurat to...zauważył by każdy ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciejKamil proszę, uspokój się i spójrz na sprawę logicznie. FirstChoice robi sobie obrazki. Ktoś zauważa, że są to photoshopy. Ma rację, punkt dla niego. Samoocenowe sępy zlatują do tematu by pohejcić. Norma. Niektórzy bardziej znają się na rzeczy więc w sumie też mają prawo trochę ponarzekać, że wstawienie dwóch filtrów do obrazka z internetu to nie sztuka. FirstChoice na to strzela focha jak stąd do Pekinu. Wybacz, nie było tu nic niesamowicie niestosownego, tylko trochę bólu tyłka i kolejny dowód na to, że w sumie Firstowi nie zależy na sztuce/hobby samej w sobie, tylko na atencji.

 

Teraz co do FirstChoice: Otóż, drogi Panie, jeżeli chcesz, to spieprzaj, Twoja sprawa. Jednak wiedz, że (według mnie) takie zachowanie nie przystoi facetowi, tylko małej dziewczynce. Uciekanie jak tylko pojawia się najmniejsza komplikacja...

 

Amen. ~Gold

Edytowano przez GoForGold
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...